Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Meshuga »

hahaha mos zvat polje, val, vibracija kako kod oces u svakom slucaju imala bi fizikalnu manifestaciju, ako bi imala mogli bi je mjerit i vidit kako se ponasa.
"neutraliziraju zracenje mobitela, televizora, mikrovalne pecnice, elektricnih vodova, radiosignala...ugl sve elektronicke opreme koje su tvorci elektrosmoga" jel mogu dokazat?
nezelin rusit pozitivu oko toga, al kad se prica moramo znat o cemu pricamo, inace sta zapravo radimo?
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Možda znanost tek treba upoznati tu vrstu energije pa nema još instrumente s kojim ju može mjeriti. Međutim za znanstveni dokaz da stvarno postoji netrebaju instrumenti već se može dokazati po efektima koje ostavlja. Recimo trebalo bi napraviti ozbiljnu studiju s klijanjem sjemena, statistički podaci bi govorili sasvim jasnu stvar ako bi postojala razlika u klijanju pod utjecajem orgonita i bez njega. Za početak govorili bi da nešt postoji i da djeluje iako ju nemožemo mjeriti.
Primjera radi, neke studije s grupom meditanata koji meditiraju (vizualiziraju) određeni cilj/promjenu imaju značajne statističke podatke da ima utjecaja, kod nekih studija i 1:bilijun , znači iako nemožeš mjerit nekim uređajima njihovo djelovanje može se lako vidit rezultat.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Meshuga »

meni je naj problematicnije sta se govori o tome ka da se zna nesto, a barata se krivin izrazima, ako je energija moze se izmirt, ako nije, nije energija i netreba se tako zvat.
ovi pise recimo, kako pretvara negativnu energiju u pozitivnu, sta je to?
da neutralizira elektromagnetsko polje, to bi bilo direktno mjerljivo..
"energiziraju i prociscavaju prostor od nakupljenig stresa stvarajuci ugodnu atmosferu i harmoniju" sta to znaci, opet pitan kako se to zna ako se nezna kako funkcionira?
virujem da su oni lipi i da tako stvaraju pozitivan mindset, al dalje o toga su pseudoznanstvene pricice.
mislin da treba malo kriticnije pogledat to..
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Zeleni Palac »

Dobro meshunga zbori. Uvjek pokusavam bit otvorenog uma, ne odbacivati nesto samo zato jer ne razumijem princip rada, ali u zadnje vrijeme primjecujem sve vise i vise alternativaca koji proguravaju svoje naprave i kunu se u njihovu ucinkovitost. Nema veze sto je 90% toga kompletni idiotizam, i mogli bi ih svrstat u tzv porez na budale. Svejedno nije u redu varat ljude samo zato jer ne znaju za bolje.
Ovi orgoniti izgledaju uistinu jako lijepo. Sto se tice njihovog djelovanja, to planiram tek isprobat. Gledao sam malo po njuskalu, krece im se cijena oko 30ak kn, pa si mislim uzet par komada i eksperimentirat sa svojim papratima. Cisto iz znatizelje tj. skepticizma.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Ninti »

I službena medicina se kune u učinkovitost svojih proizvoda pa je to isto ili gore jer znaju za bolje.. Nego , mene ne zanima njuškalo i slični načini, već sam tako kupila orgonski privjesak, radije bi sama izradila koji, pa ako može neki dobar tutorial da se ubaci ovdje, bila bi prezahvalna :D :ymhug: :x

edit: hihii na početku je tutorial :D

kupila sam smolu pa idem probat..
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Psychonaut »

virujem da su oni lipi i da tako stvaraju pozitivan mindset, al dalje o toga su pseudoznanstvene pricice.
mislin da treba malo kriticnije pogledat to..
U sustini i ja mislim da sami uredjaji nemaju specijalne fizicke efekte.
Medjutim, vjerovatno (kao i mnoge druge stvari) mogu uticati na svijest osobe koja ih percipira, pogotovo kada im ta osoba pridaje znacaj. Takve stvari je tesko fizicki kvantificirati, ali mogu imati znacaje subjektivne efekte. A ti efekti se isto tako mogu naucno posmatrati jer su itekako stvari i mjerljivi, ali do toga jos nismo dosli :psy

Recimo da radimo eksperiment mjerenja subjektivnih "efektata" prisustva orgonita. Eksperiment se sastoji od ispitivanja subjektivnih utisaka grupe pojedinaca(testne populacije) koji su bili u nekom kontaktu sa orgonitima u sklopu kontrolisanog eksperimenta. Kada bi se testna populacija sastojala od velikog broja slucajno odabranih ljudi, vjerujem da bi rezultati bili nezanimljivi.
Medjutim, ako je populacija relativno mala i sacinjena od ljudi koje prica o ovim kristalima privlaci, vjerovatno bi izmjereni subjektivni efekti bili skroz drugacij.

Da li se razliciti rezultati mogu tumaciti fizickim djelovanjem orgonita, ili njihovom subjektivnom percepcijom (placebo efektom)? Zasto je ovo pitanje uopste vazno? Meni se kao vaznije pitanje cini da li subjektivne razlike u percepciji zaista imaju mjerljive fizicke efekte? Da li je "placebo efekat" efektivna metoda snizavanaj stope oboljenja od raka? Ako ima stvarne i mjerjlive pozitivne efekte, onda nema veze sto nije "fizicki stvaran" :cheesy: Ako su efekti predvidivi onda se mogu naucno posmatrati, samo treba bolja nauka.

Subjektivno stvara objektivno, i obrnuto.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
IMAGINAERUM
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.02.2012, 17:23
 pohvaljen: 4 puta

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la IMAGINAERUM »

evo mene nakon dugo vremena, vidim da se ovdje nakupilo podosta skeptika.

a sta da vam kazem:

necete mi u nista ovdje receno vjerovati dok sami ne iskusate na svojoj kozi :D
i ja sam bio takav. jednostavno takve stvari morate sami osjetit. necete se razocarati.

sto se tice dokazivanja postojanja takve energije nazalost premalo je nacina. jedan nacin je zaledjivanje vode ispod orgonita pri cemu nastaju spicevi leda jer orgon privlaci vodu.
http://indianinthemachine.wordpress.com ... xperiment/
drugi nacin je malo vise znanstveni: stavljanje vakuum-epruveta u orgonski akumulator pri cemu epruveta krene svjetliti plavo u mraku.

takodjer tisuce ljudi su napravili pokuse sa klijanjem sjemena u posudi koja je bila izvan radijusa djelovanja orgonita i u posudi kraj ili iznad orgonita. u 100% slucajeva ova druga skupina duplo brze naraste a plodovi budu veci. slikaslikaslikaslikaslika

takodjer je ista stvar sa vodom koja je bila neko vrijeme na orgonskom podlosku za casu. zivotinje radije piju takvu vodu nego obicnu. voce se 5 puta manje kvari ili isusi na orgoniti nego ono sto je na obicnom tanjuru. slika

mislim da je najbolji nacin dokazivanja djelovanja tako sto nabavite ili sami izradite barem jedan primjerak i vidite kako ce vam promjeniti zivot.
Beyond all mortality we are, swinging in the breath of nature
In early air of the dawn of life
A sight to silence the heavens
Avatar
Meshuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 11.09.2011, 12:53

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Meshuga »

Bas bi volia vidit snimku di se vidi da vode pocinje dizat prema orgonitu :)

I jel iko ikad ucinia taj eksperiment sa epruveton i vakumon?
"The syntactical nature of reality, the real secret of magic, is that the world is made of words. And if you know the words that the world is made of, you can make of it whatever you wish."
Gljiva
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 15.04.2012, 16:47

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Gljiva »

Koliko sam ja čitao na alternativi, jačina orgonita se može mjeriti i to čak u nekim jedinica neznam kako se zovu, ne postoji uređaj za mjerenje već se mjeri viskom
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Orgonska energija (orgon) i Orgonski uređaji (orgoniti)

Post Postao/la Perun »

<Možeš je mjerit, treba ti galvanoskop, ili galvanometar.
Nadalje postoje PIP kamere, pa ga možeš mjerit.
A orgon je zapravo prana, ki, pneuma i slično.
Imam osciloskop al nemam znanje da ga koristim kao galvanoskop.
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori