Magija- da ili ne ...?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la s4ha »

Ronin je napisao/la:Ja ne znam šta se ta uvrijedila gospođa Afrikanka ....a svi smo nastali od majmuna ..
Zato sto smo mi i majmuni "nastali" od zajednickog pretka, mozda #-o .

ontopic
Ne.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ne , baš suprotno..crna magija se radi u tajnosti , upravo zbog toga da žrtva ne sazna da joj netko radi magiju ..sve do onog momenta kad se ta magija i ne pokaže ..očituje kroz svoje djelovanje..
Pa čak i tad mnogi odbacuju mogučnost djelovanja i postojanja magije . Još uvjek se to u mnogim kulturama smatra praznovjerjem, pogotovo danas ..kad je nastupilo novo i moderno doba .
Tako se dešava da netko poboli pa obilazi razne doktore a nitko mu nezna uzrok njegove bolesti pa tako ni lijek...sve dok mu se pažljivo i obzirno ne ubaci u uho jedna takva mogučnost ..da je ureknut..Meni su poznati takvi slučajevi..gdje su ljudi dolazili vračari da im skine uroke i čini ..ljudi koji su se smijali i smatrali sebe budalama što su se dali nagovoriti na jednu takvu seansu ..obred..No , kada su se nakon par dana vračali potpuno izmenjeni, ozdravljeni ,i sa nevjericom pričali kako im se stanje drastično popravilo itd itd...pričali su i vjerovali drukčije .Imao sam u obitelji takvu situaciju pa govorim iz prve ruke..i to ne jednu situaciju..
Po meni je velika greška da se magiju smatra nečim nadnaravnim , neobjašnjivim , egzotičnim ili ezoteričnim ..zato su mnogi skloni VJEROVATI da ne postoji ili postoji . Ja sam osobno protiv bilo kakvog vjerovanja i u bilo šta , pa tako i u magiju , ako nema dokaza i činjenica ..onda to za mene (momentalno) ne postoji . To vrjedi i za magiju ..no ..ipak nemojmo apriori ,zbog toga što ne vjerujemo u nešto odbaciti MOGUČNOST da možda nešto postoji. Elem , sad ću ponoviti činjenice o tom senatoru a to je ;
1. Crnkinjin otac je vrač u tom plemenu
2. Sam je izjavio da je bacio čini na senatora i to je izjavio nakon što se magija manifestirala
3. Šest puta na operaciji
4. dva puta na reanimaciji
5. umrla mama
6. u saobračajki polomio vratne kralješke i dva prsta na ruci
7. Koraljni rog mu je pukao sam od sebe
8. Dvometarska zmija u njegovoj kuči , koju je uhvatio i ubio
Za mene su to činjenice , kao što bi bile i za svaki sud da na temelju toga i izvedenih dokaza donese presudu u korist senatora i vrača strpa na dugogodišnju zatvorsku kaznu.Pogotovo jer je djelo priznao .
Daleko od toga da je svaka bolest ili nezgoda ili negativa u životu uzrokovana djelovanjem magije ili je nako bacio čini na nekog ..nisam za nikakav LOV NA VJEŠTICE , nisam ni Henrik Institoris , a nije mi namjera niti napisati novi Malleus Maleficarum..no jednako tako ne želim i ne mogu zatvarati oči pred nečim o čemu postoje tisučugodišnje predaje i vjerovanja , o nečem u što sam se i sam više puta uvjerio . Ne možemo se praviti nezainteresirani i odmahivati rukom i sve smatrati babljom pričom i praznovjericom samo zato jer neznamo principe i načine djelovanja pa smo to strpali u koš nadnaravnog ...okultnog.
Na sreču , povjest nas uči i pokazala je da su mnoge , mnoge stvari i potpuno prirodni fenomeni do jučer bili proglašavani nadnaravnim , čudima ,okultnim, i neobjašnjivim pojavama čiji se uzrok tražio uglavnom u djelovanju gospona vraga ili gospona boga . No , razvojem nauke , misli i novih spoznaja mnogi su takvi do jučer mistični i neobjašnjivi događaji i djelovanja izašli iz mraka praznovjerja ili vjerovanja te su danas opče poznate naučno objašnjene činjenice koje služe na dobrobit čovječanstva .
Zato za mene, magija nije i nesmije biti nikakva tabu tema , zaogrnuta u kojekakve paradigme intelektualnog šarlatanstva a u koju je pokušavaju i danas strpati ne znajuči njen pravi uzrok ni razlog ni način djelovanja . Takvi se ni malo ne razlikuju od onih iz srednjeg vjeka koji su nepoznanice tog formata svrstavali u djelovanje samog nečastivog , inkube i sukube , kao i u ostale okultne anatomije i sfere vješto zakamuflirane psipoljima , ezoterijama i ostalim tricama i kučinama.
Za mene , ..ne postoje natprirodni , neprirodni ili okultni fenomeni , jer apsolutno sve je prirodno . Jednog dana , a taj če dan sigurno doči na radost čovječanstva..skinut če se crna koprena i veo tajanstvenosti i nad magijom ..njezini principi i djelovanja bit če objašnjeni u udžbenicima ..postojat će i škola magije ..spoznat če se da nema crne ni bjele magije nego da postoje samo prirodna djelovanja sa prirodnim energijama i silama. Možda će čarobnjaci budučnosti stajati uz bok najboljim liječnicima pomažuči svojom energijom ili činima u liječenju bolesti i nezdravih stanja a možda će svojim "okultnim nadnaravnim" znanjem uništavati maligne stanice u ljudskom organizmu .Tko zna ?
Zvuči li ovo presmjelo ? Prefuturistički? Nije i nesmije biti ..jer nema nedostižnih ciljeva..nema neosvojivog znanja..čovječanstvo si to ne može dozvoliti ,ako se to ipak jednom desi ..da ne vidimo svjetlo na kraju tunela , da nam ciljevi postanu nedostižni a znanje neupotrebljivo bit če to znak da se nismo dovoljno potrudili..samo to, i ništa više.. :thumbsup:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Ronin »

.... Zar mi nismo sami opsjednuti ? Pitamo li se ? Jesmo li mi sebi sami vračevi koji stvaramo magiju i majmune od nas samih? Dali mi sami trebamo poraziti svoje demone u nama .

To je na nama ne na nekome vraču.Sam je sebi kriv čovjek za svoju sudbinu.Ovo smo pod temom ključ kralja solomona več diskutirali...jer ima sličnosti i povezano je ... Svaka religija na svjetu ima isti korjen. Samo je zlo i dobro.Kad pogledaš opet zar taj Talijan i taj vrač zar nisu oni dva majmuna koja nisu porazila vlastite svoje demone ?

Opsjednutost i magija može bit i u sportu ..evo čitam košarkašu laktom izbilo 6 zubi da se bavio meditacijom sigurno bi predvidio takvo nešto... Vozi se sa motorm Yamahom po europi past češ kad tad.... Povezanost s materijalnim ,te politički život sve to vodi u duševni nemir. Mi smo sami sebi Demoni i Vračevi .
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Samo da razjasnim neke pojmove; okultizam i ezoterija ne znači nešto nadnaravno već skriveno znanje nedostupno večini. i magija spada u to iako se kod neupučene mase smatra nadprirodnim al nije, podlježe okultnim, psihološkim i svakakvim drugim zakonitostima. u svakom slučaju sve je fizika i sve se ponaša po energetskim zakonima, pa i one najluđe neshvatljive "nadnaravne" stvari. i upravo to uči npr okultno znanje hermetizma. e sad je druga stvar koliko će šta netko prihvatit kao moguće ili nemoguće. magija je za mene znanost kao i sve ostalo, samo u sferama koje ljudi još ne poznaju. Činjenica je da se iz svega može stvoriti krivo tumačenje i upotreba. Metafizika je grana filozofije i ona služi za generiranje ideja kojima se ne bavi znanost, netreba imati znanstvenu podlogu. Religija je organizirani sustav vjerovanja i prema tome po mnogočemu slična stvar kao metafizika, međutim vjerovanje radi filtracije i energetske modulacije u čovjeku a to poteže k sebi određene energetske zakonitosti, itd.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Okultizam
http://hr.wikipedia.org/wiki/Ezoterija
http://hr.wikipedia.org/wiki/Metafizika
http://hr.wikipedia.org/wiki/Religija
http://hr.wikipedia.org/wiki/Vjerovanje
http://hr.wikipedia.org/wiki/Magija
ove definicije nisu skroz točne ali su ok za opčenito dobivanje ideje šta znače ti pojmovi, da se bolje razumijemo i ne igramo "pokvarenog telefona".
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Ra je napisao/la: ove definicije nisu skroz točne ali su ok za opčenito dobivanje ideje šta znače ti pojmovi, da se bolje razumijemo i ne igramo "pokvarenog telefona".
Šteta što nisu točne..šteta..a iz netočnosti teško je postiči razumijevanje..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

istina, ali sve istine su poluistine i svaka istina je polulaž. sve jest i nije u isto vrijeme. Možemo jedino plesati između apstraktnog i definiranog, lijeve i desne polutke mozga, ništa nije skroz apstraktno ili skroz definirano, a opet postiže se razumjevanje ako smo na istoj "radio stanici" i možda je upravo u tome magija života.

[media]link[/media]
http://www.youtube.com/watch?v=x2mBBUgh9iY
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Ra je napisao/la:istina, ali sve istine su poluistine i svaka istina je polulaž. sve jest i nije u isto vrijeme. Možemo jedino plesati između apstraktnog i definiranog, lijeve i desne polutke mozga, ništa nije skroz apstraktno ili skroz definirano, a opet postiže se razumjevanje ako smo na istoj "radio stanici" i možda je upravo u tome magija života.

[media]link[/media]
http://www.youtube.com/watch?v=x2mBBUgh9iY
Ah..kako si to lijepo napisao..sigurno si u slobodno vrjeme i pjesnik.. :thumbsup:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
gigausupi
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 13.11.2014, 13:47
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 3 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la gigausupi »

Ninti je napisao/la:Pitam se samo dali bi talijanski zastupnik doživio sve te 'nezgode' da nije saznao da su na njega bačene čini?
U velikoj mjeri zavisi u što mi sami vjerujemo i čega smo svjesni. Njegov vlastiti strah i vjera u crnu magiju mogu odraditi sasvim finu vradžbinu :)

Isto vrijedi za 'čudesna ozdravljenja' u Lourdesu ili nekom drugom svetištu..
Mi sami stvaramo uvjete u kojima živimo

Potpuno logično. Osnove psihologije, autosugestija koja se niže domino efektom.

Ali, evo sada primjera: prebacili ga na drugo radno mjesto unutar tvrtke koja je u komi( s jedne strane dobro, s druge loše), dva tjedna nakon toga ubili mu psa Kiru staru 7 godina(najbolja pesica na svijetu), inače ju dio susjeda obožavao, drugi dio baš i ne.
Ne zna se kako, samo je nestala, i nema dokaza, pa tako niti krivca, iako ma sumnjivih.

Tražeći toga psa u nadi da je negdje još živa, vlasnik hodao u savitljivim gumenim čizmama umjesto u gojzericama koje inače nosi i - slomio nogu. Tjedan dana nako toga saznao da mu žena ima miom. Nije tako strašno, ali ipak...
Dan kasnije deda koji ga je s bakom odgojio završio u bolnici zbog srca. Četiri puta u deset dana su mu najavljivali operaciju i izgladnjivali starog čovjeka pa otkazivali, dok spomenuti njegov unuk nije intervenirao(tko glasniji, njega se bolje čujeu ovoj državi jedino funkcionira) i operirali ga. Dobra stvar je da je preživio i da je dobro.

Ali za našega subjekta dodatni stresovi, šokovi...

Vratio se na posao nakon djelomično ozdravljene noge i baš taj dan sastanak sindikata zbog novih fašističkih mjera uvedenih u firmi. Čovjek u dodatnom šoku.

Nakon dva tjedna počele, logično, kronične nesanice koje ne prestaju već dva mjeseca, bez lijekova koji umrtvljuju osobu na pola dana ne ide.

Radit nije u stanju, doma se trudi fizički i psihički iscrpiti, ali slabo to ide. Sve to stvara dodatnu frustraciju.

Žena mu pizdi jer nemože naći posao, nema se para, a sada još i muž koji hrani obitelj u komi.

Tip je koji je više sklon načinu razmišljanja dr. Housa, ali ipak, pitanje: Da li je moguće da je netko na tu osobu bacio kletvu, ako postoje, i da li ta kletva funkcionira iako ta osoba uopće ne vjeruje u bilo kakve magije ?
Planina zauvijek
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Perun »

S jedne strane; shit happens, s druge, kad sve zbrojiš, moguće je, lako je moguće. No ako ti je dida u bolnici, to je primarno djedov problem, unukov sekundarno. Što još uvijek ništa ne znači.
Lipo, raspitaj se za kakvog pravog vidovnjaka (ili još bolje dva, samo neznam ima li ih toliko, najčešće su šarlatani), uzmi, pošto čovjek sam ne vjeruje u te stvari, sliku i odnesi je vidovnjaku. pitaj za cijenu, ako bude visoka, mijenjaj vidovnjaka, teško da je pravi. Ili je, ali je materjalista prije nego empata, a to ti opet ne treba.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la gotta »

zna li netko nekoga tko je pouzdan u skidanju uroka?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Odgovori