Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Svakog dana, novo otkriće
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

Beyond lijepo si ovo objasnio,svaka čast !.Dok sam ovo čitao i sve naše postove sažeo sam u jedno ono da nas ne buni sve to u detalje najvažnije je izvući glavnu pouku od sveg toga je: da je uvjek bilo pitanje Dobra i Zla,ma čim se bavio čovjek ,siromašan bio ,te na kakvom teškom životnom putu bio pojedinac ,bitno je da Čovjek odabere Dobro tj.Dobar put..S tim čemo se putem morati istinski suočiti tokom života.Učen i odgajan sam od malena da je Dobar put uvjek teži i Zao -putlakši al se Dobar put uvjek isplati odabrati na kraju jer je to pravi put Dobra.Dobar put nije za one koji su slaba duha.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

Ronin je napisao/la:I da Aleister Crowley nema ništa s tim, Crkva ima,valjda oni to znanje bolje čuvaju.Salomon mi je kul i njegove biblijskie mudre izreke,pa pjesme i on sam kao taj mudrac mi se učinio kul te sam pronašao još o tome da je zarobio demone što mi je fascinantno za ovu temu i tako pronašao taj Lemegeton pdf-izbrisao sam ga jer nije ok ,slažem se s tobom i Ninti,te nabrzinu proučio sam opasnosti koje skriva .Al sad da neko čačka po demonima i priziva ih to vjerujem niko na ovom forumu ne radi?! i da radi osuđujem to!!! ... Al ako stvarno nešto znaš o tome i vidim da znaš daj onda opiši malo bolje i iznesi ,podijeli stvarno mišljenje i o opasnostima koje ta knjiga skriva tako da se zna o čemu se radi..Hvala
Oprosti zbog kašnjenja, zametnuo sam stik negdje.
Bit ću kratak, pa...
Prvo moramo razlikovat demonopoklonstvo od opsjednutosti. Ljudi kojise igraju sa lemegentonom ne moraju nužno biti sotonisti, kabala često koketira sa tih pet knjiga, dok opsjednutost može doći doslovno slučajno, kao što ugaziš u pasiju kakicu, tako ti se može
desit i to. Analogno tome, gdje ima više pasa veće su i šanse. Opsjednutost možeš pokupit kod vračara, kojekakvih magova, urokom, a po onome što sam zadnje skužio izgleda ćak i kod hipnotizera. Zanimljivo je da se na onoj PIP kameri, kameri koja snima auru, može prepoznati
čovjeka koji je bio hipnotiziran, ne bi o tome dalje jer velika digresija visi nad topicom.
Dalje, kabalisti, okultisti i slični... upotrebljavaju goetiju. Elifas Levi, čovjek koji je za okultizam isto šta i Hendrix za rokenroul,iznosi svoje iskustvo sa prizivanjem jednog od glavnih egipatskih čarobnjaka, prizvao ga je u trokut i čarobnjak ga je dodirnuo po ruci. Levi danima nije mogao pomaknuti ruku, a misli nije uspio posložiti i mjesecima poslije.
Mislim da se uz pravu zaštitu i adekvatno znanje i može nositi s time, no ni tad nije jednostavno.Moja omiljena priča o invokacijama je upravo Crowlleyeva. On je, mislim 1927, otišao sasvojim pobočnikom Svedenbergom (ili sl.) u Marokansku pustinju da bi prizvaojednog od demona. I prizvao ga je. E sad Crowley je imao veliko znanje i moć, no ipak je umro dvadesetgodina kasnije kao heroinski ovisnik. Osobno mislim da su te dvije činjenice povezan, isto kao što mislim da veliki broj đankija u gradu (vidim da si iz ST), nosi na sebi kakav crni entitet.
Crowleyse otisnuo u taj poduhvat između ostaloga da dosegne tri gornja sefirota drveta života. U OTO praksi i praksama naslonjenim na kabalu stupnjevi napredovanja prate sefire tog drva, i da bi se došlo do tri najgornja ( geburah gedulah i keter - tj kraljevstvo, slava i moć) potrebno je preći preko tajnog sefira zvanog Daat ili Daas, a jedna od metoda je upravo invokacija. Uf, ispričavam se malo sam, čini mi se zakomplicirao...
Dalje,isto tako mislim da većina opsjednutosti nije od one 72jice, nego od hijerarhijski nižih entiteta, pa čak i umrlih zlih ljudi.
I sad dolazimo do Crkve. Crkva im veze sa demonima jer joj je to između ostalog i posao. Samo crkva ima tu VIP furku, pa nitko o tome niti priča, a čini mise niti zna. Na rimskom teološkom fakultetu imaju, navodno, dva sata demonologije.
Na području RH trenutno nema ovlaštenih egzorcista, nego ovi što istjeruju, rade to na svoju ruku. S druge strane, većina pravoslavnih popova, i mislim svaki imam može vršiti egzorcizam, bez da ikog išta pita.
Mislim da nisamo bjasnio baš puno, ali da se opća slika može nazrijeti.
Nadam se da si, kao i drugi zadovoljan objašnjenjima.
Pozdrav.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
TamaraTasha
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.08.2014, 18:46
Ima zahvala: 2 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la TamaraTasha »

Postovani Perunu,

Nedavno sam se, igrom slucaja, zainteresovala za Solomona. Na wikipediji sam nasla neke knjige u kojima se on pominje ili koje su njemu prepisane. Odmah sam odlucila da krenem da istrazujem, i jako sam uzbudjena i zainteresovana (jer nema mnogo stvari kojima zelim ovoliku paznju da posvetim). Prvo za sta sam saznala jeste 'Kljuc Kralja Solomona' i veoma me zainteresovalo bas zato sto se demoni pominju. Ja nisam vernica, ne verujem u Boga, ali verujem u zlu silu, ili demone. Ne proucavam ovo jer zelim da prizivam demone ili nesto slicno, naprotiv ja ih se izuzetno plasim. Ali me i dalje zanima. (Nemam je fizicki nego sam nasla na netu u pdv-u, na engelskom, i skinula, sad planiram da je prevodim)
Ako bi bili ljubazni, da li mozete da mi date neki savet da se 'zastitim' od mogucih 'reakcija' na citanje knjige (kao sto ste Vi rekli da ste imali).

Sa postovanjem, Tamara. :)
If You Can See Beauty In Everything
YOU ARE AN ARTIST!
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

Tamara tokom čitanja zapali sa strane Tamjan ....sve če bit ok... :((
Avatar
TamaraTasha
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.08.2014, 18:46
Ima zahvala: 2 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la TamaraTasha »

.... Nemam tajman.... :\
If You Can See Beauty In Everything
YOU ARE AN ARTIST!
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

Tamara šalim se , tamjan je dobro imat jer je dobar antidepresiv,hoču ti reč ostavi se tih stvari ,naučit češ o demonima samo ako budeš dobra osoba u životu i budeš činila dobro u životu onda češ ih počet i vidjet vlastitim očima.Naime ima i više demona na svjetu nego šta ih knjiga opisuje . ;) ..Ugodan dan.
Avatar
TamaraTasha
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.08.2014, 18:46
Ima zahvala: 2 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la TamaraTasha »

Hvala na savetu. Ali moje zanimanje za Solomonov Kljuc nije zbog demona nego zbog Solomona. Zelim da procitam sve sto je vezano za njega, bili to demoni, andjeli ili nesto trece.
Ali uzecu u obzir i Vas predlog. ^^
If You Can See Beauty In Everything
YOU ARE AN ARTIST!
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

Pozdravljam..., Perun zna on če ti valjda bolje reč o tome.
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la extranoize »

Prema legendi, na Salomonovu je grobu rasla sveta biljka, kanabis.
Eto vam ključa kralja Salomona :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

Draga Tamara,
Pretpostavljam da si duplo mlađa od mene, i baš je lijepo da si tako pristojna, ali nemoj mi, molim te, persirat.
Nažalost sve zaštitekoje znam naslonjene su na neku disciplinu i/ili religiju, a za čiju bi upotrebu trebala imat neko znanje ili vještinu, da ne kažem rutinu. Ja neznam da li si u nekom điru, pa ti ne mogu ništa reć.
No, ja sam katolik i vjerujem da svi ljudi, bez obzira bili ateisti, kršćani, budisti, što li već ne, imaju svog anđela čuvara. Pa sshodno tome, lijepo prije nego uzmeš knjigu u ruke, odnosno sjedneš za komp, otvori prozor (ali nemoj na propuh, vjetar rastjeruju Ki- Chi - Pranu), sjedni ravne kičme, zatvori oči, udahni duboko nekoliko puta, i u sebi zamoli svog Anđela Čuvara da te čuva prilikom tvog rada. Kad završiš, ponoovo dubok udah, ravna kičma i to, pa se lijepo zahvali Anđelu na čuvanju i što ti je dozvolio da ideš tim putem. Ipak je to samo tekst, nije predmet korišten u crnim misama, pa bi ovo trebalo biti sasvim dovoljno.
I da, za kraj, u gore spomenutim knjigama ti nema puno priče o solomonu, tu ti je riječ o legijama paklenim. Drži se teworije, ni ne pomišljaj na praksu. I sretno...
Oprosti zbog kasnog posta, bio sam na otoku, u raju bez signala.
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori