Finalna faza, prosvetljenje

Proširimo horizonte
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

Kao sto vec verovatno rekoh, finalno prosvetljenje nepostoji jer sama srz univerzuma nije stabilna forma no nesto sto se izbija samo iz sebe svakog trenutka, upravo takvo stanje ga cini samoodrzivim i vecno zivim i zanimljivim, jer nesto sto se samounistava svakog momenta nemoze biti finalno unisteno.
Covek kao deo tako supersklopljenog mehanizma, kao njegov proizvod zasigurno je poprimio i njegove osobine inace nebi imao sanse da se uklopi u isti.Kao sto univerzum puca nestaje siri se i istovremeno puca u mnostvo multiverzuma, to se isto desava i sa covekom.Svest se odrzava i kroz totalno nistavilo, ona je prisutna i kad nistna nije prisutno i zbog tog polozaja bira sledecu tacku u kojoj ce se pojaviti.
Covek na svom "spiritualnom" putu vecinski nastoji ka tome da prevazidje bol patnju svecku neimastinu nepravdu rat i patnju ostalih zivih bica.Da bi bio u stanju da prevazidje patnju od toga sto se desava od esencijalne vaznosti je spoznaja kako to univerzum fukcionise (ili ti kako bog fukcionise).Covek pati kada ne zna zasto mu bog daje u zivotu bas to sto mu daje.Spoznaja unistanje i nistavila kao osnovne tacke iz koje se opet zivot u svom sarenilu radja je neophodan, u koliko smo ga nesvesni isti nam stvara bol i patnju, u koliko ga spoznamo nastupa blagostanje.
Niko jos kroz reci nikada nije uspeo da spozna tacno sta je to nistavilo i kako to fukcionise univerzum, isto kao sto niko do sada nije stigao u neki grad gledajuci u smernicu na putu i ocekujuci da dok gleda u nju se samo stvori tamo, ali u koliko je pomno pratio znakove i ulago svoju energiju i vreme ka finalnom cilju eventualno stize do odredista.Tako i ove reci za one koji znaju da prate mogu biti od male pomoci.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

ko smo s?ve mi?r
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

kao zivo bice, finalno shvatanje i prevazilazenje dualnosti ne zasniva se na tome da shvatimo da je crno i belo samo dve strane istog novcica, jer ako je novcic napravljen od zlata obe strane bice zlatne jedna nece biti napravljena od govana a druga od zlata, tako i sa dobrim i zlom.

Zivot u svojoj srzi sastavljen je od svetla i ljubavi i sam zivot neukljucuje ni u jednom svom aspektu tamu kao sto ni zlatan novcic je zlatan kolko god milijardi godina ga drzali u govnima i dalje je zlatan.

Kao zivo bice satkani smo od te univerzalne ljubavi i svetla prevazilazak tame kao postojanja prevazilazak je dualnosti i sve sto ostaje je bozanska svetlost i ljubav.
Na svom putu ka prosvetljenju univerzalna ljubav je sve sto covek treba da trazi ostalo je iluzija ponekad slatka ponekad gorka.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Thantifaxath
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 02.01.2019, 17:04
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Thantifaxath »

Pa sta se brines onda,svi cemo mi umrijeti u ovim govnima i probuditi se ko zlatni novcici.
Nowadays people know the price of everything and the value of nothing.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika
neki ce reci da je za sve u svom zivotu odgovoran pojedinac, duhovno psiholoski, uzroci su skriveni unutar njega no projicira ih nesvjesno na van, bori s time citave zivote dok potpuno ne spozna sebe, tako nadidje uzroke, savlada umjetnost balansa zivota. sve ima smisao jer daje iskustvo koje gradi unutarnju i vanjsku evoluciju, cirkulira energiju, budi svijest ili ju uspavljuje ovisno o posljedicama svog djelovanja. bez iskustva nema poznavanja, integracije, rasta, osvjetljenja.

drugi ce reci da su za sve odgovorne vanjske okolnosti ili bog, osjecaj slobodne volje iluzija, zivotne situacije igre slucaja, sile koje nas voze cista fizika, svijest produkt kemijskih spojeva i sve tece matematicki deterministicki bez ikakvog dubljeg smisla.

istina je negdje izmedju fluidna, u interferencijama
valova kontrastnih sila u svemu i svima
od svijesti um stalno jednu skriva
tako da nikome neda mira
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

ne brinem se, no otvaram diskusije, kad umremo oticemo tamo kuda nas svest odvede to jest tamo kuda je svest uprta.

Ako nam je svest okrenuta ka bogu i ljubavi tamo cemo i otici a istim putem jos za zivota mozemo naci mir, finale i jeste srmt ne znam sta ste vi mislili da je, al nas svakako sve ceka sad pitanje je na koji nacin.

Prepreka na putu je mnogo,djavo svom svojom pamecu vesto postavlja zamke i udice svima, a pogotovo onima koji biraju spiritualni put.Ta grupa ljudi svakako je najopasniji protivnik djavolu i samim tim on sam pridaje im vise znacaja i ulaze vise energije da sputa iste sa pravog puta i izokrene i izopaci sve u svoju korist.Zivimo u vremenu de je pravih ucitelja malo a spiritualnih ratnika mnogo.Sarene boje i vesele melodije nalizane droge i pogresne joge svuda su oko nas nebili upecali jos jednog andjela koji nije stigao da oformi svoja krila i poleti u nebo.Spiritualna energija biva lovljena od strane djavola koji skuplja ljucke duse i prozdire ih kao sto covek peca ribu i jede je.Nije da se brinem toliko koliko u dubini duse osecam bol za svakog ko zivi zivot u obmani dok jede iluzivna dobra i biva progutan.Dovoljno dugo sam na planeti da sam video 100 pa i hiljade ljudi koji su upecani a sa udice se retko koji odkaci.Primecujem da ljudi koji nemaju spiritualne tendencije cak imaju vecu sansu da prodju i dozive finalno prosvetljenje no oni koji za istim tragaju iz razloga sto normalno ziveci svoj zivot ispunice svoju karmu i odradice tacno stvari koje su potrebne da bi presli u ''raj''.Dok ovi koji srljaju u liniji su prvog fronta i vecina koliko mi moj ugao zapazanja pruza da vidim biva uhvacena od strane djavola koji nije glup niti budala vec izuzetno zao pametan i mnogo iskusniji od coveka.Zelim ovim istaknuti da kolko god mislimo da smo do sada vec prosvetljeni i iskusni netreba biti tolko nadobudan i pomisliti da niko i nikad nemoze da nas obmane i sputa sa pravog puta i da smo najjaci i najpametniji od svega sto postoji.Zato sto smo mi bog, ili bogovi ili univerzum ili sve te moderne fraze koje bivaju rafalom ispaljivane svuda po spiritualnom svetu.

No daleko od toga da se mi kao ljudi nista nepitamo i da je nasa svest mala, ne nije, niti su djavo i bog u odnosu snaga 50%50 pa se na taj nacin univerzum odrzava u balansu.Bog je mnogo veci i mocniji nego sto i sam djavo moze da zamisli ali nikog nece prisiliti niti obmanuti kako bi mu se priklonio.Bog sebe prikazuje onima koji su spremni da predaju svoje bice onome od koga su zivot dobili i koji im zivot daje onima koji su spoznali svoju patnju i kroz nju pronasli ljubav prema svim zivim bicima kako onima koja i dalje pate tako i onima koja nepate.Pojenta finalnog prosvetljenja je da spostvenu vibraciju kroz sve te spoznaje nastelujemo da vibrira harmonicno sa tvorcem ili celim postojanjem a ne fragmentima koji nam pruzaju odredjena zadovoljstva tokom zivota jer u raju nema disharmonije niti mi kao takvi mozemo postojati u istom.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Thantifaxath
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 02.01.2019, 17:04
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Thantifaxath »

To si procitao negdje ili si razmisljao o tome...kako si dosao do toga??
Nowadays people know the price of everything and the value of nothing.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la mucak »

hodajuci sa idejom da zelim da vidim bez odustajanja.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la klada »

Zašto bi moro čovjek nešto pročitat da bi imao neko mišljenje ili neke dobre riječi ili priču ili saznanje, znanje, pa samo na zdravom razumu prosuđivanja i samostalnog učenje iz života iz sveg što dolazi iz vana, uz osluškivanje vlastite nutrine i iskustvo dolaziš na visok nivo, a najmanje se dobije iz tog razmišljanja i misli jer su to več niske razine i tu nemožeš puno dobit, nego treba razvijat svijest i širiti je i onda nadilaziš razmišljanje, i knjige koje mogu biti samo impuls i putokaz , pa se koristiš svim drugim alatima koje su u čovjeku u nesvijesti
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Finalna faza, prosvetljenje

Post Postao/la Spunk »

Kako ono ide prica o covjeku koji je trazio prosvjetljenje.
Prvo je umovao i nista od toga, pa je trazio mudrace da mu oni kazu, i nista sve dok nije naisao na nekog starog mudraca kako ide putem natovaren ko magarac nekim granjem. Jadan se cijeli onako star savio pod tezinom. Zaustavi ga ovaj i pita ga sto je prosvjetljenje. A on bez rijeci skine teret sa sebe. Ovaj ga gleda i nesto si misli pa onda pita- dobro, a sta nakon prosvjetljenja. A stari se opet sutke natovari i krene dalje
Jebivjetar
Odgovori