Lucidno sanjanje

Proširimo horizonte
Avatar
Thantifaxath
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 02.01.2019, 17:04
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Thantifaxath »

bianco.rosso je napisao/la:Po meni najbolji nacin na koji mozete doci do lucidnih snovam ili pocinjati praksu ucenja o lucidnim snovima jeste pusiti ganju mesec dana svaki dan i onda naglo prestati i pustiti cannabis withdrawal da uradi svoje. Tad ce te imati najzivopisnije snove, mislim da vecina zna i zasto, internet je pun tih pojasnjenja u vezi toga kako marihuana utice na snove i rem fazu, da je potiskuje i takoreci bilduje zalihe da kad covek prestane pusiti izbaci najludje vividne realisticne snove.. upravo sam u toj fazi, pre rekoh da podelim :)
Koliko para. Treba za tako malo sna.
Nowadays people know the price of everything and the value of nothing.
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la bianco.rosso »

Precice se uvek placaju. Ko ne plati na mostu, plati na cupriji. A mozes tu 'muku' podeliti sa nekim ;)
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la AFX »

bianco.rosso je napisao/la:Precice se uvek placaju. Ko ne plati na mostu, plati na cupriji. A mozes tu 'muku' podeliti sa nekim ;)
Kliše. Naučen lajn. Prečice se ne plaćaju uvijek..ponekad nemaju veze s plaćanjem, ponekad su prečice lijevo a ponekad i krafna s čokoladom. Svijet nije crno-bijel.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la bianco.rosso »

Pojma nemam sta si rekao sa kafom i cokoladom. Znam po sebi gde god sam skratio put da bi dosao do cilja mi se obilo o glavu na ovaj ili onaj nacin. Od skole, prijatelja, devojaka, pa na kraju krajeva i osvete. Mozda si ti u nekom sarenom svetu kod mene je sve sivo druze.. crno belo sam prerastao u osnovnoj..
A da ti pojasnim na ovom primeru odozgo ukratko na sta sam mislio da se placa.. placas, jer je rizik nabaviti to sto nabavljas, mozes da geknes, moras da se stresiras, cimas, paranoja, plus nije zdravo svaki dan znaci i tu placas ceh itd itd.. razumeo si me sigurno.
A voleo bih da navedes par primera gde se precice ne placaju ? Verujem da ima i takvih..
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la EnricoTavoli »

Da li neko zna ili zna nekog, s kime bih mogao popričati vezano za snove jer, desilo mi se ono što sam cjelog života čekao pa bih volio da sa nekim porazgovaram na tu temu?
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la EnricoTavoli »

Pa ljudi niko mjesec dana da se javi, na ovom forumu se moze mrtav past niko ne bi primjetio, pretvorio bi se u humus jel da dobri ljudi? Prvi lucidan san sam imao sa 3-4 godine ne sjecam se tacno, kako je vrijeme islo bio sam sve svjesniji sebe jelte naravno i u zadnjih par godina sam postavio sebi za cilj ono sto sam i postigao. A postigao sam to da sam u svome lucidnom snu koji je bio uzasan prije transformacije u lucidan i divan, sanjajuci dvoriste i kucu u kojoj zivim, dosao pod prozor svoje sobe i pokazivavsi prstom na sopstveni prozor rekao sebi na glas u snu 'ovdje si, ovdje si u ovoj sobi tu, ti si sad upravo ovdje u tom i tom gradu i mjestu sada spavas i sanjas ovaj lucidan san'. Eto ja se interesujem moze li se sa ikim porazgovarat na ovu temu, ja sam ipak samo obican mali seoski covjek sta ja znam, znam samo da bi mi prijalo porazgovarat sa bilo kime ko se razumje u ovo. Hvala.
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la Spunk »

Drug, ti pričaj, a ja mogu samo slušati. Nemam blagog pojma o lucidnom sanjanju, al imam pitanje.
Kad se dotjeraš do neke razine, je li san u apsolutnoj kontroli? Kad bi bilo tako, na prvu bi (neznalica) rekao da se gubi vrijednost snova
Snova se ili ne sjećam, ili su uglavnom takve ludosti da razbijam glavu nad njima. Ali obično mi ukazuju na stvari i procese sa kojima se svijest i ego nisu u stanju pozabaviti. Ustvari, to snovito područje mi je strašan izvor bitnih informacija.
Jebivjetar
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la bartul_9 »

Dosta puta sam sanjao da letim, svaki put sam sve vise kontrolirao let i borio se da ostanem u zraku. Nekako je teško, nemozes mislit o tome, samo moraš radit, osjećat kontrolirat u trenutku, ne mislima već osjećajem. Mislim da je to bila vjezba i za lucidan san i za zivot općenito jer isto tako treba pristupiti i sadasnjem trenutku, životu, to se se jednostavno mora događati automatski. U biti nesmis zelit da letis, pokušavati letjeti već samo moras letjeti. Al to se a vremenom sve shvati, iz borbe misli uđe u podsvjest i nakon nekog vremena podsvejst sama izbacuje šta treba, kad shvatis u sustini pravu istinu.

Lucidan san sam imao par puta i bilo je brutalno dobro. Pravi lucidan san gdje si svjestan da sanjaš, da si u snu, imas kontrolu nad sebom i možeš kreirat sta god hoćeš. Tako sam jednom shvatio da sanjam, i bio sam presretan, rekao sam sebi sad mogu radit šta ocu i zatrcao sam se ko da trcim 150 na sat, osjećaj je bio doslovno predivan, rekao bi blaženstvo. Onda su krenile misli "uff ja sanjam, nesmjem misliti o tome, uf opet mislim o tome, probuditi ću se, moram se opustiti, previse mislim, probuditi cu se" i onda sam ze probudio. San je završio al iz toga svega možeš vidit neke lekcije. Onda um sam sa sobom to definira, bori se godinu, dvije, tri i u podsvjest uđe prava istina kad u suštini shvatiš sta teba i kako treba, a onda dolazi do pravih promjena.

Eto jedan mali osvrt, bas sam u krevetu probudio se i samo je krenulo iz mene. Nadam se da cete shvatit sta sam htio reći.

Još jednom ponavljam doživjeti lucidan san je jedan od najboljih i najljepših osjecaja koje sam doživjeo u životu. Taj osjecaj slobode i osjecaj da možeš sta god hoćeš sa sobom je nevjerojatno ispunjavajući i rajski.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la bartul_9 »

Sinoć sam imao dobar san, i neku vrstu paralize, samo sto nije bila prava paraliza kao i prije, neko posebno iskustvo.

Uglavnom sjecam se neke ucionice, kako sam bio sa nekom profesoricom u razredu, tu je bilo još ucenika. Bila je prica o virusu i testiranju. Ja sam gurao nesto svoje, a ona svoje, nije bas bila dobra prema meni, al sad se ne sjecam detalja iz razgovora.

Znam da sam poslje toga otisao u kao neku kanalizaciju-rijeku koja je bila u nekom gradu. Tu sam već imao nekakav osjecaj da sam u snu. Skocio sam na neke velike cijevi kroz rupu i sa tih cijevi sam skocio u tu sporku rijeku. Voda me nosila nekih 50,100 metara do nekog stupa na sredini rijeke. Tu sam se uhvatio za stup i rijeka je lagano pocela nestajati, kao da je neko ispusta kroz vodokotilic, razina vode je samo padala i ja skupa sa njom.

Kako sam padao sa vodom, imao sam osjecaj propadanja, spustao sam se sa razinom vode. Padao sam i poceo se buditi u tom padanju dok se razina vode spustala. Probudio sam se u nekom polu snu, paralizi u svom krevetu i kraj mene je bila neka negativna energija. Kao neki demon. Isao sam se boriti protiv njega i probiti mu taj energetski stit, bilo mi je gust al nisam nista mogao. Onda sam rekao sebi zapamti naucene lekcije, ne bori se protiv njega, pitaj ga kako se zove i pozovi ga da ti se pridruži, to sam i napravio, pokusao sam ga usisati u sebe da budemo jedno. Odjednom je ta energija samo nestala ja sam se probudio, ushićen, sretan i zadovoljan kako sam po prvi put u zivotu uspio drugačije reagirati. Umjesto da se poplasim i pokusam sta prije pobjec, pustio sam iskustvo da vidim sta ce me nauciti.

Neznam, nakon godina borbe i stajanja praktički na mjestu nesto se u dubini mene promijenilo, u srzi. Valjda kad spoznas tko si i stvarno to prihvatis u sustini, sve se pocme mjenjati.

Takoder bi izdvojio sne koji su u zadnje vrijeme nevjerojatno budni. Između budenja se samo nadovezuju jedni na druge i stvarno gustam. Bude svakakvih iskustva i snova, al je gust.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la EnricoTavoli »

Lijep ti je san bartul_9. Svaki znak je znak ko zeli da ih cita. Juce sam bas sa sobom pricao i govorio svom reptilu u meni koji me dosta uzurpira u zadnje, da se prilagodi i ako se dogovorimo zajedno mozemo dalje
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Odgovori