Avatar - grozota ili milina?

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
mr_skizzm

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la mr_skizzm »

Ja sam dobio točno što sam očekivao, Pocahontas like priču sa simple, već viđenim ali bitnim porukama, i zato mi je film super, tim više što film ima emocionalnu dubinu i što sam Navie doživio kao potpuno stvarne. Gledao sam ga jednom i meni dosta :)
Ne mislim da je plitak pak, već samo da se drži onog bitnog.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Red »

ako nekog zanima, naletila sam na odlican 1080p BluRay od Avatara, 15 gb velik, 16 minuta duzi... izgleda predivno :D

slika
http://thepiratebay.org/torrent/5950203 ... 264-BestHD
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la mr. gljiva »

kad napravim mjesta na hard-u :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Psychonaut »

Meni se film nije svidio prije svega radi linearne i jednodimenzionalne price. Urkos vizualnim ljepotama, vecinom se nisam mogao oteti utisku da se radi o Hollywoodskoj limunadi napravljenoj sa ciljem da se svidi sto vecem broju ljudi. Nema iskrenosti.

Odprilike se slazem sa ovim blesanom :)
http://www.youtube.com/watch?v=uJarz7BYnHA
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Fig »

E prezakon video :) mislim, toliko sam se nasmijao :D tnx na dijeljenju :)

I ja se donekle poprilično slažem sa gore navedenim. Nije da sam išao u detalje ko lik na videu :) ali sam ono pogledao i stekao svoj dojam. Ista pouka ko i uvijek kao i sama priča, preneseno u nekakvu budućnost, te sve fino modernije napravljeno i osmišljeno. Nije ni bilo upitno da će zaradit masu novaca i postić tako ogromnu reputaciju.
Film mi je onako bio dobar za pogledat, pogledao sam ga jednom na kompu dok su svi tupili kako se to definitivno mora gledat 3D, and so on. Puno akcije, ljubavi.. znaš cijeli film otkad ga počneš gledat zbog trejlera ali ipak gledaš da vidiš kako će to oni oslikat, i zbog fine vizualne ljepote svega... malo dirnu emocije na kraju sa scenom stavljanja maske gdje su oboje u svojoj pravoj formi, tj. fizičkom obliku.. uzmeš najbolje što je za tebe iz toga (kao iz svega), malo se uživiš i briješ na fine animacije izvenzemaljske šume i bića, tim indijancima s drugog planeta i njihovim običajima, jednostavno uživaš u prazniku za oči, te ostaviš sa strane da je sapunjava holivudčina :) ništa novoga šta se tiče same radnje, ali je vizualno za pohvalu.... i pozitivna poruka
Isplati se pogledat i odvojit vremena jer u svakom filmu možeš zabrijat svoju spiku, bez obzira na radnju.. kao što rekoh - uzet sebi najbolje, ostalo prežvakat..nekome se sviđa pa zašto ne :)

eh, moram stavit i part II :D presmiješan mi je isfrustrirani lik, do kojih granica i detalja ide.. :D
http://www.youtube.com/watch?v=dLzKwTcGO_0
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la sometimes »

http://www.divshare.com/download/19139277-721

evo nesto o avataru, cameronu i ayahuasci......
....it didn't make any sense.....
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Wotan »

Sve dok taj film bude predstavljao za vecinu vas Pokahontas pricu...oni koji su ga napravili ispunili su svoju zadacu. Avatar skriva u sebi strahovito vaznu poruku ali ona predocena na ovaj nacin prestavlja modernu bajku i nista vise.
Naj eklatantniji primjer takve manipulacije i zablesivalja vecine jest film "Men in Black". I dok ogromna vecina to vidi kao izvrsnu zajebanciju...Men in black je nesto sto postoji vec barem 60 godina u vrlo ozbiljnoj literaturi i neki su zbog tog pojma zavrsili uguseni u svojim automobilima po navodnim objasnjenjem da se radi o samoubojstvima. Biti cu malo sirov ali imam veliku potrebu vam to reci...malo manje Holywooda malo vise istinskih dokumentaraca koji jest da malo "bole" ali necemo bez bola iz ovog gliba i blata nikada...nazalost!
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Morgan Le Fay »

"Oživjet" ću ovu temu jer sam nedavno opet pogledala Avatara. :bigsmilee: I meni je film super, što zbog vizualnih efekata, što zbog poruke koju donosi. :sunn:
Ti što ljudi pljuju po njemu jer je priča "plitka" ne znam što zapravo očekuju od filma i da li uopće kuže poruku filma. Koliko vidim, Cameron nije ni ciljao na to da napravi film za kompliciranom radnjom i zapletom, već da ljudima prenese poruku da se zapitamo što radimo sa našim planetom, sa Gaiom (Eywa)i da se probudimo. Jako lijepa analogija. Gaia je isto tako predivna, a ljudi su to zaboravili i postali su slijepi. Ljudi su prije štovali Zemlju kao Boginju jer su shvaćali da je njen duh prožimlje svako živo biće i shvaćali su da su sva bića na Zemlji povezana u savršenu mrežu života koja funkcionira ko jedan zasebni organizam, gdje svako biće ima svoju funkciju. Vidjeli su ljepotu u svemu što nas okružuje.
Cameron je proveo mnogo vremena sa domorodačkim narodima, sudjelovao u mnogim akcijama za obranu njihovog teritorija i zemlje sa koje su protjerani, jer se eto tako netko sjetio da će na njihovoj zemlji sagraditi branu (ili neku drugu drugu građevinu modernog svijeta) i protjerati ljude iz svog doma jer mu smetaju. Pa upravo to ga je nadahnulo za film.
Kao i na Pandori, tako je i na Zemlji cijeli život povezan u savršenom skladu kojeg su ljudi narušili, zbog svog uskog razmišljanja i zatrovanog uma, zbog ega i želje za moći. Ljudi više nemaju poštovanja ni prema biljkama ni prema životinjama, ni prema drugim ljudima koji žive u tom skladu. To se događa na Zemlji upravo sada. Krajnji je čas da se ljudi probude.
I evo da linkam jedan zanimljiv članak Johna Lasha koji govori upravo o toj analogiji filma Avatar i sadašnje situacije na Zemlji http://www.metahistory.org/GAIA%20SOPHI ... Avatar.php

Inače, preporučam svima Metahistory stranicu i čitati Johna Lasha (ima i njegovih govora na yotubueu) koji je oživio mit o Boginji Gaia-i Sofii kao živom i svjesnom biću.
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

avatar je priča o zemlji, ljudima i invadersima, samo se uloge malo preslože i sve je jasno

http://www.collective-evolution.com/201 ... n-reverse/
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Avatar - grozota ili milina?

Post Postao/la Psychonaut »

Meni se cini da su Icke-ovi "reptili" fragmentirani dio njegove(nasih) licnosti, koje ne zelimo da prihvatimo, vec ih projektujemo "van sebe", kao nesto eksterno. Na zalost, mislim da se radi o psiholoski patoloskom procesu - duhovnim rastom treba da "integrisemo" sebe i okolinu, a ne da se jos vise fragmentiramo.

Sto se tice avatara, moram ponovo pogledati. Mislim da bi mi se sad svidio puno vise nego prije 3 godine, kad sam ga pogledao.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Odgovori