Paraliza u snu

Svakog dana, novo otkriće
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la dr.manijak »

Ponovo mi se sinoc nakon dugog vremena desila paraliza u snu.
Samo sto sam ovaj put bio sasvim spreman ali i nespreman.
Evo da opisem malo kako je to izgledalo.

Zaspao sam oko 4h iza ponoci i pustio ovo (http://www.youtube.com/watch?v=Q5dU6serXkg) to slusam jako cesto tokom spavanja i pomaze mi da zaspim..

Odjednom se budim i vidim svoju ruku ispred sebe kako je ispruzena desna na kojoj sam spavao, vidim na lap topu da je muzika stala.
Onda cujem neki dubok glas iznad svoje glave i pokusavam da se okrenem da vidim ko je to medjutim ne mogu da se pomerim i tad shvatam da sam u paralizi sna. Opet cujem kako mi neko nesto prica ali nikako nmg da ga razumem.

Odmah sam se prisetio ove teme i da mi se to vec desavalo i bio sam na skali od 1 do 10 opustenosti 10 bukvalno. Razmisljao sam sta sam ono bese citao na forumu za to stanje.

Pokusao sam da se potrudim da pomerim ruku koju sam drzao ispred sebe ali nije imalo sanse, pa sam pokusao drugu ali isto nije imalo sanse. Osecao sam se nekako super sto sam u tom stanju i onda sam samo zaspao ponovo, mislim da sam tokom imao jos jednu ali nisam siguran.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la Svilaja »

Pa cijelu noć si u paralizi, samo sto si postao svijestan tog. :)
Meni se to događa tu i tamo dok idem spavat.. samo mi je tijelo sve vise i vise opusteno do stadija di se nemogu micat. Iz tog stanja mozes lako u lucidni san ako ostanes svijestan bez da se okrenes ili pomaknes..
Evo jedna zanimljiva tema o nastajanju snova; link.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la Sophia »

paraliza sna i spavanja, jedna od perspektiva, članak

Noćas sam i ja doživjela paralizi sna, pa da podijelim iskustvo.

Paralizu u snovima doživjela sam nekoliko puta u životu (doživljaj iskustavmjenjao se je kroz godine,od traumatinog dojma do nebu mene niko jelab dojma, iliti nemožeš i ništa) ,prvi put je bilo poprilično dramatično preko 3puta u istoj noći u veoma kratkom periodu, simptomi su bili tu, budna a nemožeš se pomaknuti ni ništa reći osim s ubrzanim disanjem mogla sam partru dati do znanja da nešto samnom nije u redu, gdje bi me probudio. To mi je bilo veoma šokantno i iscrpljujuće.
Nekako u međuvremenu krenula sam istraživati razne meditacijske tehnike, uz duhovno buđenje bla bla bla (fokusiranje uma, vježbanje astrane projekcije,lucidnih snova,uz blagoslov i vodstvo enteogena) desilo se opet, ali ovaj put panika me nije uhvatila,nego ok, nešto leži na meni i stičće me jako nemogu se pomaknut, što sad ,prvo što mi je palo napamet je : nebu mene niko jebal XD XD XD(od čega sam doslovce pukla se smijat na tu moju kajkavsku izjavu) i samo sam počela isijavati svjetlost ,što sam više bila fokusirana da isijavam težina je prolazila,te ja sam iz lucidne paralize prešla u svjesanu budnost.
Noćaš je bilo zanimljivo, samo s jedne strane sam osijetila pritisak ,ruke su mi bile slobodne ,pogledala sam ih bile su florescentno plave (što mi je bilo zanimljivo jer baš s tom energijom najviše radim pri meditaciji ) a pošto spavam s kristalom u rukama krenula sam bosti to što me je stiskalo i zatim opet krenula sam isijavati svjetlost, što sam bila više fokusirana na isijavanje težina je opet nestajala , no ono što mi je zanimljivo da sam vidila lice i to poprilično jasnu ružnu facu,panike nije bilo, nisam se za razliku od prijašnjih puta osiječala iscrpljeno, uopće me nije energetski dotaknuo (inače bi se prije znala osiječati poprilično iscrpljeno i naravno malo istraumatizirano) . Poanta je što želim reći da rad na sebi ,kontroli svog uma-fokus poprilino po
maže pri takvim situacijama + naravno da imamo dovoljnu količinu energije s kojom možemo baratati, jer fokus+energija= power ranger hehe :D slika
slika
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la Shanti »

ma da, nekad gamad iz nižeg astrala namjerno proizvodi takva stanja gdje mi onda isijavamo strah i slične emocije niske frekvencije pa se onda ista gamad hrani tim, tako da kao što Sophia kaže tu je bitan rad na sebi...nekad ljudi misle da su to njihove emocije koje ih zezaju, naravno nitko ne kaže da su sve more izazvane od strane vanjskih utjecaja...ali takvi entiteti vide rupe na emocionalnom tijelu pa se tu kače...ako mi imamo problema sami sa sobom i rezoniramo sa takvim stanjima, onda smo privlačni za njih...gotovo svi ovisnici imaju nakačenja, ili previše indulgentni ljudi (pogotovo u seksualnom smislu)...ali ti entiteti su svi uglavnom jadne kukavice koje bježe kad čovjek uvidi svoju moć, jedino šta oni mogu napravit je prestrašit ljude što im savršeno uspijeva jer smo mi većina daleko neobrazovani za takve stvari na drugim nivoima stvarnosti...naša moć je i djelomičan razlog zašto ne žele da se probijemo na "više" nivoe...a ako se radi o pravoj otmici paraliza može bit dio osvještavanja početka ili kraja navedene radnje, a onda vizualizacije i slično ne pomažu baš osim ako na vrijeme ne reagiramo....no najbitnije je ostat opušten, kod paralize ako ju ne želimo, treba početi micati nožnim prstima i očima jer su to dijelovi kojima se uglavnom može micati na početku, pa se onda trgnut..

sa ovom tablicom učestalosti napada bi se dalo raspravljat...osoba koja nije tragatelj možda ima više napada, ali obično ih ni ne može osvijestit niti išta kuži, njima se energija krade lako i efikasno...
"tragači" su možda i više pod napadom jer kod njih se ima šta i ukrast..
za ova ritualne krađe i crnomagijske rituale, neznam pod šta su mislili 4. regija pakla...crnomagijski rituali se sasvim fino čine i na ovoj našoj regiji :D

ali uvijek mi je bio draži istočnjački gnostički pristup u takvim stvarima nego zapadnjački koji se bazira na arkone i njihov utjecaj na nas, razglabanje o svemu tome u povijesnom smislu, analizirajući i secirajući, bez da daje previše smjernica za izvlačenje iz tog stanja...
istočnjački pristup je puno mudriji, jer daje karakteristike našem umu (koji je strana instalacija) i daje direktne smjernice što i kako činiti, jer poznaje prirodu našeg uma...ti kad ljudima kažeš da su zapravo u zatvoru a da ni neznaju, kad im kažeš da sve njihove želje nisu zapravo njihove želje već puki programi, onda se oni ili prepadnu i paraliziraju, ili se razbjesne pa krivo usmjeravaju energije...dok većina to ni ne ferma, jer su to bajke, a ustalom, večeras je neka utakmica ili nešto, il treba ić radit, socijalno, mirovinsko, istezanje, večera, izlazak, glazba, prošetat psa, novi film...ah svaki put se nanovo čudim savršenoj dorađenosti ovog sistema...totalno je*eno dobar za*eb, pa čudo je da smo i ovoliko svjesni :D
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la gotta »

hvala k...sta nisam to dozivjela :D
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Ouroboros
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 28.06.2015, 14:22
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la Ouroboros »

Naletio na ovu temu, pa da podijelim svoje iskustvo i kako sam se "riješio" paralize. Riješio pod navodnicima zato što mi se još uvijek događa, ali debelo manje nego prije. Isto tako, ne mogu sa sigurnošću reći dali sam se riješio ili je samo od sebe otišlo, ali o tome kasnije.

Ovaj post pišem u nadi da će moje viđenje situacije i kako sam se toga riješio pomoći nekome tko isto to doživljava. Zna biti jako grdo, pa ako način na koji sam si ja pomogao pomogne i jednoj osobi - dobro je.

Paralizu sna doživljavam od djetinjstva i u jednom periodu života to je bilo toliko često da sam imao problema s funkcioniranjem preko dana od neispavanosti i čudnih misli. Prva koje se sjećam se desila dok sam imao cca. sedam godina. Kako sam imao neki ormar koji je imao most iznad kreveta, stara je gore držala nekakve tacne i gluposti. U pol noći se budim, ne mogu se micati, a netko sve te stvari gura naprijed nazad preko ruba ormara kao da želi da padnu na mene i smijulji se, al ne vidim nikoga. Naravno, kao dijete nisam imao pojma o čemu se radi nego odmah sve pripisao duhovima. Ispričao starcima i standardne priče, to si samo sanjao noćne more i sl....

Dalje kroz godine odrastanja, sve se to nastavilo, a ja sam više manje šutio o tome nego imao pristup - jebiga, događa se nešto, ne znam što.

Onda je došao period kad je stvarno krenulo često i tu je bilo svega, u smislu halucinacija. Demoni, cijela soba u vatri, lupanja vratima, glasno zazivanje mog imena i onda pojava bića nasred sobe (u jednom je trenutku biće izgledalo kao demonska verzija moje tadašnje cure), povlačenje za noge itd... Ono što mi je zanimljivo - nikad, al nikad te halucinacije nisu pozitivne. Uvijek nešto što izaziva strah.

Tada sam počeo malo više razmišljati o tome dali su to stvarno demoni ili nekakav poremećaj, ili nešto vezano za psihu - sve je dolazilo u obzir. To je bilo dosta teško, zato što od kad znam za sebe nisam bio religiozna osoba, pa je samo traganje za duhovnim ili mističnim objašnjenjima bila borba sa samim sobom. Jednim dijelom me zanima, drugim dijelom sam sebi govorim "Koji ti je k, istražuješ bajke i gluposti".

Skok podosta godina unaprijed - danas rijetko doživljavam paralizu. Kad i doživim, u većini slučajeva sam jako brzo svjestan što se događa.

E sad. Moje mišljenje je da sam se "riješio" toga tako da sam se što je više moguće informirao i jednostavno sam sebe uvjerio da mi se ništa REALNO ne može dogoditi od tih situacija i/ili entiteta. Jednostavno svaki put kad bi mi se dogodila paraliza bi počeo razmišljati u stilu "Evo ga opet, ajmo, prođi i pusti me da idem spavati". Kasnije kroz praksu sam došao do toga da sam se počeo sprdati sa situacijom "Evo ga, veliki strašni demon, aj odj...i". Onog trenutka kad prestanem ozbiljno shvaćati situaciju, ona polako prolazi i na kraju stane. Doslovce čim prestane strah, prestane i doživljaj. U rijetkim slučajevima ne uspijevam prekinuti odmah doživljaj i nekad me strah, nekad sam samo indiferentni promatrač toga što se događa.

Opet spominjem, nisam se riješio u potpunosti, ali kad se nešto što se događali par puta mjesečno počne događati možda jednom ili dva puta godišnje, onda je to velik pomak u mojoj knjizi.

Druga stvar koja je bitna za spomenuti - ima teorija da osobe koje su u nekim teškim životnim situacijama, ili imaju neke unutarnje borbe imaju tendenciju više doživljavati takve stvari. Obrazloženje je da su jednostavno oslabljene mentalno i duhovno, te da razni entiteti imaju lakši pristup takvim osobama, lakše se probiju u njihovu svijest i materijaliziraju. Osobe koje "čvrsto stoje na zemlji" nisu toliko zanimljive zato što bi vrlo brzo bilo kakvu od tih situacija zanemarila i odbile kao nešto realno (moje viđenje).

Teorija mi je zanimljiva zato što kad gledam retrospektivno - u trenutcima kad sam najviše doživljavao te paralize bio sam stvarno najsjebaniji u životu. Bez perspektive, konstantno preispitivanje sebe, ružna situacija u obitelji itd. da ne nabrajam sad. Kako sam odrastao tako sam gradio sve čvršći karakter i postajao sve stabilnija osoba i možda je to zaista dio tako. Neću tvrditi za sigurno zato što po prirodi svakoj teoriji prilazim s dozom skepse i ostavljam mogućnost da i je i nije točna.



Za kraj, jedna halucinacija koja je bila jako zanimljiva, ali najviše zbog onoga poslije nje.

Naime, paraliza je bila takva da mi je pokraj kreveta bio nekakav entitet koji je izgledao kao Smrt, ali plašt je bio sive boje, a ne crne i nije imao nikakvu kosu (kosa za sječu). Niti nikakvo lice, samo crna rupa. Odjednom osjetim kako mi iz usta ide hladan povjetarac dok prema njegovom licu tj. toj crnoj rupi di bi trebalo biti lice ide nekakva bijela maglica. Normalno sam mogao disati dok se to događalo. Nemam pojma koliko je to trajalo, u nekom trenutku sam se samo trgnuo i sve je stalo

Par dana poslije, s frendicom na cugi i nakon par čaša, dođemo na takve teme i spomenem ja njoj kaj se dogodilo. Kak joj pričam, njoj se šire oči. Ja pitam kaj je bilo, nije tak strašno ova mi odgovara da je to Dementor. Ja pitam kakav Dementor o čemu ti i ona mi počne objašnjavati da je ona čitala o tome u Harry Potteru :) .

Ono zbog čega mi je zanimljivo je zato što ja u životu niti čitao, niti gleda, niti imao ikakvog kontakta s Potterom, niti ikad čuo ili proučavao neke Dementore...
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Paraliza u snu

Post Postao/la Ninti »

Ne Netflixu ide dokumentarac The Nightmare posvećen paralizi u snu. Dokumentarac je nešto prestrašno, živi horor.. Nisam sigurna da je to iskustvo baš toliko traumatično kao što je prikazano u doku.
Evo trailera:
https://www.youtube.com/watch?v=DoPsjWqvwT4&sns=em
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori