Lucidno sanjanje

Proširimo horizonte
legendosgevindos
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 20.03.2012, 12:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la legendosgevindos »

Pozdrav svima, nemam bas iskustva niti sam ikada vodio dnevnik ili radio neke vjezbe vezane uz lucidne snove ali odavno znam za pojam i sta je to ustvari tako da mi se par puta vec desilo to iskustvo ali prije 2 veceri mi je bilo bolje nego ikada (mozda 10ak takvih snova u zivotu) neka neobjasnjiva energija mi je bila centrirana izmedju ociju i izbijala poput vulkana ali je pri tome stvarala pozitivan osjecaj jako lagodan, bio sam u nekom predgradju slicnom onim americkim suberbima iz filmova sve su izgledale slicno i bilo je predvecer, sunce je zalazilo mene je toliko prao taj osjecaj u glavi popracen nekom vrstom adrenalina ili euforije i sjecam se da sam samo postao svjestan da je to san i razmisljao kako kazu da u lucidnim snovima vrijeme traje jednako kao u svakodnevnici te kako bi bilo dobro da imam neki nacin da to provjerim, sljedeci korak bio mi je da poletim i svaki sam put do sada to radio u takvim snovima u par sam skakao ali kao da je beztezinsko stanje ali da se vratimo na zadnji san dakle skocio sam i odmah poletio trebalo mi je krace vrijeme mozda nekoliko sec po mome pojmanju vremena u tom stanju da se izdignem iznad tog naselja i vidim predivan zalazak sunca i pasnjake brda jezera i rijeke okolo sve neobicno obasjano zlatnom svjetloscu sunca tu sam jos krace vrijeme bio u zraku i dalje sam nekako prekinuo taj san i ne sjecam se bas dobro kao da mi je kraj sna u magli ali mogu da vam kazem da je ovaj osjecaj koji sam dozivio u snu nesto sto moze da se mjeri rame uz rame sa bilo kojim psihodelicnim iskustvom i sama pomisao da je nas mozak u stanju proizvesti sam bez neke kemikalije tako mocne emocije je zapanjujuca nisam nikada bio skeptik u vezi meditacije ili bilo kojeg oblika istrazivanja svije svijesti ali bih volio svim ljudima da iskuse ovo kao sto bih svima preporucio i cannabis, mdma, gljive te lsd :thumbsup:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Pozdrav svim sanjačima! :psy

Već oko dva tjedna radim vježbu zapisivanja snova u Dnevnik Sanjanja. Razvio sam zaista odlično pamćenje snova gdje se sjećam i po dva-tri sna ujutro i odmah ih detaljno dokumentiram u Dnevnik. Također radim i reality check već desetak dana, svaki put kada sat kaže "pii" na punu uru. Još mi se nije dogodilo da u snu gledam na sat i ponavljam reality check, ali neki dan mi se dogodilo nešto zanimljivo: zaspao sam rano gdje me san uhvatio na prepad i odmah sam usnio jednu strašnu situaciju u kojoj sam nekakav doktor/znanstvenik koji sam na sebi testira čudoviti uređaj koji bi trebao služiti za amputaciju prstiju na rukama kod umrlih pacijenata kod kojih se radi autopsija. Taj uređaj je trebao prvenstveno kidati palac, po potrebi. Namjestiš ga na ruku i onda on počne brujati i lomiti članke prstiju, jedan po jedan. Svaki put kada dođe iznad nekog zglova ta mašina pucketa dok ga lomi (prestrašno!). E sada, iz nekog meni nepoznatog razloga glavni akter mog sna htio je isprobati učinkovitost tog uređaja na sebi. Gledao sam kako mi mašina obrađuje lijevu ruku i otkida palac. Odjednom, postanem svjestan koliko je opasno to što se događa! Shvaćam da sam napravio kobnu grešku i odmah rigretam, u panici se nadam da mi neće odrezati mnogo, (možda samo dio nokta ili vrh) ali već je kasno jer mi je palac odrezan u korijenu kao i ostali prsti kroz sredinu. Prije nego sam osjetio bol, vidio sam svoje krvave, odrezane prste kako leže razbacani na toj bijeloj tkanini... Zanimljivost koja se pojavila kod ovoga je osjećaj da panično gledam na lijevu ruku gdje inače nosim sat, odvraćam pogled i ponovno gledam, kao kad radim reality check, kao da si govorim "ako se ovo stvarno ne događa, neka prestane, neka se probudim!" dok mi stroj pucketa po zglobovima s namjerom da mi melje ruku... Nakon toga sam shvatio da sanjam ili nešto slično i kad sam se probudio, odahnuo sam...

Još jedna čudna podudarnost je da sam baš tu večer, od svih drugih, skinuo sat jer sam ga navio da me probudi rano ujutro. Od svih večeri za vrijeme kojih sat nikad ne skidam, baš tu večer ta podudarnost...

Što mislite o ovome snu, što mi želi reći? Kada ću više sanjati taj sat i raditi reality check u snu? @-)
Koji je idući korak do ostvarenja lucidnosti?

Hvala svima :sunn:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Nema sanjača na dMajci ili svi spavaju? =))
koko
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 09.12.2013, 21:28
Ima zahvala: 2 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la koko »

npr imam jedno pitanje vezano za lucidno snjanje na temelju moga dozivljaja lucidnog sanjanja.lucidan san sam dozivio 10-ak puta od djetinjstva pa do svoje 21gzadnjih dva puta nesvjesno mi je palo na pamet da probam komunicirati sa ljudima u snu tako da ih probudim ,znaci poceja san poznanicima govoriti da sanjaju i da se probude i da pricaju sa mnom,ali sve skupa taj lucidan san bi trajao 15-ak sekundi zbog pre velikog uzbuđenja mislim.ali pitanje glasi je li moguce komunicirati u snu sa drugim osobama :questionn:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Ja vjerujem da je sve moguće u snu, posebno kada razvijemo dvojnika. No netko drugi bi trebao biti kompetentniji da odgovori na to pitanje, pa ću se i ja nadati odgovoru na svoje :-)
koko
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 09.12.2013, 21:28
Ima zahvala: 2 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la koko »

pozdrav,nisan ga uputija prvi put kad san pisa valja niko neće zamiriti.tija san ispricati jos jedan san koji san ima u djetinstvu oko 6-7 godid+na ,kad nisan ima daljinski za televiziju,skuzija san u snu da iman daljinski i da minjan program, i tada san svatija da sanjan ali uglavnom san taj daljinski stavija na policu iznad tv-a s namjerom da kad se probudim da ce on mbiti tu i fala bogu nije ga bilo ,pa sn bija razocaran malo ali nema veze eto...nesto od sjecanja na prve lucidne snove :cheesy:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Ja sam u nekoliko prilika, kad sam bio mlađi i kad sam prvi put počeo čitati Castanedu, sanjao da se ustajem i idem izaći iz sobe, a potpuni je mrak, i nešto mi je čudno i osjećaj mi govori "lagano se okreni", kad ono, na krevetu netko spava, kad su mi se oči privikle shvatio sam da je to moje tijelo, tj. ja koji tada spavam. Uskoro bih se probudio. Otada sam zaintrigiran snovima jako.
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Dr.Duke »

luther7hrol je napisao/la:Ja sam u nekoliko prilika, kad sam bio mlađi i kad sam prvi put počeo čitati Castanedu, sanjao da se ustajem i idem izaći iz sobe, a potpuni je mrak, i nešto mi je čudno i osjećaj mi govori "lagano se okreni", kad ono, na krevetu netko spava, kad su mi se oči privikle shvatio sam da je to moje tijelo, tj. ja koji tada spavam. Uskoro bih se probudio. Otada sam zaintrigiran snovima jako.
To je astralna projekcija...
inace mocne su mi te stvari i volio bi to malo vjezbat,al nikako da pocnem... :ssad:
Music On World Off
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Shanti »

samo jedan tip...uz sve ostalo što je navedeno i rečeno za uspješno sanjanje, probajte maximalno ograničiti silazni tok seksualnih fluida...znači što ste u tome uspješniji, lakše ćete sanjati i prisjećat se snova..
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Misliš na celibat? :-)
Je li tko probao WILD metodu za indukciju lucida? Sinoć sam imao zanimljive rezultate... :D
Odgovori