Terence Mckenna

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
perke
rank4
Postovi: 115
Pridružen/a: 30.08.2019, 10:13
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 29 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la perke »

Spunk je napisao/la:Ovi savjeti i obrazlozenja mi zvuce kao silovanje sebe. A i biljke.
Zar se zivot svodi na psihodelicna iskustva???
Imao sam biljku koju sam kroz klonove dugo drzao. Kad bi ju zapalio, lagano, razblazila bi me cijelog, zivot bi mi skocio i postao ugodan, ne bi bio nadrkan, uvjek bi nesto činio, uglavnom na neuobicajen nacin, osobe pored(zena i djeca) bi gustale sa mnom, zajebancija... I to trebam odjebat da bi se svako malo zatvorio u mrak, prepusavao se i bavio se nekim tamo kretenom, sobom. A zivot mimoilazi...
Brate, zbilja nista o njemu neznam i mozda sam u krivu, ali ako je u stanju tako sto reci, po meni je on nista drugo nego - svecenik.
Bravo! U potpunosti se slazem sa tobom, ja sam takodje neko ko kad koristi kanabis postaje druzeljubiviji. Prevelike doze me samo uspavaju. Ali kad god je bilo neko drustvo, pa cak i kad sam sam sa zenom, kad dunem, rasprdim se, samo bih pricao i definitivno postajem centar desavanja, zbijam sale non stop i svi se oko mene smeju. Travu sam pusio 7 god za redom, svako vece, i u jednom momentu vise nisam video poentu. Napravio sam pauzu od skoro dve godine. Sada to uopste nije slucaj. Sad pusim par dana, pa par ne i tako u krug. Zivot i obaveze ne trpe i idu normalno, uvek su i isle. Odgovornost postoji. Sto se tice samih psihodelika, na mene trenutno ostavljaju dobar utisak, inace sam pozitivan i ovo mi samo pojaca moj personalitet i karakter. Poslednje jedenje pecuraka od pre neki dan (bacio sam report) je delovalo na mene tako da smo zena i ja vristali od smeha satima. Sprdali smo se kao nikada pre.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »


"Raznoliki događaji, poput nadrealizma, piercinga, uzimanja psihodeličnih droga, seksualnog oslobođenja, jazza, eksperimentalnog plesa, rave kulture, tetoviranja..., popis je beskrajan... Što sve ove stvari imaju zajedničko? One predstavljaju različite načine odbacivanja linearanih vrijednosti.
Društvo se pokušava izliječiti arhajskim preporodom, povratkom na arhajske vrijednosti. Kad vidim ljude koji su seksualno slobodni ili rade ožiljke po koži, ili pokazuju kožu i plešu uz sinkopiranu glazbu i napuše se ili prekrše prihvaćene obrasce seksualnosti, podržavam to. Jer je to povratak onom što tijelo osjeća, što je autentično i arhajsko. Kad razložimo ove arhajske težnje, u središtu se nalazi želja za povratkom magičnom svijetu doživljaja. U sukusu te težnje se nalazi Šaman. Napušen i pod utjecajem biljaka, koji komunicira s duhovima, pleše pod mjesečinom i oživljuje i priziva svijet svijesnog živućeg misterija. To je Svijet. Svijet nije neriješeni problem, koji znanost ili sociologija treba riješiti, Svijet je živući misterij. Naše rođenje, smrt i isksutvo sadašnjosti, to je misterij, vrata koja se otvaraju prema nepreglednom horizontu samospoznaje, snage i nade ka ljudskoj težnji.
Naša kultura to poriče, od nas je učinila potrošače beskorisnih proizvoda i ideja.
Moramo se od toga odmaknuti, a to možemo učiniti tako da se vratimo autentičnom iskustvu bića.
To znači seksualno oslobođenje i konzumiranje psihodelika u svrhu istraživanja uma koji su alati za osobnu i društvenu transformaciju.
Ponestalo nam je vremena. Sat otkucava. Svemir će nam suditi ako nam ispadne lopta.
Mi smo nasljednici milijardi godina uspješnih života i prilagodbe promjenjivim uvjetima Prirode.
Sad je na nama red i izazov.
Na nama je da osiguramo da naši nerođeni potomci imaju zemlju kojom će hodati i nebo pod kojim će hodati.
To je ono o čemu nas psihodelici poučavaju, briga za budućnost koja u obzir uzima prošlost, budućnost, planet i moć ljudske mašte.
Ne postoji ništa moćnije i svrsishodnije od ljudske mašte.
Nećemo valjda predati našu sudbinu najglupljim među nama?
Osigurajte svoje mjesto pod Suncem i istupite prema svjetlu.
Alati su tu, put je utaban, samo trebamo okrenuti leđa društvu koje je postalo jalovo i mrtvo i okrenuti se živome svijetu i oživljenju mašte.
Hvala vam puno! Hvala!"
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Beyond Le Fov »

!

Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la huana.meri »

Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Ovo je genijalno :D
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 309 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Odgovori