Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Proširimo horizonte
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Red »

znam za The Secret, jos 2006 je film izletio, tj. dokumentarac kojeg sam pogledala bez predrasuda.

Sam dokumentarac je jadan, tj nije mi uopce bio zanimljiv, ali ideja nije uopce strana. Mene je malo razocaralo sto je cijela stvar napuhana, a svodi se u biti na jednostavno pravilo: misli pozitivno i pozitivno ce ti se vratiti.

to je baza. a to je i istina. sve ostalo finese.

jako puno stvari/ dogadaja koje su mi se desile u zivotu su se "magicno" ostvarile, same izkristalizirale u nesto sto sam zbilja zeljela. Ako imas cilj, fokus kojem tezis, vjerujem da ce se i ostvariti.

dakle, rezultata ima, ali ne zbog knjige ili dokumentarca, vec zbog stanja mog uma i ciljevima kojima tezim. :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Tain »

a i koliko tek izreka o tome koje idu nekako ovako
- "Everything flows where attention goes"
- "Emotional state you feed will grow strong to be your greatest companion"
- "Što se babi htilo, to se babi snilo"

to je samo dijelić shvaćanja kako svemir funkcionira i ljudski stav.

taj "Secret" radi slona od muhe, nešto kao ovi što prodaju vodu.

s jedne strane imaš vodu iz špine jeftinu a s druge istu stvar samo bolje zapakiranu
tako taj Secret radi od prostog razuma ljudskog istu stvar samo bolje zapakiranu

i to nema veze sa smislom života i postojanjem

:ymdevil:
I love not man the less, but nature more.
odanikdrugogsveta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la odanikdrugogsveta »

slozio bi se sa Red...sto se tice te napumpanosti...
ali to su opsirnije opisali jer ne jedu svi pecure i papaju eside...nekim ljudima jednostavno trebas neke stvari da nacrtas...
i nije poenta ni knjiga ni dokumentarac nego sustina...koja ja je vise nego jednostavna,samo sto na nju niko ne obraca paznju...nego su svi zaludjeni gomilom drugih bezvrednih stvari..

ja cu da "isfuram" taj "trip" sa osmehom na faci,a vi vidite sta cete :)
melkior

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la melkior »

Smisao života je u životu samom. Ispravni životni put pokazuje srce a ne um. Samo ne sentiment nego zdrava ljubav prema svemu. Onaj tko s ljubavlju traži smisao taj ga je već našao.
Tako smo isti u nevolji, a silno se razlikujemo kada nam ide dobro.
hablabla

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la hablabla »

ziveti u skladu sa svojim talentima, mozda to.. i uopste, umeti voleti, sebe i druge, dakle pre svega razumeti zasto ponekad kao ''ne zasluzujemo'' ljubav. licno ne mislim da se ljudi radjaju kao dobri ili losi, vec samo kao dobri, iako to i nije bas uhvatljiva kategogija. bitno, pod dobrim podrazumevam istinu, tj prirodno stanje coveka, potrebu da voli i bude voljen, u svakom smislu. sve ostalo su lazi koje prave haos u glavama ljudi, pa neko u tom haosu poludi po definiciji, il prosto izgubi kontakt sa sobom, pa postane masina, covek bez duse i sl.. verujem da ono lose sto izlazi iz nas je samo gnoj rana koje smo zaradili upoznavajuci se sa drustvom, iskustvo sa ljudima koji su jos pre nas prosli to isto, vec nakupili negativne energije pa je sad emituju, a i zato sto se svi plasimo usamljenosti, pa bismo da dovodimo, iako to najcesce podrazumeva da "spustamo" ljude na nas oblik postojanja. mozda je zato i nemoguce biti srecan pa cak i da si svesniji od vecine, jer si onda usamljen. i tako, ljudi se radjaju i umiru, al ta negativna energija ostaje. jer sistem u kom zivimo nije tu da bi nama bilo lakse, vec da bi zamaskirao eksploataciju ljudi, svih ljudi, sve do samog vrha piramide gde boravi eksploatator.. pored toga, ovaj sistem pociva na negativnoj energiji, cini da covek coveku postane vuk, da "najbolje prodju" oni ljudi koji grabe a ne koji daju. i zato niko nije srecan, jer se ovakav sistem totalno protivi covekovoj prirodi. na kraju dodje do kulminacije nezadovoljstva, i u tom ludilu, pod tim nabojem, lako nas obmane neka propaganda i vec smo spremni da se medjusobno poubijamo. idemo u 'gradjanski' rat :)) da se borimo sa ljudima koje ni ne znamo. osecamo da nam je neko nesto skrivio, osecamo da imamo pravo da se ljutimo, i eto, to je dovoljno da budemo sigurni da se borimo protiv zla :)) zar nije cudnovato to da i dan danas neuporedivo vise ljudi veruje u boga, i to na koji nacin, da je svaki covek po prirodi gresan i ostala sranja, nego sto uopste i pomisle o mogucnosti postojanja vanzemaljaca, i njihove zavere? pa mi eksploatisemo sve oblike zivota "ispod" nas, sto ne bi i neko nas maltretirao? :ymsick:
mislim da je jako bitno da naucimo da postavljamo jednostavna pitanja :-B
na kraju, ne znam sta sam sve hteo da kazem, recima uvek ostanem nedorecen, jbg..
bitno, bilo bi lepo kad bismo se bar trudili da budemo pozitivni, da naucimo da negativno preoblikujemo u pozitivno, i kao takvu energiju siriti dalje. jer sve je energija, i sve sto ona ume je da menja oblik. ma bre da ocistimo malo ovaj svet za buduce narastaje, za nasu decu :ymparty: :)) pozdrav
Zadnja izmjena: hablabla, dana/u 05.01.2011, 15:10, ukupno mijenjano 1 put.
hablabla

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la hablabla »

ziveti u skladu sa talentom, u smislu davati ono sto mislimo da ovom svetu treba.. kao dosli smo ovde, i ako vec verujemo u neki smisao onda ne mozemo da verujemo u slucajnosti, pa tako valjda svako od nas treba da pronadje neku svoju carobnu lampu :ymdevil: al opet mislim da ja vise razmisljam o smislu nekog zivota bez sistema. jer sto smo vise u sistemu smisao zivota je mnogo nekako zamrseniji, pa moze da postane i besmislen :)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika

dođe mi svako malo da filozofiram o ovome al sam ipak "nacrtao"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Red »

mislim da crtez govori sve :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la wonaabi »

povezanost čovjeka s čitavim svemirom u njegovoj čistoj energetskoj formi :mushroom:
podsjeća me na onaj rad alex greya na kraju spota od parabole
Zadnja izmjena: wonaabi, dana/u 21.03.2011, 14:44, ukupno mijenjano 1 put.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Beyond Le Fov »

yess, but, ova šaka uzjbava stvar :) pitanje je sad tko što je ta šaka, vidimo da je kreacija čovjeka povezana s čitavim svemirom, međutim ova šaka čvrsto stišće tu vezu i prekida ju, vidiš da je isprekidana mala crtica poslje od šake do trećeg oka. Zbog toga se čovjek osjeća izgubljenim, osjeća da je on sam i svemir mnogo više i drugačije nego može shvatiti ali jednostavno ne uspjeva razumjeti zbog izgubljene veze.
Dali ta šaka simbolizira vanzemaljsko inteligentno biće koje je drevnom čovjeku na neki način namjerno uzjbalo dnk i time mu pokvarilo vezu sa svemirom, sa iskonskim znanjem? kao što tvrde neke teorije
Ili možda simbolizira neka bića iz viših i nevidljivih razina egzistencije koja nam ne dozvoljavaju ili jedu svjesnost ostavljajući nam tek malo koliko je potrebno da vozimo svoj ego kroz život. kao što tvrdi kastaneda
Ili ona pak jednostavno jest naš ego koji nam ušutkava i potiskuje vezu?

A ova krletka na glavi definitivno ne pomaže u toj cjeloj priči, predstavlja operativni sistem - našu kulturu, način razmišljanja i čitav iluzionarni svijet sastavljen od teorija koje pokušavaju upotpunit ta naša najdublja pitanja.

Iskreno, neznam o čemu je riječ, ali osjćam se tako nekako kao što je prikazano na slici, jedino znam da su mi gljive uspjele tu i tamo nakratko raširiti tu šaku da protekne malo više te veze.
Odgovori