Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Proširimo horizonte
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Post Postao/la Devil'sChase »

Aj ja jedino znam za mog djeda koji u tim svojim godinama se svaki tjedan nalazi i druži s prijateljima još iz osnovne, odnosno čak iz još ranijeg djetinstva :) ali on je jedini slucaj za kojeg znam
dejzi
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 05.09.2012, 22:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Post Postao/la dejzi »

Ja sam ljubav. Da bi Me poznavao moraš imati ljubav u srcu, jer bez ljubavi ne možeš Mene poznati. Neka ljubav slobodno teče i nauči voljeti ono što radiš, voljeti svoju okolinu i voljeti sve duše oko sebe. Voli i nikad ne računaj cijenu i ne zahtIjevaj nagradu.Nikad ne možeš dati previše ljubavi, zato se nikad ne plaši i ne pokušavaj prekinuti protok ljubavi, čak ni kad si odbijen. Kad se to dogodi, lako je zatvoriti srce i povući se zbog straha od povređivanja. Ne čini to, jer ćeš samo postati tvrda srca i slab. U tom stanju nikad nećeš moći pomoći drugoj duši, jer nikoga ne privlači onaj tvrda srca i bez ljubavi. Upotrijebi mudrost i razumijevanje zajedno s ljubavlju i na taj ćeš način zadržati savršenu ravnotežu. Najvažnija lekcija u životu je naučiti voljeti. Ne gubi vrijeme i brzo svladaj lekciju.

...to je to ....
..nepoznati autor...
Zadnja izmjena: dejzi, dana/u 24.02.2013, 19:21, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Post Postao/la Red Weed »

Meni je u danashnje vrijeme jako teshko definirat ta dva pojma al to je samo zato shto sam u nekom cudnom stanju svijesti... Imam par PRIJATELJA za koje bi dao sve, a vjerovatno i oni za mene... to je ono prijateljstvo gdje su smjeh i suze normalna stvar no opet neke stvari ostaju samo moje, nazalost :D (al to je tako u malim sredinama, drzish se onog s cim si naucen i prihvacash sve kod tih osoba... dok u velikim sredinama mi se cini kao da mozhesh skakutat od drustva do drustva kak ti pashe, nema vishe prihvacanja po mom misljenju onog u potpunosti te prihvacam kakaf jesi :D)
A ljubav... uff tu tek zapnem, da li je to osjecaj, misao, odgovornost, prihvacanje...

Ukratko smatram da bi rjechi kao ljubav i prijateljstvo vrlo rado poslao u kemijsku cistionicu posto su te dvije rjechi postale neshto sto se danas prodaje i baca naokolo i vishe nista ne znachi bar meni :D

Jucer sam primjetio u svojoj glavi da jedino cemu tezhim je povezanost s nekim na razini da mi smiri Um... mozda sam samo vampir a mozda cu i dat :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Truthopia
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 06.01.2013, 13:02
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Post Postao/la Truthopia »

....Ljubaaaaav,ljubaaav ma to je jebi ga... :D
Izmakao sam mu stolicu. Nije pao - ostao je da visi!
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Post Postao/la Red Weed »

Mama daj mi droge, lezbi-pedera :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
zicko
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 29.03.2012, 15:44
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Post Postao/la zicko »

Gdje je nestalo prijateljstvo i ljubav'
Iz vlastitog iskustva sam doživio da u današnje vrijeme koje je sve ubrzanije i koje od čovjeka zahtjeva da bude usredotočen na neke stvari koje nebi trebale biti na vrhu njegovih prioriteta kao npr posao,primjetih da se polako gubi povezanost izmedu ljudi. Naravno ne važi to za sve ljude, ali za većinu da. Npr... Jako sam vezan za sestru takoder i obrnuto,ali kada ona radi od 11 do 7 navecer nema bas vremena za obaviti puno stvari. Ujedno ima i dijete s kojim treba pisati zadacu , posvetiti se malo sebi, a takoder i odmoriti. Tako da se moraš jako dobro organizirati u ovom ubrzanom tempu zivota da bi se mogao posvetiti nekom nadogradivati i obnavljati međusobnu povezanost. Uvijek ćemo mi biti povezani i voljeti se naravno brat i sestra smo,ali opet kako bi naše veze jačale opet se trebamo truditi posvetii dovoljno vremena jedno drugom.
Sto se tiče prijatelja tu je već zamršeno.Imam par prijatelja od djetinnjstva s kojima sam prozivio sve i svašta te se druzimo i dan danas.Opet sam ja tak u malo meni čudnoj ali prihvatljivoj situaciji da mogu u potpunosti vjerovati samo jednoj osobi tj meni najboljem prijatelju.Što sve više idem kroz život, shvaćam tu prolaznost prijatelja i poznanstava.
Ljudi se spajaju kroz zajedničke interese, i tu sklapaš prijateljstva ali opet mislim da to nije tako jako i intezivno kao prijateljstvo iz mladosti!Primjećujem da polako odstupam od svoga društva jer imam neke drugačije interese od njih u životu i da se tu razilazimo.Trudim se koliko mogu i poštujem ih ,ali jednostavno ne mogu podržavati neke stvari koje meni nisu shvatljive.Možemo se mi razilaziti pomalo u zivotu u smjerovima razno raznim ali opet prijatelji su mi!
Zaključak svega bi bio da moze trajati to prijateljstvo koliko zelis da traje i koliko ulazeš u njega , a na kraju krajeva svaki pojedinac ima svoj put hoda!

Što se tiče ljubavi ona zna biti bolna(više sam puta doživio, pa imam vise ružnih iskutava,nego lijepih), ali opet može biti ta koja će te pokretati u životu i davati ti snage kada ti je najviše potrebna :cheesy:
Avatar
Sunčica Maslačak
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.02.2013, 17:57
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 15 puta

Re: Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Post Postao/la Sunčica Maslačak »

Prijateljstva..ah..zanimljiva tema :)....svi odrastamo, sazrijevamo, neki doduše ostaju u fazi u kojoj smo s njima bili najbolji, pa to stoga nama više ne odgovara i tako..ima svakakvih kombinacija što se tiče prijateljstava. Kad imamo iste interese,svi smo si okej, kada imaš para, auto,položaj u ekipi, svi te "vole", svima si duhovit,čekaju na red da te upoznaju..:)...A što se tiče droge kao poveznice prijateljstava, da, slažem se, to je jedna od bitnih poveznica i to ne u smislu mijenjanja psihe ( naravno da se mentalni sklop mijenja konzumacijom) nego više zbog praktičnih razloga, kao što su prijevoz, nabava supstanci i sve ostale radosti/gadosti vezane uz to. Da li će prijateljstvo opstati ili ne, to ovisi o pojedincu i njegovom osobnom razvoju,a ne o faktorima iz vanjskog okoliša :)

A ljubav...ljubav nije nestala..ima ljubavi dovoljno za svakoga, samo ju moramo naći u sebi, sigurno duboko negdje čuči i čeka da se ispolji van popout pupoljka... voli Vas Sunčica :)
Avatar
VenloNL
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 20.04.2022, 16:54
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Kamo je nestalo prijateljstvo i ljubav?

Post Postao/la VenloNL »

Red je napisao/la: 06.11.2011, 20:28 .. jos gore kada te tako dragi ljudi zajebu, okrenu se na drugu stranu iz nekih totalno trivijalnih razloga.

no, u nedostatku dobrih i dragih prijatelja bolje biti sam :p
Ima smisla :)
Vutra Samotnjak
Odgovori