Vanzemaljci

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la Ninti »

Sad mi se nameće ono zamorno pitanje - kako se riješiti tog začaranog kruga? Ok jasno nam je da smo izmanipulirani i da se na nama goste pa me zanima idući korak, riješenje?
Za sad mi se čini da je jedini izlaz iz tog zatvora smrt.
Mogu reći da sam otvorenog uma, al jednostavno ne vidim na koji način da repariram vlastiti dna?! tu smo gjde jesmo na frekvenciji na kojoj jesmo bez ikakvog oružja koje bi moglo doći makar blizu onomu s čime raspolažu naši vladari.. ili? bejond sigurno imaš neku teoriju o tome? ;)
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la vidra »

ja osobno smatram da je najbolji način "borbe" protiv sistema - "ja ne sudjelujem".
čime god da kreneš na njih, da ga jebeš jači su.. svi znamo da ono čemu se opireš - jača. gledam neki dan povorku na zelenom valu, masa ljudi ide sa nekakvim plakatima, parolama, deru se tamo. mislim da to neće rezultirati ničim pozitivnim. mislim da je i to na neki način hranjenje tamo nekoga, negativnom energijom, znate već priču..
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la Devil'sChase »

Ma joj Nitni, ma znaš ti i sama :) sve se skuži odavde promene-vezane-za-simbol-2012-t1513.html
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la Ninti »

Devil'sChase je napisao/la:Ma joj Nitni, ma znaš ti i sama :) sve se skuži odavde promene-vezane-za-simbol-2012-t1513.html
da ee.. ma ima dana kad mi je sve kristalno jasno, a ima dana kada sam od svega umorna (-|
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la Beyond Le Fov »

vidra je napisao/la:ja osobno smatram da je najbolji način "borbe" protiv sistema - "ja ne sudjelujem".
upravo to što kažeš. a onaj video je istinit koliko god bajkovito prikazano, bar potpuno odgovara mojim duhovnim iskustvima. vjerojatno bi reko da je neki new age bulšit da nemam ta iskustva. dogodio mi se okidač da se prisjetim tko sam.

budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la Ruskinja »

Da nema kaosa, ne bi bilo ni reda. Jin i jang spika. Ne vjerujem da će jednoga dana zavladati potpuni mir na Zemlji, niti u svemiru. Pojedinac (duša - spiritualno biće u trenutnom obliku čovjeka) treba se osvijestiti i ispuniti svoju osobnu misiju zbog koje je tu gdje je, kroz ovaj ili idućih nekoliko stotina/tisuća života, možda i nikad.
Treba paziti samo da ne prevagne kaos. I ja se trudim boriti protiv toga na način kako kažu vidra i Beyond Ra: Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu. U suprotnom će te proglasiti ludim i strpati u ustanovu. Ugasiti tv, zatvoriti dio svijeta koji te ne zanima i kreirati svoju relanost (ok, imati ću posao i prilagoditi ću se u nekim segmentima kapitalizma...).
Kako reče gospodin Wayne W. Dyer: Ljudi puni ljubavi žive u svijetu punom ljubavi. Ljudi neprijateljstva žive u neprijateljskom svijetu. Ali svijet je uvijek isti.

Malo sam off topic, priča se o vanzemaljcima: da, ima ih, svakako ih ima, i u svemiru i kod nas, i dobrih i onih loših, svatko s nekim svojim namjerama. Tko na određene načine otvori svoje kanale, mogao bi ih i vidjeti i komunicirati s onima koji isto otvaraju svoje kanale jer žele komunicirati s nama.
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la pecurko »

Treba paziti samo da ne prevagne kaos
S ovim se neslažem...čitav univerzum teži haosu, ne postoji uređenost kosmosa, niti pravline putanje i očekivani položaji, sve smo to izmislili da bi matematički mogli da izrazimo nešto.
Ne postoje dobra i loša dela, ispravno i pogrešno...
Anarhija je u našim društvima predstavljena, kao bezoblični huligansko-pankerski pokret, a ona je upravo osobna sloboda, mogućnost da sam delaš i sam snosiš posledice svojih dela.
Kažu ljudi: pa znaš li koliko bi ubistava i pljački bilo da svako može da radi šta želi?

Verovatno dosta manje, ali i to je nebitno, jer opet smo loše naučeni da dajemo previše značenja svom životu i njegovoj vrednosti.
Crkva nas uči da se plašimo života, jer to kako živimo određuje naš put i naš kraj... a onda se počinjemo plašiti smrti, jer ko zna šta sam zaslužio, a nema iracionalnijeg straha nego straha od smrti.
Sve je haos, svaki atom ima toliko mogućnosti i alternativa, probati odrediti početak i
kraj bilo čega, kao i njegovo mesto u bilo kakvom sistemu je samozavaravanje.

Ne postoji uređen sistem niti tome treba težiti na bilo koji način i u bilo čemu.

Sve je jedno. Ista svest na svom neuređenom, haotičnom i prelepom putovanju.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la Ruskinja »

Da, ima i u tome nešto...
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la Beyond Le Fov »

hehehe, a ja ću reči da kaos ne postoji :) Kaos je samo red višeg stupnja, toliko kompleksan red da ga ne shvačamo, problem je samo u kutu i visini gledanja. Mravu koji se probija kroz cufasti tepih sve će izgledati kaotično, nailazit će na razne patterne i boje i ništa neće imat smisla iz njegova kuta gledanja, al nama koji gledamo na tepih s više perspektive bit će jasno da je to tepih, jedan savršen red, a boje i patterni su jednostavno nacrtane geometrijske grafike da tepih bude ljepši. Sve je red. :) Red beskonačnih razina.
Kaos je jedino u ljudskom umu, i zato um projicira i vidi kaos u svemu oko sebe, to je produkt nesvjesnosti.

Univerzum ne teži kaosu nego redu, sjedinjenju svega u jedno, sva energija u univerzumu bilo koje vrste i frekvencije ponaša se po zakonima elektromagnetizma, pozitivni i negativni naboj uvijek će se nastojati spojiti u equilibrium, neće se nikad ponašati kaotično jer sila je samo jedna i konkretna. Sile prirode također su uvjetovane elektomagnetizmom, sve što se dešava u prirodi je fluktuacija akcija i reakcija pozitivnog i negativnog naboja, niti jedan jedini pomak i promjena nije slučajna i kaotična, samo je kompleksnog ili jednostavnog reda. Priroda je savršen primjer iluzije kaosa jer se toliko toga događa, a opet vidimo da je priroda savršen equilibrium, red.

Čovjekovo biće je isto tako red visokog stupnja, i ako neće biti mudar, organiziran i odgovoran, bit će žrtva elektomagnetizma svoje prirode i uma bez kontrole, a to onda fakat jest kaos :)
Takav čovjek energetski izgleda kao one prskalice za vodu koje zaljevaju velike travnjake. Raspršuje energiju na sve strane, i zbog toga potpuno gubi sebe.
Red u sebi treba razvijati na najviše moguće nivoe u svim aspektima bića, kroz takvu energetsku konstrukciju svijesnost i lakoća života je nevjerojatna, kad je čovjek sređen fizički, emocionalno, mentalno i duhovno tad su i energije koje odašilje takve... ljubav, harmonija, sklad. Glazba je red, harmonija. Unutarnji fiziološki procesi svakog živog bića- su red ogromnog stupnja, ako nešto izađe iz tog reda nastupa bolest.
Nesvjesni neodgovorni ljudi zrače kaos... destrukciju, raspadanje, disharmoniju, bolest, mentalnu, emocionalnu i duhovnu nestabilnost... pakao egzistencije. Čista sloboda može se definirati sve do kaosa, ali tolika "sloboda" svakako nije mudra stvar u praktičnom životu.

Ljudska civilizacija također mora biti složena u kompleksan red, baš kao i mravinjak. Jedino tako možemo preživjeti i razvijati se. Samostalan i potpuno slobodan čovjek mora biti više od svih organiziran jer mora napravit sam sav posao koji život zahtjeva, inaće jednostavno neće preživjet.

Koliko ti je kaosa u glavi toliko će ti kaosa biti i manifestirano u životu. Sređenim ljudima u životu je harmonija, jer to kreiraju, svjesno ili nesvjesno nebitno, al što je svjesnost veća to više kužiš redove višeg stupnja.

Taj socijalni red je toliko prirodna stvar da se dešava sam od sebe ako ga ne ometamo svojim ego zabrijavanjima. Ustav države bi trebao biti samo kopija morala duše i srca, netreba ga izmišljati jer je jasan oduvijek. To je sad druga stvar što ovim svijetom upravlja psihopatija i korupcija.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Vanzemaljci

Post Postao/la Ninti »

Po grčkoj mitologiji, svijet je nastao kada je red (kozmos) zamjenio nered (kaos) što bi prema tome značilo da je svijet danas, onakvim kakvim ga znamo - zapravo nered?
To je malo skučeno gledanje na stvar jeli..
Možda je ispravnije reći da je materijalni svijet, svijet dualnosti, gdje se kaos i kozmos isprepliću te je moguće uočiti red tek kad se napusti materijalna sfera.
To bi značilo da se ljudi, uvođenjem reda u svoj život sve više udaljavaju od materijalne sfere, a veći red rezultira višim stupnjem razvoja u kojem materija prelazi u svjetlost... što me dovodi do ove teme
evo jednog koji sjaji :)

slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori