Codex Seraphinianus

Imate najdražeg umjetnika, sami nešto crtkarate?
Odgovori
Avatar
KeLavra
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 21.01.2011, 21:33
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 6 puta

Codex Seraphinianus

Post Postao/la KeLavra »

Ovo je jedna od najčudnijih knjiga ikada stvorenih. Riječ je o kvazi-enciklopediji izmišljenog svijeta/planeta (nalik onoj iz Borgesove priče Tlön, Uqbar, Orbis Tertius), s predivnim ilustracijama u boji i komentarima na nepoznatom jeziku i pismu.
Njezin autor talijanski je arhitekt, dizajner, pripovjedač i ilustrator Luigi Serafini (rođen 1949). Nije to samo knjiga o tom svijetu nego kao da nam dolazi iz tog svijeta, njezini vizualni hijeroglifi, fantastične biljke i životinje, čudna, "mutirana" antropomorfna bića otkrivaju specifičan "jezik" koji govori o samoj "stvarnosti" kao nečemu pomičnom, mekanom, elastičnom, o nekoj vrsti "plazme" između kristalne mašte i eruptivne tvari, erotskog sna i znanstvenog tijela, strogog uma i organskog bijesa.
Ovakav dokument mogao je stvoriti srednovjekovni prirodoznanstveni strip-umjetnik obrazovan na nekom drugom planetu u dalekoj budućnosti koja se dogodila davno prije nego što su ljudi ugledali Kubrickov obelisk.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


get down link(nije prevedena :D ):
http://www.holybooks.com/wp-content/upl ... nianus.pdf

crazy ass book...sta mislite na cemu trebamo bit da ju razumijemo :)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Codex Seraphinianus

Post Postao/la Beyond Le Fov »

fenomenalno, sam vrh psihodelične umjetnosti
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Codex Seraphinianus

Post Postao/la Red »

Odlično, ova knjiga zaslužuje posebnu temu. Spomenuo ju je onako usput Aquanux u jednoj temi, ali zaslužuje ona više. Osobno sam se zaljubila u nju čim sam ju vidjela, skinula je u pdf-u i uživala u ilustracijama koje su fenomenalne. flora i fauna je prekrasna...

slika

[media]link[/media]
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Codex Seraphinianus

Post Postao/la wonaabi »

psihodelična i vedrija strana gmo-a. a kad pojedeš dovoljno banana iz kauflanda, slova počinju dobivat smisao... :))

ilustracije su genijalne,a u pokušaju dešifriranja slova utonuo sam u najdublje utore vlastitog uma. još jednom hvala ti na ovoj psihodeličnoj poslastici i katalizatoru kreativnosti.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Codex Seraphinianus

Post Postao/la Red Weed »

Jedno od ljepsih otkrica na ovom forumu iako se nisam posvetio bash istrazivanju ali budem u skoroj buducnosti :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Odgovori