Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Proširimo horizonte
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Devil'sChase »

Čovječe :bigsmilee: zakon
Mene isto to sve zanima jako jer u stanju sam složiti plan šta ću raditi ovdje, koji daleko nadmašuje vrijeme jednog ljudskog života danas, ali ne brine me to. Mislim da je ideja reinkarnacija ok meni jer je to možda kao i F5 tipka na internetu, da ti refresa browser malo, tak i tak se vracas tam di smo stali, ako tako znamo i zelimo jel, i trebamo. A i svidaju mi se ostale ideje i nacini jer vjerujem u svakakve mogućnosti i načine i vidim to samo kao razne puteve u istu svrhu, tak da mi je ipak svejedno na koji nacin cu dugo ostati tam di želim ili trebam biti :)
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la mucak »

pa da moze kako god, kako god mi to zelimo ;)
refresh opcija je odlicna, ali ako si nabudzis besnu masinu mozda F5 neces korisitin jer jednostavno nema potrebe :D :)

ja bas zelim probati sklopit tako nesto :) meni je to fun, uzivam u tome :)

opcija postoji beskonacno hahah :D svaka je vredna postovanja i prelepa na svoj sopstveni nacin :) <3 <3 <3 <3
ko smo s?ve mi?r
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la antoniopavaroti »

Devil'sChase je napisao/la: Mislim da je ideja reinkarnacija ok meni jer je to možda kao i F5 tipka na internetu, da ti refresa browser malo, tak i tak se vracas tam di smo stali, ako tako znamo i zelimo jel, i trebamo. A i svidaju mi se ostale ideje i nacini jer vjerujem u svakakve mogućnosti i načine i vidim to samo kao razne puteve u istu svrhu, tak da mi je ipak svejedno na koji nacin cu dugo ostati tam di želim ili trebam biti :)
Ideja reinkarnacije je zaista ok..potpuno si u pravu..a ima i smisla ..No..heh..ima mali problem ..a to je da se u ponovnom životu odnosno nakon reinkarnacije ne možeš sjetiti bivšeg života..(nije da ga nigdje nema ),pa opet ponovno i ponovno radiš iste greške kao u prijašnjem životu..umireš i ponovno se rađaš..nema napretka..krug rađanja i umiranja se nastavlja u vječno..Nema ni izbora da se ponovno rodiš u šta hočeš..možeš se ponovno roditi kao životinja ili nešto drugo..sve zavisi kakve si frekvencije kroz svoj život pokupio , odnosno kakva je tvoja Karma - radnja, djelo ili čin , jer se tvoje djelovanje odnosi na načelo uzročnosti gdje su namjera i djelovanje pojedinca utjecaj na budućnost tog pojedinca. Dobra namjera i dobro djelo će stvoriti dobru karmu i sretnu budućnost, dok će loše namjere i djela pokrenuti lošu karmu i buduću patnju. ..dakle..karma je usko povezana i zavisna s idejom ponovnog rođenja. Tvoja te djela prate..tvoja ti djela sude..sam si sebi sudac..Ima li poštenijeg i boljeg rješenja? Karma u sadašnjosti utječe na nečiju samsaru - ili budućnost, kao što su karakter i kvaliteta budućeg života. Buduči da čovjek živi neosvješčeno..da živi samo u svom Umu i da u stvari nezna šta je on ..on živi po pravilima Uma..kojim upravljaju egoističke tendencuje..emocije , nesvjesne radnje i riječi , kao i djela .
Zato je od neizmjerne važnosti da se čovjek probudi , da se produhovi , da spozna samoga sebe i postane Svjestan.Na taj način jedino može sagledati sebe , i vidjeti svoje greške ..distancirati se od Uma..posmatrati ga i staviti na pravo mjesto ..na mjesto sluge , ne gospodara. ..Svjest je gospodar.
Tako osvješčeni izabiremo Put ispravnost..čineči da nam dijela,karma, postaje čišča i fluidnija..
Nešto slično govori i Don Huan..kad kaže da smrt svojom silinom razbije život i sve ono što čini individualca..nema sječanja..ni uspomena..smrt sve to poništi..Jedino ratnik koji je čitav život bio besprjekoran i koji je svojom besprjekornim djelovanjem sakupio dovoljno moči i osvjestio se .. uspjeva zadržati svoju SVEUKUPNOST objedinjenu ..on je svjestan samoga sebe..njega jedinog Orao (Stvoritelj) pušta da prođe nepojeden kraj njega. Tada ratnik stječe apsolutnu slobodu postojanja i djelovanja.
Dakle..roditi se , i ponovno se roditi u ovom životu znači prosvjetliti se.. sve religije govore o ponovnom rođenju ..ali sveštenstvo nije probuđeno pa nema energije da ta učenja o buđenju tumaći ispravno.. Mnogo je dokaza o tome..npr. čin krštenja..uranjanje u vodu i izronjavanje u novi život..oprati staro i odbaciti ga..iz jedne sfere (vode) izroniti u novu sferu(zrak) koji je energetski čišći i fluidniji. A tko te krsti..? Šta te izvlači na površinu ? Svečenik..koji je simbol duhovnosti , duha , dakle Svjesti..Poruka je jasna..veoma jasna ..Svjest če te izvući na površinu ..u drugo agregatno fluidnije stanje..moraš fiktivno umrjeti ..Um mora umrijeti..da bi se ponovno rodio ..i onda moraš slijediti učenje ispravnosti..No , za uspavano sveštenstvo čin krštenja znači da si primljen u krščansku zajednicu..ha, ha, ha, ha..što je notorna glupost i sljepilo.Gdje če te oni pripojiti stadu koje če redovno šišati i dobro živjeti od ovaca..he he..i njihovih novaca...
Dakle..prosvjetljenje..alfa i omega svega..početak početaka..cilj i tajna svrha življenja .. level više..i onda nakon smrti kad znaš tko si ..možeš zadržati svoju sveukupnost neokrnjenu pred Silom Života i odlučiti ;

„O, Probudit ili ne Probudit – pitanje je sad:
Da li je ljudskog duha dostojnije
Spavat ,trpeti praćke i strele sudbine nasilne,
Il Prosvjetljenje dići na more muka
I Budnošču ih sve zauvek okončati?

Umreti, samo usnuti – i ništa više;
I tim snom reći da smo prekinuli
Naše duše bol i hiljade onih jada
Što ih priroda ljudska nasleđuje ponovnim rođenjem

To bi nestanak bio da ga čovek
Svim srcem svojim samo poželeti može.

Šekspir Vilijam ..na moj način..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Pooji
rank2
Postovi: 37
Pridružen/a: 30.08.2013, 20:45
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 53 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Pooji »

Naslov podforuma, Putovanje u središte uma

Koliko dugo boravim u Umu?

Identificirajući se identitetom tj. sa misli, Ja sam netko i nešto bivam, uvučen u cijeli novi set misli koje "proizvodi" Um.
Misao po misao, slika po slika, ono što mislim postaje realnost. gledajući vremenski, ili gledajući u prošlost ta relnost "traje"
27 godina.

Istina, promatrana kroz identitet, tvrdi da sam u Umu 27 ljudskih godina, međutim središte Uma još pronaša nisam? Pitanje se nameće samo,
koliko dugo još do središta Uma i što kad dođem u sami centar Uma? Što to središte Uma nudi da bi ga se uopće istražilo, ako uopće postoji?

Kako god, ljudi, tj ja, i dalje kopaju, možda jače nego ikad prije. Kopaju i kopaju, sašta "rade" al nije ono što nas bodritežak fizički rad,
već teške misli.

Prva misao, na prvu biva "obećavajuća" ili ako mogu reći zanimljiva i privlačna, isto kao i rođenje djeteta, prvi koraci, upoznavanje ovog svijeta.
Moram priznati da je biti dijete vrlina a ne mana bez obzira o kojem periodu zivota se radi. Dijete je radosno, neopterećeno (mislima),
spontano, puno ljubavi...
Bivajući starije sve ono što ga je krasilo iznutra lagano, sustavno, nestaje. "zaboravlja se "korjen" dok se silna energija usmjerava u krošnju,
težnja za više i više postaje sve "veća" želimo se vinuti do najvećih grana koje su "garancija" za dodirnuti zvijezde.

Možda i te zvijezde bivaju kao neko središte uma u koji svi silno žele zaviriti?

razmišljanje 0-24 h dugi niz godina nije me dovelo ni odnjeo nigdje al ono što je sigurno jest da sam svu ljepotu zračenja ljubavi kroz godine,
izgubija.
Misleći o onome što uraditi, što ću sutra? Zašto sam to uradija? Zašto sam nesretan? Kako prezivjeti? Jebena elita i masoni!? Eh kad bi imao miljone!
Uh da mi je onu opalit!! Hoću li dobiti otkaz i dugi niz sličnih i svakakvih pitanja koje sam nizao godinama zaboravija sma tko sam i što sam!?

Dijete se rodi a odgajaju ga roditelji, a te roditelje su odgajali njihovi roditelji, nastavljajući niz govorim o društvu. Društvo drži do raznih stvari pa određuje
što jest a što nije,pa tako u društvu postoji niz frakcija koje nešto tvrde, nameću i slično.
Dijete upija prvu riječ, MAMA! Sustavno ponavljajući dijetetu MAMA dijete tu riječ identificira sa tijelom majke ili u grubo rečeno objektom.
Uči i svoje ime pa i prezime a onda lagano slaze "film u glavi". riječ je misao ugrubo? Tu misao prenosimo riječima u okolinu? Riječ po riječ, misao po misao,
slika po slika i eto ti autobiografija prava :D.


"rođenje je drama, život je drama, smrt je drama
Tvoja originalna svijest je promatrač.
Drama se mijenja, promatrač ostaje" osho

Zbilja oko svega radim dramu ili radimo. Ovaj svijet je nakupina misli a identificirajuci se sa njima, i kopanjem dublje i dublje, u središte uma,
bivamo identitetom zarobljeni.

Misao kao krug, bezbroj krugova, ili da skratim, iz đira u đir i tako u krug :D (prestajem pusiti cigarete! Pa pocnem. pa u krug)

Matrix!

Kroz "prošlost" htjeo sam svašta, biti kul, biti ovo ili ono, spoznati svemir, biti pametan itd. Jednom zgodom sam upozna dragog prijatelja. Bio je "čudak" reklo bi se,
tj kroz sustavno namećanje i prihvaćanje misli o raznim skupinama ljudi sma stvorija i razna mišljenja i već definirane kalupe za svakog od njih.
Alternativac, sa čežnjom da oktrije samog sebe, pa je tako jednom zgodom, nakon "mog" kukanja o zivotu, tj, ja ja ja i samo ja...upitao me "Pa tko si ti?"

Kako misliš tko sma ja? Pa ja sma ja! Vidi me, evo me, juhu! Nisam shvaća što me želi pitati sa tim; "tko si ti?" tj. "Tko sma ja?"
Pa valjda ovo tijelo jebemu? Pa ja, Ime Prezime?

(hihi)

Privlačija me ( ne seksualno, perverznjaci) već na neki neobjašnjivi način, njegove riječi izrečene u meni su budile razne osjećaje, uglavnom one nelagode, neodobravanja, odbijanja, proturječnosti,
međutim svejedno sam osjeća neku "dublju povezanost".

Edit; Mogao bih reći, u njegovoj prisutnosti doživljava sam osjećaj srama zbog "vlastitog" neznanja o sebi samom. Toliko priče kroz život, toliko laprdanja u prazno tvrdeći da sam u pravu. Toliko puno "znanja" a ne neznati samog sebe...

tražija sma promjenu u "životu" jer dalje nije išlo, i tako nakon određenog perioda u životu, sve sam više bija "zainteresiran" za duhovno ili ono što bi to kroz
neku definiciju trebalo biti?

Razni gurui, razne knjige, razni psiho opijati, razne životne situacije postale su neka "moja realnost". U početku sve puno informacija, pravi ocean, i ne samo
duhovnost, vec i sfere zavjera, zdravlja itd...Ma svašta nešta samo da mi bude bolje pa će valjda i drugima oko mene biti.

I "ajmo reći" funkcioniralo je. (hihi) Međutim, zar i to nije novi set misli ( :D ) ? Iz jednog filma u drugi? Koliko sma to već puta radija do sad? Ne mogu se više
ni broja sjetiti!?

"Srećom" a zbilja ozbiljno shvatite navodnike, dogodija se trenutak u kojem se viđenje izvana, prešaltalo u viđenje iznutra. U jednom životnom trenutku tj dva,
konzumirajući gljive doživija sam TO što je jednostavno riječima neopisivo.
Pogled izvana, je postao pogled iznutra. U tom trenutku dolazi do spoznaje, "JA SAM TO". Sljedi gromoglasni smijeh i nevjerica, ako to uopće tako mogu nazvati,
al promatrajući to sad kroz misli o tom trenutku tako nekako mi se čini :).
Nisma znao što je "ŽIVOT", nisam znao što je "LJUBAV", nisma znao što je "SREĆA" sve do tog trenutka ili bolje rečeno,
zaboravija sam što je ljubav, sreća, život jer sma ih promatra putem intelekta, putem onog što sma od drugih naučija, zanemarujući na iskustvo, koje je temelj
eventualnog znanja. Podosta stvari u zivotu radim ili radimo jer smo tako čuli, ili su nam tako rekli, bez istinskog iskustva.

Nakon 20 i kusur godina sna, probudija sam se.

Praznina koju sma spozna iznutra, je bila ista ona praznina koja je sveprisutna u ovom svijetu. Praznina između mene i tebe dragi čitatelju,
praznina između zemlje i marsa, praznina,između 2 ili više objekata, ili u krajnjem slučaju praznina između glave i monitora dok ovo eventualno netko čita.

Oslobodija sam se misli, bilo kakvog koncepta o tome tko sma i što sma i u dubokoj tišini spozna TO.

Na početku sam SREĆA stavija pod navodnike, jer iskustvo buđenja na gljivama može biti ljepo i ugodno kao prvi put ili jako neugodno i stravično kao drugi.
zadnji puta ili ti ga drugi, opijen iskustvom prvog puta sam konzumira 10g gljiva. Probudija se jesam ali u tom trenutku mozda i bolje da nisam, ne zbog mene
već zbog jadnog ukućanina.

Oslobođenje se dogodilo naglo za novu godinu, oslobođenje od ega, a osjetio sma da je u tom trenutku bio "golem", potpomognuto iznadprosječnom količinom gljiva,
dogodilo se ono što bi ljudi rekli bed trip ili u mom slučaju bed trip za ukucane dok je meni bilo nenadjebivo. ugl. toliko sam "prolupa" da sam piša po sebi
i inventaru, hjeo gol ići širiti ljubav po mjestu u fazonu "sve je jedno", ili ueti susjedu autu i gol otići na zabavu u grad pod fazom "sve je jedno" ( rofl )
. okidač tog ludila je bija ovog puta orgazam koji me prao 2 sata. Bez ikakve ejakulacije, čisti orgazam, kojeg u zivotu nisam osjetija je preplavija cijelo tijelo,
tak oda se nisma znao nositi sa tom "energijom" utripan ka svinja i jednostavno sma prolupa ka cvrčak.

Sreca u toj nesreci je ta da sam se smirija i nakon odredenog vremena zaspao. Sutradan kad sma se probudija osjeća sma ogromnu krivnju i sram. Misli su se opet nakupile,
ovog puta više nego ikad prije i u tren oka sma zaboravija tk osma i šta sam. Misli i identitet su bili opet tui tako je sve do sada.

Prosvjetljenje, buđenje, buda, zen, sadašnjost, svijest potpomognuto u mom slučaju djlovanjem gljiva se može dogoditi ali je bezpotrebno i može biti opasno.
Pošto sam prvi put buđenje dozivija na 3 puta manjoj dozi i prilikom drugog puta imao isksutvo iz prvog nekako, jedva to sma odvozija do "kraja".

Konzumiranje gljiva svrhom prosvjetljenja u većim dozama ne preporučam pa čak i u manjim, a ako si pak toliki egoista kao što sam bija ja u tom trenutku,
nabavi si dobrog bejbi sitera, osobu koja ima želudac za podnjeti situaciju i koja je faking eksper u sitanju jer malo je onih koji u trenutcima "prekomjernog
bed tripa" gledajući izluđenog gljivara nebi pozvali hitnu ili nešto slično. Također preporučam mjesto gdje nema ljudi.

Da ne ispadne da sma protiv tripanja, nisam, ali za spoznati sebe nije ti potrebno ništa pogotovo psihodelici.

Tko je "JA" koje se veze za misli i tako stvara identitet i priču je istinsko pitanje za mene. Rješenjem te luckaste božje zagonetke koja metaforički rečeno nam
jeste "cijelo vrijeme ispred nosa" više ne razmišljam o postojannju i smislu života, već spoznajem da jesam ŽIVOT.

Tako to izgleda kad pokusam objasniti postojanje i smisao života, LOL.

I sad mi navire misao, pa dobro ako si to sve prozivija, kako to i da sad nisi budan?

Nisma budan jer o tome razmisljam( svakakve misli pa ona za mene ultimativna; "ako se probudim, prolupati cu kao zadnji put").
Uspijes se rijesiti svog tereta u jednu noc, međutim čineći nešto, bilo što, tipa ovo moje tripanje u svrhu buđenja je još jedna u nizu misli,
i zato velim da nije potrebna ni u kom slučaju, a da može biti zajebano, bome može :)


Ako intelektualno razmišljam o svrsi života( a tu sma trenutno zarobljen), bivam odsutan u mislima, i zamisljam svakakva sranja (hihi).
Stanje bez misli, nazovimo ga meditacijom,
za mene jeste smisao života.

Spoznati sebe prije bilo kakvog koncepta o sebi, spoznati da onaj koji traga cijelo vrijeme za ljubavlju jest sama Ljubav.

Lp

:)
“Life isn't as serious as the mind makes it out to be.”
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Shanti »

Hahaha odlično napisano :) :)

Odjednom ta sigurnost ...JA sam TO...bam ! :psy

I obicno dođe nakon nakon tih silnih prevrtanja u kaosu :cheesy: odjednom ... a nekad se zna i postepeno otkrivat...samo imat dobar set i setting, iskrenu namjeru i dobro integrirat iskustvo i to je to :) ...obicno poslje "pravilne" upotrebe osjećam ogromnu zahvalnost neku i neki savršeni mir...sve klizi..cijeli svijet odjednom uglazbljen :sunn:
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la extranoize »

Kroz nas, ljude, Svemir (Bog, Tao, Atman itd.) postaje svjestan sebe.
Biti čovjek je veliki dar, toliko se dobra može učiniti.
Kroz ljubav i prihvaćanje (budnost) najbolje izražavamo svoju prirodu.
Kako je rekao Augustin, ljubi i čini što hoćeš.
:sunn:
To je zaključak svih mojih tripova i filozofskih istraživanja, a svakodnevna intucija se također slaže s tim.
I možda najvažnije, treba uvijek biti svjestan toga da smo svi (sva bića) u ovome zajedno. Ne postoji moj život niti tvoj život, već samo Život. :)
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la antoniopavaroti »

Sad , nakon ovih uskrsnih praznika i poruka , kad smo se svi pomalo umorili od dosade i ostalih inih razglabanja i odmaranja stalno mi se nametala jedna misao .Koja je tajna i svrha življenja? To je pitanje koje oduvjek zanima svakog od nas . Šta je krajnji cilj? Zbog čega postojimo ? Ima li razloga svom tom postojanju ? Zaista je bezbroj pitanja na tu temu a koja su uvjek izmicala pravom odgovoru sakrivajuči se u jalovim filozofskim i inim rješenjima i mišljenjima ..U stvari , ima li pravog odgovora? Vjerojatno ima , pitanje je samo da li ga mi uopće možemo spoznati .
Postoje istine i znanja koja čovjek ne može spoznati ..ne može asimilirati , jednostavno zato što nije još došao na taj nivo , na taj stupanj evolucije...još nije došlo vrjeme a nikad ni neće da se sve tajne i istine razriješe i saznaju...

Zato svako mišljenje pa naravno i moje treba uzeti sa dužnom dozom opreza i sumnjičavosti jer vjerojatno baratam sa poluistinom i polulaži ..Mislim ..eh..mislim..makar do tog mišljenja nisam došao razmišljajući nego prosto jednim trenutkom zrake spoznaje koja je valjda nekom greškom pala u me i osvjetlila me iskustvom ako to išta znači , da život u stvari i nema neku svrhu ..da život postoji sam po sebi i pošto nema poćetak a ni kraj , nema ni svrhu ..On , život , dovoljna je svrha i ispunjenje sebe samoga. U stvari i ne postoji ništa izvan života..sve je život. Čak i kamenje ima svoj život ..pa i neki oblik svjesti i pamčenja koje je nama ljudima možda neshvatljivo i možda nedostupno da ga poimimo...i biljke imaju svoj život i sječanje i pamćenje i osjećaje..zato smo svi mi odnosno sve ono što postoji u stvari "Veliki Život" velika obitelj svog postojanja ..

Jedino bi trebalo živjeti sa punom sviješću. Biti svjestan samog sebe . Ne živjeti u snu.Postojati svjesno.Možda ljudska bića imaju plemeniti i sveti zadatak da se samospoznajom sebe u stvari sam Bog spozna , sama svjest spozna sebe i probudi se iz sna zvanog Um. To bi nam trebao biti prioritet ..to buđenje . Buđenje sa kojim se dobije jedan sasvim novi čudesan kvalitet bivanja.Bilo što da radimo ,moralo bi se raditi sa svjesnošću ...sa prisutnošću . A to nije lako ..Treba učiniti dodatni napor a opet ne sa opteretiti sa njime..
Ako nam uspije da se probudimo bit će to novo rođenje ..novi život..novi znaćaj i novi pristup. A možda je baš to buđenje u biti moguća svrha u životu? Da se prekine krug rađanja..i umiranja ..da se prekine putovanje iz dimenzije u dimenziju ?.. I da upotrijebim rjeći našeg pjesnika D. Cesarića a baš primjerene, pomalo , ovoj kasno uri i onima koji su pjesnički raspoloženi ;

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna.
Krhko je znanje!)
Možda je pao trak istine u me,
A možda su sanje.
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti - velim,
Ali ja ne znam da li da je želim,
Ili ne želim.

U moru života što vječito kipi,
Što vječito hlapi,
Stvaraju se opet, sastaju se opet
Možda iste kapi -
I kad prođe vječnost zvjezdanijim putem,
Jedna vječnost pusta,
Mogla bi se opet u poljupcu naći
Neka ista usta.

Možda ćeš se jednom uveče pojavit
Prekrasna, u plavom,
Ne sluteći da si svoju svjetlost lila
Mojom davnom javom,
I ja, koji pišem srcem punim tebe
Ove čudne rime,
Oh, ja neću znati, čežnjo moje biti,
Niti tvoje ime!
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Zgubidan »

Uf, mene ne jebe zašto smo tu nego kako smo došli. Jebe me nastanak svemira i tajne svemira. Što je tamna tvar, što je tamna energija? Vidljivi svemir je svega 4% svemira, ostalo su tamna tvar i energija. Teorija struna koja veli da je svemir na 3D membrani struna koje se protežu kroz 11 dimenzija... Jeli ima paralelnih svemira? Pa kvantna mehanika koja nedvojbeno pokazuje da su elementarne čestice povezane nekim načinom izvan prostora i vremena, da mogu putovati u prošlost, biti na više mjesta istovremeno..

Ako vidimo i možemo osjetiti samo 4% svemira, znači da može bit još 20 svemira na ovom istom mjestu... Da pukne glava! Zašto, o zašto nisam studirao fiziku i matematiku?? Pa da još više boli glava! Prema simulacijama, da je gravitacijska konstanta za samo 1% veća ili manja nego kaj je, svamir se uopće nebi oformio ili bi odma kolabrirao. Pa ima kozmološka konstanta koja je suprotna gravitaciji, tamna energija koja je veličine 60-ak nula iza decimale i na kraju 1. Znači skoro pa zanemarivo mala. E da je nakon 60-ak nula slučajno 2, svemira opet nebi bilo. Kad se gravitacija i tamna energija zbroje i oduzmu dolazimo do šanse da nastane svemir 1:nekoliko milijardi milijardi. To znači da je velki prasak stalno, svemiri se rađaju i umiru stalno, šanse da se oformi svemir su nikakve.. Ili drugo rješenje, u koje ja vjerujem, jest da je svemir umjetna tvorevina. Pažljivo konstruirana. Pa teorija pikselizacije svemira. Izračunata je veličina najmanje čestice, nakon nje, kad bi zoomirali, nebi bilo ničeg, ko pikseli na ekranu. Znači sve je sastavljeno od ničega, samo energija! Pa ima manje prihvačenih teorija koje povezuju svijest s masom, tj da velike zvijezde i crne rupe imaju svjest. Pa je izračunato da je u trenu nakon nastanka svemira cijeli svemir imao svijest. A

Eh sad... Ja teški heretik sam došao do nekih ludih zaključaka. Naravno na teškim tripovima. Vele da je trip na gljivi uvijek drugačiji, ali mene ova problematika jebe već zadnjih 10-ak tripova. Zaključci su strašni! Daklem, na svojim sam tripovima išao do velikog praska, do trena kad misao rađa materiju i dimenzije ( nešto poput slike rođenje Davida). Daklem, misao je starija od svemira, ona ga je stvorila. Zašto? Pa nemam pojima, bilo nam je dosadno? Bilo je sve i sada. I zbog tog nije moglo bit ni osječaja, ni učenja, ni iskustava... Pa se svijest podvojila, razdvojila, raspala širom svemira... Znači sami smo se ograničili na ove dimenzije, s vremenom smo sve to zaboravili i postali robovi svoje igre. Smatram da dio originalne svijesti hoda ovim planetom i nema pojima da je baš ona stvarala svemir.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la antoniopavaroti »

Zgubidan je napisao/la: Daklem, na svojim sam tripovima išao do velikog praska, do trena kad misao rađa materiju i dimenzije ( nešto poput slike rođenje Davida). Daklem, misao je starija od svemira, ona ga je stvorila. Zašto? Pa nemam pojima, bilo nam je dosadno? Bilo je sve i sada. I zbog tog nije moglo bit ni osječaja, ni učenja, ni iskustava... Pa se svijest podvojila, razdvojila, raspala širom svemira... Znači sami smo se ograničili na ove dimenzije, s vremenom smo sve to zaboravili i postali robovi svoje igre. Smatram da dio originalne svijesti hoda ovim planetom i nema pojima da je baš ona stvarala svemir.
To je u stvari praksa šamana , o tome uči Don Huan ..da uz pomoć saveznika odnosno halucinogenih biljaka a tu spadaju i hal. gljive , i njihovu konzumaciju čovjek proširuje svoju svjest , pomiće skupnu točku koja ga inače fiksira na ovu našu stvarnost , te na taj naćin omogućuje svjesti da spozna nove oblike i nove dimenzije , nova postojanja . Osobno znam da je to tako , osjećam to i za mene je to istina .
Moguće je da je postojao potpuno svjesni svemir tj. čista svjest koja se stjecajem okolnosti tj. mogučnosti sudarila sa ovim našim materijalnim svemirom i na taj ga način "oplodila" svješću . Zato je život razasut i integriran u materiju .Pošto je život kao kategotija neuništiv kao i materija on je u simbiozi sa njom . Možda život nebi mogao postojati bez te integracije i iskustva koje skupi kroz nju , kao što možda ni materija nebi bila u stanju postojanja da je svjest ne prožima i svjedoći o njoj . Dakle jedno drugo podupiru i potvrđuju . Naravno , to je samo jedna moja (glupa) teorija ..nema nikakvih dokaza za to a da si ti Zgubidane studirao fiziku ..evo bi se malo pozabavio ovom "teorijom" ..nebi sigurno ništa otkrili ali bi nas glava garantirano zaboljela jer bilo bi previše "zašto" a premalo "zato".
Dobro mi zvuči to što kažeš da smo s vremenom postali dio igre i da smo zaboravili da smo svjest ..to je potpuna istina ! Zato i treba da se probudimo kako bi spoznali našu vlastitu božanstvenost ... i kao što rekoh makar život sam po sebi nema možda nikakvu svrhu .. to buđenje bi nam trebalo postati imperativ..jer dio orginalne svjesti koja hoda po našem planetu smo u stvari mi sami...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Zgubidan »

Heh da, kad ste svi već zapeli (jedan frend me mjesecima davi s tim), baš sam jučer počeo čitat Učenje Don Huana :) Taman si je našao mjesto u dvorišu:) malo me ubija kaj čitam u pdfu, morat ću proštrumfat knjižnicu, možda ima na papiru..
Iako mi je teško to priznati, nevjerojatno je kolko sam bio bez svijesti prije gljiva! Mene su ful probudile. Viječnog skeptika! Kaj je najbolje, imam frenda koji je proveo godinu dana u Indiji i on mi veli da dosta moje "logike" stane u okvire hinduizma i njihove filozofije! Ko naprimjer, na tripu imam feeling da me neko hoće isčupati iz ovog tijela, a zgrabio me za dušu u području srca... Pa veli frend da je srčana čakra najjača, tj da ju je najteže probiti. Eh sad, iako nikad nisam previše proučavao religije i filozofije, moguće je da sam usput nekad negdje pokupio informacije pa ih na tripu moj mozak podsvjesno koristi za stvaranje svoje filozofije. Ali kako je autor DMT duhovne molekule napisao, nije fascinantna činjenica da ljudi na DMT-u tripaju, nego koliko su im iskustva slična! Tako da vjerujem da su tripovi nasilno ozvaranje trećeg oka. A to nikako nije zdravo radit ovak nespreman ili polu spreman, jer mi dođe da odjebem sve (poso, kuću, birtiju), odem nekud na planinu i buljim u Mjesec do kraja života! Jer nakon svih tih spoznaja mi ke jebeno teško probidit se i s ostalim ovcama trpat se u tor. U ovaj stroj kapitalizma. Katastrofa. To nam je ubilo svijest! Posao, tv, internet! Bombardirani smo nebitnim informacijama sa svih strana. Nekim obvezama koje nas zatupljuju i pretvaraju nas u zombije..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori