Stripy

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Odgovori
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Stripy

Post Postao/la xarabas »

slika
Legendarni crtic jos legendarnijeg italijanskog animatora Bruno Bozzettoa.
Sjecam se da je jedna TV stanica (mozda stari RTS) ovo redovno prikazivala nakon vecernjeg dnevnika i jos tad sam vidio da se radi o necem sasvim drugacijem. Uglavnom, najblizi opis bi bio nekakav deformisani mravojed koji je stalno u zavadi s ovih brkatim covjekom. Zaplet pocinje tako sto brkonja ima nekakvu glupu ideju, Stripy ga celo vreme upozorava da ne radi to, on ga ne slusa i napravi problem i na kraju se svi histericno smiju. Jedna od stvari koje su mi obiljezile djetinjstvo, prosto sam razocaran kad vidim kakva se danas sve animirana smeca pustaju na TV, bez imalo trunke originalnosti i maste :(
Kad smo vec kod smijeha, Stripyjev je svojevrsni trademark ovog serijala.
http://www.youtube.com/watch?v=WBmVxATDSJ0
Se sjeca iko? Ako ne, nema veze...da se i sad pogledati pod biljnim dejstvima iako tako rizikujete mogucu upalu stomacnih misica :D
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Stripy

Post Postao/la mr. gljiva »

koja godina bi to bila, kad se emitiralo? :)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Re: Stripy

Post Postao/la xarabas »

Pocetkom 90-tih, ali to je islo negdje samo vikendom navece. Jutro je bilo rezervirano za Metlu bez Drske i Fore i Fazone od Ljubivoja Rsumovica :)
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Stripy

Post Postao/la Red »

Sjecam se stripija, kako da ne :D

mene nije kao klinku previse odusevljavao, najmanje sam ga voljela kao mala, ne pitajte me zasto, ali mi je drag i kada ga pogledam i sjetim se na njega iz nekih prica, odmah imam povratak u proslost, sjedim kao mala ispred televizije i blejim.

Crtici su tada bili rijetki, kao suha zemlja vodu sam cekala crtice prije/nakon vijesti i onda u krpe, heheh divno je sjetit se toga, tajm warp :D

Off topik: ja sam voljela Loleka & Boleka kao klinka :ymdevil:

http://www.youtube.com/watch?v=i_V70RGwWGs
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Stripy

Post Postao/la mr. gljiva »

Izgleda mi ostalo nešto u podsvjesti jer mi izgleda crtić jako poznato :) naravno lolek i bolek legendice, uz "A je to" majstorska djela :D
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Stripy

Post Postao/la wonaabi »

uopće se ne sjećam ovog stripya al imam osjećaj kao da se radi o nekom 2dimenzionalnom pizdunskom bratu kojeg nikad nisam imao :).
a kad se već prisjećamo, meni osobno je najdraži bio nick praskaton...

http://www.youtube.com/watch?v=2MpFt4AyTZU

nisam siguran zašto al danas su kvalitetni crtići puno rijeđi, možda ih je tad bilo više jer je većina nalazila inspiraciju u psihodelicima...čak smo imali i balkanskog hoffmana u baltazaru :psy
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Stripy

Post Postao/la Red »

kombiniram jelte :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori