Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Svakog dana, novo otkriće
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la shroomko »

Perun je napisao/la:Opsjednutost možeš pokupit kod vračara, kojekakvih magova, urokom, a po onome što sam zadnje skužio izgleda ćak i kod hipnotizera.
Ovo zadnje ti je glupost. Svaka TV reklama te pokušava hipnotizirati a mnoge i uspiju.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

Gledajuči reklame ti si u punoj svijesti, podsvjest je ta koja prima poruku. Kod hipnoze bome nisi svjestan. Ako je to isto...
Znam o čemu govorim, svi gledamo, htjeli ne htjeli, reklame. Na PIP kameri se vidi razlika u auri samo kod onih koji su bili ili bivali hipnotizirani. Dakle, moje je preporuka da se ne dozvolite hipnotizirat.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
TamaraTasha
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.08.2014, 18:46
Ima zahvala: 2 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la TamaraTasha »

Postovani Perunu,
mnogo Vam hvala na savetima, imacu na umu sve sto ste mi rekli.
Sto se tice persiranja, zao mi je ali tako sam vaspitana i poprilicno mi je tesko da 'ne persiram' osobama starijim od mene, bilo to uzivo ili preko neta. (znam da time izludjujem mnoge :D )
PS: sta znaci *đir* :blinkk:
If You Can See Beauty In Everything
YOU ARE AN ARTIST!
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la shroomko »

Perun je napisao/la:Gledajuči reklame ti si u punoj svijesti, podsvjest je ta koja prima poruku. Kod hipnoze bome nisi svjestan.
Jesi (osim u specijalnom slučaju ako dobiješ i prihvatiš sugestiju da zaboraviš sve što se događa dok si hipnotiziran).
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

Tamara, dobro, neću te sad razvaspitavat, udri po svom. Đir, koliko se sjećam, bi ti bilo najbliže onome što vi zovete fazon. I molim, raduje me pomoć. Ako se pojave nova pitanja slobodno pitaj.
Šrumko, ne sjećam se slučaja da se netko sjeećao seanse. Pitat ću priku, on je svojevremeno hodao okolo sa viskom i liječio ljude hipnozom.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la drencan »

Cjela tema me toliko smela da jednostavno moram pitati, kako netko nevjeruje u Boga(ili vise dobro,kako li ga zvali) a vjeruje u demone i/ili zlo. To mi ispada da vidim novcic i vjerujem da ima samo jednu stranu, samo nalicje. Ili da na akumulatoru ima samo plus klema, za one tehnickog duha.
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la mr. gljiva »

Netko recimo vjeruje da postoji samo Bog (ili kako ga se već odlučite zvati) koji
zapravo radi najveće dobro i najveće zlo ovoga svijeta.
Po tvojoj usporedbi, Bog- novčić sa obje strane ;)

Osobno vjerujem da postoji to nešto, u kojem obliku neznam...znam samo da vjerujem :)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ninti »

Rimljani su imali boga Janusa koji je imao dva lica i predstavljao dualnost kojoj svjedočimo na toliko mnogo razina..
Bog je zapravo bipolaran ( :) ) i dozvoljava apsolutno sve poput nekog velikog eksperimenta, nema granica.
Teško prolazi ova konstatacija da postoji netko tko ne vjeruje u boga, a vjeruje u demone i zlo.. Demoni i zlo su samo jedna grana tog drveta (Bog.. sve) te kao takvi imaju svoju važnu ulogu u rastu i razvoju 'eksperimenta' :)
Možda krivo percipiramo 'demone' - sa strahom ih smatramo 'zlima', a oni su samo druga strana iste priče i ako su tu onda su tu s razlogom.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la HypnoToad »

Heh pa da, ljudi poistovjećuju 'zlo' s uništenjem na svim razinama, a bez uništenja nema stvaranja, nema promjena, nema napretka. To je još jednom odlika ljudskog uma da se drži nečega i ne pušta, stoga panični strah od uništenja svega što mu je poznato. Najlakše je nešto proglasiti 'zlom', iako je ustvari vjerojatno vrlo važno za sveukupni proces evolucije svega, samo zato jer se naši bijedni mali mozgići boje pustiti slike koje su im poznate i koje ih tješe. ;)
Ako je 'Bog' sve, kako 'demoni' mogu biti nešto drugo?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

Na pitanje;"ako je Bog sve..." neću odgovorit, jer je to pitanje za novu temu, a drugo, pošto se oova tema zave Legementon, što znači da ne raspravljamo o kosmologijama, nego o nečem točno definiranom, držao bih se toga.
Usprkos ideji o razaranju da bi se stvorilo novo, koja u potpunosti stoji, postoji i nešto što bih nazvao čistim zlom, odnosno, zlom kao samo sebi svrha, zlo radi zla... Eee, jesam se izzlovao.
Nakon ovog rata, gdje sam se susreo sa takvim zlom, nije nastalo ništa novo. Mislim, jest nekoliko državica, no njih smatram minornim. I u kozmičkim razmjerima, ali i na najbazičnijem, geopoliitičkom, jel', nivou. A količina čistog zla koja je u to razaranje upletena,svakako je bila pretjerana.
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori