Sasvim je prosto...

Proširimo horizonte
Avatar
xarabas
rank4
Postovi: 123
Pridružen/a: 16.09.2010, 16:36
Ima zahvala: 31 put
 pohvaljen: 25 puta

Sasvim je prosto...

Post Postao/la xarabas »

Ljudske potrebe prirodno nisu velike: coveku je potreban hleb, 1 zena/muz, kroz nad glavom (da ne kisne). Medjutim, to je nebitno, zato sto nisi TI TAJ koji bira sta mu je potrebno, ima ko da misli o tome, tehnologija..hm, kao glista na stapu kako bi se ljudi lakse ''uveli u red'', znaci potreban ti je novi LCD televizor, bolji internet protok, markirana garderoba, dobar mobilni telefon, vise nije potreban samo sapun, sada moras imati gel za tusiranje, posebno sampon, posebno balzam.. (ovo ce da potraje), potrebna ti je skupa obuca, potreban ti je plazma TV... ako imas plazma TV onda imas i priliku da gledas ''bolje'' od sebe, sto te navodi na zakljucak da ti je potreban novac... e vec kad krenes da pravis novac - tu si gde si, usao si u masinu i nema nazad, idemo sad da vide deca i tako dalje i tako dalje dok ne postanemo zavisni od masina i hladni kao led..

A moze to i krace - nikako.

Dobro, znam da nisam rekao nista novo, ali eto, ako je takvo stanje a jeste, ako ne mogu da promenim nista, jer ne mogu da se drvim i brecam, i novac je uslov za srecu, a jeste, ja pristajem na to da umrem u 45-oj kao bogati sredovecni muskarac :D

Ljudi uopsteno nemaju pojma o cemu se radi... a i da imaju oni svejedno cvrsto veruju da ne mogu promeniti svet, hm na zalost ja i kod sebe to osecam, priznajem. E sad, zasto svi ne bi imali? Pa zato sto je zemlja postala jako tesna. Pazi sad, pretpostavlja se da ce u ne tako dalekoj buducnosti (da ne nagadjam puno, ali mislim da je rec o za nekih 90-100 godina) ostati vode koliko za 1 casu nedeljno po coveku, to je prvi deo odgovora, zavrsite sam recenicu, o nafti da ne pricamo, to je vec opsesivno postalo. A drugi deo je da ne bi bas ni bilo pravedno da svi imaju jednako, jer u svemu mora postojati neko ko je glavni, a bas je to i bio i ispunjen je cilj.

Ljudi mahom ne rade nista i nemaju nista ali kukaju i nesrecni su.. pa sta je to onda? ''Dokon um - djavolje igraliste''. Druga je stvar ako si zadovoljan sa ..heh pa ni sa cim :D U principu, nisu ni potrebe jednake, neko se zadovoljava sa manjim stvarima, a neko ne, u globalu smo svi kao u snu to je zajednicko, a ostalo..kako ko voli - nek izvoli. Ta razlicitost, morace svako u skladu sa svojom inteligencijom da se izbori na ovaj ili onaj nacin, jer neminovno je da se moramo prikloniti svetu (ne mislim na pricu dosadnu o Evropskoj Uniji bla, bla) nego na svet uopste i na zalost na Novi Svetski Poredak, i znaci - ako moramo da budemo u tome, ja zelim biti jedan od boljih (gorih). Ali vazna je SVEST o tome! U tome je poenta.

Nikola Tesla je bio svestan upravo te nametnute ''vrednosti'' novca, osecam se glupo da ga ja komentarisem uopste, mali sam jos za to, ali covek je video stvari mnogo dalje i bio lud za svojim poslom, svejedno se kaze da je opet slava glavni pokretac ljudi pa tek onda novac, gledajuci po sebi sve sam svesniji toga, vazniji ti je uspeh nego novac, ne mogu da se odlucim koja je stavka ruznija od ove dve :D A ljudi su glupi jer im se od malena gushe instinkti i deo mozga koji im je najpotrebniji dok ne nestane totalno negde u pubertetu, zadnji pokusaj JA koje pokusava da se izbori za sebe. Ucis sta je dobro, sta je lose, sta treba, sta ne treba, instiktivne reakcije su kaznjive zakonom, a sigurno pomislis ponekad: ''cekaj, te nesvesne lose misli, otkud to?? Zar to nisam onda ja, negde duboko u sebi, zarobljen pravilima i nametnutim ''moralom''?'' A posmislices ti, pomislicu ja, pomislice Beyond, Red, Hypnotoad i ko zna jos koliko njih, ali koliko nece, heh
Ili recimo jedan primer gde ti plasiraju pricu o globalnom zagrevanju, sa druge strane gomila naucnika tvrdi da nikakvo zagrevanje ne postoji i da je to totalna glupost! U principu, znate sta ja mislim, nadjes instinkte opet, slusas ih, ali ne pricas nikome o tome, jer sve je jedna velika dobro osmisljena laz, a ti ignorises sto vise mozes, spolja se prilagodi, iznutra se cuvaj, i to je citava prica s pocetka o sreci i zadovoljstvu a odmah i o zdravlju zar ne?

Ne postoje razlicita misljenja u sustini, sva su zasnovana na jednoj jedinoj globalnoj misli, ako to tako moze da se nazove

...i to je to
:(
I'm not in denial, i'm just selective about the reality i choose to accept
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la extranoize »

xarabas je napisao/la:A ljudi su glupi jer im se od malena gushe instinkti i deo mozga koji im je najpotrebniji dok ne nestane totalno negde u pubertetu, zadnji pokusaj JA koje pokusava da se izbori za sebe. Ucis sta je dobro, sta je lose, sta treba, sta ne treba, instiktivne reakcije su kaznjive zakonom, a sigurno pomislis ponekad: ''cekaj, te nesvesne lose misli, otkud to?? Zar to nisam onda ja, negde duboko u sebi, zarobljen pravilima i nametnutim ''moralom''?'
slažem se s ovim.
ne samo loše misli, već sve misli - otkud one? čini mi se da one uopće ne dolaze od našeg pravog Ja.
ono što je naše pravo je čista prisutnost, mi nismo oni koji misle već oni koji primjećuju/omogućuju misli...
onaj glas koji slušamo cijeli život (najčešće kad smo sami) i smatramo ga svojim Ja tj. samim sobom - kako to mogu biti
ja, ako sam ja onaj koji sluša taj glas? samo u rijetkim trenutcima sam ga svjestan. on je nešto odvojeno od mene, a upravlja mojim životom.. (ovo se najbolje primjećuje u meditaciji gdje se pokazuje ta otuđenost svijesti/ja i misli/ne-ja...misli ne prestaju iako ih svjesno želim zaustaviti)
ako sam ja taj glas zašto onda pričam sam sa sobom? to je ludost. otkud ova dvojnost u čovjeku?
jezik je sredstvo komunikacije. zašto ga onda koristimo kada smo sami? tko onda komunicira s kim?
mi smo poremećena vrsta, živimo u snu :(

u potrazi za slobodom...
:sunn:
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la Shanti »

Istina da ljudske potrebe nisu velike, ali pogledaj samo danas, što sve ja npr. imam i "mislim" da mi treba, a ja sam jedan od onih koji još uvjek mrzi nosit mobitel i ugašen mi je kad god može bit, ne volim alkohol (osim nekih domaćih žestica umjereno), izrazito pazim na ono što jedem, i slično... :cheesy:
Ta sva tehnologija je toliko napredovala da bi nam trebala omogućiti lakši život, tj. da ne treošimo toliko vremena na samoodržavanje i preživljavanje, ali nažalost upravo je suprotno... :rolleyes:
Kad bolje pogledaš, jedino što ti treba je čist zrak i voda, plodno tlo, kvalitetan krov nad glavom (ne mislim kvalitetan tipa školjka villeroy & bosch,8 klima i slično, nego nešto tipa ovako http://www.flickr.com/photos/smallape/3742194643/, i zdravo društvo... :sunn:
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la Stone »

Učeni smo od malih nogu šta je ispravno, a šta ne, ko nam trebaju biti uzori, a kako gledati na one koji se ne uklapaju, učimo gluposti u školi, zatupljuje nas se... Ako ja svojoj najbližoj porodici i prijateljima postajem sve čudnija radi gluposti kao što je interes za hemijske tragove, promjena ishrane ili nekorištenje fluor kaladonta... , i ako se udaljavaju od mene iz straha, onda smo baš fino isprogramirani...

U svijesti svi smo jedno :x i prestaje biti teško biti neprilagođen društvu, ukoliko se situacija prihvati i koristi od onog što je ponuđeno ono što se sa sviješću koristiti može.

Pade mi na pamet - nove generacije djece (indigo, kristalni) su sve neposlušnije, sve više svoje... Dobar je to potencijal za budućnost :ymdevil:
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la Red Weed »

U sustini se slazhem sa svim gore, ali malo ste previshe definirali neke stvari...
Kao prvo osvrnut cu se na nestajanje vode i nafte... hehehhe Nije istina da to nestaje nemozhe nestat i to su samo notorne lazhi kojima vas pune zeleni kako bi se nesto okretalo i smaralo vas. Nek mi molim te netko objasni kud ta voda nestaje, kam mozhe ona pobjech s ove planete. (ne priznam argument zagadjenja jer se nasha majka Zemlja jako dobro pobrinula za to filtriranjem i destilacijom). Ajde nafta, pricaju o njoj od kad sam postao svijestan svog postojanja na tvu na necem stalno drze to u napetom stanju a nitko nije iznio di sve ima nafte ja npr znam da postoje josh naftne plantazhe u rezervi koje nisu ni pocele s radom. Dakle idiotarija.

Kao drugo osvrnuo bi se na potrebe covjeka koje toliko definirate, potrebe za srechu, potrebe za zivot i ostalo... i u to se tjosh ubacili tehnologiju. hjoooj. velike su razlike i vrlo individualne te potrebe. Potrebe za zivot su minimalne voda i nesto hrane, cak ni krof ne trebate pogledajte beskucnike zive i zive... A potrebe za srechu ehhh to je tek individualno i zapravo tu tehnologija po meni pruzha mogucnosti...

Mislim da ste u krivu sto se tiche okrivljavanja tehnologije za svakakva sranja ona nas je ujedinila, dala nam ideje i maknula sve one jezicne barijere i monopol nacitanih popova kako ih ja zovem... pregrst informacija za one koji vole informacije i znanje...

Nikad nije bio problem u onom sto covjek stvor vech u covjeku... ako mislite da se bolje vratit medju majmune isto tako je bilo i to vam cijela povijest ako je istinita govori... Covjek u osnovi nije dobar i prekrasan nego to nauchi biti.

Hvala tehnologiji na spajanju ideja, na ujedinjavanju ljudi i svemu ostalom. josh bih pritom naveo engleski jezik kao vrlo dobra stvar. I ako netko misli da ONI time vladaju nama onda su se ONI malo zaje...li jer su omogucili ljudima da komuniciraju na velikim udaljenostima, da govore istim jezikom i jednostavno vishe ako smo pametni nece vrijedit ona Divide et Impera...

Hjooj i znam da filozofiram previshe, ali predugo sam u tome da bih odjednom stao... pa se ispricavam...

Upoznao sam tako divne starije ljude koje ne zanima sve ovo sto znamo i o cemu razmisljaju i tako se vole smijat da se ponekad pitam da sam krivo negdje skrenuo i poceo se smarat tim stvarima... umjesto da se primim posla i vrta i uzivam u ljepoti oko sebe ;)
:*

uzivajte i smijte se tako da oni sto neznaju da se smiju imaju o cem razmisljat...
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la sometimes »

paaaaa, red weed

evo ja mislim, posto se bavim sa vodom i prociscavanjem vode da nije bas tako kao sto mislis...

od sve vode,a samo 1% na svijetu je pitke vode iako je nasa majka zemlja pokrivena 70% sa vodom 69 % nije za upotrebu i moraju se veliki novci potrositi da bi se procistila ili desalinizirala, je li znas da svaki dan na svijetu umre do 10 djece radi zagađene vode....

i da imas pravo da majka zemlja ima sistem prociscavanja - ustvari imala je ali sa vremenom se povecalo zagađenje i to vise zemlja ne moze probaviti, voda nestaje i ne samo radi zagađenja nego radi globalnog zatopljenja, snjeg se topi, ledenjaci se tope itd.....

tokom godina se sav otpad bez prociscavanja bacao u more i nekad je more moglo sve to obraditi i biti i dalje lijepo i cisto ali vise ne, pa evo samo u italiji se vise ne smiju jesti skoljke jer su toliko otrovne da su izumili ves masinu za pranje skoljaka....

uzmi si lijepo national geografic - imas broj samo o vodi pa ces vidjeti gdje sve to odlazi i u kakvom je u biti kriticnom stanju nasa voda, bilo bi pre vise teksta da ti sad idem sve pisati ali u kratko to je to - panika

mi trosimo dnevno, uglavnom svatko od nas potrosi 150 litara na dan (tu su ti vodokotlici, kuhanja,tusiranje,voda za pice,ves masina, itd.....) to ti je formula za svako domacinstvo i stvarno je tako

ako bas imas i dalje nevjericu oko toga biti ce mi zadovoljstvo ti napisati sve cinjenice zasto voda nestaje...., kad bi svi barem malo pazili ustedilo bi se dosta, cak i ti mozes vec pomoci malo samo sa time da kad peres suđe ili zube da ugasis vodu dok cetkas ili peres tanjur, a ne da tece bezpotrebno.....

pozdrav posadi broda !!!
....it didn't make any sense.....
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ma vode ima i uvjek ce je bit. U to sam siguran. Mozda u nekoj buducnosti neko vrijemw nece bit bajno, ali voda kakva god bila se moze profiltrirat tak da bude pitka s onime sto skoro svi imamo doma ili oko kuce. Istina bog, trosimo je suludo previse i to bi trebalo sredit. Svi ucimo u skolu kako se stedi voda i koliko je dragocijena. Pa svejedno treba ljude podsjecat na to kroz cijeli zivot.
Nafta je lako zamjenjiva, svatko od nas moze modificirat svoj auto u elektricni. Za neki "osnovni model" ti je dovoljno max 1000e. Investicija se prakticki iste godine vraca.
Za kolicinu nafte mi se svakim danom sve vise i vise fucka, pa u tu raspravu necu ulazit.
Inace, sto se tice osnovnih potreba covjeka, to je pak pre individualno. Nije isti etiopljanin, europljanin, amerikanac i skot... Ne kuzim sto ljudi imaju toliko protiv danasnjeg svijeta kao takvog. Tj. ovog kapitalizma, tehnoligije i napretka. Pitajte svoje djedove i bake koliko su oni radili, odmarali, sto su jeli i koliko. Pa to usporedite sa danasnjim stilom zivota. Ljudi su postali prerazmazeni...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la Red Weed »

Eto da se osvrnem na temu vode josh jednom... nije da ti tupim kako je ne nestaje ili sta vech... ali tehnologija je uznapredovala do jaja i danas se mozhe od urina stvarat dovoljna kolicina vode za prezivljavanje idi pitaj ove kosmonaute na stanici kako su uzeli cisternu sa sobom... :P
ja pazim kolko osjecam da je potrebno sto se tiche cuvanja tog resursa...

Razmazenost uff da to je ta rjech... ma sve je divno i krasno zahvaljujuci tehnologiji povechava se rast i brzina razmisljanja... Danas Klinci upijaju takve informacije da me sve strah kako cu ja bit konzervativan za 20tak godina... hehehe
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la Stone »

Vode nema i iz drugih razloga... Npr. u Africi i drugim zemljama trećeg svijeta, Coca cola i druge korporacije kupuju od države izvore vode, tako da seljani umiru od žeđi... ne mogu koristiti vodu koja je njihova.
U Afganistanu postoje privatnici unajmljeni od korporacija, ne od vojske, koji od ljudi tamo kupuju izvore ili kupuju vodu koju natankaju u cisterne i šalju doma avionima. Ogromnu lovu vrte, a vojska ih štiti.

Razvoj tehnologije jeste super stvar, ali nam i šteti. Sad možemo masu stvari uraditi puno brže nego prije, ali nam to ne daje više vremena, nego čini da smo efektivniji i akumuliramo više novca u kraćem vremenu, ali ne baš za sebe.
Ne mislim da su se moji roditelji ili njihovi nešto baš mučili u životu, bar po onome što od njih čujem o životu nekada. Svako vrijeme ima svoje prednosti i mane. Ja vidim oko sebe privid sreće u modernom svijetu. Ljudi su sretni što su uspjeli kupiti auto o kojem su sanjali, stan i šta još, na kredit, pa onda to sve fino otplaćuju do penzije, ako im se posreći. Radimo ko kreteni i dobijamo mrvice, kojima otplaćujemo ono što nam se reklo da će nas usrećiti i učiniti uspješnim...
Neki će se pomiriti sa tim, neki će svoju sreću drugačije graditi.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Sasvim je prosto...

Post Postao/la Svilaja »

Što su uopće pare?
Došli smo na ovu planetu, tada jednu veliku šumu i rekli smo ovo sam ja, ovo je moje. Tko nam je dao pravo? Koliko god da napredujemo uvijek je priroda bolja od nas. Neznam zašto mi imamo toliku potrebu da postanemo "samostalni", odnosno da se odvojimo od nečega što je samo po sebi savršeno. U početku, u toj velikoj šumi sve je bilo besplatno za svaki oblik života. Ali ne, mi moramo počet naplačivat. Tko nam je dao pravo? Jesmo li bogom dana rasa? Naravno da nismo. Kad tad poubijat će mo se atomskim, nuklearnim bombama il nekim drugim govnom. A i priroda će nam pomoći vjerujem. Iza toga, ostat će neki žohar, baja ili virus i iz toga će se ponovo razvit život. Ovi environmentalisti su degenerici.. Govore ljudima da nebi trebali radit ovo ili ono dok ovi prskaju tone aluminija i lima. Ignorant fools. I tko im daje za pravo da pomisle da mi možemo napravit štetu planeti? Razmislite malo, bilo koja kuća bez krova pozeleni iz nutra polako. Šta god mi napravili uništit ćemo samo sami sebe. Da bog da se uništili što prije.

Što je tehnologija?
Tehnologija je način da zakompliciramo stvari. Ideš se nać s nekim, čuješ se s njim preko mobitela 5 puta i svejedno jedan od vas zakasni pol sata, što bi se dogodilo i bez mobitela. Idemo u školu da bi se školovali za neko zanimanje, zatim idemo na posao gdje radimo 8 sati. Dobijemo plaće da bi kupili pile i salatu koji su dosli iz kine di ameri imaju svoje ogromne farme na kojima radi tisuću malih kineza za 1$ po danu skupa sa još tisuću robota. Da ne govorim o načinima kako to pile dolazi od kine do nas. Umjesto da svatko od nas ima vrt i par kokošiju iza kuće. Smiješno.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Odgovori