Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Proširimo horizonte
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la HypnoToad »

gotta je napisao/la:e sad..sto je ispravno...ubiti zivotinju radi mesa...ili dobivati od te iste zivotinje ljubav koju nam pruza...
A da li misliš da je ispravno ubiti ili trajno prognati tisuće, stotine tisuća životinja (i biljaka) s nekog staništa da bi na njemu uzgajali pšenicu i sve ostalo? Moraš to i na taj način gledati, nema preživljavanja bez 'grijeha'. To je jednostavno tako. Krug života. Dok ne dobijemo sposobnost fotosinteze, sve ovo je samo moraliziranje. Radi ono što misliš da je ispravno, i uvijek radi to svjesno, i naravno bez nametanja svojeg mišljenja. Današnji vegani su izrazito agresivni i ne vole baš čuti mišljenje koje se ne podvorava njima, a to nije dobro za nikoga.
Meni osobno je puno gore zarobiti životinju iz bilo kojeg razloga, za mlijeko, vunu, meso, 'ljubav', ukras ili bilo što drugo. Time joj uzimamo onu osnovnu slobodu i mijenjamo njenu iskonsku priordu.
Smrt kroz hranidbeni lanac je prirodna i normalna, ropstvo nije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la antoniopavaroti »

HypnoToad je napisao/la:
gotta je napisao/la:e sad..sto je ispravno...ubiti zivotinju radi mesa...ili dobivati od te iste zivotinje ljubav koju nam pruza.
Meni osobno je puno gore zarobiti životinju iz bilo kojeg razloga, za mlijeko, vunu, meso, 'ljubav', ukras ili bilo što drugo. Time joj uzimamo onu osnovnu slobodu i mijenjamo njenu iskonsku priordu.
Smrt kroz hranidbeni lanac je prirodna i normalna, ropstvo nije.
Kada sam upravo to govorio u jednom postu od prije godinu - dvije , na žalbu jedne članice čini mi se M&M , su mi večina tih postova obrisani jer se ista žalila na moje pisanje i slobodu koju sam tražio za sve zatočene životinje ...Pogotovo ju je zasmetalo što je meni bila neprihvatljiva njezina "ljubav" prema zmijama koje je hranila živim štakorima..a koje je jednako tako jako " voljela"....Neka me Božanstvenost sačuva takve ljubavi...
Zato kažem ..niko nam ne daje pravo držati u ropstvu bilo koju životinju ako ih već ubijamo radi prehrane...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Devil'sChase »

Postovi su bili obriasni, i ne samo tvoji kolko se sjećam, prvenstveno jer je tema otišla u oftopik u prepiranja na sto stranica :) Ima tema o vegetarijanstvu vs. mesu na forumu i tamo se baš pošteno prije par godina raspravljalo, pa tamo možete bes pol frke pričat o ovome ;) dok god je to u duhu foruma i u miru
Avatar
NekiTamo
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 26.02.2015, 12:35
Ima zahvala: 47 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la NekiTamo »

Mnogo zanimljivih odgovora i razmišljanja.
Premda si ovo pitanje ne postavljam bas jer si imam osjećaj kao da odgovor rječima, intelektom na njega je nebitan ili u najboljem slučaju sekundaran no opet bitno je postavljati pitanja.Pitanja su super stvar,kao da su neograničena i neutralna, i ta sama mogućnost postavljanja pitanja koja ne poznaju granice je u neku ruku put prema čarobnom. Odgovori nam neće doći ako se ne pitamo, a znam da dolaze na zanimljive načine i kada se najmanje nadamo i kada ih najmanje želimo. Kroz vizualno, kroz pretpostavke, kroz instinkt, kroz intuiciju, kroz neke druge načine (al mislim da je smjer exponencijalan u smislu točnosti/istinitosti/zadovoljnosti dobivenim), kao što u Matrixu kažu, pitanje nas pokreće :). Primarno bi bilo postati, jednostavno biti taj Odgovor ili mozda pretvoriti se u pitanje haha. Spomenula se odgovornost, koja i mene pati trenutno. Beyond je stavio knjigu "Tiha moć" u kojoj ima rečenica "S percepcijom dolazi i odgovornost.", meni se čini da je obratno pa bih rekao da sa preuzimanjem odgovornosti mjenjamo percepciju (što je prije, a što poslije ili su paralelni, vjerojatno nebitno) u svakom slučaju mjenjamo si smjer vožnje :)
Question everything, assume nothing
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Rick and Morty S02E06 The Ricks Must be Crazy
https://www.youtube.com/watch?v=mcTfL4D8Hlc

:)
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
ching
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 06.12.2015, 18:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la ching »

Bog je ljubav!
Svi smo pali duhovi,uglavnom,ali neki su tu i na zadatku da nam pokažu put!
Ako netko misli da nije pali duh i ponaša se kao da nije,a ipak jest,onda je to pogubno za njegovu dušu...
Znači,najbolje je ici s tim da smo svi pali duhovi!
Pali smo jer smo se odvojili od vjecne ljubavi zbog nase oholosti,dok smo jos bili duhovi... i sto smo se vise udaljavali od ljubavi,gubili smo snagu,i duhovne supstance su se sve više skrutnjavale i nastala je materija. Sve materijalno što postoji(uključujući i nas)je stvoreno s ciljem vraćanja palih duhova u izvor čiste nesebične ljubavi!

Već smo prošli mineralni,biljni i životinjski svijet u prisilnom služenju bez slobodne volje,da bi se na kraju sakupile duhovne cestice iz više životinja,biljaka i sačinile dušu čovjeka,koji je konačno zaslužio slobodnu volju!
Slobodn volja je vrlo važna stvar jer se Ljubav ne nameće! Prava Ljubav je niježna I nesebična!

Tu smo da poradimo na Ljubavi !
Blato je normalna stvar kad pada kiša !
Najbolji trip je bad trip! ;)
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la EnricoTavoli »

Poceo bih ovako..svi smo krojeni od istog, od iste materije i smatram da ziva priroda-biljke i zivotinje imaju svijest samo ne u istoj kolicini i intenzitetu kao mi. Time nam je dat dar da radimo upravo ovo sto sada radimo pitamo se razmisljamo i tezimo da otkrijemo istinu, razlog, svrhu. Svako od nas je jedna duša, i ta dusa je energija besmrtna i vjecna i mislim da ona zna tacno gdje smo ko smo sta radimo ali sam cin radjanja u ovoj realnosti na ovom planetu nam pravi blokadu tog znanja i daje nam samo ovu svijest usko vezanu za ovu realnost i zato je tako tesko probiti kroz granice. Ljudi su kroz istoriju postojanja dodatno sa njom osakatili nas napredak jer nismo mi projektovani da budemo karika u prirodnom lancu ishrane (ubijanje radi hrane sto rade zivotinje) ali smo iskocili na prvo mjesto. I to je ono sto nas tako cvrsto drzi pri dnu na povrsini, tolika potreba za hranom jer je to primarni i najjaci instikt za prezivljavanje (u ovoj realnosti!) a ujedno i najveca satisfakcija pored seksualnog cina. Mi imamo sve mogucnosti za prezivljavanje vec date i to su voda, sunceva energija i samo proizvodi flore i faune(jabuka kruska jaja mlijeko) i tek onda kad se covjek postavi na ovakva podesavanja sto je prvi korak, moze da krene u epizodu uzdizanja svijesti. E sad zasto nam je u prirodi to da nas kopka toliko nerazumjevanje naseg postanka i zasto se uopste pitamo kad ono sto nas je kreiralo nazovimo ga tvorcem univerzuma je moglo da nas lisi te mogucnosti, zato sto se sa eventualnim saznanjem odnosno i samim priblizavanjem tom saznanju duša širi je to ide njemu u korist i daje mu energiju da drzi univerzum u postojanju, otud i reinkarnacija i smatram da na kraju svakog zivota duša akumulira sve steceno i raste. Poenta tolikih zivota je da ona dodje do svog maksimuma kada prestaje da bude rob tvorcu koji je tada pretvara u cistu energiju tj dio njega. Zvuci kao teorija zavjere ali tako je moje shvatanje stvari u ovom momentu, i smatram da smo u velikom pogonskom stroju i da nas posmatra kao eksperimentalne zamorce. U suštini nisam nista apsolutno nista rekao jer nisam dao odgovore na pitanja 'zasto je stvoren univerzum' ni 'ko je tvorcu tvorac' i svi mi ne kazem bespotrebno vec bezuspjesno cemo tragati za odgovorom jer nije omogucen u ovom stanju svijesti (u drugim stanjima svijesti u koja se dolazi prečicama u obliku haluciogenih sredstava je moguce doci do neke odredjene tacke ali ne do sušte istine, čak i kad bi se uspjelo u sta veoma sumnjam ne bi imalo smisla jer ovaj um sto nam je dat na zemlji ne bi mogao da prihvati te cinjenice i doslo bi jednostavno do umiranja tjela, tako da zavrsavas sa istim krajem i opet dolazis u stanje izmedju zivota kada si duša i sve znas a ne mozes ponjeti na sledecu ekskurziju to znanje) tako da zakljucak je da je zivot paradoks. Sve je paradoks, samo postojanje je po sebi paradoks.
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la HypnoToad »

Da li struja u vešmašini misli da je u prošlom životu bila toster??
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
EnricoTavoli
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.01.2015, 03:07
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la EnricoTavoli »

Stvarno mi je zao sto nisam elokventan kao neki i ne mogu da se pravilno i na zeljeni nacin na koji ujedno i osjecam stvari iskazem, ali kao sto nikada niko nece potvrditi i dokazati svoju verziju price isto tako je malo neumjesno biti posprdan na racun tudje, iz istog razloga.
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Ka meni maršira vječiti forumski ban od strane Svetog Admina prekorektnog a razlog tomu su: direktan uzrok - ne pišem ikavicu; indirektan uzrok - ne podliježem planetarnom pranju mozga.
Odgovori