boje za zidove...

Imate najdražeg umjetnika, sami nešto crtkarate?
Odgovori
Avatar
Spaz
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 09.02.2011, 09:26
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 1 put

boje za zidove...

Post Postao/la Spaz »

Pozdrav svima! Imam par ideja kako bih ukrasio zidove sobe jednostavnim crtežima, dakle ne mislim na "krečenje" nego oslikavanje. Pošto nemam iskustva s time zanima me kakve boje bi bilo najbolje upotrebljavati a da ih je jednostavno zamiješati... Za početak mislim koristiti 2-3 boje. Molim pomoć! :)
zen promotor
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 24.01.2014, 21:06
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: boje za zidove...

Post Postao/la zen promotor »

Preporucio bih ti da radis sa laviranim tusem (naravno da trebas obratit paznju kakva je boja trenutno na zidu da ne bude neki hempel fasadni jer te masne piture se mogu prozirati nekad zavisi od boje koja ide preko). Ako zelis radit preko sablona mozes sa sprejem, ali najkvalitetniji nacin za napravit nesto na zidu je airbrush! :) Svasta moze ostati na zidu pa tako i olovka moze biti efektna, itd. Ako mozes poslikaj zid i pokazi sta bi tia napravit na njemu pa cu ti vrlo rado preporucit najbolji nacin!
“It is the power of the mind to be unconquerable.”
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: boje za zidove...

Post Postao/la Devil'sChase »

Airbrush definitivno :)
Avatar
Spaz
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 09.02.2011, 09:26
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: boje za zidove...

Post Postao/la Spaz »

Zidovi su svjetloplave boje. Razmišljao sam i o kombinaciji šablone i spreja pa me zanima iz čega bi bilo bolje raditi šablonu? Kartona, linoleuma? Čega? :-? Airbrush boje mi se čine ok, nisu toliko skupe i mogu se nanositi kistom! To je ono što mi treba, hvala vam puno! :D
zen promotor
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 24.01.2014, 21:06
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: boje za zidove...

Post Postao/la zen promotor »

Ako su zidovi svijetlo plave boje preporucam obavezno narancastu i crnu boju jer ce bit pre efektno. Airbrush boje koristi za airbrush, bolje ti je ako zelis radit kiston radit s akrilnim bojama ili misat pigment i vodu( obavezno stavi malo bjeljanka od jaja bolje ce povezat). Ako ces radit sa sablonama mos i to kombinirat sa freehandom. Prvo si sve polozi na zid da vidis di sta zelis i kako. Sablone mos napravit od svacega ali najbolje ti ih je radit od hamera i od debljih nesavitljivijih papira. Ako koristis sprej pazi na oberspray, oblipi novinama okolo da ti se nepojave nepozeljene mrlje. Sablone mozes svakako zalijepiti ali najbolje ti je uzet adheziv tj.ljepilo u spreju pa ih zalipit na zid, lako se stavlja i skida, ali dobro sve izravnaj da nebi bilo rupa. Nadan se da ti je ovo pomoglo i sritno! Bitno je da se tebi svidja, neobaziri se na komentare ostalih ;). I obavezno postaj slike da vidimo kako je proslo!
“It is the power of the mind to be unconquerable.”
Odgovori