Najcudnija knjiga

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
Lesnik_iz_Dzindzovci
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 25.05.2014, 17:18
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 9 puta

Najcudnija knjiga

Post Postao/la Lesnik_iz_Dzindzovci »

Koja je najcudnija knjiga koju ste procitali? Ne racunaju se knjige kao vojnicev rukopis ( koji niste mogli da procitate i da ste hteli :) ). ali ako postoji jos neka slicna knjiga napisite da znamo. Meni licno je jako cudna knjiga "Mali princ" i to bas onaj deo sa cveticem iz pustinje koji kaze da na svetu postoji oko 5-6 ljudi, cini mi se kao da je pisac hteo nesto da kaze, a ja ne znam sta. :(
"Premda je Bog mrtav, ironija je idalje ziva i zdrava." Ni ova recenica mi nije jasna, sta je pisac hteo da kaze? Recenica se nalazi na samom pocetku knjige "Talulin copor" i totalno je nepovezana sa ostatkom teksta.
Po meni su takodje cudne knjige "Alhemicar" i "Sto godina samoce".
„Ljudi? Ima ih, verujem, pet ili šest. Spazio sam ih pre mnogo godina. Ali nikad se ne zna gde su. Nestali su kao vetar. Nemaju korena i to im mnogo smeta." :D
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Najcudnija knjiga

Post Postao/la Perun »

Priznanica koja je odlučila eksplodirati - W Boroughs.
Napomena: Ne preporučujem, samo navodim.
Ko prije umre duže je vječan
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Najcudnija knjiga

Post Postao/la sinnerman »

A nešto sasvim klasično: Franc Kafka, i Proces i Preobražaj :questionn:
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Ronin

Re: Najcudnija knjiga

Post Postao/la Ronin »

Biblija
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Najcudnija knjiga

Post Postao/la SleppyInHead »

Lesnik, točno to: Mali princ. Dva puta sam ju pročitala do sada koliko je predivna i da utvrdim znanje. Ali koliko se sjećam, zar nije lisac objasnio neke stvari pa je Princ kasnije shvatio.

Definitivno najčudnija lektira mi je bila Combray od Prousta.
Ronin

Re: Najcudnija knjiga

Post Postao/la Ronin »

Ako knjiga ima 100 stranica npr.. zamisli koliko vremena i ljepote tvoj život propušta...samo zbog najčudnije knjige ? Znanje je jednostavno o životu i nadopunjavat ga stalno nebitnim informacijama ....jednostavno je neznanje ..... Jedan pad s bicikle ili jedan skok u more ima više pouke nego sve enciklopedije ovog svijeta ....
Odgovori