Svemir anyone?

Imate najdražeg umjetnika, sami nešto crtkarate?
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Svemir anyone?

Post Postao/la Shanti »

Slike su vrhunske. Svaka čast :ymapplause: :psy
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Svemir anyone?

Post Postao/la Ninti »

Preeeedobre fotke :thumbsup: :thumbsup:
Prošli tjedan dok nam je još trajao godišnji bili smo u prirodi na vikendici gdje nema ni trunke javne rasvjete ni bilokakvog svjetlosnog onečišćenja u blizini, a taman je bio mladi mjesec i odlično se vidjela Mliječna staza preko cijelog neba. To je bila cjelovečernja uživancija. Imali smo sa sobom onu aplikaciju na ipadu 'Night sky' koja pokazuje gdje je što i kak se zove.. Obožavam nocno neboo! :lovee: :lovee: :lovee:
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Svemir anyone?

Post Postao/la 314 »

opala, vidi se pomak u godinu dana, svaka čašt majstore :))

i sad sam konačno dobio odgovor di je taj naš centar galaksije. uvijek sam htio uperit pogled u taj naš močan centar i reč evo ja gldam u centar naše galaksije i to je tamo.

dakle centar je pogled u strijelca? kolko sam shvatio...
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Proximus
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 06.02.2011, 16:11
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Svemir anyone?

Post Postao/la Proximus »

Yep. Potraži ovaj takozvani "čajnik" i centar galaksije ti je tu negdje. Uglavnom vidjet ces mlijecnu stazu tu bolje nego igdje drugdje.

slika
Ohmu, go back to the Forest. This is not your world.

After silence, that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.
~Aldous Huxley
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Svemir anyone?

Post Postao/la Fig »

najsili proximus, ja imam doma neki stariji hubble koji smo ja i brat uzeli kao klinci 60/700mm, optičke moći f/11,7. Teleskop je bio sasvim fin, znali smo namjestiti i vidjeti mjesec jako detaljno dok je bio pun, toliko da sam imao filing kako ću svaki trenutak zamjetit neki pokret na njemu, te smo jednom prigodom bliskog prolaska uhvatili Saturn u svom svojem sjaju i dr. Uglavnom, bio je dosta osjetljiv te se nešto zeznulo sa tim vijcima i sl. a bili smo klinci, te je ostao kupit prašinu. Uvijek razmišljam da ga izvadim i postavim mu neku dijagnozu... mislim da bi to mogao i danas napravit.

inače, sad nešto pratim nebo na kompu sa opensors programom stellarium-om koji se može, naravno, free skinut za bilo koji distro linuxa i windowse. program mi je inače više edukacijski finjak sa prosječnim opcijama, pa da ne piskaram nepotrebno o tome, koga zanima neka slobodno baci pogled (*) :YMALIEN:
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Svemir anyone?

Post Postao/la Kadulja »

Jako lijepo Proximus.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Svemir anyone?

Post Postao/la Ninti »

Ancients - Time Lapse Video From the Cleanest, Darkest Sky on Earth

[BBvideo 425,350]http://vimeo.com/83436955
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Odgovori