Binaural beats

Što slušate i volite podijelite sa drugima
Odgovori
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Binaural beats

Post Postao/la Riseofmagic »

Binaural beats

Evo otvaram temu o binaural beats-u pod temu muzike.Htjeo sam da bude posebna tema na forumu na glavnoj stranici ali admini su predlozili ovo pa cu pisat ovdje.
Uvod:
Da bi pričali o BB moram vas upoznat prvo sa njima i šta su za sta se koriste kad su otkriveni.
Svako od vas ih je čuo vjerovatno i nije bio svjestan šta je točno to.

Binauralni ritam je originalno otkrio 1839. njemački znanstvenik H.W.Dove. On je otkrio da, kada se dva zvuka različite frekvencije dovode svaki na jedno uho, mozak 'čuje' treći fantomski zvuk. Mozak pritom počinje emitirati signal frekvencijski jednak razlici između dva signala koji se dovode do ušiju. Taj signal se naziva binauralni ritam.

Npr. ako na jedno uho dovedemo signal frekvencije 100 Hz, a na drugo uho signal frekvencije 109 Hz, mozak 'čuje' razliku dva signala tj. signal frekvencije 9 Hz
.

Valovi koje BB pojačava tj induca.
Beta
Kada je mozak uzbuđen i aktivno uključen u mentalne aktivnosti, dominiraju signali beta frekvencija. Beta valovi imaju relativno malu amplitudu, ali i najveću frekvenciju (osim gama valova). Karakteriziraju zaokupljen um. Osoba koja razgovara, rješava analitičke zadatke, prosuđuje ili analizira svijet oko nas nalazi se u beta stanju.

Beta frekvencijsko područje se dijeli na tri dijela: SMR, beta 1 i beta 2. SMR (sensorimotor rhytam) je područje od 13-15 Hz. Povezuje se sa kretanjem tijela. Povećavanje utjecaja ovih frekvencija može rezultirati opuštenom koncentracijom i povećanom pažnjom. Beta 1 je područje od 15-20 Hz. Povećanjem utjecaja može se povećati mentalne sposobnosti, IQ i fokus. Beta 2 (20-40 Hz) donosi sa sobom izuzetnu pažnju, ali također i nervozu.
Daljnje istraživanje je proveo tijekom 70-ih biofizičar Gerald Oster u bolnici Mount Sinai u New Yorku. Dokazao je da mozak počinje slijediti binauralni ritam i emitirati signal iste frekvencije, te da se tako može mozak dovesti u željeno stanje pomoću zvuka. Tu pojavu je nazvao Frequency following response. Osterov je rad na području utro put daljem proučavanju zvučne stimulacije mozga.
Alfa valovi su sporiji od bete, ali i viših amplituda. Osoba čiji mozak proizvodi dominantno alfa valove je budna, ali opuštena. Alfa stanje se javlja često prilikom buđenja i neposredno prije spavanja. Kada sklopimo oči, mozak nam automatski počinje proizvoditi alfa valove.
Alfa frekvencijsko područje se dijeli na alfa 1 i alfa 2 područje. Alfa 1 (8-10 Hz) podrazumjeva unutarnju svjesnost, ravnotežu. Alfa 2 (10-13 Hz) podrazumjeva 'liječenje', jača vezu mozak-tijelo.
Theta valovi imaju veću amplitudu od alfa i beta valova, te manju frekvenciju. Dnevno sanjarenje je tipična aktivnost kojom dominiraju theta valovi. Zanimljivo je da se theta valovi mogu pojaviti i ako osoba obavlja neke aktivne poslove koji uključuju dosta ponavljanja, te su toliko automatizirani da se mozak može 'isključiti' (vožnja autocestom, joggiranje...). Theta stanje može biti vrlo kreativno, jer osobe u njemu često dolaze do dobrih ideja. Međutim, ono se može i zlorabiti pomoću hipnoze i mentalnog programiranja.
Delta valovi su najveće amplitude i najmanje frekvencije. Duboko spavanje bez sna je tipična aktivnost kojom dominiraju delta valovi. Gotovo se nemoguće umjetno dovesti u ovo stanje, možemo se samo dovesti u nisko theta stanje i nadati da će mozak sam otići u deltu.
Gama valovi su najveće frekvencije. Do nedavno se nisu računali kao dio EEG-a, te se tek u posljednje vrijeme počinju više proučavati. Istraživanja pokazuju da mozak ulazi u gama stanje prilikom visokih razina procesiranja informacija.
Upotrebe
Opuštanje - između 5 i 10 Hz za različite razine opuštenosti

Meditacija - između 4 i 7 Hz; mijenjanje između više različitih frekvencija

Spavanje - početi između 4 i 6 Hz, zatim ići niže od 3.5 Hz, i zaustaviti se između 1.5 i 2.5 Hz

Kreativna vizualizacija - početi sa 6 Hz; penjati se do 10 Hz

Smanjenje stresa - bilo koja frekvencija ispod 11 Hz

Hipnoza - između 8 i 10 Hz prilikom vođene meditacije

Poboljšanje učenja - između 7 i 9 Hz tijekom čitanja gradiva

Poboljšanje intuicije - između 4 i 7 Hz

Dosezanje viših stanja svijesti - theta frekvencije; dnevne polusatne terapije
Slusao sam dosta BB slusam ih više od godine dana ima dosta rezultata ali htjeo sam objavit ovo zbog novog saznanja do kojeg sam došao.
Zove se I-DOSER.
I-Doser
I-Doser je puno jači dobivaju se bolji rezultati.Navodno je istrazivan duze vrijeme.
Dat cu vam Ebook za skinut o opisu I-dosera.Gdje ga skinut i doc do tih fajlova.
Orginalna stranica I-dosera:I-Doser
Pogledajte ponudu "DOZA":Doze
Forum:Forum
Download link TORRENT:Torrent
Ebook mozete nac u fajlu tj dva ebook-a.
Video o pojavi u americi.
[media]link[/media]
Zamolio bih vas da negledate ostale "debilane" jer tinejdžeri ga koriste za druge gluposti i ljepe na internet naravno da to nije glavna svrha ali u nude i takve DOZE.
Eto sa ovim bih želio započet temu.
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Binaural beats

Post Postao/la wid_420 »

jer mozes napisat mali gajd kak slusas prek i-dosera jer sam naiso na svakakve gluposti pa bi molio malo objasnjenje e i kakve slusalice trebaju biti znam da kao one velike al dal znas tocnije dali mozda ne funkcionira sa nekima, i kakva je razlika izmedu doza recimo imam astral projection 1,2,3 sad nezz dal su isti ili bi ih se poredu trebalo slusati ???

:mushroom: :mushh: :mushroom:
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: Binaural beats

Post Postao/la Riseofmagic »

Skines idoser prebacis određeni dos u mp3 i stavis na mobitel.Ako zelis slusat dok lezis na leđima i pokrivenih ociju su najbolji rezultati znaci maska za oci ona amerska sta koriste za spavanje ili samo peskir.Postoje vise vrsta dosera jaci tj. brzi efekt daju slusas jedan.
Djeluje na 75% ispitanika ili nedjeluje ako se nisi opustio dovoljno ako ti treba najbolje za astralnu ili lucid dream da brojis od neke velike sume i unazad i da zamisljas te brojeve i da nestajes dok ne upadnes u trans poslje nastavis sa svojom ld,ap tehnikom ako za to korisis i da nemoj stajat koliko god da zaboravljas i ponavljas isti broj zanemari i samo broji.
Slusalice preporucuju se obicne tj. head seat da su preko glave a ne u uhu.
Mada ja korisim fake dr.dre i jos neke bzvz i efekt mi je dobar.To ti nije bitno dok god nemas okolnih smetnji i dok god ti je zvuk na slusalicama cist ako ti pište na neku pjesmu ili vibrira nemoj ih koristit za dose i bolje da ti je zvuk ugodan jer efekt ce bit isti na pojacanom do kraja i upola glavno da tebi odgovoara.
Ako te jos nesto zanima pitaj.
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Binaural beats

Post Postao/la wid_420 »

Ma relativno sam nov u cijelom tom svijedu duhovnosti ali poceo sam ju shvacati i proucavati jer sam shvatio neke stvari u zivotu ...da ne duljim poceo sam sa astralnom ima unazad vec 3-4 mjeseca jos isprobavam tehnike proucavam cijelu pricu i tak zasad nije bilo nekih konkretnih rezultata ali bilo je nekakvih iskustva najveci mi je problem ocistiti glavu uvjek se zeznem da uspijem totalno isprazniti glavu i to shvatim i dode mi misao kako sam ispraznio glavu i onda krenu misli pa poludim na sebe pa ode koncentracija i sve propadne pa se sam onda malo relaksiram pa u krpe .... imam par pitanja inace pokusavam navecer prije spavanja ali cito sam da je puno bolje ujutro nisam probo jer nekak nisam jutarnji tip pa nezz kak bi to hodalo mislim da bi odma zaspo natrag :p i koliko je bitan ucestali trening jer sad dosta nisam pokusavo jer jednostavno nisam bio bas svoj samo neka laganini polovicna meditacija da se dusa odmori i opusti od svih sranja koje nam ovaj svijet daje, a i malo me neki skepticizam ulovio u jednom trenutku pa sam napravio pauzu .... koliko moze pomoci doza za astralnu i na koji nacin funkcionira, predpostavljam da mu je jedina uloga opustit te dovesti to tog stanja transa i ostalo je na tebi ili ti beatovi isto pripreme/stimuliraju mozak za astralnu ???

ako sam zagnjavio moje isprike :D

bedara mi je kaj nezz ljude koji su u tim krugovima pa nemam kog pitati a kad ulovim nekog znam malo dosadit.... a sta cu kad me zanima i zelim znati sto vise o tim stvarima :)
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: Binaural beats

Post Postao/la Riseofmagic »

Sam si moras otkrit tehniku opustanja ja se ne mogu opustit tek tako.Moram brojat mada dok brojim nesto jos deseto imam u glavi.Citaj druge tehnike ako uspijes da slusas samo beat i prepustis se njemu super a ako ne morat ces si pronac neku tehniku(Negdje na netu).
Probaj se prvo popustit misice i pomokrit se i nesmijes bit gladan ako ides navecer ali pojedi sir.
Moras bit u opusten probaj par minuta prije samo lezat u miru dok ti se misici ne opuste pa onda ljegat i radit astralnu projekciju.
Sad ti nemogu pisat ima dosta toga citaj si na netu ako imas nesto jos za pitat slobodno pitaj.
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Binaural beats

Post Postao/la wid_420 »

kuzim kuzim :thumbsup: hvala na savjetu
E a koja je fora sa sirom ?
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: Binaural beats

Post Postao/la Riseofmagic »

Fora sa sirom je ta da imaš osjećaj sitosti bez da se prejedeš sa drugom hranom ali i-doser ima i drugih svrha.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Binaural beats

Post Postao/la M & R »

Tako-zvani Brain Machine sa kojim sam se susrela prije vise od 10ak godina ..

Osobno, nimalo dojma nije ostavilo :)
Ne volim takve stvari ... =;


Brain Machine


Veseli, zdravi, sretni ..... bbla bla bla .. bili :ymhug:

love & peace and mother earth are always with all of us :sunn:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
Lest
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 27.10.2015, 17:08
 pohvaljen: 2 puta

Re: Binaural beats

Post Postao/la Lest »

Postoi par kvalitetnih aikacija na iOS-u i Androidu vezano za binauralne tonove.

Meni najdraza je Binaural beats therapy.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite. 
- Blake -
Odgovori