Lucidno sanjanje

Proširimo horizonte
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Dr.Duke »

Nezz,tesko je definirati tocnu izmedju duhovnog razvoja i "magijskih moci",sirok je to koncept...
Ja bi reko da nisu nuzno povezani etericno tijelo i duhovni napredak,jer ti mozes u trenutku dozivjeti "prosvjetljenje",to je onaj osjecaj prosvjetljenja,nirvane,ono kad si povezan sa "velikim duhom" pa se osjecas tako lagano,mirno,spokojno i jednostavno osjecas neki mir i blazenstvo...
A etericno tijelo se moze jacat vjezbom i zato bi rekao da su to ipak dvije neovisne stvari,ali koje su ipak povezane,tj umrezene... :)
Music On World Off
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Pitam se kako su frajeri poput (primjerice), Aleister Crowleya, koji je, koliko sam čitao, volio žrtvovati mlade dječake a ni heroin mu nije bio mrzak, mogli imati tako snažne aure, kada je preduvjet za jedan kundalini uplifting etička čistoća, samokontrola i mirna savjest?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

luther tako je, svaki fokus svijesti te razvija, bilo šta u što usmjeruješ svijest i posvetiš se tome tako se razvijaš i širiš vidike. npr jedan umjetnik posvečen svojoj umjetnosti razvija se isto kao i netko posvečen jogi, duhovnosti i sl. ili jedan znanstvenik otvorenog uma na bilo kojem području razvija se kao i ovi prvi. rastu iako ne u istim smjerovima. Sve raste prirodno, samim time što smo živi prisiljeni smo usredotočiti svijest na hendlanje života i tako spoznajemo, učimo, širimo se.
Masa ljudi usporuje svoj razvitak, stagnira, jer su raspršteni u sve i ništa, površni su sa svime i boli ih kita za sve, eterni su anoreksičari. npr. alkoholičar stagnira, njegova svijest nema mogućnost fokusa, izgubljen je u sebi i ne doživljava ništa, svaki trenutak prolazi pokraj njega bez da ga iskoristi za išta i ne pamti ništa.
Postoje "magijske" metode za bildanje eternog tijela, npr. kastanedin sustav vježbi tensegrity je močna stvar, na istoku imaju sustav vježbi kao što je či-kung, yoga itd.

dr.duke mislim da si me krivo pokopčao, a i dosta je nezgodno pisati o tim stvarima, stvarnost i lucidan san/običan san nije isto, nisam to rekao, nego astral je stvarnost, odnosno potencijalna stvarnost na bazi koje nastaje fizička stvarnost. lucidan san je osobna iluzija, kao holodek u star treku, tamo idu trenirati i zabavljati se jel. tak je sa lucidnim snom, on je taj osobni holodek. Kažem da je i realnost san ali u širem smislu, kao holodek u večem holodeku. Oko aktivnosti moždanih valova možeš puno naučiti samo ako napišeš u google "brain waves", vidi slike i objašnjenja na njima.

možeš ti doživjeti jedinstvo sa svemirom kao što kažeš, bez da si neznam koliko razvijen, to stanje se zove nirvana, jednostavno se osječaš ispunjen i jedno sa svemirom/bogom bez svog ega. al to nije konstanta svijesti, samo "posjeta" tom stanju svijesti, nemožeš zadržati to stanje jer te sila rezonancija vlastitih energija vuče van, u normalno stanje svijesti. duhovnjacima je cilj razviti se i povisiti svoju frenkvu da budu konstantno sviješću u tom stanju. Ti možeš iskusiti to u nekom obliku transa, ali možeš vidjeti samo minijaturni dio toga.
luther7hrol je napisao/la:Pitam se kako su frajeri poput (primjerice), Aleister Crowleya, koji je, koliko sam čitao, volio žrtvovati mlade dječake a ni heroin mu nije bio mrzak, mogli imati tako snažne aure, kada je preduvjet za jedan kundalini uplifting etička čistoća, samokontrola i mirna savjest?
Kundalini označuje frekvenciju energije, njegov uplifting znači povisivanje frekvencije energije. Snaga energije određena je umnošku frekvencije i količine energije. Crowley je bio crni čarobnjak, imao je mnogo energije iako veoma nisku frekvenciju. Sotonistički rituali (stvari s mladim dječacima jel) i spajanje s demonskim bićima služe za punjenje energijom iako najniže vibre. Možeš sklopiti "ugovore" s demonskim bićima, oni će tebi dati dio svoje energije, moći percepcije, znanje i sl. a za uzvrat traže tvoje tijelo kao medij kroz koji će dijelom sebe živjeti umjesto tvoje duše, i traže prinos žrtvi jer kroz tebe jedu svijet, to je cijena ugovora. Zapravo je to varka, to više nisi ti, demon ti daje svoj um, pretvara tebe u sebe i od tuda "tebi" više energije, ali samo postaješ portal za niže svjetove. Crowley je jedan od takvih likova. Morao se drogsati heroinom jer ja cijena za ono što je dobio bila prevelika, takva patnja ljudskoj duši je neizdrživa pa treba potisnuti drogom.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Beyond, misliš li da postoje demoni visoke frekvencije pošteni u svojim namjerama, bića koja su kao i mi ali beskrajno snažnije svijesti, pri tome ne mislim "demon" u smislu kako ih ljudi obično doživljavaju, već individualno biće koje je jednostavno drukčije vrste i može biti "pozitivan" ili "negativan"? Čarobnjaci, pri tome mislim na šamane, koliko mi je poznato, koriste i "crne" i "bijele" duhove da bi povećali svoju moć i znanje. Pretpostavljam da oni znaju kakvom biću i na kakav način treba pristupiti.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

joj kompleksna je to priča o demonima i nije ovo tema za tu raspravu ali ajde...

Da demoni imaju visoku frekvenciju nebi bili demoni. Pojam demon označuje neorgansko astralno biće niske frekvencije (u odnosu na nas ljude), ta bića mogu biti energetski velika i mala, svojom sviješću mogu biti mudrija i šira od ljudi. U njihovom interesu je jedino da nas jedu i žive kroz naše tijelo. Frenkva normalne ljudske energije mnogo je viša od demonske i mi ćemo zbog toga uvijek reagirati na njih sa strahom, patnjom, mržnjom, oni nama "smrde". Namjera demona nikad nije poštena nego sebična, iako je pristup demona zamaskiran u "poštenu razmjenu". Demon nemože dati svoju energiju čovjeku normalne ili visoke frenkve, ljudima visoke frenkve s neizjedenom energijom nemogu niti pristupiti, prema moći koje ljudi imaju kao božanska bića demoni su male mušice koliko god bili široki umom, oni su mušice koje mi otpuhujemo bez napora, čak ni netrebamo ništa poduzimati, zračenje naše duše u tijelu njih prži kao nas prejako sunce.
Da bi ti demon dao energiju i time veću sebičnu moć, prvo te mora spustiti na što bližu frekvenciju sebi, znači moraš biti neka vrsta psihopata punog hejta prema drugima i sebi, tada se ljudska duša isključuje iz njezinog tijela i otvara prostor drugim bićima da zaposjednu to tijelo, jer ono više nema božansku zaštitu zračenja duše.

Znači tvoja frekvencija mora biti što bliže demonskoj, morate rezonirati i jedino je tada moguće da demon prenese svoju energiju tebi, ali to je kao mito, kao što rekoh, u tom energetskom stanju ti više nisi ti nego samo tvoje tijelo. Suština onog što ljudi jesu je njihova duša, ljudi bez duše samo su mrtve slike, zombiji koji nastavljaju oponašati ljudsko ponašanje ali su mrtvi iznutra, nemaju izvor božanske energije jer ona ide u nas jedino kroz našu dušu, pa prema tome moraju jesti vanjsku energiju što niže frekvencije, demon tako pretvara tebe u sebe, ti više nemaš svijesti da shvatiš to i poistovjetit ćeš sebe s demonskim umom u sebi, znaju se jako dobro integrirati u nesvjesne ljude. Demonu je u velikom interesu da zaposjedne nečije tijelo onako na pola jer tako crpi energiju tvoje duše i hrani se, sve dok te ne izjede i dok ne umreš u najgoroj patnji, ništavilu i bijedi.

Ja demone vidim kao mrtve stvari, kao slike bića koja su nekad imala srce ali više nemaju. Demoni su također samo marionete još nižih sila pakla od sebe iako nisu toga svjesni. Ljudi su neusporedivo moćnija bića od demona ali demoni mogu biti pametniji i nasamarit čovjeka. Da bi mu pristupili umu i pokušali ga pridobiti čovjeku mora energija aure biti što više izjedena i mora biti zatvoren u matrix, pun teških emocija. Zato ovaj svijet izgleda tako kako izgleda, ovo je demonski svijet u velikoj mjeri. U toltečkom znanju ta bića koja masovno jedu ljude zovu stranom instalacijom iliti letačima, u gnosticizmu ih nazivaju arkoncima, oni su integrirani s ljudskim umovima i jedu nas kroz teške emocije, oni su astralni krpelji.

Ljudima je energija brutalno izjedena, imaju je tek dovoljno da se vrte u krugu refleksije vlastitog ega, nemaju mogućnosti za drugo jer im fali to izjedeno. Ljudi su kao anđeoska bića kojima su odrezana krila i čiji je um zatvoren u krletku, i uvjereni su da su svinje a ne anđeli, i tako se ponašaju. Kad gledam ljude svojim "astral visionom" na glavama im je prikačeno nešto crno odvratno, a oko srčane čakre je kao isto crna/siva ovojnica. Nekim ljudim aura svjetli više, a nekima manje, a u previše ljudi aura skoro da uopće ne svijetli i to mi je najstrašnije, kao da su mrtvi, samo organski portali koji se ponašaju ljudski iz navike. Velike su varijacije, ali stvari svakako nisu bajne.

Najjače i jedino oružje koje demoni imaju protiv ljudi je strah, jedino strahom mogu pobjediti ljudsko biće. Sa njihovom projekcijom straha u naš um oni iz jedne mušice narastu u ogromno strašno biće, narastu zbog našeg fokusa svijesti na njih, jer smo povjerovali u njihovu laž, narastu zbog naše enrgije koju im dajemo svojim strahom. Praktički mi sami sebe tako pobjedimo. Naše najjače oružje i jedino koje imamo protiv demona je ljubav. Ljubav je sve šta mi trebamo imati u sebi da bi bili ispunjeni i netaknuti demonskim stvarima, ali arkonski um je pametan i uvjerit će čovjeka na sve moguće načine da ne voli, da je to tetkasto i slabost, da ne voli sebe, da hejta, mrzi i bude sebičan...
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Dr.Duke »

@Ra
Anorganska bica nisu demoni,to sta se oni hrane nasom energijom to nije zato jer su zli nego im je jednostavno to nuzno za opstanak,ali mi mozemo biti bez brige,jer prva pozornost djeluje kao stit,tako da smo trenutno za njih nedodirljivi...
Prije bi reko da su demoni nize razvijena bica,koja su zbog svojih zlih nagona ostala zarobljena u nizim astralnim dimenzijama,tako da su oni imaju puno manje moci od sanjaca,tj ovisi od demona do demona,sigurno ima mocnih,sto su stariji mocniji...ali uglavnom to su zarobljene duse koje se ne mogu reinkarnirati zbog pretjerane povezanosti sa materijalnim svijetom i zlih nagona...

A ovo sta kazes da se carobnjaci uvjek osjecaju nirvanu...mislim da nije tako,zato jer oni dosta koriste element uma,a um je potrebno "iskljuciti" ako se zelis povezati sa velikim duhom,evo don Huan je govorio o osjecajima kao o necem ne toliko bitnom i da ih treba ignorirati,a i slusati jer se pomocu osjecaja mogu osjetiti struje unutar svjetleceg tijela pomocu kojih se pomice spojna tocka...ali nije nista govorio o tom nekom nad osjecaju,osjecaju povezanosti sa univerzumom.Zelim rec da normalno da vidovnjaci imaju prosirenu svijest,ali to je na jedan drukciji nacin od ljudi koji su spoznali nirvanu i ne moraju te dvije stvari biti nuzno povezane.
Music On World Off
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

anorganska bića je ogromno širok pojam i označuje sva bića iz astrala, naravno da nisu svi demoni, i anđeoska i vilinska bića su anorganska bića. ne hrane se svi oni našom energijom. Hraniti se trebaju samo ona bića koje ne napaja božanska energija, odnosno ona u kojim duša ne radi dovoljno jako u odnosu na veličinu bića koje treba napajati. Ljudi moraju jesti materiju iz istog razloga, jer ne ide u nas dovoljno energije from above, a i materijalno tijelo zahtjeva materijalnu energiju.
Ljudi su stoka za taj jedan niski astralni sloj koji treba jest, da, nisu zbog toga zli, dobro i zlo bazično ne postoji kao što ljudi percipiraju. Ali za nas je zlo to šta oni rade jer to mogu raditi jedino uništavajući nas emocionalno i psihički. demoni nisu zli, nije ni sotona zao, samo je nužno sebičan skroz u krajnost i ljudi su mu samo hrana kao nama kokoši, jer treba jest. a dobro nam je sve što nas podržava i ima visoku frenkvu, to nas ne jede nego razvija. anđeosko biće netreba jesti ništa jer ga toliko bog napaja da mora samo provoditi tu energiju iz sebe van.
Jesmo mi određenom jačinom zaštićeni od astralnih stvari time što nam je svijest usidrena u fizičko, ali arkonci su tu u ljudima, ono što ljudi zovu svojim umom i procesom razmišljanja, razumom, to zapravo uopće nije njihovo (jest ali ne u tolikoj mjeri u kojoj misle da su svoji) nego strana instalacija za crpljenje energije.

ne kažem da čarobnjaci osjećaju nirvanu, i najmočniji čarobnjaci na zemlji mogu imati nižu frenkvu od prosječnog čovjeka, čarobnjaci su jer imaju znanje i ogromnu količinu energije, možemo i mi u ovom životu dostići moć da budemo čarobnjaci, al to nikako neće značiti da ćemo osjećati nirvanu jer je to stanje svijest direktno vezano uz visoku frenkvu. to šta su čarobnjaci ne znači da su vrijedniji od drugih ljudi, naprotiv, biće koje ima preveliku moć u odnosu na svoju frenkvu/količinu ljubavi/otvorenosti duše je veoma opasno biće po sebe i druge, velika je šansa da ga moć proguta i uništi. čarobnjaci nisu duhovni nego praktični, kao što i don huan kaže.
Visoko probuđenim duhovnjacima nirvana je u konstanti, nekima više nekima manje, obični ljudi mogu to iskusiti nekim oblikom transa ili drogom, ali ne kroz svoje normalno stanje svijesti, iskusit će to ali svojom dušom jer u transu nakratko presele svijest u svoju srž - dušu koja vibrira jako visoko u svim ljudima, i jedno je s bogom, bog jest naše duše na najosobnijem nivou, u najužem smislu. naša duša je bog osobno s unikatnom maskom naše osobnosti.
frekvencija, količina energije, kapacitet, otpor uma i znanje su različite stvari ali su građevni blokovi svijesti i moći, ljudi su građeni od toga u raznim variacijama.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Perun »

Uuuppsss Crowley, moja omiljena teme za ogovaranje! Megatherion (jedno od njegovih magijskih imena) je prizvao demona u Marokanskom (valjda) dijelu Sahare... Poslije toga je tvrdio da je na Drvetu Života prešao tajni sefirot Daas, i prešao u najgornju trijadu.
Tvrdio je nadalje da se riješio ega tako, no ako se netko riješi ega, ne treba mu ni hašiš, koji je onda bio prilično popularan, a kamo li heroin. Umro je '47me ili '45e kao ovisnik na gramu dnevno. Podsjeća me na našu "lijevu" vladu. Prdac u vjetar...
No demoni s kojima je on radio su točno određeni, to su pali anđeli iz kršćanske mitologije, ili oni što ih je, po židovima, kralj Solomon strpao u bačvu i bacio u jezero, odnosno Mrtvo More. E, tih ima 72, dijele se po hijerahiji, svaki ima svoja zaduženja i oblike u kojima se pojavljuje, te način i vrijeme prizivanja.
Osobno mislim da bi u astralu trebalo bit više toga, ne samo ovi paklenski, no to je samo teza, iskustvo mi je nula bodova, i mislim da bi tako trebalo i ostati.
A što se energije tiče, npr. i Mamić i Majka Terezija imaju veliku količinu energije, ali tu se javlja i pitanje predznaka.
Kundalini i aura nisu uzročno posljedično vezane (po mom mišljenju), jedino što mislim da ako je čarobnjak "ispalio" kundalini, odnosno došao do prosvijetljenja, jednostavno prestaje biti čarobnjak, jer mu to dođe nebitno, ako i ostaje čarobnjak,odnosno, ako nastavlje dijelovati, onda se prebacuje na nivo za koji nama apsolutno nije bitno da li je čarobnjak ili recimo kontrolor u ZETu, pošto djeluje sa nivo koji nama niti su blizu, niti su nam (večini) jasni. No to je samo, ponavljam, moja teorija.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la antoniopavaroti »

luther7hrol je napisao/la:Čovjek koji se u ovom životu uputio na stazu svjesnosti i duhovno radi na sebi može uvelike narasti eternim tijelom, zar ne?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

*

„Rođenje nije pravo rođenje; to je samo mogućnost za drugo rođenje, i to je sve. Ako se dogodi drugo rođenje, vi ste iskoristili svoje prvo rođenje. Ako se drugo rođenje nikada ne dogodi, tada je ta mogućnost propuštena.

Prvo rođenje je samo rođenje tijela i uma. Drugo rođenje je rođenje vaše duhovnosti, vaše duše. I dok ne spoznate nešto o najdubljoj, vječnoj suštini vašeg bića, vi niste ništa spoznali.

Istinsko znanje je dio razvoja: rast. Svakog trenutka rastite, razvijajte se, uzdižite se. Svaki trenutak treba da bude novo rođenje.”
^:)^
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
miskostudenac88
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 30.01.2014, 02:15
Ima zahvala: 1 put

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la miskostudenac88 »

postovanje drustvo. mislim da ste malo skrenuli sa teme, mesto demonima definitivno nije u snovima hahahah :)) ali bi mogli da se vratimo na sanjanje.
ovako vec duze vreme se bavim lucidnim snovima i imao sam petnaestak iskustva i moram reci da su se malo razlikovali od obicnih snova jer sam bio svega svestan ali mi nivo lucidnosti nije bio bas veliki,zadnja dva puta je bilo drugacije bilo je prepuno detalja i boja bukvalno kao stvarnost ali su mi svi ti snovi trajali oko petnaestak sekundi i posle toga se probudim i vreme od sna do sna zna da potraje tri cetri nedelje pa neznam jel to uobicajno da snovi toliko traju i da intervali izmedju sna budu toliki ili to mogu jos da uvezbam da LS. budu cesci i da traju duze?
Odgovori