Knjige o biljkama

Svakog dana, novo otkriće
Odgovori
Avatar
Marijo
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 03.10.2012, 22:14
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 8 puta

Knjige o biljkama

Post Postao/la Marijo »

može li mi netko preporučiti nekakve dobre knjige ili priručnike tza upoznavanje biljaka
Osvrni se oko sebe jer priroda zove te,
Njemi glas iz daleka kao vapaj djeteta...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Knjige o biljkama

Post Postao/la Red »

Ovdje možeš naći neke knjige o biljkama, a planiram i nakrcat jednu zasebnu temu samo sa npr. ljekovitim biljem i srodnim jer u ovoj temu je sve pomiješano, treba to malo grupirati bolje :)

evo, tokom dana posložim sve knjige o biljkama koje imam kod sebe na kompu ;) danas ima tih knjiga na sve strane, često nađem svašta na netu pa nisam u toku što ima eventulano u knjižarama :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Knjige o biljkama

Post Postao/la Devil'sChase »

Marijo, vidim odprije da si se registrirao na forum jer želiš učiti o biljkama, al o čemu želiš učiti? ljekovito bilje? jestivo divlje bilje? flora hrvatske? općenito o biljkama? sve o biljkama? MAgično bilje? sve navedeno?
Avatar
Marijo
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 03.10.2012, 22:14
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Knjige o biljkama

Post Postao/la Marijo »

Hvala "Red" na ovim knjigama ....pa htio bih većinom učiti o ljekovitim biljima za zdravlje kako ih sakupljati,kako ih sušiti i to tako....
Osvrni se oko sebe jer priroda zove te,
Njemi glas iz daleka kao vapaj djeteta...
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Knjige o biljkama

Post Postao/la Devil'sChase »

Razumijem :), inače ne moraš quote/citiranje raditi na post koji je neposredno iznad
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Knjige o biljkama

Post Postao/la Devil'sChase »

Nebih mu preporučio baš Simona Ašiča odmah budući da su mu sve biljke nacrtane u knjizi,ja preporučujem lesingerove knjige, imaju slike, najbitnije, i super su, no nažalost na netu ima samo primjer http://www.scribd.com/doc/123370322/Les ... na-1-a-kad
Ali ima ih u kgz
Zadnja izmjena: Devil'sChase, dana/u 25.03.2013, 00:34, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Knjige o biljkama

Post Postao/la Red »

✼ Knjige o Ljekovitim Biljkama ✼

Grupirala sam sve knjige koje smo do sada objavili na forumu na tu temu plus neke koje su mi se vucarale po kompu a nikada ih nisam stavila online. :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori