Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la malva sylvestirs »

Ima i ona zen pricica sa istoka:
mladi monah u samostanu trazi odgovor na pitanje kako se prosvjetliti, i razmislja i razbija glavu cijele dane.
Jednog dana pita ucitelja: vi ste prosvjetljeni, naucite me kako da se i ja prosvjetlim.
ucitelj ga pita: jesi li pojeo svoju zdjelicu rize?
-jesam
- jesi li oprao svoju zdjelicu nakon jela?
...
what you resist persist
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Spunk »

Citao sam nesto duhovne literature iz raznih tradicija i u principu u dosta njih se sve svodi na isto. Metode na koji nacin doci do toga variraju, ali cilj je manje vise isti. Doziviti stanje bez ega. Samo, sto poslje toga? To stanje, bez ega, nije svakodnevno funkcionalno, ne podrzava ljudski zivot u zivotima koje zivimo. Ali imati to kao neku referentnu tocku, kao neku smjernicu kako ego ne bi rastao u nekim suludim razmjerima. Jebiga, ljudi smo, nervni sustav nam je takav.
Mozda najblize sto sam imao nekom stanju koje nije uobicajeno(glupo je to nazvati prosvjetljenjem, vise vuce na neki trans) su u biti animalni momenti koji su se dogadjali. Sad kad pisem zvuce banalno, ali ko ga jebe.
Trenirao sam kosarku i ajd, nisam bio los. Na par utakmica sam to dozivio. Nisam postojao, nije postojalo nista osim ovog tu i sada, bez misli, bez jucer, bez sutra, bez mene. Jebeno. Potukao sam se koji put(nisam ekscesan vec je situacija bila takva), i dozivio isto. Bilo je jos manje ili vise intezivnih. Uhvatila nevera a mreza u moru, radio sam tesarske poslove i bilo je trenutaka potpunog fokusa, potpune posvecenosti tome.
Bit ce da i sam taj izraz- posvetiti se necemu- govori sve. Dozivljavati bozansko kroz ovozemaljsko. Ali kroz radnju. Jebes pojmove, ideje, koncepte. Zivjeti je u glagolu, u djelovanju...
Biti dijete :D
Jebivjetar
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Red Weed »

Da gurdjif i uspenski su pricali o tome... o 4tom putu :D
Tak neak je...
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Spunk je napisao/la:Citao sam nesto duhovne literature iz raznih tradicija i u principu u dosta njih se sve svodi na isto. Metode na koji nacin doci do toga variraju, ali cilj je manje vise isti. Doziviti stanje bez ega. Samo, sto poslje toga? To stanje, bez ega, nije svakodnevno funkcionalno, ne podrzava ljudski zivot u zivotima koje zivimo. Ali imati to kao neku referentnu tocku, kao neku smjernicu kako ego ne bi rastao u nekim suludim razmjerima. Jebiga, ljudi smo, nervni sustav nam je takav.
Vecina stresa dolazi nam zbog nacina na koji reagiramo a ne zbog toga kakav zivot je. svatko od nas na isto reagira drugacije, ovisno o zivotnim iskustvima, unutarnjem stavu, toksinima mentala i srca, ovisno o svijesti koju imamo. Promjene u svijesti uzrokuju promjene u svakom dijelu nas, nacin dozivljavanja, razmisljanja, odabira koraka po zivotnom putu. zato iskustva transformacije ega, odnosno prosirenja svijesti osjecaja "ja jesam", mogu biti od velikog znacaja, iako kratkotrajna kao sto je slucaj s entheogenima.
priroda razvija inteligenciju i mudrost kroz iskustva, zato je svaki trenutak bitan i svrha zivota, jer je gradjevni blok svijesnog bica, koje je sposobno prezivjeti i zivjeti punim plucima u ekosustavu cjeline. supresija/ubijanje ega je ideja umnog matriksa, cesto nacin za iskoristiti dusevnu patnju ljudi za stvaranje zasljepljenih slabih licnosti koje se bez otpora moze crpsti. znati kad i cemu pruzati otpor je bitno.
Priroda gradi polako, razvija i transformira polako, temeljito, iskustvo po iskustvo stavlja na beskonacni blockchain, ne ubija ego nego razvija inteligenciju koja ga transformira u vecu cjelinu, polako.

vedsko duhovno znanje kaze da je osjecaj "ja jesam" odnosno ego, temelj iz kojeg je sve stvoreno, vrhovni uzrok, postoji i u "oslobodjenom stanju svijesti", ali rade razliku izmedju oblika ega koji svijest poistovjecuje s tijelesnim identitetom i potrebama tijela/uma, i oblika ega/duse koji je zapravo vjecni duhovni identitet naseg "ja jesam" kao dio veceg sveobuhvatnog "ja jesam", nerazdvojno kao odnos stanica tijala sa cjelinom tijela. temeljni uzrok patnje svega vide u nesluzenju tom sveobuhvatnom "ja jesam" koji je zapravo cist oblik zivota i svijesti u nama, kao sto stanice karcinoma ne sluze cjelinu. itd.
Spunk je napisao/la:Bit ce da i sam taj izraz- posvetiti se necemu- govori sve. Dozivljavati bozansko kroz ovozemaljsko. Ali kroz radnju. Jebes pojmove, ideje, koncepte. Zivjeti je u glagolu, u djelovanju...
Biti dijete :D
moj stav je umjetnicki, svrha zivota umjetnost, stvarnost i iluzija umjetnost, um/ego boje za kreaciju umjetnosti, dusa izvor umjetnosti, sve od reda umjetnost, odnosno "art". Zaglavljen u san, ego, u nocnu moru, mrak neznanja i suzene svijesti, umjetnost postaje prazna hladna matematika,,,, u lucidnom snu, lucidnom zivotu, svjestan svog sireg ja ali unutar masine sna tece bozanstvena kreacija, na platnu prostora i vremena izrazava se slava zivotu, medjuprozmete harmonije. mnogo razlicitosti koje plesu u harmoniji kreiraju ljepotu, preplavljuju i ispunjuju esencijom. Razlicitost je bitna, "ja", "ti", "oni" je bitno, kao latice na cvijetu, instrumenti pjesme. bez licnosti svi smo samo ommmmm, a izolirani u ego izunutra je samo aaaaaaa, nadji balans ;)
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red Weed
rank6
Postovi: 213
Pridružen/a: 21.03.2010, 19:09
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 44 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Red Weed »

Beyond Le Fov je napisao/la: Priroda gradi polako, razvija i transformira polako, temeljito, iskustvo po iskustvo stavlja na beskonacni blockchain, ne ubija ego nego razvija inteligenciju koja ga transformira u vecu cjelinu, polako.
:x Ovo korištenje rjechi blockchain je za svaku pohvalu :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Avatar
ALLIS
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 09.08.2018, 03:33
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la ALLIS »

well pričat o ovome a da nije doživljeno nema smisla jer je to iluzija ili kako ja to zovem "posuđeno prosvjetljenje"
Ja nisa prosvjetljen pa o tome neću pričati :D Doživio sam razna mistična stanja bez ikakve supstance al prosvjetljen sigurno nisam :D Jedno je sigurno ništa neznam i to je ok
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la AFX »

Red Weed je napisao/la:
Beyond Le Fov je napisao/la: Priroda gradi polako, razvija i transformira polako, temeljito, iskustvo po iskustvo stavlja na beskonacni blockchain, ne ubija ego nego razvija inteligenciju koja ga transformira u vecu cjelinu, polako.
:x Ovo korištenje rjechi blockchain je za svaku pohvalu :D
E to, to.. :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

There is no way or a method technique no philosophy or religion no food nor drugs or teacher to set you human free.No key to unlock the door..Once human live a pure unimpeachable
life in 100% of its actions only then he will reveal his wings in true light and be able to fly on true heavens, after that freedom will lose meaning and all doors will cease to exist. It is not that we are kept under chains of devil here on earth as his prisoners, he is in prison himself with us detached from his wings as we are by god.Yes it is god after all who keep you away from being free to spread impurity on true the universe.Much more then punishment for our sins it is a protection of the universe by the god creator and shall remain so eternally.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

vise od slobode, istine
vise od svijesti, budnosti
vise od ljubavi, jedinstva
ljudi zele sanjati
zele zelje osjetila ostvarivati
zele strasti prozimati
zele sebe u mentalu izgubiti

placaju pretplatu sistemu
da im omoguci sve sta zele
u zamjenu za sve sta jesu

u zamjenu za sebe
svijest automatski uspavljuju
u zamjenu za sebe
masku moraju da stavljaju

da se nevidi da onog unutra vise nema
prodane za hrpu proizvoda sistema
za zadovoljstvo strasti i zelja
pod cijenu svega
svih bica na zemlji, u vodi i zraku
svih bica u svemiru pa i onih u mraku
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

.
ko smo s?ve mi?r
Odgovori