Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Proširimo horizonte
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

mislim da zakon nije prikladna rec za to na sta se misli, pre bih iskoristio rec mehanizam zivota, i slozio bi se stim da mi o tom mehanizmu jako malo znamo tripujemo kvantnu fiziku a ne znamo ni ovu nasu obicnu, ali da kad dodjemo do teme vecni zakon ili vecni nepromenjiv mehanizam, to su vec opasne ideje, meni to nista nedeluje kao stabilno i formirano niti mogu naci jedno jedino logicko objasnjenje zasto bi stvari bilo vecno iste.Ako posmatramo harmonicno kristalizovane pahulje, mozemo primetiti da su skoro sve u nekoj harmoniji a sve su drugacije jedna od druge.Vidim slobodu upravo u tome da se mozemo harmonicki uklopiti u univerzum na izuzetno unikatan nacin, i da niko pre nas ni posle nas nece uraditi isto i da smo zaobisli sve dotada poznate zakone a ipak se uklopili. Jer samo tako mozemo spoznati pravu velicinu beskonacnosti, beskonacnost lezi u ne konacnosti i ako izvalimo kako sebe osloboditi na beskonacno nacina nasa kolektivna svest ce imati pojam o beskonacnoj slobodi, ako se oslobodimo zakonito i na odredjene nacine nasa sloboda bice konacna.

dal korz um il kroz ne um mislim da je to vec u ovom momentu malo apsurdno shepkulisati dali da ili ne, nije bitno uopste os uci u pecinu i gledat 50 godina u zid il ces tripovat bilo koji drugi trip il ce se slucajno desiti, ili se nece desiti, sve je to vrteska.Sve sto se desava vec jeste, ako neko nemoz koristi um da bi se oslobodio i zarobljava se u tome ok, ako neko koristi um da se oslobodi i oslobadja se ok, cinjenica je da mozes kako hoces ali kako ti hoce ne kako ti ja kazem ili neko drugi. Nepostoje pravila postoji to sto postoji a mi mu dajemo znacenje ali ako mu nedamo isto znacenje to neznaci da je jedno iluzija a drugo reala, sve je reala nepostoji nista osim totala, a vi ili ti ili ko god ako zeli pravila i lepak i formu toga sto jeste, nek izvoli moze se beskonacno igrat stim, i dok se igra, ja muzelim svu srecu u tom da pronadje sto zabavnije nacine za igrat se, ja se licno igram sa brisanjem svega postojeceg totalnom dekoncepcijom svega poznatog,ra shiva sto ga rashi i nikad vishe ga nezashi. Ja cak ni ne preporucujem nikom da se igra igre po mojim pravilima, to bi svakako bilo pogubno za nekog ko bi se latio takog zanata, samo ukazujem na to da svi mi sebi sami kreiramo pravila i dajemo im smisao znacenje i postojanje u svakom smislu.

e sad spomenuo sam pahulje, i spomenuo sam mehanizam, kad bi recimo bilo beskonacno razlicitih pahulja harmonija bi bila kao nesto uklopiti pahulje u fukcionalni mehanizam, sto znaci da bi bas mogla svaka sa svakom ali kroz odredjeno tumbanje mumbanje napravilo bi se nesto da se vrti.a pravilo tog mehenizma moze postojati samo ako neko kaze da se moje pahulje nevrte kako treba, sto je sasvim apsurdno u ovom primeru.

no ja svatam svi imamo drukcija iskustva i drukciju perspektivu, eto bas zbog toga imamo sansu iznet sebe drugima pojasnit se sebi i drugima kroz druge i sebe i otvoriti jos jednu nepoznatu u totalu, upravo tak neka sitna suocavanja 2 ili vise centara univerzuma nam otrkivaju totalnu sliku svega

tak da ljudi nemam vas sta jos puno reci nego hvala za sve sto je napisano :)
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

antoniopavaroti je napisao/la:...a opet ti isti zakoni izviru iz vječno promenjivih fluktuacija , apsolutnog haosa koji prethodi harmoniji . Baš zbog vječno promijenjivih zakona na nivou kvantne fizike dešava se plesanje i rezonancija. Bog , Postojanje, je apsolutno nesavršeno savršeno.
E baš suprotno hehehe. Prirodni zakoni ne izviru iz kaosa i nisu promjenjivi nego su vječni bezvremeni, iza svega, baza prije ikakve manifestacije svemira. I svemir je manifestiran iz nepojmljive harmonije a ne kaosa, i svaki komadić kaosa vječno teži natrag u harmoniju. Plesanje i rezonancija su zakoni. Vibriranje je zakon, ništa ne može promijeniti zakon vibriranje ali unutar tog zakona je beskonačan spektar vibracija, i kroz konkretan zakon rezonancije tu je beskonačna sloboda plesanja.
Bog, postojanje je savršenstvo. Nesavršenstvo je percepcija uma, nepoznavanje cjeline i sila u sebi koje su savršenoj korelaciji vanjsko-unutarnje. Ova naša nesavršena civilizacija savršeno točno proživljava to kako su energije spojene unutar svake individue.
mucak je napisao/la:kad dodjemo do teme vecni zakon ili vecni nepromenjiv mehanizam, to su vec opasne ideje, meni to nista nedeluje kao stabilno i formirano niti mogu naci jedno jedino logicko objasnjenje zasto bi stvari bilo vecno iste.Ako posmatramo harmonicno kristalizovane pahulje, mozemo primetiti da su skoro sve u nekoj harmoniji a sve su drugacije jedna od druge.Vidim slobodu upravo u tome da se mozemo harmonicki uklopiti u univerzum na izuzetno unikatan nacin, i da niko pre nas ni posle nas nece uraditi isto i da smo zaobisli sve dotada poznate zakone a ipak se uklopili...
Nitko nikad nije zaobišao prirodne zakone, oni nisu ideje nego prekrasna realnost za spoznavanje sebe. Um se plaši realnosti pa bježi u sve krajnosti. Um izmišlja svoje zakone s kojima sam sebe ograničava ili u stijene po putu razbija. S idejom apsolutne slobode rasprši dušu u apsolutno ropstvo, iz straha od sebe bježi u sve što može. No dok god ima uma u ljudima treba biti i nekih kolektivnih umnih zakona da bi se šteta od njegova utjecaja što više smanjila, i ti njegovi zagoni moraju biti vječno promjenjivi da idu u skladu s realnošću ljudi. Jel kiša proizvoljno pada od zemlje prema oblacima ili uvijek pada s oblaka prema zemlji. dal sunce odlučuje ponekad ne svijetliti ili svijetliti samo u ljubičastoj boji. jel možeš skočiti s mosta i poletjeti mahanjem ruku.
Svi smo unikatni baš kao kristalizovane pahulje, ali sve pahulje su nastale po istim prirodnim zakonitostima od istih sila, pripadaju istoj cjelini i imaju svoju funkciju unutar cjeline. Svaka kap oceana je bitna jer bez kapi nema oceana, kao ni bez lista krošnje. Jel zgrada stabilno stoji na zemlji ili ju se može pomaknuti mislima. jel ptica može letjeti u vakumu ili riba plivati u zemlji. Ako sami određujemo zakone, odnosno s time što "ja" smatra sobom, zašto onda moraš pješačiti od točke a do točke b u materijalnoj realnosti. zašto ne možeš disati kroz nokte, ili zašto ne probamo skočiti sa zgrade kao neo?
Ljudi samo slijepo izjedaju prirodu svojim nezasitnim umom, sve uništavaju i ništa ne poštuju, kao da je sve igralište za njihove umne gluposti. Ne vide da su oni ta priroda i da izjedaju sebe, uništavaju sebe i sve oko sebe. Mojem umu je svejedno no mojem imunitetu nije, imunitetu prirode nije svejedno i reagira s konkretnom reakcijom prema ispravljanju u ono što sve jest. Svi smo različiti mozaici sastavljeni od istih kamenčića.
Zaobići zakone i nezakonje uma, poštovati zakone prirode i putem njih/sebe doći do svoje cjelokupnosti.

i hvala tebi mucak, tvoje riječi imaju mjesto u procesima u meni, ništa nije slučajno, i zapravo nije da se ne slažem s tobom u srži toga što želiš reči.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Teorija haosa je potvrđena a on je baza ovom svemiru. Na nivou kvantne fizike nijedan poznati zakon ne vredi...prema tome ni ti tvoji prirodni zakoni . Oni djeluju uglavnom u ovoj dimenziji i sustavu prostor -vreme tako kako deluju , i to je sve ....o tome ti govorim . Bog nije savršen jer ono što je savršeno nema potrebe da se razvija a niti se razvija ....ništa nije savršeno a niti če ikad biti .Zato se sve giba , kreče , pulsira , cjepa i spaja , zato što je nesavršeno .Ako kažemo da je Bog život , Postojanje , zar nije evidentno da stalno teži ka savršenom kroz milijarde godina razvoja ....?
Da bi se nešto razvilo u neslučene oblike i dimenzije , ono ne sme da bude na primarnom nivou ograničeno bilo kakvim "prirodnim" zakonima , baš naprotiv , bezbroj mogučnosti izvire samo iz haosa ,slučajnosti , nepredvidljivog. Zakoni uvjek ograničavaju kroz način i kroz pravila pa prema tome ne mogu biti osnova baznog , dakle baznog Postojanja . Kada se Postojanje manifestira kroz haos i kroz mogučnost onda se realiziraju zakonitosti , harmonija. Ako kažemo da će se sve MOGUČNOSTI postojanja kad tad realizirati , potpuno smo u pravu , no veća je istina ako kažemo da te MOGUČNOST ne postoje kao datost ni kao nužnost...zato jer ne podležu zakonitostima ...one same sebe stvaraju... Ne može zakon postojati prije mogučnosti i realizacije. Mada sam svjestan da sam samo šaran u moru vlastitog neznanja ipak , eto iz puste dosade dozvolih sebi neskromnost da si umislim kako nešto znam i kako sam eventualno u pravu . Svašta....
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la AFX »

Ubio si me s "moguČnost"..idem leć.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

umm, da ja sam taj sto misli da se moze leteti na ovoj planeti, da kontam da bih mogao zgradu mrdnuti mislima pa cak i planinu, mislim da nemoras pesaciti ako moz leteti il se i mozes stvoriti na zeljenoj tacki, neiskljucujem ni jednu mogucnost bilo cega cak ni toga da nista od ovog nemoze i to je mogucnost.Covek sam, ali imam drugacija iskustva sa ovim fizickim svetom nego kolektiv, vise puta sam iskusio iskustva koja u totalnom krshe fizicke zakone nama poznate i prelaze sve granice kolektivnog uma, nemislim samo da mogu letet po ovoj planeti, no upravo kroz moc vakuma mogu se toliko ubrzano kretat da moja brzina postaje besmislena i mogu uraditi bilo sto.
strah u umu coveka upravo je najveci u momentu kad svati da sve sto um misli nije istina, upravo zato zeli ustaliti i sagraditi pravila i kolektivna pravila i zakone kako se nebi mogao rasut, svi zakoni nastoje odrzavati um u jednoj te istoj formi.Niti mi niti univerzum ima formu, nista nije kao sto mi percepiramo kroz um, ali nezelim iskljuciti ovime um kao nesto sto je nepotrebno, niti bi rekao da su komarci nepotrebni na ovoj planeti zato sto nas grizu i smaraju, sve je na svom mestu i sve ima svoje zasto i sve je haos i haos je harmonija, ako bih svhatili do pola velicinu beskonacnog univerzuma i snagu struje energrija koja se istim krecu, i nasu planetu i nas um, svhatili bi istovremeno da nepostoji nit jedna mogucnost da se mi odupremo takvoj energiji, to je sto je vezani smo za total neraskidivim sastavom.
mi mozemo sve kad svhatimo da velicine u univerzumu nepostoje, niti bilo kakve razmere energija niti bilo koje druge mere.mere smo sami izmislili.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la antoniopavaroti »

AFX je napisao/la:Ubio si me s "moguČnost"..idem leć.
Ako je tako opasno ...moraš biti veoma oprezan i čuvati se ,izbjegavaj takve postove .., ne bih želio da mi pogineš..Mada je mogučnost da te moj post strefi zanemarivo mala, ipak ...nikad se nezna kakav tlak , reakciju , može izazvati i nedaj bože kakve posljedice . Uostalom , rječ je mnoge ubila ;)
No, dobro , treba mi solidan lektor pa te imenujem za tu funkciju , ako se slažeš... kasnije možeš i cenzurirati pojedina poglavlja ili ih obrisati djelomično ili u potpunosti , neće mi smetati .Ozbiljno . Ja , od danas , a zahvaljujući tvojoj blagonaklonoj opasci više neću pisati rječ MOGUČNOST sa tvrdim " Č" nego sa mekim (mada ne volim kad je mekan :ymsmug: ) , kako se meni , jednom pretencioznom, provincijskom poluobrazovanim diletantom , ribljem kederu i dolikuje :x
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Nije da mi je cilj nekoga u nešto uvjeravati nego mi je zabavno odgovarati na ovakve stvari. Neka se nitko ne osjeti uvrijeđen i svakako neka ne čita te tekstove ako mu dižu živce i zamaraju.
antoniopavaroti je napisao/la:Teorija haosa je potvrđena a on je baza ovom svemiru.
Ne, nije. U početku bijaše logos iliti "riječ božja" i iz njega sve nastane. Logos je kreativni princip, znači spirit+zakon, stvari poput vibriranja, dimenzija i raznih energetskih odnosa kroz koje spirit sebe izražava, spirit+zakon je jedno. Ja sam padanje kiše po tlu i vrtnja zemlje oko sunca, kao i isparavanje vode iz tla i formiranje oblaka. Da znam... kud sad religiju mješam u znanost, zato jer ima pola sakrite istine, i ne, nemogu dokazati logos i dušu, to je nešto što se spoznaje.
antoniopavaroti je napisao/la:Na nivou kvantne fizike nijedan poznati zakon ne vredi...prema tome ni ti tvoji prirodni zakoni . Oni djeluju uglavnom u ovoj dimenziji i sustavu prostor -vreme tako kako deluju , i to je sve ....o tome ti govorim .
Nije istina. U znanosti priznaju dualnost val-čestica, newtonovske i kvantne zakone. I kvantni zakoni su prirodni zakoni. Korpuskularna teorija je jednako prihvačena u fizici kao i valna teorija. Ako se čini da su neki zakoni sukobljeni to je zato jer se ne poznaju svi međusobni odnosi.
antoniopavaroti je napisao/la:Bog nije savršen jer ono što je savršeno nema potrebe da se razvija a niti se razvija ....ništa nije savršeno a niti če ikad biti.
Bog je savršen i ono što je savršeno cjelovito nema potrebe za razvijanjem, jedino se tijelo mora razvijati da bi uvidjelo savršenstvo svoje srži svemira. Samo o tijelu/umu ovisi koliko će biće biti svjesno cjeline i njegove apsolutne potpunosti koje u svojoj srži već jest i oduvijek je bilo savršeno.
antoniopavaroti je napisao/la:Da bi se nešto razvilo u neslučene oblike i dimenzije , ono ne sme da bude na primarnom nivou ograničeno bilo kakvim "prirodnim" zakonima
U početku svog razvoja tijelo mora biti u potpunom ograničenju prirodnih zakona, nagona, upravo ga ti prirodni zakoni grade i probuđuju, odnosno manifestiraju spirit u tijelo, stvaraju bazna svojstva koja će mu na kraju poslužiti kao temelj da stabilno bude probuđena individua kroz sve.
antoniopavaroti je napisao/la:Ne može zakon postojati prije mogučnosti i realizacije.
Temeljno je bitno da zakon postoji prije mogućnosti realizacije.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Molim i upozoravam drage prijatelje da moja diskusija postaje visoko-energetski nabijena te da vozim po nepoznatom terenu znanja i nauke . Pošto nisam neki vozač , dobro se vežite a one sa slabijim živcima molim da ne ulaze jer ne odgovaram za mentalna i ina moguća oštećenja tjela i duha . ;)
Beyond Le Fov je napisao/la:Ne, nije. U početku bijaše logos iliti "riječ božja" i iz njega sve nastane..... i ne, nemogu dokazati logos i dušu, to je nešto što se spoznaje.

Prije svega ne želim se prepucavati sa nikim , pa ni sa tobom ..Uobičajene spoznaje i razmišljanje u stilu " u početku bijaše Riječ " potpuno je deplasirana . U početku je bila "TIŠINA" jer samo iz tišine može proizači riječ. Ostalo su dogme i religijske besmislice .
antoniopavaroti je napisao/la:Na nivou kvantne fizike nijedan poznati zakon ne vredi...prema tome ni ti tvoji prirodni zakoni . Oni djeluju uglavnom u ovoj dimenziji i sustavu prostor -vreme tako kako deluju , i to je sve ....o tome ti govorim .
Nije istina. U znanosti priznaju dualnost val-čestica, newtonovske i kvantne zakone. I kvantni zakoni su prirodni zakoni. ,

Nikad nisam rekao da su kvantni zakoni "neprirodni " , naravno da su prirodni . Ja samo djelim prirodnost jednih i drugih . Naime , zakoni gravitacije , zakoni o očuvanju energije i niz drugih zakona koji vrede u postavki klasičnih odnosa, ne vrede u kvantnoj fizici.


Bog je savršen i ono što je savršeno cjelovito nema potrebe za razvijanjem, jedino se tijelo mora razvijati da bi uvidjelo savršenstvo svoje srži svemira. Samo o tijelu/umu ovisi koliko će biće biti svjesno cjeline i njegove apsolutne potpunosti koje u svojoj srži već jest i oduvijek je bilo savršeno.

To je religijska pretpostavka ,nije empirijska , nikad i nigdje dokazano , kao i moja teorija . Dakle , obje pretpostavke su sranje kroz gusto granje i kakati možemo obojica beskrajno savršeno i nesavršeno
antoniopavaroti je napisao/la:Da bi se nešto razvilo u neslučene oblike i dimenzije , ono ne sme da bude na primarnom nivou ograničeno bilo kakvim "prirodnim" zakonima
U početku svog razvoja tijelo mora biti u potpunom ograničenju prirodnih zakona, nagona, upravo ga ti prirodni zakoni grade i probuđuju, odnosno manifestiraju spirit u tijelo, stvaraju bazna svojstva koja će mu na kraju poslužiti kao temelj da stabilno bude probuđena individua kroz sve.

Ne govorimo o istoj stvari .Ne govorim o nikakvom tjelu za koje je naravno u svom razvoju nužno da je ograničeno prirodnim zakonima pa se i razvija kroz diktaturu istih .To je jasno . Govorim o principu realizacije svemira prije nego se desio veliki prasak . Govorim o stanju "izvan obzora" ,metafizici ,naravno svjestan da baljezgam možda istinu a možda šit.Imam osjećaj da si se ti uhvatio ove dimenzije i ovog postojanja u već relizirani svemir u kojem jeste onako kako si i sam napisao , vladavina poznatih zakona.
antoniopavaroti je napisao/la:Ne može zakon postojati prije mogučnosti i realizacije.
Temeljno je bitno da zakon postoji prije mogućnosti realizacije.
Iz te perspektive , nerealiziranog svemira, o kojoj ja pišem i na koju mislim ,ne može zakon postojati prije mogućnosti i realizacije. Dakle mislim da nisi u pravu ...ali to i nije bitno jer istina ako uopće postoji u i o tome možda je nedostižna šaranima mog kalibra . Možda ti nisi šaran pa češ me nećem poučiti i prosvjetliti..Unapred se radujem takvoj prilici i moguĆnosti. :x
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

hmm veoma zanimljivo, vidte stvar ovako, mi ne znamo sve zakone ako oni postoje jel, tj niko mi nemoze zasigurno potvrditi da sutra neko neco otrkiti nesto covecanstvu sasvim nepoznato, doduse da postoje neki zakoni, neke stvari nemozemo zanemariti, ali pitanje moje je dali mi znamo totalnost tih istih zakona koje uzimamo zdravo za gotovo ?

kako sebi da odgorovim na iskustva koja mi se desavaju ? zasto kamencici u sumi skacu zamnom kilometrima samo kad idem sam, a kad idem snekim to se ne desava ? kako da objasnim sebi ili bilo kome da me kamenje prati ? mogu samo doci do zakljucka da sam totalno lud, ali to je apsurdno, da sam odlepio na taj nacin nebi mogo visiti na skelama od 20-30-50 metara po 16 sati i raditi krvave tehnicki zahtevne gradjevniske poslove bez pojimanja fizike i bez mogucnosti rasudjivanja sta je realno a sta je neka moja "halucinacija".Nebi mogo trcat stotine kilometara i hodat hiljade kroz teren da nemam pojma o zakonima i o onome sto mi je potrebno da odrzim svoje telesno oblicije u fukcionalnom obliku.
Ali zivot je pred mene stavio stvari koje nemogu da objasnim bilo kojim poznatim zakonom, i ukazao na postajanje jako cudnih supernaturalnih stvari na ovoj planeti, i pitanje se postavilo u mojoj glavi ako je to tako di je kraj ? ako mislimo da znamo neke zakone a saznamo da neki drugi postoje koji mogu izmeniti fukciju ovih sto mi znamo, pa di je tome kraj ? onda mogu vided kako se to menja u beskonacnost i svi zakoni postaju bezvredni ako je to tako.

No da bi se suocili sa takvim pitanjima i mogli da pojmimo odgovore moramo svatiti da sto za nas logicku um jeste paradox, da ustvari nije paradox.

Naprimer : Zakoni prirode oblikovali su nas onakvima kakvim jesmo i mi smo oblikovali zakone prirode po nama, mi smo stvorili zakone koji su stvorili nas i mi ne mozemo izbeci volji sile prirode niti ona moze da izbegne moc nase volje, ovde ustvari nema nikakvog paradoxa, stvari su jednostavno takve, nit od tacke A do tacke B nije jednosmerna, i ako bi to bila recimo energrija kretala bi se u oba pravca, to vec znamo iz poznate nam fizike.Tak da smo mi ako smo povezani sa zakonom, povezani uzajamno, ako zelimo to zvati zakon.I tak mi menjamo zakone i zakoni menjaju nas i tako se i sve ostalo menja.

Na nama je kao sto svi mozemo da vidimo ostalo da ucimo sticemo mudrost samog postojanja i kroz nase spoznaje nasa sama realnost se menja, kad smo bili deca i sad iste stvari nam ne izgledaju isto, na ista iskustva razlicito emotivno reagujemo.I to tako ide dalje

tak da bi reko da da, zakoni prirode postoje ali mi ne znamo dovoljno o njima, nase oslobadjanje usko je povezano sa shvatanjem tih zakona u potpunosti.Takodje je povezano i sa samim oslobadjanjem bilo kakve forme i bilo kakvog koncepta bilo cega istovremeno.Ako bi zakon i bezakon postavili u dualnost svetla i tame but u slobodu znacio bi shvacanje totale oba kao celine i nemogucnost prosudjivanja dalje na zakon i ne zakon, neg videti ga svescu onako kako istinski jeste bez nase umne ocene.
Zadnja izmjena: mucak, dana/u 05.03.2017, 20:23, ukupno mijenjano 1 put.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la antoniopavaroti »

:-o
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori