Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

ma neboj se... :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Zephyrus »

antoniopavaroti je napisao/la:ma neboj se... :D
Ma ne bojim se, pisao sam par godina na forumu čiji je vlasnik baš zbog tog foruma dobio 3 1/2 godine bezuvjetnog zatvora, a neki moderatori su pukupili uvjetne, dok su drugi isto završili u pržunu, ali kraće.
Ma kao da muriju zanima ovakav mali, opušteni forum, pa ja sam ga jedva našao i registrirao se.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

toliko je foruma pogotovo u zadnje vrjeme da bi trečinu zemlje trebali pozatvarati a na koncu i zbog čega ?Ako neko za sebe uzgoji šampinjone ili bukovaču? Ma , jok :ymsmug: ;)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

i kada je covek konacno u momentu centriran i plese, covekov pojam o prosvetljenju vec je daleko u proslosti i ne zalazi u buducnost takve misli deo su vremena, covek kada je tu, prisutan svojim celokupnim bicem ne postavlja pitanja nego plese sa celim univerzumom i tada nezeli postici nista, takva stanja su vise prosvetljena od bilo cega sto je covek sposoban da misli samo.Covekova bit sama dublja je od vremena, covek koji plese sa citavim postojanjem svega istog momenta izgubio je vreme i ono za njega vise nije stvarno kao sto film na platnu nije stvaran iako postoji, i u jednom momentu se film zavrsi i covek se vrati svom zivotu, slicno tome coveku se zavrsi vreme i ostale razmere bilo cega, takvi pojmovi postaju beznacajni.

and when it is finally in the moment inside the center of itself, it's idea of enlightenment is already far behind in the past and and it does not come into future.Such thoughts are part of time.Man(human) when it is present with its whole being does not ask any kind of questions in fact it dances with totality of existence and does not try or want to attain anything.Such state of being is far beyond what we can think of that the enlightenment is.The human essence is deeper then time.Man that dances with totality already lost all concepts of time and any kind of measurement, just like movie on the screen is not real but yet it is there, so is time and when it ends man does not think of it any longer, simply there are no use of thinking of the movie till the rest of your life.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

mucak je napisao/la:i kada je covek konacno u momentu centriran i plese, covekov pojam o prosvetljenju vec je daleko u proslosti i ne zalazi u buducnost takve misli deo su vremena, covek kada je tu, prisutan svojim celokupnim bicem ne postavlja pitanja nego plese sa celim univerzumom i tada nezeli postici nista, takva stanja su vise prosvetljena od bilo cega sto je covek sposoban da misli samo.Covekova bit sama ....
Hvala na prevodu ...ali u rečima nema razumevanja kad je u pitanju prosvetljenje ako to razumevanje ne proizilazi iz iskustva...
Prosvetljenje se može razumeti jedino kroz iskustvo...jer u tišini ne postoje reči...samo stanje postoji ..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

nepostiji tisina bez zvuka niti zvuk bez tisine. Ako se hvatam filozofije kroz reci svestan sam sta radim i razumevanje nije cilj, nit je ista cilj.Filozofiju koristim kao slobodnu expresiju mog bica na jedan od beskonacno nacina i njeno znacenje nije ni najmanje bitno.Kao sto dete crta po praznom papiru i ne pridaje mnogo znacenja nasumicnim linijama koje povlaci tako ni ja ne pridajem neki drugi znacaj recima koje napisem ili izgovorim, do da mi se to bas u tom momentu tako radilo :psy
ko smo s?ve mi?r
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

mucak je napisao/la:nepostiji tisina bez zvuka niti zvuk bez tisine. Ako se hvatam filozofije kroz reci svestan sam sta radim i razumevanje nije cilj, nit je ista cilj.

...nije to filozofija čega se ti hvataš...ni blizu... :-s #-o
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

da nije, kao sto sam reko saram po praznom papiru ko dete ....
ko smo s?ve mi?r
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

mucak je napisao/la:da nije, kao sto sam reko saram po praznom papiru ko dete ....
ma u redu ..ide ti to šaranje , ih, da uzmeš neki kist pa da tako nabacuješ boje po platnu ..aktove ..ulja na platnu i tako to..kužiš..bila bi to onda umjetnost ..Picasso..Rembrandt..ebiga , para ko g...na. ;) :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

U magli tonuća u san dižu se granice
Ja se odvaja od ti i počnemo se gubiti

Zauvijek sam ti i zauvijek si ja
Ali u snu se stvara broj dva

Stavljamo maske na lice i trnje na srce
Cijepamo jedan u beskonačno brojeva

Zapetljavamo se u njihov ples
Sve dok nas potpuno ne razdjele

Tonemo sve dublje u san
sve dalje od broja jedan



Što to tražim, želim, trebam
Ako što više imam to manje jesam

Što se više od tebe odvajam
to sam manje sam sebi stvaran

U odrazu drugih tražim broj jedan
Želim i trebam samo taj broj jedan

Jedan jedini broj koji stvarno jesam
Jedinstvo svega, cjelovitost svemira

Budim se iz sna, maska i trnje pada
Samo broj jedan postoji, ostalo je san

https://www.youtube.com/watch?v=T2JIeRITBXo
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori