Tattoo art :)

Imate najdražeg umjetnika, sami nešto crtkarate?
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Tattoo art :)

Post Postao/la Zephyrus »

deraxor je napisao/la:kod nas se tetoviralo iz praktičnih razloga
Tetovirale su se djevojčice između 5 i 15 godina kako bi se zaštitile od otmice Turaka koji su ih prisilno obraćali na islam ili ih vodili u sužanjstvo u Tursku.

Tradicija se prekinula nakon Drugog svjetskog rata. Komunistička vlast u Jugoslaviji nije bila sklona isticanju religije, tako da je u mnogim regijama zabranjeno, međutim tetoviranje Hrvata Katolika u Bosni i Hercegovini nastavljeno je i nakon II. svjetskog rata, pretežno u Rami, Jajcu, Kraljevoj sutjesci itd.. uglavnom na zapešću i člancima prstiju.

Turci kod kojih je tetoviranje bilo strogo zabranjeno, smatrali su takve žene nečistim i nisu ih dirali.

slika
Moja pokojna baba iz neke vlajlandske pripizndine (s onim magarecim revalom Thompsonom u daljnjem rodu) imala je jedva vidljiv istetoviran kriz na podlaktici.
Da mi nije rekla da je tetovaza u pitanju, nikada ne bi ni skuzio.
Napravila je to kao dijete, zbog toga sto se u kuci pricalo kako su se prije djeca tetovirala, da ih Turci ne otmu.
Iako, to nije tetovaza u pravom smislu rijeci, gotovo je nevidljiva, ali ipak ispada da se obicaj donekle odrzao, barem u pricama.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Tattoo art :)

Post Postao/la malva sylvestirs »

Ja imam neki cvijet bezveze na gleznju, sa 19 godina sam se pod svaku cijenu morala tetovirat i eto...nema mi apsolutno nikakvo mudro znacenje i nervira me kad me ljudi pitaju zasto bas taj cvijet? Nekad se mislim sta mi je to trebalo, al ajde, mogla sam i nesto gore smislit haha ne planiram se vise tetovirat, iako neki ljudi imaju bas kul i lijepe crteze po sebi, ali treba to znat, odabrat mjesto na tijelu, tatoo majstora, sve.. bezveze mi je ovo samo lijepljenje slika po tijelu bez ikakvog reda, sta je sad popularno među tzv. alternativcima
what you resist persist
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 433
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 273 puta

Re: Tattoo art :)

Post Postao/la storm.raver »

Meni su tetovaže na nn licima jako korisne, jer po njima ocenjujem koliko je neko retardiran. Dobro je ako se jasno vide. Uglavnom su ljudi koji imaju tetovaže žešći retardi, a stepen njihove retardiranosti ocenjujem vrstom tetovaže. Čim vidim da je neko istetoviran, odmah posumnjam da je retard. Nekolicina istetoviranih su normalne osobe, ostali su faktardi.

Sa druge strane, čudno mi je kako te svi upozoravaju: tetovaže su za ceo život bla bla razmisli dobro, a niko ti neće reći: deca su za ceo život, nego te ohrabrivati da imas decu cak i ako si jebeni siromah sa inteligencijom 72. Svaki degenerik ima decu, a odgovornost za decu je takođe doživotna. Gomila ljudi osakaćenih lošim roditeljstvom hoda ovim svetom...Mislim da je to veća šteta nego moronske tetovaže.
:mushroom: learning things :mushroom:
Odgovori