Pink floyd i psihodelici

Što slušate i volite podijelite sa drugima
Odgovori
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Pink floyd i psihodelici

Post Postao/la roolle »

Interesuje dali jos neko praktikuje kombinaciju psihodelika i Pink Floyd-a. Po meni i mom skromnom iskustvu jednostavno ne moze biti bolje muzike za trip, osim mozda Vangelisa ili Jean Michele Jare-a u nekim situacijama....Posto pripadam staroj gardi psihonauta ne kontam te nove modetne zvuke tipa Goa-e ili raznoraznih trance fora na koje se ljudi danas furaju...Pa ako neko ima nesto reci samo napred voleo bih da podelimo iskustva... ;)
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Pink floyd i psihodelici

Post Postao/la pecurko »

Kad odslušas svu muziku sveta, i sedneš u tišini jedino što ostane je ritam. Ritam tvog disanja, ritam tvog srca.
Isto tako ako ogoliš bilo koju stvar od bilo kog izvođača koja ti je baš draga, kad je ogoliš do najosnovnijeg ritma, shvatićeš da taj ritam odgovara ritmu tvog srca i tvog disanja u datom trenutku.

Tako da mi ne volimo različite muzike ili pravce ili izvođače, već su naši ritmovi različiti.

Recimo tužan si. Tvoje je disanje tada isprekidano i jako ti pašu lagane pesme nepravilnog ritma tipa 12/16.

Super si srećan. Tvoje je disanje duboko i pravilno. Tada ti prijaju stvari pravilnog, celovitog takta.

Inače mi Floyd-i često prijaju :D
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori