Hipnoza?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Hipnoza?

Post Postao/la Riseofmagic »

Zanimaju me vasa iskustva sa hipnozom znanja metode.? dali ste probali hipnozu bili hipnotizirani ?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Red »

kao klinka sam gutala knjige o hipnozi, zeljela hipnotizirati ili biti hipnotizirana, ali nisam nikad :P

i mene zanima kakva su iskustva ostalih :30upn9j:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Riseofmagic »

Izgleda da je ovaj post mrtav i da odgovora neće bit :D
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Ninti »

Pa ajd imam ja neko iskustvo s time, problem je što nije baš pozitivno :D . Svojevremeno sam pročitala neke knjige Michaela Newtona, mainstream psihijatra koji piše o svojim iskustvima sa hipnozom i regresijom u prošle živote. Navodno je slučajno otkrio put u prošle živote pomoću hipnoze. U svojim knjigama je naveo valjda stotine primjera, slučajeva i u detalje ih opisao. Zaključak njegovog rada bi bio da svi ljudi imaju ista iskustva po pitanju smrti i života između života, dakle sve nas čeka isti postupak koji on opisuje vrlo biblijski- to mjesto je ispunjeno bjelinom,sa rimskim stupovima, duša dolazi pred vijeće staraca gdje se proispituje prethodni život..I sve to možeš proći u nekoliko seansi hipnoze. Kako živim u samoboru, čula sam za dotičnu Zrinku Jančić, samoborku koja je od toga napravila cijeli biznis http://www.regresija-hipnoza.com/ . Jedino što sam htjela je biti hipnotizirana i imati uvid u dio sebe koji mi inače nije pristupačan pa sam tako i pregrizla pozamašnu svotu koju je ona od mene tražila, 500kn za 45minuta 'hipnoze'. Dakle ljudska glupost nema granica :cheesy:
Sve smo fino dogovorile, ja došla, udobno se smjestila i hipnoza je počela. Zrinka je uzela laptop i sve snimala jer na kraju dobiš snimku na cd-u. Uglavnom ona je mene uvodila u neko opušteno stanje, raznim tehnikama vizualizacije tipa : zamisli da izlaziš ispred kuće i vani je ljeto, opiši sve što tada vidiš i osjetiš, isto tako za svako god. doba, i na kraju tog' opuštanja' bila je vizualizacija livade sa zidom na kojem su mnoga vrata, svaka vrata predstavljaju jedan proživljeni život i biramo vrata kroz koja ćemo proći. Nakon prolaska kroz vrata, Zrinka mi je rekla da vidim stol i da dalje opišem sama što vidim - dakle ja sam počela izmišljat što vidim, bez osječaja da to nešto znači, sa ful svjesnošću (a mislila sam da je hipnoza besvjesno stanje). To je trajalo 45min, raznorazne vizualizacije koje mi je Zrinka usađivala u glavu, i na kraju mi 'objasnila' što pojedini simboli znače, tipa ako sam vidjela hranu na stolu, to je po njoj značilo da sam u prošlom životu bila gladna tj željna hrane i sl.
Prvi osječaji nakon kvazi hipnoze bili su praznina i prevarenost, jer nisam dosegla dio sebe koji je skriven, ako jesam, nisam toga svjesna, ali ako je to to, onda sam mogla i sama ili uz pomoć susjeda napraviti isto, a ne popušiti 500kn za nešto što nikako nije vrijedno toga.
:ohnoo:
Zadnja izmjena: Ninti, dana/u 28.03.2013, 19:13, ukupno mijenjano 1 put.
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Red »

užas, moram priznat. :((
meni to izgleda kao ona pizdarija koju je meni sestra radila, isto sranje drugo pakovanje...

započinje ovako: zamisli se da ideš kroz pustinju... i naiđeš na
1. KOCKU. opiši tu kocku najbolje što možeš (veličina, boja, mateijal, svaki detalj) zatim ideš dalje po pustinji i vidiš
2. KAKTUS. šta radiš s kaktusom? ili ideš dalje? nakon toga opet ideš pustinjom i sretneš
3. KONJA. kakv je konj, opis? ideš dalje s konjem ili bez njega? jašeš ga ili...? ideš dalje s konjem ili bez njega i dođeš do
4. OAZE. opiši to mjesto, šta radiš tu i ako si s konjem, način na koji pijete vodu ili šta već... kupiš prnje i odlaziš iz oaze, dođeš do
5. ŠUME. kakva je? svijetla/tamna, sa stazama il prašuma, još neki detalj? i
6. šta vidiš kad izađeš iz šume?


simbolika, simbolika, daleko to od regresije/hipnoze...

(tko zeli odgovore na ovaj test, nek se javi na pm :ymdevil: )

da se vratimo hipnozi, jel netko gledao serije Darren Browna? ima neke serije o hipnozi, manipuliranju itd... vrlo zanimljivo u svakom slucaju, i neku knjigu napisao takoder, koja je vrlo zabavna za citat. kako god, mnogi misle da je seronja i ne vjeruju u njegove "sposobnosti", meni tako svejedno, zabavan je :D

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
helena.00
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 13.11.2012, 23:01

Re: Hipnoza?

Post Postao/la helena.00 »

Ninti je napisao/la:Pa ajd imam ja neko iskustvo s time, problem je što nije baš pozitivno :D . Svojevremeno sam pročitala sve knjige Michaela Newtona, mainstream psihijatra koji piše o svojim iskustvima sa hipnozom i regresijom u prošle živote. Navodno je slučajno otkrio put u prošle živote pomoću hipnoze. U svojim knjigama je naveo valjda stotine primjera, slučajeva i u detalje ih opisao. Zaključak njegovog rada bi bio da svi ljudi imaju ista iskustva po pitanju smrti i života između života, dakle sve nas čeka isti postupak koji on opisuje vrlo biblijski- to mjesto je ispunjeno bjelinom,sa rimskim stupovima, duša dolazi pred vijeće staraca gdje se proispituje prethodni život..I sve to možeš proći u nekoliko seansi hipnoze. Kako živim u samoboru, čula sam za dotičnu Zrinku Jančić, samoborku koja je od toga napravila cijeli biznis http://www.regresija-hipnoza.com/ . Jedino što sam htjela je biti hipnotizirana i imati uvid u dio sebe koji mi inače nije pristupačan pa sam tako i pregrizla pozamašnu svotu koju je ona od mene tražila, 500kn za 45minuta 'hipnoze'. Dakle ljudska glupost nema granica :cheesy:
Sve smo fino dogovorile, ja došla, udobno se smjestila i hipnoza je počela. Zrinka je uzela laptop i sve snimala jer na kraju dobiš snimku na cd-u. Uglavnom ona je mene uvodila u neko opušteno stanje, raznim tehnikama vizualizacije tipa : zamisli da izlaziš ispred kuće i vani je ljeto, opiši sve što tada vidiš i osjetiš, isto tako za svako god. doba, i na kraju tog' opuštanja' bila je vizualizacija livade sa zidom na kojem su mnoga vrata, svaka vrata predstavljaju jedan proživljeni život i biramo vrata kroz koja ćemo proći. Nakon prolaska kroz vrata, Zrinka mi je rekla da vidim stol i da dalje opišem sama što vidim - dakle ja sam počela izmišljat što vidim, bez osječaja da to nešto znači, sa ful svjesnošću (a mislila sam da je hipnoza besvjesno stanje). To je trajalo 45min, raznorazne vizualizacije koje mi je Zrinka usađivala u glavu, i na kraju mi 'objasnila' što pojedini simboli znače, tipa ako sam vidjela hranu na stolu, to je po njoj značilo da sam u prošlom životu bila gladna tj željna hrane i sl.
Prvi osječaji nakon kvazi hipnoze bili su praznina i prevarenost, jer nisam dosegla dio sebe koji je skriven, ako jesam, nisam toga svjesna, ali ako je to to, onda sam mogla i sama ili uz pomoć susjeda napraviti isto, a ne popušiti 500kn za nešto što nikako nije vrijedno toga.
:ohnoo:
pozdrav,
znači niste "ušli" u nikakva stanja da vam se činilo da ste u nekom životu? :(
baš šteta, čitkala sam nešto po forumima i neki su imali jako pozitivna iskustva sa njome...baš sam se nadala da je ona ok. jeste to išli nedavno ili prije dosta godina?
neki na forumima su bili baš oduševljeni s tim regresijama kod nje. inače sam mislila da ta regresija traje nešto duže od 45min.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Kadulja »

Riseofmagic je napisao/la:Zanimaju me vasa iskustva sa hipnozom znanja metode.? dali ste probali hipnozu bili hipnotizirani ?
Dopisivala sam se s nekim Rumunjem, psihologom i pisao je da je moguće osobu hipnotizirati bez njenog znanja. Također je rekao da su hipnoze opasne, a pogotovo ako čovjek sam sebe pokušava hipnotizirati. :blinkk: To je sve što znam o tome.

No, uopće ne vjerujem u hipnoze i imam dojam da je to izmišljotina. Dok me netko ne uvjeri, npr. hipnotizira me da samoj sebi pošaram ruku kemijskom i to isto snimi kamerom, neću vjerovati u to.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la shroomko »

[media]link[/media]
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Kadulja »

Glumci.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Ninti »

helena.00 je napisao/la: pozdrav,
znači niste "ušli" u nikakva stanja da vam se činilo da ste u nekom životu? :(
baš šteta, čitkala sam nešto po forumima i neki su imali jako pozitivna iskustva sa njome...baš sam se nadala da je ona ok. jeste to išli nedavno ili prije dosta godina?
neki na forumima su bili baš oduševljeni s tim regresijama kod nje. inače sam mislila da ta regresija traje nešto duže od 45min.
Pozdrav, ne moramo biti na 'Vi' to zvuči preslužbeno za ovako opušteno mjesto.. U principu sve skupa traje 60min, sve je nekako tempirano, prvo razgovor 10min pa regresija pa opet razgovor o onome što se dogodilo. Nemogu pričati o tuđim iskustvima sa Zrinkom, mogu samo o svom, a to sam gore iznjela. Također sam otišla do nje potaknuta tuđim 'pozitivnim' iskustvima.. To je za mene isto bila neka vrsta škole. Iz tog iskustva sam naučila da ću sve saznati kad za to dođe vrijeme, ništa nasilu i za 500 kuna :cheesy:
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori