Stanovnici shamanove sobe

Imate najdražeg umjetnika, sami nešto crtkarate?
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la Shaman Shandor »

Ja volim tako da, najčešće od smeća, pravim stvari, mislim da je onaj pišolj što topi stik s ljepilom najbolja stvar na svijetu jer omogućuje da sa bilo šta zalijepi za bilo šta drugo, i eto tak nekolicina stvari koja mi po sobi stoji.

Ovaj momak zove se beduin, ima svoju kratku pričicu.

slika

Začulo se zvono sa zvonika koji nikada nije postojao
Pustinja se prelijeva u ništavilo
Za staroga beduina kraj puta
Iz ničega u prazno
Iz vrućine u ništa
...



Ovo sam zadnje napravio, ali dosta stara ideja, glasačka kutija s upozorenjem ko što su ona na cigaretama.

slika

Planiram to da mi stoji u sobi i da ljudi mogu ubacivat unutra bilo kakve stvari, napisane, nacrtane i onda kad se nakupi malo bit će zanimljivo to pregledat.


Ovo je slika koju sam naslikao, baš sam ponosan njome, jer liči na nešto, za likovnu sam umjetnost krajnje nesposoban al volim maljat bojom.

slika



Ovo nikako da dovršim, prije je bilo na ogromnom kartonu, pa sam jedan dan išaro sve autolakom jer mi bilo smješno, pa sam onda odrezao karton okolo i za sada stoji nedovršeno na zidu.

slika

Ovu stvar većina kad vidi pita "A šta radi?". Ne radi apsolutno ništa, ali valjda baš izgleda ko da nešto može.

slika

Ovo je nastalo dosta davno, prije nego sam imao vlastiti pištolj za lijepljenje. Tekst koji je napisan sam stavio jer je u to doba bio najprikladniji, ali nedugo nakon što je nastala ova stvar sam napisao tekst koji bi bio savršen da bude tu, ali nažalost nemam više hrđe u prahu, a neda mi se pravit (ona metalna spužva ostavi se u varikini i onda se na to nalije hcl-a i fino napravi se hrđe u prahu, oprez ako će neko pokušavat, razvija se klor i nije ni najmanje ugodno udahnut ga)

slika

Tekst koji je gore

Garež

Hodajući kroz prazan hodnik naišao sam na kotao. Zapitah samoga sebe što li radi taj kotao tu. Odlučih približiti mu se . Bijah zapanjen.

Garež me zadivila svojom besramnom obnaženošću. Bijah opijen njenom ljepotom. Još malo se približih i zapljusne me rajski miris kakav do sada nisam osjetio. Mojemu divljenju nije bilo kraja, bilo je to najčulnije iskustvo moga života. Približih se nadomak kotla.

Posegnuh da dotaknem tu fascinantnu garež no bijah zaprepašten jer u trenutku kada sam dotaknuo garež ustanovih da je ona lažna!!!


Tekst koji bi trebao biti gore

Korozija

Gledajući sukcesivno odlučih priznati da variram krajnje borealno. Rekoše mi da djelujem suviše abrazivno te da bi moje ponašanje, kao takvo, moglo biti pogubno. Priznanje sam požalio i prisiljen se glatkim slojem prekrio, samo kako bi moje djelo bilo na njihov način osvjetljeno. No ispod kože hrapav sam ostao, hrđaviji nego ikad, korozivan, nevjerojatno je jak u meni postao poriv oduvijek intenzivan. Hrđom sam ulice prekrio, djecu urođenika korozijom zaprepastio, urođenike...prenerazio. Koroziju su moju sanirali, svojoj su djeci uši i glave temeljito oprali.
A mene?
Mene su nekoliko puta pošteno prebili.


Slika na ulaznim vratima od sobe

slika

Ne vidi se ali tamo dolje di su dvije karte kralj koji puca ima male znakiće mupa i pušenje ubija s cigareta, a doljnjak ima mali vutrice kao znakiće. Ove slike mladića koji si sisa penis i jezika pokraj anusa su s wikipedije, iznenadi se čovjek šta se sve da nać (inače pratim kak mijenjaju te slike lika koji si siše penis i sad je već treća ili četvrta odkad pratim pa se pitam tko to ima kolekciju takvih slika, a ljudi se vjerojatno pitaju zašt ja to pratim)

Ovo je jedna beba, koja je nastala sasvim spontano dosta davno, inače nema nož u licu, to sam joj nedavno sada bio malo dodao. Imam onako plafonjeru ali je skinuto ono staklo s nje u sobi tak da tu bebu vješam nekad da visi s toga kao ukras. Ne vidi se ovjde, ali noge su joj otkinute i naopako stavljene i baš onak simpatično izgledaju tako.

slika

Imam tak još ponešta što nisam sada usliko a i još hrpu smeća od kojega će nastati nešto novo.
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la Red »

trebao bi napraviti, mozda iz ciste zajebancije a i zabave, neku "izložbu" instalacija. jer to tvoje stvari jesu. i odmah me sjetilo na umjetnost Dadaizma

Dadaizam je umjetnički pokret koji akcentira besmislenost civilizacije koja uništava vlastite vrijednosti. Naglašavali su apsurdnost izlažući banalne predmete kao umjetnička djela.

Dadaizam teži rušenju, uništenju starih načela i zakonistosti logike, ismijava "vječnu ljepotu". Dadaizam je protiv nepokretnosti misli i određenja pojmova, Dada je i protiv Dade, pa iz toga mnogi izvode zaključak da dadaizam nije toliko protuumjetnički i protuknjiževni smjer "koliko posebno raspoloženje duha, krajnji čin antidogmatizma koji se za svoju borbu služi svim sredstvima." (De Michelli)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Dadaizam

znas ono sprdnja na sve a i u isto vrijeme mogucnost neceg nazvat necim. ljudi rade uzasne stvari pa se usuduju nazvat nesto umjetnošću na sto se ja userem odmah.

zamisli neku rusevnu zgradu, neko bolesno okruzenje i osvjetljenje, neka nadrkana repetativna muzika u pozadini, (bolje lajv bend koji rastura nesto bolesno) dakle okruzenje koje totalno reflektira i ugodaj tvojih tvorevina :D
a kako se uvijek dila neka hrana i cuga, tu opet treba biti neka bolestina :P jestiva... kolaci u obliku penisa... :ymdevil:

i eto ti povoda da okupis drage ljude i dobro se zabavis i to zabavis pod izlikom nekog banalnog dogadaja :D

baci oko na Michael Reynolds- arhitekt koji je poceo graditi kuće od otpada, funkcionalne i korisne. koji je bio izbacen iz drustva arhitekata zbog svoje excentricnosti i totalno bio popljuvan, da bi sada bio legenda ziva, ja sam impresionirana.

slika

slika

slika

slika

eto kako se moze iskoristiti smeće koje se nakuplja, šamane kuću si izgradi, ultimativno umjetnisko djelo :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la Shaman Shandor »

Znadem ja šta je dadaizam. Nisam uglavnom ništa radio s nekom tako namjerom da ismijavam "normalnu" umjetnost ili slično, čisto mi tako dojde da nešto radim a vjerujem da je nekako bilo neizbježno da će netko povezati ili ga čisto podsjetiti na dadaizam zbog moga uvrnutog smisla za lijepo i nedostatka tehničke sposobnosti, to odprilike na tako nešto dođe.
Bila bi shema izložbu napravit, u svakom slučaju zanimljivo bi bilo gledat ljude, možda i prodat neki rad za milion kuna :) .

Nisam za ovoga momka do sada čuo, zanimljivo mu kuće izgledaju ko da su it sf filma nekog pustinjskog.
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la wonaabi »

2.,3.,4. :ymapplause: :ymparty: osobito treča, podsjeća me na neka napušena stanja.

ima na majci još umjetničkih duša, treba se to sve udružit u šarenu kulturno halucinogenu manifestaciju "the majka festival", na kojoj će se ujedno i stvarat :D
na nekoj livadi, roštilj, nudističke igre, halucinogeni,umjetnost,ples oko vatre,bubnjanje,kupanja(imam one djembe)...već predloženo na vutri.samo na kraju uvijek ispadne lakše ništa ne organizirat i otić na neki već organiziran parti u šumetini :ymsigh:

torta guzica s umakom od malina u šupku :D
p.s kako ti starci reagiraju na te stvari u sobi?
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la Red »

uuuu svida mi se tvoja ideja o Majka festivalu uz ludorije koje si vec spomenuo...najsss :x
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la Shaman Shandor »

A navikli su nekako roditelji s vremenom da sam ja tak pomalo ekscentričan. Ono što im se ne sviđa u vezi mene potiskuju i ignoriraju dok ne dođe do neke svađe. Staroj je dosta bed da joj netko ne vidi sina kako ruje po smeđu na groblju, jer odatle dobar dio materijala pribavljam.


Bilo bi odlično baš tak nudistički festival imat, svi fino negdje u prirodi se vjetrit i družit i pravit stvari i valjat se po podu u ekstazi, možda neke orgije ako izbiju ili barem kolektivno glađenje, hiljadu ljepih stvari.
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la wonaabi »

jep...šteta da su orgije ipak nerelane(osim ako duh edipovog sindroma* ne povede festival)
al kako mi se sviđa ideja istih svečano te pozivam da zakoračamo u oto
ordo templum orients il kako god se zvala ona organizacija kojoj je kvazi hermetizam,kravlijanstvo i magija paravan za orgije :D.u svakom slučaju bolje od onih swingerskih za koje red tvrdi da su pune penzionera...

svaka čast na iskrenosti ja se konstantno skrivam od roditelja i rodbine.
iako vidim da to neće moć još dugo tako...

*ima jedna fora igra da se nacrta tijelo žene u blatu,izbuši rupa i...za sve nas ultimativne edipe
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la Red »

mislim da se orgije mogu desiti vrlo lako ako su svi "slobodnog" duha :ymdevil:

znate sto... meni se ovakve stvari zbilja svidaju, u obliku totalno kul, kreativnog festivala. trebala bi lokacija biti Tajna, da nam ne bi neki debili i glupace doplazili...ne hvala. [-(

uff ova prica mi je skroz rasplamsala maštu. sto je najbolje znam idealno mjesto :D hahahhaha

Wannabe, zar je moguce da ti zivis u sjeni??? pfff...zbilja sam iznenadena sto se krijes od rodbine i roditelja, zastO? istina je neizbjezna :D bolje sada nego kasnije, kasnije ce te nazvat ludakom, sada imas izliku mladosti i godina i experimentiranja :P

btw kul festival, slucajno nabasala...nego me zanima kako se zove ono cudno na 2:52 min??? :-?

FireDrums 2009
staHUGEw0OY&feature=player_embedded#!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la Shaman Shandor »

To ti je bat'leth, tradicionalno klingonsko oružje
slika
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Stanovnici shamanove sobe

Post Postao/la Red »

sjetio me na to klingonsko oruzije ali ovo je neka pojednostavljena verzija istog..fenomenalno izgleda kada se igras sa njima :D kako se zove po naški jel? :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori