TED Talks (Ideje vrijedne širenja)

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

TED Talks (Ideje vrijedne širenja)

Post Postao/la Red Weed »

Nznm koliko ste upoznati sa samim pokretom TED ali pokušat ću vam objasniti ukratko...
Naime TED je NEprofitna organizacija osnovana početkom 80-ih godina sa idejom zbližavanja ljudi
iz različitih grana kao što su tehnologija, zabava i dizajn (Technology, Entertainment, Design --> TED).
No s vremenom ta ideja i pokret prerasli su te granice i nastalo je nešto prekrasno...
Ljudi iz različitih pravaca života (ispričavam se na umjetničkom izražavanju :D :D :D) dijele svoje ideje,
poglede na svijet, životne priče... ma sve što može inspirirati napredak... Mene ideja i sam taj pokret podsječa na
večernje pričanje uz vatru velikog (internetom povezanog) svijetskog plemena...
Zainteresiralo me i dodatno inspiriralo to što je cilj svega znanje, iskustvo i ideja apsolutno besplatno i samo sebi
je svrha...
Još nešto kao bitno... Postoje godišnje konferencije, nagrade i sve ono kao bitno a nije bitno... ali zato postoji mogučnost
samoorganiziranja tih istih konferencija... npr... skupim ljude oko sebe i djelimo ideje međusobno... jedino ograničenje je 20 min
(kaj je sasvim dovoljno da netko iskreno iznese svoju viziju, ideju ili priču)...


Evo vam par primjera... ipak oni govore nešto bitno ja sam dripljem :D

Vrlo zanimljiv pogled na glazbu, umjetnost i život opčenito...
[media]link[/media]

Mali klinac... :
"A 12-year-old child prodigy has astounded university professors after grappling with some of the most advanced concepts in mathematics. Jacob Barnett has an IQ of 170 - higher than Albert Einstein - and is now so far advanced in his Indiana university studies that professors are lining him up for a PHD research role."
[media]link[/media]

Pogled sa strane ljubavi na zanimljiv nacin...
http://www.youtube.com/watch?v=7p189OCWpRU

Slušajte i stvorite...
[media]link[/media]

Ufff... jednostavan smisao života...
[media]link[/media]

Uživajte ja si svaki dan priuštim malo tih priča... nadahnjuju me kad mi je teško, inspiriraju me kad sam sretan... ma stalno nešto :thumbsup: :psy :lovee: :sunn:

Ufff skoro zaboravih na ovu... ;)
[media]link[/media]
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: TED Talks (Ideje vrijedne širenja)

Post Postao/la Beli mag »

Red Weed, zbilja ti hvala na ovome. Na TED sam nebrojbeno puta naišao, ali iz nekog razloga uvijek bi mi promaknuo ili bi svojom pasivnošću zaboravio na to. Ovdje ima zbilja jako kvalitetnih materijala, talentiranih pojedinaca i noviteta koji tek trebaju ugledati svijetlo dana. Ideje vrijedne širenja? Yes it is :)
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: TED Talks (Ideje vrijedne širenja)

Post Postao/la Red Weed »

Beli gavran je napisao/la:Red Weed, zbilja ti hvala na ovome. Na TED sam nebrojbeno puta naišao, ali iz nekog razloga uvijek bi mi promaknuo ili bi svojom pasivnošću zaboravio na to. Ovdje ima zbilja jako kvalitetnih materijala, talentiranih pojedinaca i noviteta koji tek trebaju ugledati svijetlo dana. Ideje vrijedne širenja? Yes it is :)
Nishta, svrha mi je ionako da sluzhim i dijelim ;) uzivai :thumbsup:
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Beli mag
rank4
Postovi: 124
Pridružen/a: 15.01.2012, 22:43
Ima zahvala: 34 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: TED Talks (Ideje vrijedne širenja)

Post Postao/la Beli mag »

Da ne postoje lobiji i ovakav izokrenuti svijet sa svojim izokrenutim vrijednostima, danas bi živjeli u svijetu koji je minimalno stoljeće napredniji u tehnološkom i duhovnom razvoju.

Ipak, ako se malo okrenem oko sebe uviđam da se svijet ipak mijenja. Mijenjaju se ljudi i bude se iz kolektivnog sna. Osobito mladi, zato TED jest jedna sveopća budućnost za sve nas.

Ovaj filmić me fascinirao:

[media]link[/media]
Konstruktivna pitanja smetnutih umova
Odgovori