Avatar - grozota ili milina?

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Sophia »

pa sa jedne strane ta plitkost mi čak ni nesmeta,, jer vizualno je sve tako lijepo, da bi sam tu divoticu gledala :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Wolfshade »

Preporučam vam CoT - vizualno jednako impresivan a meni osobno daleko napetiji i zanimljiviji od avatara
http://www.youtube.com/watch?v=q6CJenNMsb4
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Red »

cula sam GROZNE kritike o ovom filmu. nitko ne osporava vizualnu ljepotu ali kazu da je radnja uzasna. ja jedva cekam da ga pogledam jer ekipa koja glumi je zbilja impresivna samo ne znam sto je toliko lose da svi seru :-?

kada izleti da ga skinem, vidjet cu sama :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la CAM »

slikaslikagrozno, užasno, neopisivo silovanje moga cerbralnog organaslikaslika

slikavidio sam lijepše svijetove u ps3 i pc igricama, izgleda da vizualno izgleda nije dovoljno,film je nopisivo glup i predvidiv, neusklađen s muzikom za koju izgleda da su previše platili, mislim da slijepi epliptičar u komi bi mogao snimiti bolji film izgleda da je film potako opću euforiju koja je tresla i za vrijeme titanika, ako mu je cilj izazvati očaj i iskopavanje očiju i gašenje svih relativno vitalnih funkcija organa, Camoron treba umrijeti za silovanje svijeta s svojim glupim idejama, zakopat ga negdje u u Mongoliji 20 kilometara ispod zemljine kore slika

is this to much?

slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Red »

Ti to o Avataru ili titanima? :D

a cuj znam ih puno koji pljuju po avataru, no eto ja vidim neku drugu dimenziju u tom filmu i meni je krasan. (o radnji ne govorim, vec sam rekla da je predvidljiva) a ovaj komentar koji si stavio... pffff..neki jako ogorceni lik i komentari su mu samo ogorceni ali ne na mjestu. jer mislim da malo pretjeruje...ali dobro i to je za ocekivat :D

ma nije da branim, ni iz depa ni u dep, ali eto..mislim da ti koji mrze avatar toliko ga jako zele mrziti da ga mrze previse. a film ili volis ili ne, ne vidim cemu tako surovo pljuvat samo zato sto ti se ne svida a masa ga voli :ymcowboy:

ma uzivajte ljudi, tko voli naravno ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Indigo »

Bas sam ga nekidan preko neta pogledala, nisam isla u kino tako da je mozda izostao određeni dio vizualnog dozivljaja. Usprkos tome, vizualno mi se jako svidio, pa kome i ne bi onako prekrasna i netaknuta flora i fauna. Interesan mi je bio i koncept avatara kao takvoga i ono što on pruža, a to je mogućnost življenja u jednom idealnom, utopističkom društvu - barem po meni. To mi je i zapravo najbolji dio filma. Onaj dio o korporaciji koja razara sve pred sobom radi profita nije nikakva nepoznanica u ljudskom društvu već stoljećima, zato mi se to čini poput otkrivanja tople vode. Cijeli film je zapravo sinteza nekoliko drugih filmova i ideja koje oni nose; ništa pretjerano inovativno - glavnina filma me podsjeća na Pochahontas, Atlantidu,Princezu Mononoke i sl.
Ono što me nervira je pretencioznost režisera i činjenica da od svakog svog filma mora napraviti ep od 3 ure. Likovi su pretipizirani, a ni gluma nije bogznašto. Sve u svemu - film je osrednji, ne razumijem zašto su ljudi toliko popizdili za njim. Po meni bi ciljana publika bila ona do 14 godina, jer na momente stvrano vrijeđa koliko je površan i predvidljiv. Film o jednoj jako lijepoj temi napravljen na jako površan i banalan način. Bilo bi super kad bi promjenili kraj i izbacili onaj dio gdje stablo života može prebaciti životnu silu između tjelesa, tako da Glavni lik ostane zauvijek zarobljen u ljudskom tijelu. Ovako mi je jednostavno previše američki s ovim totalnim hepiendom (-|
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Red »

slazem se sa tobom, znas da mora i zadovoljiti mase, mislim da je cameron na to i pikirao, ako samo pogledamo titanik, kao njegov zanji masterpis od prije 10 godine. njegov rad nikada ne iznenaduje ili je nesto strasno mastovit i orginalan zaplet, ali je uvijek tehnicki savrseno a i predivno za gledat, dakle moja osjetila su uvijek zadovoljena...ali eto ima tu manu da ga usere sa klisejima...ali dobro...ja volim avatara zbog jedne druge komponente, i ne mogu je bolje objasniti od onog sto jesam u mom prvom postu..ali eto...

tko voli nek izvoli :D

a bas me zanima sta mislite o Apocalypto?

rkDm5g-Le7w

meni i to npr. vizialno predivan film, ali toliko patetican na kraju da mi je Mel Gibson sjebao film na kraju, ali sto se tice samog filma, rezije, scena i kadrova, kostimografine, cijeli ugodaj je zbilja divan...

volim kada "muze" zabu i natapa iglice nekim toxinom i to onako sve usput usred jurnjave, evo to me odusevilo :D kao scena, ne kao realna mogucnost izvedbe istog :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la CAM »

Mel G.je antisemitsko smeće od čovjeka. Ne zaslužuje živjeti kamoli snimati filmove.
Da, nisam gledao njegove filmove i da neću niti u budućnosti.slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Red »

razlog ti je uzasan =)) to je ko ono u vrticu kada decko kojeg "mrzis" jede sladoled i ti kazes NIKADA u zivotu necu jesti sladoled... sto mislim da je posvadano sa mozgom :P

pa nije da ces zeniti covjeka ili da djelis krevet sa njim. mozda jeste bezveze lik kao osoba, ali zbilja zna snimiti film, eee sada jel pre pateticno ili nije, to je stvar ukusa, ali znao je briljirat i to ne mogu osporiti. btw ni ja ga ne obozavam, ali dobar posao znam cijeniti. kakv god...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
hablabla

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la hablabla »

nisam gledao ni avatar ni glupe titane.. gledao alisu u zemlji churaka, u 3d verziji, i posle toga se cudno osecao, kao da sam popio koju sublimiranu poruku @-) jednostavno verujem da su to zatrovani filmovi.. da se namerno pune tim efektima ugodnim za oci, em da bi bilo interesantnije za gledanje, pa time i veca gledanost, em da bi lakse mogli u celoj toj guzvi utisaka da protnu neku demonizovanu poruku koju ce samo podsvest registrovati.. toga je bilo i u diznijevim crtacima, tako da.. a pogotovo kada je u pitanju 3d. uopste, treba se paziti onog sto je danas popularno, siguran sam u to. i kad smo vec kod toga, ne mogu da zaobidjem lejdi gagu, kog god roda bila .. te spotove i muziku, i ne samo nju.. i drugo, tu popularnost stecenu preko noci. sada isti sablon koristi jelena karleusa u srbiji.. i sta vise reci osim, cuvajte se :ymdevil:
Odgovori