Lucidno sanjanje

Proširimo horizonte
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la SleppyInHead »

koko je napisao/la:npr imam jedno pitanje vezano za lucidno snjanje na temelju moga dozivljaja lucidnog sanjanja.lucidan san sam dozivio 10-ak puta od djetinjstva pa do svoje 21gzadnjih dva puta nesvjesno mi je palo na pamet da probam komunicirati sa ljudima u snu tako da ih probudim ,znaci poceja san poznanicima govoriti da sanjaju i da se probude i da pricaju sa mnom,ali sve skupa taj lucidan san bi trajao 15-ak sekundi zbog pre velikog uzbuđenja mislim.ali pitanje glasi je li moguce komunicirati u snu sa drugim osobama :questionn:
Možeš komunicirati s kim želiš, ali ovisi o drugoj osobi da li ona želi s tobom komunicirati. Inače je malo vjerovatno da će se druga osoba sjećati da je pričala s tobom u snu.
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Dr.Duke »

Kod mene je problem ako skuzim da sanjam onda se probudim il izadjem iz tijela (al nejdem daleko :D ),zato mi nekako vise lezi astralna projekcija,probat cu malo isprobavat kad mi se bude dalo sa audio frekvencijama od monroea za izazivanje i.t.i.-a,jel ko koristio to?,ja sam to nes sluso,al prekratko traje,taman kad se pocinjem ufuravat bude gotovo :( ,kontam da bi to bilo najbolje negdje u 4 ujutro,znaci navinut sat da te probudi pa nazad u krpe,onako dok sam jos pospan,samo brijem da bi zaspo u roku pet sekundi :biggrin:
Music On World Off
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Ja sam upravo počeo s vježbama astralne projekcije i lucida putem WILD metode... Uvijek dođem do paralize sna, ali me obično nešto tada omete. No, ja sam to radio u krivo vrijeme - u 4 ujutro, premoren, dekoncentriran, nakon noći nespavanja ;-)
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Dr.Duke »

Pa sta nije najbolje bas kad si premoren i neispavan,jer tada se ni ne moras opustat,vec dok si reko keks udjes u neko polubudno stanje,nezz,meni je tako najlakse,a i ovdje sam procito da bi bas za tu wild metodu bilo najbolje se dignut u 5 ujutro :rumtea: http://www.wikihow.com/Have-a-Wake-Indu ... eam-(WILD)
Music On World Off
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Trebaš se dignuti oko sat i pol ranije prije uobičajenog, to je drugo jer si još snen tada, ali nakon čitavog dana i noći podsvijest je prepuna svega i moguće je da te napadnu raznorazni strahovi, pogotovo u vrijeme kada bismo trebali biti u krevetu, u te sitne sate, jer je tada um najosjetljiviji na raznorazne napade.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

lucidno sanjanje i astralna projekcija su dvije različite stvari iako se mogu lako pretapati jedna u drugu. Lucidno sanjanje je svjesnost u snu da spavaš i sanjaš, ako se ne probudiš od šoka spoznaje tada dobivaš "božanske" moći unutar svog vlastitog sna jer nije više vođen slijepom kreacijom podsvijesti kao svaki normalan san, nego svijest dobiva "papir i olovku" da kreira što želi proživljavati, ovisno o pojedincu i njegovoj svijesti podsvijest će uvijek imati prste u kreaciji okvira lucidnog sna, kod nekoga više kod nekoga manje. Vježbanje lucidnog sanjanja je odlična stvar za iskustvo slobode duha, za rastapanje tvrdih kalupa uma putem kojih živi u budnom stanju. Lucidan san umu može biti i često je stvarniji od života u budnom stanju, svijest hvata više detalja jer um manje razmišlja, pa se čini stvarniji iako je čista osobna iluzija. Priča u snu ne radi otpor jer je sačinjena samo od slika bez energije pa se zato možemo slobodno igrati kreacijom, umu će sve biti jednako stvarno i vrijedno kao i iskustva života u budnom stanju.

Većina ljudi živi svoje budne živote kao da sanjaju najobičniji san, prepušteni su kreaciji svoje podsvijesti i događanje u svom životu smatraju igrom sudbine i slučaja, svu odgovornost za sebe projiciraju na vanjsko, ali i u budnom stanju svijesti svaku točkicu iskustva života kreira njihova podsvijest i svijest, njihov um. Duhovno probuđeni ljudi široke svijesti i temeljnog znanja o realnosti su lucidni sanjači svog budnog života, magovi, svjesni kreatori. Sanjajte lucidno i dok ste budni, oboje je san, samo onaj koji sanjate kad spavate nema energiju, a ovaj u budnom stanju ima i to veoma gustu.

Lucidno sanjanje se potakne tako što svake noći prije spavanja rečete sebi da ćete lucidno sanjati, držite tu misao u umu, vrtite ju neko vrijeme, ponavljajte kao mantru ali svjesno ne automatski, punite ju energijom i uspjeh je neizbježan, samo morate uz to i reći si da ćete se sjećati sna dok se probudite, jer inače nema smisla, sanjat ćete lucidno ali se toga nećete sjećati ako ne naredite svemiru da se sjećate. Vođenje bilješka na papir o svemu čega se sjećate u snu kad se probudite, i tako svaki dan, stvara portal svijesti u podsvijest, jačate tu vezu, i sve ćete se više moći prisjetiti snova i iskustva iz astrala.
Svemir ispunjuje svaku našu želju jer tako funkcionira, samo reflektira naš um natrag k nama. Zato je sve uvijek kako mora biti, maksimalno pošteno za svakog pojedinca koji živi, jer proživljava sam sebe i time stječe iskustva drva spoznaje, tako bića rastu i razvijaju se. Sva sranja koja se događaju ljudima u životu su njihove vlastite želje/kreacije bolesne neodgovorne podsvijesti pune straha, mržnje i zaglavljenih teških emocija. Znači da bi dobili iskustvo lucidnog sanjanja sve što je potrebno je samo htjeti to iskustvo, i ako stvarno želite to dobit ćete svakako. Okidači za potencijalnu lucidnost u snu je obraćanje pažnje na anomalije, na stvari koje nisu realne u budnom materijalnom svijetu. Pitajte se i provjeravajte realnost kad ste budni, ta navika bit će izražena i u snu, a u snu tako možete uhvatiti u svijest "aha sanjam" i to je okidač zbog kojeg ćete postati lucidni u konstanti sna, sidro koje će povući svijest u podsvijest.

Astralna projekcija je budna svijest iz medija uma gdje nastaju snovi, znači kad je aktivnost mozga u theta valnoj duljini (beta je normalno stanje aktivne budnosti), ali astral nije san nego sloj realnosti iznad fizičke. Fizička realnost refleksija je astralne razine realnosti, kao slika u ogledalu. Fizičko je jedne određene vibracije energije jednake za sva materijalna bića, a astral je transcendentalan u beskonačnom rasponu vibracije energije, pa prema tome nikad nemožemo vidjeti čitav astral čija je refleksija fizički svijet, nego vidimo samo onoliko koliko možemo, onoliko koliki raspon frekvencije imamo u sebi. Tamo možete naći razna neorganska bića, strašne demonske stvari koliko i zanimljiva, ugodna i vrijedna iskustva s drugim entitetima/dušama.

Kad netko umre njegova duša (baza/suština na čiju je sliku stvoreno njegovo biće) odlazi u astral. Odnosno duša je čitavo vrijeme u astralu na visokoj razini vibracije ali se svijest iz njenog materijalnog tijela niske vibre seli gore. Smrt u fizičkom rođenje je na astralu, rođenje u fizičkom tijelu smrt je na astralu. Sličan je odnos između sna i jave, kad idemo spavati simbolički umiremo u budnom svijetu i rađamo se u svijetu snova, kad se probudimo stvar je obrnuta. Ljudi koji imaju ogromnu svjesnost, odnosno oni koji su osvjestili veči dio svoje podsvijesti mogu biti u fizičkom i u astralu u isto vrijeme i njima fizička smrt ne znači ništa posebno. U nekim ljudima sagrađen je uzak portal od svijesti do astala gdje su duše umrlih, ti ljudi se nazivaju "mediji" i mogu kanalizirati poruke "mrtvih" živima. Ništa nikad ne umire, samo se seli, energija se nikad nemože izgubiti, samo transformirati. Život je vječan i nikad ne završava, nitko nemože pobjeći od odgovornosti za svoj život, samo se može vrtiti u začaranom krugu neodgovornosti sve dok ne promjeni pristup i shvati, makar to trajalo tisuće života jednog bića, tisuće reinkarnacija u istu priču.

Astralna projekcija zanimljiva je prosječnom čovjeku jer se možeš kretati kroz prostor fizičkog bez otpora, i vidjeti inaće skrivene stvari iza onih materijalnih. Ovisno koliko nam je jaka svijest toliko ćemo biti postojani percepcijom u astralu, ali u theta stanju uma podsvijest želi sanjati i zato će se uvijek u nekoj mjeri stapati mašta i realnost. Naši snovi uvijek su mix mašte i realnosti, mašta uvijek ima bazu iz realnosti, kao recimo i sva umjetnost.

Astralna projekcija osim snažne volje u dubokoj meditaciji i gradnje sidra iz tog stanja svijesti, može se potaknuti i tako da ostavite neko "sidro" u budnom svijetu i odete spavati nekad tokom dana kad ste inaće budni, recimo poslije ručka, to sidro može biti neka buka iz prostora, neko ometanje naših fizičkih čula, recimo ostavite da vam svira glazba. Tijelo ima još mnogo energije i nije mu potreban san, ako ipak uspijete zaspati bit ćete pola-pola u snu/realnosti, više u snu, ali sidro i energija tijela vam neće dozvoliti da upadnete duboko u san nesvjesni, dobit ćete medij uma u kojem se vaše astralno tijelo može svjesnom voljom odvojiti od fizičkog, čak se može odvojiti i bez vaše volje jer je takvo stanje uma vrlo nestabilno, i onda s astralnim tijelom možete šetati okolo i radit što vam volja kao u lucidnom snu, ali oprez i odgovornost u glavu jer se igrate s potencijalnim realnim svijetom i on energetski utječe na vaše astralno tijelo (koje je realni dio vas) kao i vi astralnim tijelom na potencijalni realni svijet. Snaga utjecaja ovisi koliko energije imate i jak fokus.
Ljudi sa snažnim "trećim okom", visokom količinom energije i razvijenom vještinom vizualizacije mogu samo sklopiti oči i projicirat se van svog fizičkog tijela bilo kuda žele, takvi ljudi ni netrebaju ništa poduzimati da bi percipirali astralne stvari oko sebe jer dijelom svoje velike svijesti već jesu u njemu konstantno. Šamani vide astral u budnom normalnom stanju svijesti, naravno na psihodeliku mnogo više.
Svi ljudi čitavo vrijeme vide/osjećaju sve u astralu s čime rezoniraju oko sebe ali nisu toga svijesni, um im čitav astral filtrira van svijesti u podsvijest zato jer nema kapacitete i mogućnosti da ga uklopi u svjestan život, a to je onda identično kao i ne vidjeti, ne percipirati. Čitava priča života vrti se samo u količini svijesti, količini energije, i čitav svemir svima je ispred nosa u jednoj točki.
U odnosu na realnost i oni najrazvijeniji ljudi samo su mala neodgovorna i nesvjesna djeca koja još moraju papati puno energije i stjecati mnogo iskustva življenja.

malo o realnosti od swerdlowa...
[flv 425,350]video/stream/swerdlow/mind_projection.flv[/flv]
[flv 425,350]video/stream/swerdlow/oversoul.flv[/flv]
[flv 425,350]video/stream/swerdlow/mind_creation.flv[/flv]
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Hvala ti na fantastičnom postu, Beyond :ymapplause:
A kada kažeš "koliko netko ima energije", na što se točno misli i zašto osoba A ima
više energije od osobe B, osim u fizičkom smislu?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

kad govorim o energiji mislim na pranu, odnosno eternu energiju, ali i čitav astral je sačinjen od nje, u kini je zovu či, sjeti se kastanede koliko sam skužio upoznat si s njime, znači ta energija ljudske aure, od nje je sastavljeno eterno tijelo i kroz njega proteće, svaka misao je sastavljena od te energije i svaka misao ima određenu jačinu nabijenosti tom energijom, u tom eternom iliti energetskom tijelu nalaze se čakre. i to tijelo je slika stanja uma. čitav svemir sagrađen je od te energije i baza je fizičke razine realnosti.

Onoliko koliko imaš energije toliko si snažan umom i svješću, opseg svijesti osobe direktno je vezan uz količinu i protočnost eterne energije kroz nju. Don Juan kaže da je ljudima energija aure (eterno tijelo, energetski integritet/snaga/širina) izjedena na nivo tabana i da su zato nesvjesni i zapleteni u san, no osim toga osoba A ima više energije od osobe B jer je bolje razvila svoj um, ima više iskustva života, starija je duša i zbog toga ima veći kapacitet koliko energije može akumulirati i provoditi. Kao baloni (aure) da rastu kapacitetom, pa se može više zraka (prane) natrpati u balon da ne pukne. I sad zamisli da je taj balon opseg neke mreže neurona u jednom ogromnom mozgu boga, čiji um predstavlja ovaj svemir. Što si veči energetski dio tog mozga to više "neurona" zahvačaš u svoj opseg i to više njihove energije imaš, i svijesti iz tih neurona. Šamani su eternim tijelom divovi u odnosu na prosječne ljude.
Sve u svemiru raste i razvija se u beskonačnost, tako i duše, odnosno bića. U jednoj mačkici nalazi se malena mlada duša s malim nerazvijenim umom, u tom stadiju bio je svatko od nas, ljudske duše stare su tisućama zemaljskih života, inaće nebi mogle imati iskustvo života kroz biće čovjeka, nebi mogla voziti toliko kompleksno vozilo kao što je dnk čovjeka, isto kako naša ljudska duša nije dovoljno zrela da recimo vozi dnk nekog anđeoskog bića koje živi kroz tko zna koliko sve dimenzija i šta sve percipira... sve teće, razvija se, živi, a san je sve kompleksniji, zreliji i ljepši.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Dr.Duke »

Da,normalno da nije isto astralna projekcija i lucidni snovi,ali se postizu na slican nacin,a ovo sta kazes,kako moze biti isto lucidan san i "stvarnost",jer lucidan san nije stvarna oblast,mislim bilo bi isto kad bi "sanjali" neki drugi svijet...
A ovo za theta valove ne znam,Monroe kaze (neki znanstvenik koji je istrazivao izvantjelesna putovanja) da su mjesani mozdani valovi tokom astralne projekcije,a ne samo tetha,nezz,di si to procito,volio bi nes vise saznat o aktivnosti mozdanih valova tokom iti-a,zanimljivo mi je to sa mozdanim valovima . . . :)
Music On World Off
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Čovjek koji se u ovom životu uputio na stazu svjesnosti i duhovno radi na sebi može uvelike narasti eternim tijelom, zar ne?
Zadnja izmjena: luther7hrol, dana/u 29.12.2013, 18:55, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori