Razni dokumentarci

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Beyond Le Fov »

već si me pitao to i odgovorio sam ti šta napraviš. a što je točno na ovom videu bilo se ne sjećam. i tnx šta si mi izvadio refleksiju ega, taj post s videom je on napisao u stanju energija koje nisu za njega (previsoko a preusko) pa je bio previše oduševljen, al dobro, zabavan je dynamo.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Psychonaut »

Meni je Zizek teski smor, pravi primjer modernog intelektualca, iako mu misljenja nisu mainstream. Nikakve pozitive od sve te njegove filozofije....
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la extranoize »

Psychonaut je napisao/la:Meni je Zizek teski smor, pravi primjer modernog intelektualca, iako mu misljenja nisu mainstream. Nikakve pozitive od sve te njegove filozofije....
Ni meni se ne dopada. U nekom je dokumentarcu pričao protiv ekologije, kak je to zapravo glupa ideologija, no ne znam skoro ništa o njemu pa ću pogledati ove dokumentarce...
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la shroomko »

Beyond Ra je napisao/la:već si me pitao to i odgovorio sam ti šta napraviš. a što je točno na ovom videu bilo se ne sjećam. i tnx šta si mi izvadio refleksiju ega, taj post s videom je on napisao u stanju energija koje nisu za njega (previsoko a preusko) pa je bio previše oduševljen, al dobro, zabavan je dynamo.
Zaboravio sam da sam pitao. Valjda me nije impresionirao video ili nisam do njega ni došao.
Avatar
dimitrije
rank3
Postovi: 95
Pridružen/a: 15.12.2013, 19:38
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la dimitrije »

Vodič kroz ideologiju je gre'ota ne pogledati koga interesuje ljudsko društvo, a i koga ne.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Beyond Le Fov »

gledao sam sada odličan austrijski dokumentarac bulb fiction na HRT1 i totalno sam u bedu, ispuštaju se tone i tone žive u prirodu zbog tih odbačenih štednih žarulja, i taj lobij korporacijski, ma prestrašno. ako netko nađe dokumentarac s našim prijevodom ili može nekako nabavit snimku s hrta bio bi zahvalan.

http://www.imdb.com/title/tt2061597/

slika

http://www.youtube.com/watch?v=cShyfPEPWe4

"Odluka Europske unije da do 2016. zamijeni sve žarulje s volframskom niti najavila je golem korak u industriji, poslovnome svijetu, politici te zaštiti okoliša. Pri tome nisu mislili na zdravstvene rizike koje donose štedne žarulje ispunjene živom. U filmu je provedena temeljita istraga kako bi se razotkrio skandal oko žarulja da ljudi ne bi živjeli u mraku.

Smjernice su izglasovane prije nego što se uopće održala rasprava o mogućim opasnostima. Bio je to pokus s neizvjesnim ishodom. Međutim, već je bilo jasno da su visoke razine otrovne žive u hvaljenim štednim žaruljama bile odgovorne za teške zdravstvene rizike u kućanstvu. Dokumentarni film "Paklene žarulje" temeljito će istražiti priču i razotkriti uznemirujuće detalje: u srcu reforme nisu žarulje, nego pohlepni poslovni svijet i lobisti koji uvijek žele povećati svoju moć. Njihov motiv je zarada, a ne ekologija. Licemjerje rezultira pogrešnim informiranjem, a u svemu im pomažu korumpirani političari te neznanje i naivnost potrošača koji nikako da dočekaju da istina izađe na svjetlo."
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Ninti »

Nisam ga gledala, ali je zanimljivo da danas na poslu svi u šoku, panici i nevjerici pričaju o tom dokumentarcu.. :D
To su odavno poznate činjenice, ali izgleda da ljudima i dalje u najvećem broju treba mainstream televizija za edukaciju.. :-?
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Red »

Suuuper dokumentarac o gljivama, in general. Starčić je predobar. Ima online za pogledati, uživajte.

The Magic of Mushrooms
slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la sometimes »

jucer sam bio gledati ovaj dokumentarac na poziv jedne udruge o oboljelima o shizofreniji gdje uglavnom govore o tome da je izljecenje moguce bez ljekova, i potvrđeno je da je stopa izljecenja te bolesti (sto se do sad skrivalo, da je uopce izljeciva) veca u zemljama koje nemaju novaca za psihofarmake iako imaju isti princip gledanja na tu bolest ili stanje nego u visoko "evoluiranim" zemljama koje nemaju para za ljekove, film je baziran na dvije zene koje su se uspjele izvuci iz toga kroz razgovor, jer su imale tekve ljude oko sebe......

[media]link[/media]
....it didn't make any sense.....
Ronin

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Ronin »

Odgovori