Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Proširimo horizonte
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

zeleo bih dotad samo da niko od nas ne zna sta je smrt, cak i sva nasa nagadjanja rekao bih da nisu priblizna realnosti takvog iskustva, ma koliko puta dosada da smo umrili :winkk:
ko smo s?ve mi?r
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la AFX »

Činjenica je da ni ti kao ni mi nemamo pojma.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la SleppyInHead »

Za sve nas koje veseli smrt savjetovala bih oprez, da si ne umislimo kako smo spremni za nju. I ja dijelim vase stavove o smrti tako da nisam niš posebnija od ostalih. Godinama sam vjezbala njezin dolazak, pripremala, meditirala i kada sam imala priliku i htjela ju upoznat, ja sam se usrala, blago rečeno. Rekla sam ne danas. Jos želim živjeti ali ne znam zašto živim. Stoga čak i ako mislimo da smo spremni, mi to možda nismo. Pa mi je sad palo na pamet, osim one nagonske želje za održavanjem života, postoji li još nešto u nama, neka sila ili šta već koja nas tjera da živimo, koja kad se nađemo između života i smrti tjera da biramo život?
Ja se nadam da netko shvaća što želim reći jer kao što možete vidjet mucim se sa izrazavanjem.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la AFX »

Ne znaš moj broj cipele, kud jesam li spreman na tako što ili ne. ;)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

SleppyInHead je napisao/la:osim one nagonske želje za održavanjem života, postoji li još nešto u nama, neka sila ili šta već koja nas tjera da živimo, koja kad se nađemo između života i smrti tjera da biramo život?
Paramatma. Zašto "ja" misli da nije on sam taj život nego netko tko život posjeduje i bira? Ako iza lažnog ega "ja" jest život onda kako da bira išta manje od sebe, i tko je taj onda koji bira nešto manje od života? Kako imati iskustvo u kojem svijest nije prisutna ili biti netko gdje svijesti nema, biti netko što nije živo i život?
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la SleppyInHead »

AFX je napisao/la:Ne znaš moj broj cipele, kud jesam li spreman na tako što ili ne. ;)
Ovaj razgovor se vodi među mnoštvo nas, i kao sudionik toga iznijela sam svoje mišljenje. Nije mi namjera bila ikoga prozivat i žao mi je ako si se osjećao prozvanim.


Ja neznam...Beyond ovo sto si napisao moram jos pet puta procitat da shvatim.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la antoniopavaroti »

SleppyInHead je napisao/la:

Ja neznam...Beyond ovo sto si napisao moram jos pet puta procitat da shvatim.
Iskustvo sebe samoga nije moguće kroz ego ,ni kroz rječi, baš naprotiv , ego mora da "umre" kako bi se svjetlost svjesnosti potvrdila . Ta svjesnost je sam Život i kad sam sebe osvjesti to se naziva prosvetljenje , budnost.
Onaj ko je probuđen ima ISKUSTVO svjesti , on konačno shvaća da nije onaj uobičajeni"ja" koji nas prati kroz život i za koji 99,9% ljudi misli da su to oni sami . O tom Iskustvu se može govoriti ali se ne može istinski razumjeti, kao što se može govoriti o zaljubljenosti ali onaj tko nije bio zaljubljen ne može zaista znati šta je ljubav .
Zato se život ne može odreči samog sebe , zato se nitko niti ne rađa nego se samo manifestira kroz rođenje , u neki oblik , formu ...i poput svake energije a pogotovo svjesne , nema početak a ono što nema početak nužno ne može imati ni kraj.
Da bi ISTINSKI shvatila moraš imati iskustvo sebe same , da bi ISTINSKI voljela , moraš biti zaljubljena , sve ostalo su riječi a riječi nisu stanja , život tj. svjest je stanje . Tvoja ljubav te čeka , kao i svakog od nas , potrebno je samo zaviriti u sebe samog,kroz meditaciju u svoje srce, i mada to nije nimalo lako ipak je neophodno , jer biti rob Uma i ega nije pohvalno ni produktivno.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

Beyond Le Fov je napisao/la:Paramatma. Zašto "ja" misli da nije on sam taj život nego netko tko život posjeduje i bira? Ako iza lažnog ega "ja" jest život onda kako da bira išta manje od sebe, i tko je taj onda koji bira nešto manje od života? Kako imati iskustvo u kojem svijest nije prisutna ili biti netko gdje svijesti nema, biti netko što nije živo i život?
ja misli da on nije taj zivot zato sto zivot nemisli nego jeste, a ja je kao maska koju zivot nosi,i dok je zivot svestan sebe i maske, maska poistovecuje zivot sa sobom i nije svesna zivota.Ja nemoze da bira,jer nebira maska ko ce da je nosi i kako nego onaj sto nosi bira masku, ja cak ni ne postoji, ja je ljudcka izmisljotina, taj sto bira nesto manje od zivota je sama maska, mrtav predmet koji bira samog sebe.Svest je uvek prisutna ali personalno iskustvo moze zanemariti prisustvo svesti, svest je izvan, ali nisu svi svesni svesti, iako mogu imati misli, to nije svest, bar ne svest na koju ja mislim u ovom kontextu.
iako je ne moguce imati iskustvo u kojem svest nije prisutna, moguce je imati iskustvo nesvesno svesti.
jer svest zadrzi sva iskustva a sva iskustva nesadrze svest, isto kao sto su pecuke gljive, ali gljive nisu pecurke, postoji neki prirodan redosled stvari.


Kada se nadjemo izmedju izvota i smrti i biramo zivot pored nagona za zivot, uglavnom imamo svoje personalne razloge za to, u ovom konextu koristim zivot kao fizicko postojanje jedne persone na ovoj planeti, ali opet smatram da personalni razlozi za zivot neodlucuju o samom izvotu i smrti kakve god misli mi imali o tome.Mislim da je uticaj persone na realnost mala, tu smo u obliku ja da bi prisustvovali, i kad dodje momenat paramatman skine masku baci u smece i krece show a do tada film jos nije ni poceo i masa gricka semenke i ceka da se ugase svetla.

e sad ima tu dosta paradoxa, i paradox je granica koju ljucki um vidi kao granicu jer ima izuzetnih poteskoca da se suoci sa ogromnim brojem paradoxa koju relanost nisi sa sobom. razibjanje paradoxa moze se poceti kao cist uvid u to da 1+1 nisu 2 i tak razbijati dalje ljucki izmisljene koncepte, sam prolaz i svatanje paradoxa iziskuje rad i ucenje kao i u matematici

tak da treba bit obazriv i necekati puno jer film mozda nikad nece ni poceti a semenki ce ponestati brzo :cheesy: (u prevodu ja nevolim bioskop )

meditacija na smrti, i poistovecivanje sebe sa ralnoscu, sa srzi zivota i svega postojeceg, aktivno ne vidjenje granica izmedju sebe i svega postojeceg, ne vidjenje sebe, samo prisustvo bez ja. dugme za pocetak filma.

i da onda pauza prosla naravno uzmes masku pokupis nakon sto si se umio i nastavis furat dalje netripovat da si maska jer postane jako tesko.I moz glumit sta oces jer umetnost drame i jest u tome da glumac sebe poistoveti sa ulogom u potpunosti onda kazemo uf al ga je odglumio svaka mu cast

tak i mi nase zivote zivimo i glumimo i bavimo se umetnoscu, koja je sama expresija duse, al treba napravit pauzu odmorit malo umit se pa opet, jer zivot kao takav kakavim ga ja vidim je sama igra a uloge su zive dok ga igraju.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la gotta »

u redu...ego mora umrijeti..ali iz nekog razloga je tu...prisutan u svakom od nas... za sve postoji razlog...kao i manjak dmt-a u mozgovima ili to sto svi vidimo to materijalno oko sebe...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Ego u mom umu smatra da postoji lažana verzija njega i istinita i da je to dvoje bitno razlikovati a ne sve skupa uništavati, lažan ego je maska, a pravi ego je originalna prirodna duhovna osobnost bića, on je suradnik sa životom. Što je čovjek bez osobnosti?
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori