Razni dokumentarci

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Red »

Mučos gracijaz i dobro nas našao!
Ima nas ovdje svakakvih, staro i mlado, blesavo i vrckasto, paleta je šarena ali se svi dobro slažemo.
Nadam se da ćeš se ugodno smjestiti! slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la extranoize »

slika

BBC dokumentarac o razvoju ska, reggae, dancehalla...
ima na torrentu
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Wotan »

Red, je li to dobrodoslica meni Wotanu ili nekom drugom. Oprosti sto mozda pitam gluposti ali poprilicno sam ne vichan ikakvim forumima...ovo mi je naime prvi u zivotu pa jos muku muchim potpuno shvatiti kako sve ovo ovdje sljaka. Mislim, snalazim se dobro za pronaci sto drugi pisu, ali sam nesto napisati jos uvijek je djelomicna nepoznanica!
Hvala anyway

Wotan :thumbsup:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Red »

jeste tebi je bila upućena dobrodošlica :) samo pomalo, ako negdje zapne tu smo pa pitaj! a sa vremenom će i sve nepoznanice nestati slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Ninti »

Zanimljiv ruski dokumentarac Vitalija Pravdiceva: Ogledala - Prodor u budućnost 2011.
Traje 43:00 i cijeli je na youtubeu :)
[media]link[/media]
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Wotan »

Ok Red, hvala jos jednom na dobrodoslici! Jesi li mozda pogledala Kymaticu? Ili mozda Esoteric Agendu? Ako jesi volio bih cuti tvoj dojam i razmisljanja u vezi tih filmova.
Mozes li mi pomoci da pokrenem "tread" (mislim da se tako zove na Engleskome :blinkk: ) u vezi tih filmova. Volio bih vidjeti kako vi mladji (ja imam 45) gledate na takve stvari.
Unaprijed zahvalan

Wotan
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Red »

u ovom podforumu pri vrhu imaš new topik, ili nova tema, klikni i pokreni svoju temu, napiši naslov fino i sastavi temicu ;)

letimično sam ih pogledala, da se sjetim jel jesam, ali mislim da nisam. pogledam da provjerim jedan od dana pa se oglasim :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Wotan »

Super, Red! Pogledaj ih u miru, stalozeno a mozes i uz lulu mira ;) pa mi malo javi/opisi dojmove.
Ja cu probati "pokrenuti" novu temu...valjda ce mi to poci za rukom.

Pozdrav
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Red »

nešto surfam i naletim na ovu epizodu. inače sam vidjela neke dijelove ali evo cijele epizode :D

[media]link[/media]

Od 1959 do 1961, John Newland režirao je i vodio TV show One Step Beyond, gdje istražuju “world of the unknown.” (nepoznati svijet) U ovoj odličnoj epizodi, Newland putuje u Mexico kako bi probao magične gljive. Ova epizoda je išla u eter nešto manje od godinu dana nakon što je Timothy Leary bio u Cuernavaca i imao svoje prvo iskustvo na gljivama, čineći Newlanda, uz Learya, jednim od pionira psihodelija kao i jedan od prvih javnih ličnosti koji je predstavio gljive javnosti i njezino djelovanje.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Razni dokumentarci

Post Postao/la Wotan »

[media]link[/media]

Kad vec vidim da brijes na gljive propisno evo iznad nesto sto ja predlazem poslusati!

Jesi li mozda citala knjigu "The Sacred Mushroom and The Cross: A study of the nature and origins of Christianity within the fertility cults of the ancient Near East"

http://www.amazon.com/The-Sacred-Mushro ... co+Allegro

Pozdrav
Odgovori