Lucidno sanjanje

Proširimo horizonte
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la antoniopavaroti »

zadnja dva puta je bilo drugacije bilo je prepuno detalja i boja bukvalno kao stvarnost ali su mi svi ti snovi trajali oko petnaestak sekundi i posle toga se probudim i vreme od sna do sna zna da potraje tri cetri nedelje pa neznam jel to uobicajno da snovi toliko traju i da intervali izmedju sna budu toliki ili to mogu jos da uvezbam da LS. budu cesci i da traju duze
Nisam te shvatio ovaj zadnji dio..to o intervalima između snova..to vjerojatno misliš na lucidne snove ? Pa kad sam se ja bavio sa tom tematikom primetio sam da se uglavnom svaki put sanja bar 3-4 puta..obični snovi..E sad..lucid mi se pojavljivao naravno puno rjeđe u početku ...kasnije kad se ispraksiraš gotovo svaki san ti postaje lucid..To i jeste svrha tih vježbi da se snovi osvjeste. Nebi te trebali zabrinjavati ti intervali..znaš kako se kaže" vježba čini majstora majstorom" i to je velika istina . Ako nisi čitao..preporučio bi ti knjigu od Carlos Castanede " Umijeće sanjanja" . U Zagrebu je bila i škola sanjanja u organizaciji NIA ( nia.hr) čiji sam polaznik i sam davno bio...pa ako si blizu..navali :sunn:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

Antonio, spomenuo si jednom na drugoj temi Gurdieffa i metodu "Ovdje i sada", je li ti pomagalo da lucidno sanjaš osviješćivanje mantrom "Ja - sam" preko dana?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la antoniopavaroti »

luther7hrol je napisao/la:Antonio, spomenuo si jednom na drugoj temi Gurdieffa i metodu "Ovdje i sada", je li ti pomagalo da lucidno sanjaš osviješćivanje mantrom "Ja - sam" preko dana?

Đurđiev je imao svoju školu koja se zvala " Četvrti put " . Škola se nije značajno razlikovala od sličnih koje su propagirale postizanje svjesnost ali je po meni imala jedan bitan momenat a to je postizanje stanja budnost ili prisutnosti uglavnom kroz niz vježbi..dakle ne puno teorije..samo mnogo prakse..i prakse.. što je veoma značajno . U svakom slučaju želim ti puno uspjeha na tvom Putu...
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 06.03.2014, 01:28, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
miskostudenac88
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 30.01.2014, 02:15
Ima zahvala: 1 put

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la miskostudenac88 »

jesam citao sam castanedu umece sanjanja to me jako zainteresovalo pa sam resio da probam , da mislio sam na lucidne snove od sna do sna prodje oko tri nedelja pa nisam znao da li se jos trebam uvezbati ili to tako treba.
koliko si dugo uspevao zadrzati paznju u snu ? prvi put sam ostao svestan oko mimute a sve ostale oko 15ak sekunde sto mi deluje kontra ali dobro nastavicu sa vezbama pa ce mo videti :D
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la antoniopavaroti »

Sad... pitanje koliko je netko ostajao u lucidu hm..hm ..pa mislim da to naravno zavisi od dugotrajnosti samog vježbanja..Ja nisam ostajao dugo..možda minutu dvije..neznam točno ali činjenica je da se tome fakat treba posvetiti . Svjet snova veoma je interesantan. Gordan..tako se zvao učitelj iz te škole lucidnog sanjanja mi je govorio da se nakon dosta vježbanja dakle po meni 10-20 g. ali i to je opet individualno , može stupiti u kontakt sa različitim entitetima i dimenzijama .Osobno nisam došao do tog stupnja..Rusi su postigli veliki napredak u lucidu i njihovo mapiranje snova je interesantno i dobro prihvaćeno u svijetu . Imaš o tome prilično na netu..malo proguglaj i nema beda.. Javi kako napreduješ ..i ne zaboravi da vježba stvara majstora lp :bigsmilee:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la luther7hrol »

antoniopavaroti je napisao/la: [... snip ...] Ako te to područje zanima mogu ti na PP poslati neke isječke njegovih govora . Po meni ..dakle po meni ponavljam , puno se važnije prosvjetliti nego postići lucid a da ne velim kako je lakše postići lucid ako si barem malo osvješćen.Netko je nedavno na ovom siteu rekao da Učitelji mogu biti i biljke , mislim da je to bio Pečurko ili Psihonaut..nema veze ..potpuno se slažem sa njima.. no to je posebna tema . U svakom slučaju želim ti puno uspjeha na tvom Putu...[/b]
Hvala ti, svakako me zanima, s tim da, kao što smo već bili diskutirali, stavljam naglasak na magiju i uživanje u putovanju, ne umanjujući time važnost svjesnosti - naravno, ne želim da me Orao pokida u paramparčad ako mogu izabrati pravac putovanja svoje svijesti.

Upravo čitam Razgovore Belzebubove s unukom od Gurdieffa i obožavam ga! Negdje sam pročitao da je Ouspenskog bio učio o "mantri" Ja-Sam, odnosno o osjećaju svijesti koji bi se trebao nalaziti onkraj te misli, i moram priznati da mi čak i samo verbalno uživljavanje u tu mantru daje osjećaj budnosti i pozornosti, kao da se usidravam u potpunu budnost svakim njenim ponavljanjem. On je Ouspenskom ako se dobro sjećam, rekao, uspije li savladati tu mantru i biti uključen tijekom dana, svijest u snovima postat će mu najnormalnija stvar.

Možda su neki od nas, kao što je Beyond jednom rekao, ovdje samo zato što su tako izabrali, izabrali da osvješćuju ono što već jesu odnosno da se sjećaju, jer su tim putem već prošli i to je u njima, ali sada su se iz nekog razloga izabrali vratiti. U jednom trenutku mog naglog buđenja koje mi se dogodilo prošle godine, doživljavao sam čudnu ekstazu u kojoj sam osjećao da se pretvaram u svjetlost i da zaboravljam tko sam, morao sam se grčevito fizički i u umu držati za svoje voljene jer bih bio nestao, barem sam tako osjećao, molio sam se da to nije kraj mog putovanja jer sam toliko toga još želio doživjeti i naučiti. Možda će ti biti čudno ili glupo, ali da mi netko sada ponudi izbor: postati prosvjetljen i automatski imati mogućnost pristupa u svijest čitave galaksije, ili se lomiti i učiti dok tražim znakove po putu, uvijek bih izabrao ovo drugo. Sorry na offtopicu :ymhug:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la antoniopavaroti »

Možda su neki od nas, kao što je Beyond jednom rekao, ovdje samo zato što su tako izabrali, izabrali da osvješćuju ono što već jesu odnosno da se sjećaju, jer su tim putem već prošli i to je u njima, ali sada su se iz nekog razloga izabrali vratiti. U jednom trenutku mog naglog buđenja koje mi se dogodilo prošle godine, doživljavao sam čudnu ekstazu u kojoj sam osjećao da se pretvaram u svjetlost i da zaboravljam tko sam, morao sam se grčevito fizički i u umu držati za svoje voljene jer bih bio nestao, barem sam tako osjećao, molio sam se da to nije kraj mog putovanja jer sam toliko toga još želio doživjeti i naučiti. Možda će ti biti čudno ili glupo, ali da mi netko sada ponudi izbor: postati prosvjetljen i automatski imati mogućnost pristupa u svijest čitave galaksije, ili se lomiti i učiti dok tražim znakove po putu, uvijek bih izabrao ovo drugo. Sorry na offtopicu :ymhug:
Da , Beyond je to jako dobro rekao ..kao i niz drugih stvari..i u potpunosti se slažem sa njim..Svijet ..čitavo postojanje jedna je velika čarobna zagonetka..nespoznatljiva tajna a da nije tako možda bi u dručijem svjetu bilo monotono živjet..tko zna ? Možda se u nekom prošlom životu postigao neki stupanj prosvjetljenja..i kao mogučnost svjesnog djelovanja u tim višim sferama odlučilo da se ponovo rodi kao "pomagači" onima koji se bore i pokušavaju da se produhove , da se uzdignu u svom razvoju , možda su se zbog toga izabrali vratiti . Nisam siguran , jedan pravac Giurgijeve škole govori upravo o tome.
Ekstazu koju si ti doživio mnogi bi rado osjetili , divno je biti svjetlost , stopiti se sa njom ... mislim da ćeš još imati puno prilike za takvim uvidima a sad šta je tu je . Kad biće dostigne dovoljno velik energetski naboj odnosno kao što kaže Don Huan.."čitav život ratnik ili lovac provede u nastojanju da skupi što više moči" i kad spozna svoju sveukupnost mnoge sfere i djelovanja su mu omogućeni..
Moč bira koga će izabrati..i nitko nezna koji su to kriteriji ... makar mislimo da sami izabiremo svoj Put . Nama kao ljudskim bićima preostaje da se na tom Putu trudimo , znojimo i stenjemo ali i da uvjek znamo da je taj Put naš , i da se sa svakom stepenicom na koju se popnemo širi naš horizont a nebo postaje sve bliže...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la EnricoTavoli »

Rano sam iskusio lucidno sanjanje iako tada nisam ni znao o cemu je rijec jer desilo se kada sam imao 4 godine. Scenario je da sam sam na prostranstvu pored kuce i tu je neko kamenje, osjecaj je jeziv jer je prisutna neka prijetnja i bukvalno sam paralisan od straha. U sledecem momentu toliko obrt se desava ne znam cime izazvan i govorim sebi jos uvjek strasljiv 'ovo je samo san' i ne znam kako sam ufiksao to ali sam shvatio da ako se udarim glavom o to kamenje da cu se probuditi, sto se ispostavilo kao tacno (ovo pricam jer se samoubistvo ispostavlja kao jedini nacin izlaska iz sna). Lucidni snovi su se nastavili i prate me tokom cjelog zivota, 1 ili 2 puta mjesecno, naravno izvjestio sam se veoma u svemu tome pa cak uspjevam da iskonstruisem san da ide zeljenim tokom, zato sam dosta eksperimentisao sa ovim a i iskreno uzivam u tome medjutim, nedavno dok sam bio na brodu, sanjam neugodan san i pretvara se u lucidni ali ne zelim da ga nastavim jer je bio veoma mracan i sledece sto radim jeste da skacem sa komandnog mosta (najvise tacke) u more vjerujuci da cu se probuditi. Ali desava se nesto sto nije nikada do tada, u sredini tog pada zaledila se slika i sve se zaustavilo a jos uvjek sam u snu i ne mogu nista da napravim, veoma jeziv osjecaj. Ne znam kako i koliko velikim naporom probudio sam se nakon malo duzeg mucenja. Da li se nekome slicno desavalo ili uopste zna sta se desilo, da li se to poigrani um malo poigrao samnom stavivsi mi blokadu?
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la EnricoTavoli »

Pa zar niko nema da da misljenje?
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Lucidno sanjanje

Post Postao/la antoniopavaroti »

u pravom lucidu ...to ti se ne može dogoditi a i ako se dogodi nešto slično potpuno si svjestan svega pa lako možeš upravljati slijedom događaja....Više je vjerojatno da je to bio neki polu lucid ili nisi dovoljno ovladao vještinom sanjanja..No , to je samo moje skromno mišljenje
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori