Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la silvangoran »

Zephyrus je napisao/la:
"Tko ne zna, a ne zna da ne zna; opasan je, izbjegavajte ga.
Tko ne zna, a zna da ne zna; dijete je, naučite ga.
Tko zna, a ne zna da zna; spava, probudite ga.
Tko zna i zna da zna; mudar je , slijedite ga."


E tako i ja, znam da ništa ne znam, a opet mislim da me ta spoznaja čini mudrijim od hrpe ljudi koji me okružuju.
Ne bih se složio. Sudeći po ovome što si napisao, a i inače pišeš, tvoja je rečenica ona ispod boldane. Ti si na putu da se probudiš. Stariji sam puno od tebe i bio sam u fazi preziranja (većine) ljudi, identično ovo kako si opisao. I vjeruj, slijedi "pomirenje" s ljudima. Shvatiš da ono što ti kod njih smeta je ono što i ti imaš u sebi ali nebi ni sam volio da imaš. Svi smo jedno i teško se nositi s time da moramo prihvatiti činjenicu da su ljudi takvi kakvi nebismo voljeli da budu. Čak i političari (najgora sorta ljudske licemjernosti i bezosjećajnosti) imaju negdje duboko topli dio duše i nose sa sobom strahove i neku patnju. Radeći na samome sebi nadiđeš prijezir, nestaje mržnja i počinješ to prihvaćati kao što noć dolazi iza dana ili kišu koja pada uzrujavali se mi ili ne. Sveukupna ljudska vrsta jako sporo napreduje (jer je tisućama godina nazadovala!) ali ipak je došlo doba rađanja duhovnosti koja kao temelj ima da smo svi jedno na planetu. A to će nužno dovesti do porasta suosjećanja prema slabijima, bili to ljudi ili životinje. Pa i biljke, kamenje, rijeke i planine. Imaš pred sobom još puno godina za duhovni rast i ako ne odustaneš - učitelj će se pojaviti.
Zadnja izmjena: silvangoran, dana/u 07.06.2017, 17:00, ukupno mijenjano 1 put.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la silvangoran »

Sorry ne "bolesne" nego treba "boldane". Glupi mobitel ispravlja. Ali sad zanemari, ispravio sam (prije sam bio na mobitelu, tamo ne mogu kao na kompu ;-) )
Zadnja izmjena: silvangoran, dana/u 07.06.2017, 17:01, ukupno mijenjano 1 put.
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Zephyrus »

silvangoran je napisao/la:Ne bih se složio. Sudeći po ovome što si napisao, a i inače pišeš, tvoja je rečenica ona ispod bolesne. Ti si na putu da se probudiš.
Hvala ti na komplimentu. :)
silvangoran je napisao/la:Shvatiš da ono što ti kod njih smeta je ono što i ti imasš u sebi ali nebi volio da imaš.
Mislim da nema potrebe opisivati koliko je teško napraviti taj korak.
Meni je to za sada nepoznat teritorij.
Istina, u meni je jako puno oholosti, ali stvarno je teško istinski pustiti neke stvari kada svaki dan svjedočiš svinjarijama.
Zbog toga se često vadim na onu poznatu - ja sam samo čovjek.
Jednostavno ne mogu, a isto tako vjerujem da je jako, jako, jako malo ljudi koji su u stanju uzdignuti se iznad takvih stvari.
Utjehu pronalazim u tome da sam čovjek sa svim svojim vrlinama i manama, a to koristim kao adut.... ne... krivo sam se izrazio... to koristim kao jeftino, petparačko opravdanje za svoje karakterne nedostatke i negativne osobine.
Ukratko rečeno, ja sam produkt vremena u kojem živimo, sa svim svojim pozitivnim, ali i negativnim osobinama.
Uz svu svoju oholost, svjestan sam toga da bi trebao biti bolji.
Onaj koji tvrdi da je u stanju uzdignuti se iznad svega što nas okružuje, iznad svih izazova koji nas okružuju, taj po meni LAŽE.
Kao što rekoh, ja još uvijek čekam da upoznam osobu koja je dosegnula tu razinu spokoja, da je ovaj svijet ne dodiruje.
Znači ostati miran, kada si suočen s najvećim redikulom koji svijet može zamisliti.
Ja to NE MOGU.
silvangoran je napisao/la:Imaš pred sobom još puno godina za duhovni rast i ako ne odustaneš - učitelj će se pojaviti.
Toga sam svijestan, ali mislim da će mi biti potrebno još nekoliko života da izbrusim svoj karakter.
U vezi te famozne "finalne faze prosvijetljenja", mislim da sam jako, jako daleko od nje, ali promatrajući ljude oko sebe, mislim da je većina njih još udaljenija od mene.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la silvangoran »

Zephyrus je napisao/la: Mislim da nema potrebe opisivati koliko je teško napraviti taj korak.
Meni je to za sada nepoznat teritorij.
Istina, u meni je jako puno oholosti, ali stvarno je teško istinski pustiti neke stvari kada svaki dan svjedočiš svinjarijama.
Zbog toga se često vadim na onu poznatu - ja sam samo čovjek.

Utjehu pronalazim u tome da sam čovjek sa svim svojim vrlinama i manama, a to koristim kao adut.... ne... krivo sam se izrazio... to koristim kao jeftino, petparačko opravdanje za svoje karakterne nedostatke i negativne osobine.
Ukratko rečeno, ja sam produkt vremena u kojem živimo, sa svim svojim pozitivnim, ali i negativnim osobinama.
Uz svu svoju oholost, svjestan sam toga da bi trebao biti bolji.
Onaj koji tvrdi da je u stanju uzdignuti se iznad svega što nas okružuje, iznad svih izazova koji nas okružuju, taj po meni LAŽE.
Kao što rekoh, ja još uvijek čekam da upoznam osobu koja je dosegnula tu razinu spokoja, da je ovaj svijet ne dodiruje.
Znači ostati miran, kada si suočen s najvećim redikulom koji svijet može zamisliti.
Ja to NE MOGU.

U vezi te famozne "finalne faze prosvijetljenja", mislim da sam jako, jako daleko od nje, ali promatrajući ljude oko sebe, mislim da je većina njih još udaljenija od mene.
E sad, vrlo si zanimljivi karakter. Malo je tko spreman priznati oholost i čak opravdati ne postupanje "pretparačkim opravdanjem" =)) i pritom biti svjestan da bi trebao biti bolji. Svaka čast! Ali nećeš naići na nekoga tko TVRDI da se uzdigao iznad "svega što nas okružuje", nego ćeš ga/ju jednog dana sresti i shvatiti da o tome uopće ne priča. To se posve irelevantno. Imao sam tu sreću sresti takvu osobu, i to nakon što već godinama nisam kupovao (niti čitao) nikakve novine i nisam gledao TV. Zanima me jesi li prošao ikakvu šamansku ceremoniju (bilo kaktusa, bilo ayahuaske)? Ako nisi, sve ovo što pišeš (tko laže ili ne laže), je jako preuranjeni zaključak. Nije isto rekreativno gljivariti ili proći dugi proces inicijacije, mijenjati prehranu, navike, ritam života...ali kad to napraviš, sve poprima posve drugi smisao, slike se mijenjaju, zaključci drugačije oblikuju, i dalje te vodi nešto posve drugo - Biljni Učitelj, Majka Medicina, Duh života, zovi to kako želiš. Učitelj i Učenik postaju isto i stvarnost poprima posve drugu perspektivu. Tada uvidiš koliko su bespotrebna sva uzrujavanja zbog "ridikula" ili "smrdljivih političara"...
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Zephyrus »

silvangoran je napisao/la:Zanima me jesi li prošao ikakvu šamansku ceremoniju (bilo kaktusa, bilo ayahuaske)? Ako nisi, sve ovo što pišeš (tko laže ili ne laže), je jako preuranjeni zaključak. Nije isto rekreativno gljivariti ili proći dugi proces inicijacije, mijenjati prehranu, navike, ritam života...ali kad to napraviš, sve poprima posve drugi smisao, slike se mijenjaju, zaključci drugačije oblikuju, i dalje te vodi nešto posve drugo - Biljni Učitelj, Majka Medicina, Duh života, zovi to kako želiš. Učitelj i Učenik postaju isto i stvarnost poprima posve drugu perspektivu. Tada uvidiš koliko su bespotrebna sva uzrujavanja zbog "ridikula" ili "smrdljivih političara"...
Na žalost nisam, ali sve i da dođem u priliku, vjerujem da bi to bilo u svoja četiri zida, sam samcat.
Već sam par puta rekao na forumu da ja nisam ono što bi se moglo smatrati "duhovnom" osobom.

:bigsmilee:

Ne kažem sada da u meni nema trunke duhovnosti, ali sam jako veliki skeptik u vezi jako puno stvari koje se prodaju pod duhovnost.
Ja sam ti jedan od onih tipova koji se odmah namrgode i provjere da li im je novčanik u džepu kada ih netko nepoznat oslovi s recimo "brate".
Odmah pomislim da me ta osoba želi zajebati, a ta moja slutnja se vrlo često znala i obistiniti.

=))
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la AFX »

Zephyrus je napisao/la:
silvangoran je napisao/la:Zanima me jesi li prošao ikakvu šamansku ceremoniju (bilo kaktusa, bilo ayahuaske)? Ako nisi, sve ovo što pišeš (tko laže ili ne laže), je jako preuranjeni zaključak. Nije isto rekreativno gljivariti ili proći dugi proces inicijacije, mijenjati prehranu, navike, ritam života...ali kad to napraviš, sve poprima posve drugi smisao, slike se mijenjaju, zaključci drugačije oblikuju, i dalje te vodi nešto posve drugo - Biljni Učitelj, Majka Medicina, Duh života, zovi to kako želiš. Učitelj i Učenik postaju isto i stvarnost poprima posve drugu perspektivu. Tada uvidiš koliko su bespotrebna sva uzrujavanja zbog "ridikula" ili "smrdljivih političara"...
Na žalost nisam, ali sve i da dođem u priliku, vjerujem da bi to bilo u svoja četiri zida, sam samcat.
Već sam par puta rekao na forumu da ja nisam ono što bi se moglo smatrati "duhovnom" osobom.

:bigsmilee:

Ne kažem sada da u meni nema trunke duhovnosti, ali sam jako veliki skeptik u vezi jako puno stvari koje se prodaju pod duhovnost.
Ja sam ti jedan od onih tipova koji se odmah namrgode i provjere da li im je novčanik u džepu kada ih netko nepoznat oslovi s recimo "brate".
Odmah pomislim da me ta osoba želi zajebati, a ta moja slutnja se vrlo često znala i obistiniti.

=))
Također :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Zephyrus »

AFX je napisao/la:
Zephyrus je napisao/la:
silvangoran je napisao/la:Zanima me jesi li prošao ikakvu šamansku ceremoniju (bilo kaktusa, bilo ayahuaske)? Ako nisi, sve ovo što pišeš (tko laže ili ne laže), je jako preuranjeni zaključak. Nije isto rekreativno gljivariti ili proći dugi proces inicijacije, mijenjati prehranu, navike, ritam života...ali kad to napraviš, sve poprima posve drugi smisao, slike se mijenjaju, zaključci drugačije oblikuju, i dalje te vodi nešto posve drugo - Biljni Učitelj, Majka Medicina, Duh života, zovi to kako želiš. Učitelj i Učenik postaju isto i stvarnost poprima posve drugu perspektivu. Tada uvidiš koliko su bespotrebna sva uzrujavanja zbog "ridikula" ili "smrdljivih političara"...
Na žalost nisam, ali sve i da dođem u priliku, vjerujem da bi to bilo u svoja četiri zida, sam samcat.
Već sam par puta rekao na forumu da ja nisam ono što bi se moglo smatrati "duhovnom" osobom.

:bigsmilee:

Ne kažem sada da u meni nema trunke duhovnosti, ali sam jako veliki skeptik u vezi jako puno stvari koje se prodaju pod duhovnost.
Ja sam ti jedan od onih tipova koji se odmah namrgode i provjere da li im je novčanik u džepu kada ih netko nepoznat oslovi s recimo "brate".
Odmah pomislim da me ta osoba želi zajebati, a ta moja slutnja se vrlo često znala i obistiniti.

=))
Također :D
A sjećaš se ti kada sam ja tebi napisao da u jednom tvom postu prepoznajem sebe?

:bigsmilee:
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la silvangoran »

[/quote]A sjećaš se ti kada sam ja tebi napisao da u jednom tvom postu prepoznajem sebe?

:bigsmilee:[/quote]

ne, sorry, u kojem?
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
silvangoran
rank4
Postovi: 129
Pridružen/a: 14.04.2017, 22:17
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 55 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la silvangoran »

[/quote]A sjećaš se ti kada sam ja tebi napisao da u jednom tvom postu prepoznajem sebe?

:bigsmilee:[/quote]

Meni ili AFX-u?
If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is - infinite.
William Blake
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Zephyrus »

silvangoran je napisao/la:Meni ili AFX-u?
AFX-u.
Neki njegov mizantropičan rant, pojma nemam više šta je bilo :bigsmilee:, a ja čitam i mislim si - jebote, evo mi brata blizanca za kojega nisam znao da postoji.

=))
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Odgovori