Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Proširimo horizonte
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la HypnoToad »

Tko je posprdan? Ako misliš na mene, nisam, to je ozbiljno pitanje, i nevezano za tvoj post. Ako životna energija ima svijest, možda ima i električna? Zašto nebi? Da li ćemo to ikada znati? Vjerojatno ne, ali tko zna. Možda je sve to ista energija drugačije manifestirana? Ako si otvoren za jednu teoriju onda moraš biti otvoren prema svim ostalima, jer inače je to ko religija, prihvaćanje jednog 'božanstva' a odbacivanje njih stotine kao smiješne i lažne. A svima nam je jasno (nadam se) koliko ima logike u tome. Um ti je ili otvoren ili zatvoren, nema između. Možeš vjerovat u nešto, ali se nesmiješ zatvarati prema ostalim teorijama.
Moj osobni stav je da smo svi ista materija, ista energija, ali naša 'svijest' je samo biološka, mehanička greška u evoluciji, čisti produkt naših fizičkih mozgova. Vjerojatno sam u krivu, tko zna, koga briga. Ali moraliziranje i postavljanje pravila drugima na osnovu svojih teorija je ono što je mene oduvijek smetalo, ponavljam, to se ne odnosi na nikoga ovdje, nego općenito govoreći. Ali je to danas jako popularno, biti 'liberalan' i imati 'otvoren um' prema svemu osim mišljenjima drugačijim od svojega. Ja barem nikada nisam tvrdio da sam liberalan, pa sam imao pravo biti zadrt. :D Al ne, sve teorije su super i živi u skladu s onim u što vjeruješ, bez nametanja i bez vanjskih pritisaka, tako je najbolje. Neće se svi slagati s tobom, ali šta te briga? Najvjerojatnije su sve naše teorije potpuno krive, ali tko zna, vjerojatno mi s našim jadnim procesorima nikada ni nećemo.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la SmrtNaKonju »

upitao sam jednu kozu
da li voli pjesmu ili prozu
a koza se vrškom papka krsti
ja ti volim ono što se brsti

svakom njegov film, nikom ništa i sve pet!
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la EnricoTavoli »

Daleko od toga da se zatvaram prijatelju, smatram sebe veoma vrijednim jer se cesto stavljam u poziciju drugih ljudi i pokusavam ih razumjeti. Svacija teorija ma o bilo cemu je dobrodosla jer mozes da pravis komparaciju a i po nesto shvatis i novo saznas. Zadovoljan sam kako mi procesor radi i povezuje a pritom bih napomenuo da nije bombardovan ne znam cim sve ne. Evo jedno pitanje, koliko ste sigurni da vam ta iskustva sa haluciogenim biljkama i gljivama doprinose? Ne zelim da se neko uvrijedi, samo se pitam kao laik i iznosim teoriju, da li je moguce da u toj fazi organizam plese na tankoj liniji izmedju smrti i zivota i zato ima tako prosvjetljena razmisljanja i 'jasniju' sliku? Mislim jasno je valjda svima da konzumiranjem toga u stvari prouzrokujete trovanje u organizmu?
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, psilocibin ne prouzrokuje fizičko trovanje, on aktivira serotonergične receptore, ponajviše 5-HT-2A, koji kontrolira različite funkcije, pamćenje, percepciju, kognitivne funkcije, raspoloženje, maštu i još neke aktivnosti. Dakle od toga potječu efekti psilocibina, ne zbog toga jer organizam 'pleše na tankoj liniji između života i smrti'.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la shroomko »

EnricoTavoli je napisao/la:Ne zelim da se neko uvrijedi, samo se pitam kao laik i iznosim teoriju, da li je moguce da u toj fazi organizam plese na tankoj liniji izmedju smrti i zivota i zato ima tako prosvjetljena razmisljanja i 'jasniju' sliku? Mislim jasno je valjda svima da konzumiranjem toga u stvari prouzrokujete trovanje u organizmu?
:))

Zapadna medicina provodi okrutne eksperimente gdje gledaju kolika je najmanja doza da bude ikakvog efekta i kolika je doza potrebna da 50% stakora umru. To im je jedna od mjera toksicnosti. Po tom mjerilu kava je puno opasnija od gljiva. Prije ces umrijeti od predoziranja kavom nego gljivama.

Tako da ne radi se o nikakvoj tankoj liniji izmedju zivota i smrti.
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la EnricoTavoli »

Hvala na odgovoru, ali koliko sam do sada procitao tema mislim da je odgovor usko vezan za gljive? Npr onaj post o iskustvu sa Daturom-cisto trovanje! Izvinjavam se zbog offtopica. :)
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la shroomko »

Da ja sam mislio na gljive, nisam provjerio da li ti mislis na nesto drugo. Ne znam nista o daturi.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la HypnoToad »

koliko ste sigurni da vam ta iskustva sa haluciogenim biljkama i gljivama doprinose?
Meni zvuči prilično općenito, nigdje se ne spominje datura. Datura je priča za sebe, teško da netko može reći da datura daje "prosvjetljena razmisljanja i 'jasniju' sliku". Ako išta, onda upravo suprotno, delirična stanja i iskrivljenu percepciju. Naravno, pravilnom i svjesnom upotrebom i datura vjerovatno može poslužiti za nekakve uvide, ali kod nas je takva upotreba rijetka jer je uglavnom koriste klinci koji se žele nadrogirati bilo s čime jer je legalna.
Osim biljaka koje sadržavaju atropin i skopolamin, psihodelične biljke i gljive nisu toksične i ne uzrokuju 'stanje na rubu života i smrti.' To su priče koje 16-godišnjaci pričaju jedni drugima. Neurokemija sve to jednostavno objašnjava.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la antoniopavaroti »

EnricoTavoli je napisao/la: Evo jedno pitanje, koliko ste sigurni da vam ta iskustva sa haluciogenim biljkama i gljivama doprinose?
Koliko je netko siguran ? Nema sigurnosti ni matematike ..kao ni u čemu drugom.... sam znaš da je sve relativno i osobno što se tiče gljiva..Nekima one otkrivaju veoma mnogo a nekima veoma malo . ..uglavnom su nepredvidljive ..manje više.
Ako nisi probao , možda je jedino ispravno da probaš , vlastito iskustvo je najmjerodavnije... :ymhug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la EnricoTavoli »

Nisam probao otud i moje recimo ne znanje u vezi istog. Sa onim pitanjem sam mislio na sve haluciogene stvari ne samo na gljive naravno, Daturu sam naveo samo kao primjer a ima jos x toga. Ponavljanjem citiranja ovog mog 'stanje na rubu zivota i smrti' me baca u dilemu da nisi bas rascistio i prekrizio ovu mogucnost, to ti negdje stoji u podsvjesti ali ga ti svojim vjerovanjem u suprotno killujes, mada ne potpuno jer evo izlazi na povrsinu samim tim sto toliko branis svoje. Nisam to pokupio od 16ogodisnjaka vec mi moja svijest potpuno cista nalaze da razmislim dobro i stvorim drugu teoriju cjele te price, cisto radi opreznosti jer, fakat je da zelim da probam gljive antoniopavaroti :)
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Odgovori