Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Što ste zadnje dobro gledali a želite sa drugima podijeliti...
Avatar
Wotan
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 07.07.2012, 13:14
 pohvaljen: 1 put

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la Wotan »

Red Weed je napisao/la:Slazhem se u nekom pogledu s Ninti no koliko sam ja shvatio te filmove rjesenja su na samom pladnju, zapravo po meni ti filmovi su samo kucanje na vrata samoizgradnje covjeka i kako sto efikasnije izgraditi okolish za prebivaliste covjeka...

Ni jedan ni drugi ne pruzaju konkretno rjesenje i u tom pogledu su negativni no s druge strane i jedan i drugi potichu na razmisljanje pomochu pitanja sto je po meni dobra strana ili dobra ljudska osobina.

Ne svidjaju mi se ni jedan ni drugi bar u ovom trenutnom stanju u kojem sam sad gdje odbacujem sve studije, filozofije i religije jer ne nalazim dobar izlaz u njima. Iako sam se u jednom trenutku nasao u oba filma i nebrojeno ih puta pogledao, samtram da su oba za mene odradili svoje po izlasku i to je bilo to...

Venus projekt me se dopao ali ne kao rjesenje vec upravo kao vrata u daljini koja samo treba otvoriti i to cak ne na globalnoj razini vech na razini pojedinca... Sto je druga problematika po meni ovih filmova globalno (bljak). Misli lokalno djeluj globalno :D
Veliko hvala za ove odgovore obojici i tebi i Tainu!!

Kada uhvatite malo vremena pogledajte film "Thrive" mozda u njemu pronadjete neka rijesenja... naravno mozda i ne! No u svakom slucaju mislim da vrijedi pogledati.

Jos jednom veliko hvala svima koji su participirali u ovoj diskusiji... ako se to i moze zvati diskusijom! :thumbsup:

Evo ga tu je link... da vam bude lakse!

[media]link[/media]

Wotan
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kymatica vs Zeitgeist (ima li i kakva je razlika)

Post Postao/la pecurko »

Znam da je tema stara, ali pošto je sad isčitah vuče me da nešto napišem...
Bilo bi stvarno odlično da je svest ljudi u takvom stanju da prihvati istinu da smo svi jednaki i ravnopravni...ali istina je drugačija.

Uzmimo da posmatramo pažljivo što nas sve razlikuje, šta nas čini sličnima...naravno naćićemo više sličnosti, ali i pored toga u nas je duboko urezan osećaj pripadnosti svom narodu, svojoj porodici i raznih drugih pripadnosti koje čemu.
Evo ja da predložim sad da svi počnemo da pričamo istim jezikom, zaista mislite da bismo mogli da se dogovorimo. Mi smo na ovim prostorima od jednog napravili 6 jezika... No sve je to nebitno, jer mi i nismo spremni da svojom voljom menjamo pre svega sebe i da se iskobeljamo iz kalupa koje je društvo nametnulo jedinci kroz zadnjih par vekova.
Svi ovi dokumentarci sadrže samo jednu istinu, a to je da će svet i uređenja koja poznajemo doći do svog kraja, ali kraj nije onakav kakvog ga vidimo na ekranu...

Kad se monetarni sistem slomi to neće biti povod da se ljudi ujedine, skroz suprotno...svesni tada nestanka mnogih resursa jaki će ugnjetavati slabe, truditi se za tipičan biološki opstanak sebe i svog potomstva, neće imati vremena da meditiraju ili vode razgovore o istini unutar nas, o dalekim spoznajama sveopšteg jedinstva.

Ljudi će jesti ljude, ljudi će paliti Zemlju, ljudi će pokrenuti svesni ili ne ubrzanu evoluciju čitave planete, jer već smo u stanju da menjamo osnovne parametre na kojima postojanje počiva.

Sa tačke gledišta ljudi to je srašno i meni je žao svaki dan, ali sa gledišta evojucije to će dati priliku nekom drugačijem obliku svesti da prosperira i da se razvija...

O, kako bih voleo da nisam u pravu, i da za svog posojanja u ovom obliku spoznam ljude kakvi bi trebali biti.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori