Grow Your Own Drugs by BBC

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Grow Your Own Drugs by BBC

Post Postao/la Red »

slika

Grow Your Own Drugs je BBC dokumentarac, emitiran na BBC2, koji istražuje mnoge lijekove koji se mogu dobiti od biljaka. James Wong, etno-botaničar, predstavlja ovu seriju i zeli da se ljudi pocnu baviti izradom vlastitih lijekova kako bi uštedjeli novac i da bi se osjecali zdravije, takoder donosi jednostavne recepte za svakodnevne lakse bolesti. Wong svoje magične napitke nudi i testira na široj javnosti kako bi pokazao ljekovito djelovanje prirodnih lijekova. On uvijek naglasava gledateljima da treba potražiti i savjet liječnika prije nego što pokušaju prirodne lijekove, i raspravljajući o ishodima liječenja uvijek navodi: "To nije klinički pokus ..." i prihvaća da se rezultati mogu pripisati placebo efekt.

slika

Wongov poznati citat iz Grow Your Own Drugs:
“I want to make people think differently about plants – growing all around us are plants that could make you feel better.”

“ Making your own natural remedies for minor complaints can be easy, cheap and fun. But you must know exactly what you’re using and how to use it. I’m not against conventional medicine and it’s really important you get yourself diagnosed by a doctor before trying natural remedies.”

Torrent link za svih 6 epizoda
http://thepiratebay.org/torrent/5065470 ... _Series%29

pogledala sam ove epizode i stvarno su odlicne. Nesto poput Golog kuhara kojeg svi znamo, samo sto on barata sa biljkama i to na vrlo jednostavan i zabavan nacin. mozete potraziti neke recepte ovdje : http://www.bbc.co.uk/tv/features/growyo ... ode2.shtml
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: Grow Your Own Drugs by BBC

Post Postao/la Indigo »

Skinula sam ovo i moram priznat da stvarno nije lose. Veri simpl objasnjeno, + ima one male klipove u kojim objasni djelovanje biljčica koji su mi super :) (i nazivi na latinskom) Bas me bilo zainterseiralo i bilo mi je napeto napravit nesto (npr. ono sa chillijem za reumu ili cokoladu sa valerijanom), jedini mi je problem sto ne znam dje kod nas pola onih sastojaka može nabavit. Jebiga, ne da mi se čekat valerijanu 2 godine da naraste, pa da joj čupnem korijene. A i one granule voska i glicerin koji idu u svaku božiju stvar koja me zanima fakat ne znam dje kupit. + jos gro stvari... Za ovo bi stavrno trebalo imat neku vezu na placi

Btw. jesi li primjetila kako u uvodnoj špici zločesto kaže; "I'm not some hippie, I'm an ethnobotanist!"? :))
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Grow Your Own Drugs by BBC

Post Postao/la Red »

=)) znam i ja skuzila nacin na koji to kaze, kao nedajboze hipij biti onda nisi vjerodostojan :P a mislim, simpatican je i sve mu oprastam :P

btw. stvari koje spominjes znam da nisu nesto sto mozes naci na svakom mjestu. ali vecina toga se nalazi kod nas u apotekama/ljekarnama. ne svo bilje ali vecinu tamo mogu naci i te glicerine i slicne pizdarije. a ostalo u nekim bio shopovima. mada i tu je stvar dosta nategnuta. oni imaju zbilja specijalizirane trgovine za te svari kod nas moras turneju po gradu napraviti i to u velikoj nadi da ces naci bar nesto.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori