Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Što slušate i volite podijelite sa drugima
messier 35

Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la messier 35 »

i ujedno pozdrav svima, ovo je moj prvi post, bio
mi jako vesel ovaj forum, pa sam se odlučio pridružit :ymhug:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: portishead, radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la Red »

super!!! osjecaj se kao kod kuce :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
messier 35

Re: portishead, radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la messier 35 »

thnx:)

e, jel ovaj tvoj mali duhić iz naushike, jeli? volim taj crtić!! :x
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la Red »

jeste, zovu se Kodama (Forest Spirits)

slika

:YMPEACE:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la Tain »

slikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslika
:D pozdrav
I love not man the less, but nature more.
messier 35

Re: Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la messier 35 »

thnx :)

e kak sad to ide? jel bi ja trebo nešt napisati u vezi topica jel, to bi bilo oke?
baš si nešt gruntam nočas koji sam mulac, postavim temu i onda nada, ništ. pa da se predstavim onda djelomično:

jučer sam čito onaj topić o onom fake budjenju, prije spavanja, i razmišljo o tome kako mi se to dešavalo za vrijeme studiranja i prije u srednjoj, znači prije nego me frapirala ova strka oko "odrastnja" i osamostaljivanja.
i sada mi se opet nočas to desilo, nešt sam sanjao, da pričam sa nekim, i neko me počeo sa strane gurat, jače i jače, a to gurkanje me polako budilo, da bi se na kraju izmedju sna i budjenja ponovo našao oči u oči sa svojim starim dragim demonom. tako da zapravo imam osječaj da mi je ovo prvo pravo budjenje nakon dugo vremena, jer fučkaš ti budjenje ak te zbudi vekerica :)

da se vratim na temu. .muzika, recimo meni je mišo kovać totalna psihodelija, ili stajanje u banci u redu, ispred ispoliranog šaltera, ili čitave familije u šoping centru, ili sprovod, i onaj svečenički prijetvorni prijeteći govor i svetačko prenemaganje, ili moj knjigovodja sa onom maskom prijatnog lica ili ovi jako bitni razgovori na implatirani mobitel koji se nesmiju propustiti.. mene to totalno izludjuje.. ta slika ovog svijeta, taj ujednačeni ritam poslušnie mašinerije .. su strašni

čini mi se kao da sam usred nekog filma o nečem i niko ne zna o čemu je osim da se mora statirat da se mora biti dio jer to je način. a smisao? je da se usput zabavi i ima i troši i bude dobar i osnuje se malo obiteljsko poduzeće za uzgoj vlastitih potomaka koji će kad odrastu i budu dobri isto tako statirat i zabavljat se i trošit.

i eto nas do portishead-a i radiohead-a.

volim ih jer su upravo suprotnost od ovog svijeta, jer su svjesni toga što rade i hrabri su i odgovorni.
i nemogu se konzumirat, jer okus koji nude nije okus čokoladice ili svinjskih rebrica, nego gorak okus suočavanja sa samim sobom, sa svojim vlastitim demonima. a i našim zajedničkim

umjetnost i ne smije postati dio ovog stočnog uzgoja, jer ako izgubimo umjetnost, tko će biti glas ljudskosti?
ako svako tko vidi ovo konzumerstvo, odluči sjest u kut neke birtije, i samo promatrati tu predstavu iz zakutka, pljuckajući sarkastično na "glupe" prolaznike, onda smo propali svi zajedno. nitko se od nas neće spasiti sam, ne postoji grupa dovoljno jaka da bude odgovorna za postupke drugih, pa tako ni ovi političari nemogu ništa bez nas ostalih. svi zajedno smo ispustili uzde, i ovaj pomahnitali konj je u trku prema rubu litice.

da jedan bend, točnije troje ljudi(portishead), nakon deset godina šutnje (2008?) napravi takav neispoliran album (three), ispusti takav neartikulirani bitnički krik usred salona ljepote, na skupu bezbrižne i uhranjene potrošačke mladeži u najnepovoljnijoj situaciji!

za mene je to izraz ljubavi prema ovom gluhom svijetu što srlja u propast. niti jedan drugi način nebi bio takva šamarčina ogromnoj mašineriji industrije zabave (zaborava?). možda bi billo šarmantno da su se fino obukli i odlučili da impresioniraju skup virtuoznom svirkom i kabaretskim pjevanjem, ali to su mogli i nakon drugog albuma, kad su bili medjunarodne zvjezde i nudjen im je milionski ugovor koji su odbili? zašto su ga odbili!? mislim stvarno su glupi. ili? ej, to su ljudi od krvi i mesa koji su odbili tonu funti!! jebeno!!!!!

neda mi se više pisati, još samo da kažem da je three (ime tog albuma zadnjeg) vezano uz neku neopogansku wicca religiju koja doživljava svoju renesansu u britaniji i americi.

čaos,
nadam se da ne remetim neko pravilo ovog foruma i da nisam nikog popljuvo, nije mi to bila namjera..
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la Red »

hvala ti sta si nam prolio dušu ovdje, vrijedilo je! ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
messier 35

Re: Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la messier 35 »

hm, mah, huh

nije to ništa, imam ja redovito taj prokleti zdušni proljev :D

al moram priznat da je ovo prvi puta da mi netko nepoznat nakon toga kaže fala a ne goni se u tri p.m. =))
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la Red »

a jesi blesav :ymdevil: mora da si krivim ljudima proljevao dušu na taj nacin, posto ja ne vidim nista lose sto si rekao :-B

samo se ti razbacaj/ proljevaj i opusti, vaj not, ocito si na pravom mjestu :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Portishead, Radiohead i ostalo sa glavom;)

Post Postao/la Tain »

a čuj ovo, jel najbolji intervju ikad?

Jonny Greenwood from Radiohead interviewed
http://www.youtube.com/watch?v=_RtVYcnBYE0
I love not man the less, but nature more.
Odgovori