Play lista sa psilocibin istraživačkog programa univerziteta Johns Hopkins

Što slušate i volite podijelite sa drugima
Odgovori
lurker
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 07.12.2014, 05:57
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Play lista sa psilocibin istraživačkog programa univerziteta Johns Hopkins

Post Postao/la lurker »

Vec sam spominjao u nekim ranijim postovima ovo istraživanje. Učesnicima su bile prekrivene oči i preko slušalica su im puštana dela klasične muzike.

"We have learned that in high-dose sessions, especially during the onset and intense period of entheogen effects, the supportive structure of the music is more important than either the guide’s or the volunteer’s personal musical preferences. ...... Thus, sensitivity to the therapeutic potential of carefully selected music may be an important factor in enhancing psychological safety."

Pošto sam naumio da svoje drugo iskustvo sa pecurkama odradim na način kako je to urađeno u pomenutom istraživanju, krenuo sam da pravim svoju listu dela klasicne muzike. Ali, eto sreće - danas kopajuci po netu, uspem da pronađem njihovu originalnu play listu:

https://play.spotify.com/user/phillysbl ... edium=open

Napomena - ovaj link kada otvaram na desk-top racunaru dobijem info da Spotify jos nije aktivan u mojoj zemlji (Srbiji), dok mi se na android uređaju bar pojavi lista sa numerama i izvođačima, te mogu sam da skidam stvari jednu po jednu.
Mogao bi neko malo vičniji da prebaci taj spisak ovde u temu.
Odgovori