Psihodelicni stripovi...

Imate najdražeg umjetnika, sami nešto crtkarate?
Odgovori
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Psihodelicni stripovi...

Post Postao/la Psychonaut »

Zanima vas crtanje stripova i psihodelicna umjetnost?

Trenutno imam neke ideje za scenario(o tome mozemo jos pricati), ali ne znam crtati. Pa ako ima neko zainteresovan nek se javi, mozda se nesto i dogovorimo :psy

Inace sam primjetio da ova kombinacija (stripovi + psihodelija) nije zazivjela, mada je sigurno bilo autora stripova(recimo Jodorowsky) ispirisanih psihodelijom :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Psihodelicni stripovi...

Post Postao/la Svilaja »

Stavi tu dio scenarija ili skraćeno ako možemo vidit :)

L'Incal od Moebiusa i Jodorowskog, iskreno jedan od najboljih stripova ikad nacrtanih šta se mene tiče.. Dok čitaš čini se sve užasno kaotično i previše napunjeno, ali kad dođeš do kraja shvatiš da se sve zapravo cijelo vrijeme uklapa.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Psihodelicni stripovi...

Post Postao/la Fig »

pod zadnje često nalazim ugodu u crtanju stvari iz glave, prenoseći ih na papir i uživanju u istim. nisam nikad poslagivao stvari u strip mada sam o tome razmišljao, te i sam imam nekih jednostavnih ideja za tako nešto ali nikad da se posvetim realiziranju. više se prepuštam nepovezanoj igri crteža pa nek si svatko stvori vlastitu priču iz toga.

međutim, mogao bi ti pokazati neke crteže, štoviše i meni bi bilo lijepo pročitat o kakvoj se priči radi zbog sumnje u realiziranje nečeg takvog ali šta ima veze :) vjerujem da si ispleo divnu priču svojim mislima i iskustvom.

isto mogu reći da su mi stripovi tematike jodorowskog dragi, pa ako netko nije došao u dodir sa time, neka baci pogled i skine kolekciju stripova moebiusa i jodorowskog ako misli da bi ga moglo interesirat.

Moebius & Jodorowski Collection
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Psihodelicni stripovi...

Post Postao/la Red Weed »

eh... bash sam i ja dosao na istu ideju da potrazim crtacha posto mi je to slaba karika.
Nashao sam ih par u stvarnom svijetu no naime nisu bili entuzijasticni dovoljno da krenem u to... pa sam odustao...

Sto se tiche psihodelicnih stripova mislim da se varash da ne postoje... The Invisibles & Transmetropolitan (koji vishe vuche na gonzo novinarstvo i predragog nam H.S. Thompsona)... Ako se malo zaglibi nadje se josh podosta...

Naisao sam ne tako davno i na jedan online strip koji se svodio na mjenjanje dimenzija, ali nazaolst ne mogu se sjetit kako se zove. Odusevio me, radnja i sve.

uff prvi post nakon dugo dugo vremena i taman stripovi :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
fear8wonder
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 19.11.2013, 00:44
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 17 puta

Alan Moore i Melinda Gebbie, LOST GIRLS

Post Postao/la fear8wonder »

Erotični strip, inspiriran pričama za djecu; Petar Pan, Alisa u zemlji čudesa i Dorothy iz Oza. Ovdje se priča nastavlja kada su djevojke iz bajke postale zrele mlade žene i kreću u eksperimentiranje i istraživanje seksualnosti.
Lijepo napisano, a crteži su još ljepši, užitak pravi :-*

slika

Neznam gdje se može naći, probajte u knjižnicama, ali dosta često je bio zabranjivana literatura pa i nije baš lako da se nađe.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psihodelicni stripovi...

Post Postao/la shroomko »

Hahaha. Cure da odrastu i postanu seksualna bica? To je neprihvatljivo, moramo to zabraniti!
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Psihodelicni stripovi...

Post Postao/la Fig »

preporuka od magicnog Moebiusa; nedavno otkrio ovu bibliju (i to u lokalnoj knjiznici) - meni odlican strip, unikatne vanformne tehnike i price. Bas mi je po gustu:

slika

imate za skinut na torrentima (a moguce da ga ima i lokalna knjiznica/stripoteka) pod engleskim nazivom Horny Goof; izvorno je francuski Le bandard fou, a naski Kita Uzorita :ymparty:

slika
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Psihodelicni stripovi...

Post Postao/la Vid Svante »

fora mi se čini iako nisam obožavatelj stripova... vjerojatno me privukao naziv. baš ću potražiti, al sumnjam da će mi čitanje ići jer u zadnje vrijeme čim pročitam pola stranice zaspim
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Psihodelicni stripovi...

Post Postao/la Fig »

drago mi je da ti je uhvatio tracak interesa, super - ali zaboravi na formu i utjelovljenje stripa kakvog znas, vec daj sansu novom obliku izrazaja. Strip je ovdje samo proformno ime zajednistva slike i teksta. gle, i u najgorem (ili najboljem) scenariju ce ti katalizirat fini san, a u stripu uzivat mozes nastavit i u drugom trenutku. Pola po pola, pa ces stic negdje, i do kraja :)
Odgovori