Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Proširimo horizonte
Odgovori
zdravkozg83
rank2
Postovi: 25
Pridružen/a: 22.05.2012, 14:08
Ima zahvala: 1 put

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la zdravkozg83 »

Zivjeti,prozivjeti i nadzivjeti sebe i nastaviti nakon odvajanja od tijela,sto mnogi nazivaju smrcu...ali ne,to je samo pocetak jednog dugooog zivota. zivot je kruzan kao i sve ostalo oko nas.mislimo ako umremo da je to to ali samo smo gost u ovom tijelo na neko vrijeme pa idemo dalje i bas zato ljudi bez brige nista lose vam se ne moze dogoditi nikad pa ni sad...ako se osjecate tuzno,depresivno da vam je dosta sve ili strah od smrti..pustiite to u zaborav i samo uzivajte u svom tijelu u tome sto imate. sve sto se dogodi,dobro,lose,prekrasno,magicno :mushroom: ...sve to je samo jedna skola,iz svih iskustava stjecemo znanje o tome,cijelo vrijeme ucimo kako zivjeti..pa u cemu je onda problem? samo to trebaju svi shvatiti i svijet bi bio prelijep...bas smo mi ljudi nekad tako glupi a mislimo da smo inteligenta bica a zaboravili smo odkud smo i sto smo...eto samo to :)
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la mucak »

Ja mislim da : je vreme prazan prostor izmedju ljubavi.Prazan prostor izmedju ljubavi izuzetno je potreban da bih ljubav mogla da raste on pulsira i salje svoje impusle dalje i dalje i dalje i upravo ce da nas udari takav jedan talas u moru ljubavi :D nemojte brinuti o tome sta ste i od cega, kad ste u svakom slucaju od ljubavi.
sve sto treba je skociti u to more ako to zelite i plivati u susret talasu:D

sve ovo samo jedna je od bezkonacno metafora.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Ra je napisao/la:Neznam za tebe ali ja se ne reinkarniram više, došapnuo mi Shiva jednom prigodom

...kojom prigodom ? Ako nije tajna?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Beyond Le Fov »

uf iz koje godine si to izvuko?, to je zaebancija. rastem s forumom pa se stvara arhiva a ja se mjenjam, dosta toga šta sam prije pisao sad nebi, jer su se vidici proširili pa neke stvari poništile a druge razvile, i to se sve događa skoro pa prebrzo.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la antoniopavaroti »

ok..ako je zeza..Već sam se uplašio za tebe... ;)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la mucak »

e nadjoh ovo zgodno da postavim pitanje, dali je taj proces reinkarnacije zaista potreban ?

moje licno misljenje je da nije, ali nemogu bas biti ni siguran u to, a valjda postoji i licni izbor ? zasto bi ista moralo biti po pravilu :) i ko pravi pravila ako ne mi sami :) voleo bih ziveti na ovoj planeti par hiljada godina do se nedovedu stvari u red pa onda mogu ici dalje, ali ne znam dali to ukljucuje reinkarnacije :) :sunn:
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Devil'sChase »

Mucak, ti si neki moj jako bliski fragment kreativiteta, što god to značilo :P
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ima puno filozofija vezanih uz reinkarnaciju, a neke od tih idu ovako... reinkarniraš se toliko dugo dok ne osvjestiš i ne ovladaš svim silama od kojih se sastoji ljudsko biće, nešto tipa penjanje iz kaosa efekta na nivo uzroka. buđenje iz jedne razine sna u drugu višu. to još zovu sudbinom, a to je nešto kao nesvjestan program u tebi, neosvještene energije u tebi koje te voze kroz živote i stvaraju ti situacije s kojima onda malo pomalo osvještavaš sebe uspješno prolazeći lekcije života. a kad osvjetliš sve mračne prostore uzroka u sebi, čitav program, tada više nisi žrtva uzročno posljedičnog lanca i time više nemaš sudbinski reinkarnacijski kotač.
Npr životinje su žrtve efekta sila u sebi, one ne vladaju tim energijama u sebi već ih spontano izražavaju, kad je parenje idu se pariti i ne zanima ih vladanje tim silama po svojoj volji, dakle uzrok ostaje neosvješten i sudbinski program se izvršava dalje. I tako se penješ kroz aspekte izražavanja svih čakri u sebi, počneš od prve pa svladavaš njihove sile sve do sedme, ako uspješno vladaš svim svojim nižim energijama tada imaš veliku količinu energije i visoku frenkvu potrebnu za "probijanje" sedme čakre, gdje si onda svjestan čitavog sebe i sudbine više nema, samo tvoja volja. To zovu uzdizanje kundalini energije kroz kičmu.

Prema tome lični izbor imaš samo sa djelovima sebe i svog života kojih si svjestan i kojima vladaš, a ono što još ne poznaješ u sebi vlada tobom i tu lični izbor prestaje. Znači po mom mišljenju lični izbor nije nešto čega ima ili nema već bi se moglo izraziti u postotku koliko ga ima ili nema, a taj postotak je različit od osobe do osobe, ovisno koliko je svjesna. Kad sve težnje prestanu tada i kotač stane.

Jedan od najbitnijih hermetičkih principa kaže: “As above, so below; as below, so above.” Što bi značilo da se naši životi odvijaju po zacrtanom predlošku iz duhovnih sfera, tamo su kao svi uzroci ovoga šta mi proživljavamo below, i to below korespondira s onim above. sudbina korespondira volji.

također postoje zanimljiva gledišta koja poništavaju prostor i vrijeme kao nešto linearno, smatraju to samo dimenzijama koje filtriraju fokus svijesti. i kažu da se sve tvoje inkarnacije događaju upravo sada u ovom trenutku ali si fokusiran samo na jednu točku u tom beskonačno dugom filmu. sve se već dogodilo i događa se, a ti fokusom uma ploviš kroz to. Imao sam neka zanimljiva psy iskustva vezana uz to, "učinilo" mi se kao da postojim simultano sada ovdje i u drevnom egiptu, i još tako ponekim mjestima, i kao da su neki od tih drugih (prijašnjih a možda i budućih) "ja" svjesni mene ovdje a ja njih još nisam.

i onda imaš teoriju beskončnog broja paralelnih svemira koju upravo sad razrađuje znanost. i neka gledišta u vezi te teorije kažu da u jednoj sekundi izmjeniš/skačeš tisuće puta kroz te paralelne svemire i proživljavaš onaj koji se podudara s vibracijama unutar tebe. ova teorija dosta razbija sve uvjetovane koncepte i daje ti apsolutnu slobodu below, ili bar s onim šta poznaješ u sebi, a to mi se sviđa kod nje. nešt tipa film possible worlds http://www.youtube.com/watch?v=MzzVoCqCBSQ

No na kraju krajeva po meni je sve to nebitno i treba živjeti iz srca što jednostavnijeg uma u sadašnjem trenutku, bez previše zapetljavanja u priču, a tada sve ispadne na najbolji mogući način. Nije mi bitno dal ću se inkarnirati još milijardu ili 3 puta, život teće vječno a moja duša je samo jedna modulacija prozora percepcije od njih beskonačno, i kroz sve te prozore gleda i proživljava jedna jedina univerzalna svijest. A sve svoje druge inkarnacije smatram drugim bićima kao svoju braću i sestre, cjeli svemir samo ja, nema potrebe za separacijama, to je ego. A ono šta treba proživjeti će proživjeti svatko od nas htjeli mi to ili ne.
► Prikaži “Spoiler”
Ronin

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la Ronin »

Misliš da kontroliraš svoj život ,a na kraju tebe život kontrolira ..samo mu se treba prepustit ,ako mu se otimaš porezat češ se.život je kao cvjet zalijevaj ga koliko možeš da ne uvene.Čovjek Treba samo promijenit način razmišljanja .Možeš onda učit i od samog cvjeta koji cvjeta u proljeće.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vaši pogledi na postojanje i smisao života

Post Postao/la mucak »

:D hahah hvala :) premda ima tako puno teorija ja cu onda da biram, ili si napravim neku sebi dobru, pa je vi kasnije mozete posuditi ako vam je volja :):D necu da kontrolisem zivot, ja sam zivot i srecan sam i zahvalan zbog toga, i da potrebno je da gazivim, ko sto beyound rece iz srca upravo sada :) ali to sada sadrzi sve pa po mom misljenju i otvaranje svih 7. Koje se upravo sad desava, al moze i bez sada svejedno je :) (haha treba jesti paradoxe za dorucak to valja :)


ali opet hmm, kad pricam o reinkarnaciji mislim iskjlucivo na ovo fizicko telo , promenom stanja uma svatio sam da ono moze da se modifikuje po volji, promenis stanje uma i promeniti se i telo, ali da potrebno je um dovesti na nivo i balansirati u stanju kako bi i telo bilo po volji. A verujem da imamo multidimenzionalno telo, sto bi znacilo da je i eventualno besmrtno ? u zavisnosti kako se odrzava posto u nekim dimenzijama vreme bas i neigra ulogu iz mojih iskustava. al nebih sad o vremenu, sunaci su dani su i to je lepo :) a kako i zasto drugom priliko ;) :sunn:

iskusio sam paralene dimenzije,svetove ili kako god, nije to nista drugo nego podesavanje svoje frekfencije, to cak nije ni tesko uraditi :) veoma jednostavno samo se centriras u neku hmm nultu tacku pa iz nje dalje furas kud ti je volja :) mozes si pomoci nekim alatkama :psy

Um sam koristio samo kao nesto sto mi je dalo ideju da prava promena dolazi is srca, kada sam krenuo da menjam sebe iz srca, da volim sve sto postoji, kada sam oprostio sebi za sve i video da je sve to samo ja koji se malo natripovo na momenat da nesto nevalja,i setih se da samo treba da se prepustim u more harmonije i da sam ja ta harmonija a ne taj koji se natripovo, sklopih ruke i nadjoh savrsenu tisinu i mir u sebi, tu sam vec i presto koristiti um,i bih spreman preci na drugu stranu, nesto me je povuklo kao kroz pupak, (slicno prebacivanje je opisano u hari poteru kad koriste predmet koji ih prebacuje), i bas kao sto sam tada i ocekivao i sve ostalo je preslo na drugu stranu zajedno samnom :) cudnog li cuda :psy

ehem, zasto sam ja sad ovo ovde piso, pa da, na drugoj strani imao sam drugacije telo, mnogo tecnije koje radi na vazduh i vodu i moze izvesti sve vragolije koje sam mogo da zamislim, bilo mi je potrebno nekoliko minuta da naucim ponovo hodati da izbistrim vid i podesim jos par sitnica, ali telo je samo po sebi fukcionisalo besprekorno i korz 20ak minuta funcionisalo je kao da je proslo kroz nekoliko hiljada godina kung fu treninga i jos nekih stvari meni nepoznatih. Sad mogo bi misliti covek pa cak i ja sam da sam sve to opako istripovo i naizmisljo, ali na moju srecu i drugar je imao isto takvo telo sa manje vise jednakim sposobnostima :) sve u svemu imali smo zabavan dan, ogradio sam nas sferom kako ljudi sa one strane nebi mogli ometati nase experimentisanje sa novim telom, prolaznici su pokusavali da gledaju ali kao da su imali problem da vide sta se tacno desava ckiljili su kroz sveru kao kroz neku nevidljivu zavesu. (haha koji sam filmadzija, a sta cu kad je tako bilo ahhah :) ) svasta se tu jos nesto desilo mozda za neku drugu temu....

hmm, ok po mojim procenama takvo telo moglo bi bas dosta dugo da zivi i ko zna sta sve jos ne, ak bi se dalo balansirati u takvim stanjima verovatno besmrtno. naizgled nije tesko dovesti se u takvo stanje ... :D svatis da si sve ti, oprostis, prepustis se, volis, nadjes mir i sacekas da i drugi isto urade, i onda krece fun time (hehe time) :)
ja mislim da smo mi kao covecansto spremni za tako nesto, nesmatram sebe za nekog posebnog,deo sam svih vas i vi mene, samo sam pratio neke znakove drugih ljudi i iskoristio to mislim na pravi nacin, rekao bih da to moze svako da uradi ko od shale,pa cak smatram da i zivotinje imaju dobrih sansi da uspeju neke zivotinje su po meni znatno cistije vibracije od nekih ljudi i ponasaju se dosta odgovornije i svesnije svojih postupaka i posledica, nesmatram coveka bas tako uzvisenom vibracijom, smatram ga drugacijom.
dosada vecina mog treninga zasnivala se da dosegnem neki nivo, od nedavno krecem da radim na balasnsu kao osnovi treninga. Kako ja vidim stvari ako bih naucio da balansiram mogao bih izbeci proces reinkarnacije, to je ko voznja bicikla samo netreba stati :)

e,da moja teorija o reinkaraciji izvedena iz ovakvih iskustava bi bila, centriras se prebacis u ljubav, izbalansiras tamo i zaboravis na nesto kao sto je reinkarnacija, pa ako se nekom svidja moze da posudi teoriju i proba, ako ne uspe garandujem zabavu :D <3 <3 <3
ko smo s?ve mi?r
Odgovori