Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Proširimo horizonte
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

da jedna od najuzasnijih ideja je da ako bi izvrsili samoubistvo, ili pak umrli ili poginuli nista se nebi promenilo i smrt bi bila samo nastavak patnje depresije nistavila, samsare.Takva ideja dovodi coveka u totalnu agoniju jer cak ni ta smrt nist nece promeniti i svhatanje da nikakvog izlaza nema, jer ocigledno je da smrt cuvamo za kraj kao poslednju opciju za izlaz ako bas nista drugo ne proradi.Ako srmt nista nece promeniti osudjeni smo na vecnu patnju i agoniju zivota i zato se nesmemo cak ni ubiti jer ako se ubijemo bacili smo poslednjeg keca iz rukava i sto bih nas nateralo da svhatimo da cemo celu vecnost ziveti u paklu i da osim toga za nas nikada nist drugo postojati nemoze.

Ali treba bit obazriv kada dodjemo do tacke u kojoj pokusavamo objasnit sami sebe i nas zivot, jasno je da nemamo nikakvu garanciju da cemo ostat zivi naredne sekunde niti imamo garanciju cak ni da mozemo umreti.Prepusteni smo sami sebi, nema tih reci koje neko drugi izgovori da im moz verovati, Moze se verovati samo sebi i svom osecaju koji dolazi iz srzi.

ja mogu nacrtati zmaja, sto neznaci da sam ikad zmaja video uzivo i doziveo takvo iskustvo, ja mogu pricati o smrti ali to neznaci da sam smrt iskusio, mogu pevati o ljubavi ali to ne znaci da sam ikad voleo i bio voljen.
mada neke od tih stvari mozda i jesam mozda sve a mozda nista.Ali moje reci koje nerezonuju sa vasim dubinskim osecanjem istine, one su jedna velika splacina, obicno blablabalba ding dong ding

al evo recu i ovo, i zmaja jesam video i ne samo video i jaho nego sam i bio sam zmaj, voleo jesam tolko da sam umro, umro jesam i osto ziv zarad onog sto sam doziveo i spostvene namere da to prenesem u reci jer mislim da nije bilo smisla da odem bez reci.

e sad dal se na vrh krosnje stize izgradnjom ili degradnjom, moj odgovor bi glasio ni jednim ni drugim, mi nasu svest dovodimo u zeljenu tacku, i svaka tacka u koj se nalazimo nije sama zelje univerzuma nego je i nasa zelja istovremeno, ako zelis srusit drvo da dodjes na vrh srusi ga i docices ako zelis da se popnes popni se i na vrhu si, ako zelis da cekas drvo da poraste procveta i da plodove cekaces da vreme prodje, ako zelis plodove otici ces de ih vec ima odma.Sila zivota prirode kreacije u nama samima je toliko jaka da se plasimo biti svesni iste.Put iz samsare u slobodu zahteva od individue da iskoristi svu svoju moc u momentu i da svu tu silu usmeri ka slobodi bez straha od toga sta ce se desiti.Idividua mora proci i izaci iz gravitacijonog polja crne rupe koja i samu svetlost usisava, mi nasu svest da bi prosli tu tacku percepcije moramo ubrzati daleko iznad brzine svetlosti kako bi prosli mimo crne rupe.Ali podeticu vas da vase telo i vas um i vasa dusa nema vidljive granice, nepostoji tacka u kojem telo pocinje i dusa se zavrsava, takvi smo kakvi jesmo, al smo zaboravili sebe.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Bez prirodnog ritma, ultimativne slobode kroz umne percepcije su zamka, zasljepljenje i fragmentacija do potpunog rasula svijesti i time sebe. Želje su iz uma i magle svijest, nije ispunjavanje vlastitih želja to što čovjek toliko treba, one ga samo udaljuju od samoga sebe, upravo tog sebe koje je zaboravio. Čovjek nemože biti to što želi nego mora biti to što jest. Priroda ima svoj ritam za svakoga u svakome do njega samoga koji je u skladu sa svime u svakoj točki vremena i prostora. Samo treba čuti taj ritam, svoj ritam, i po njemu plesati. U tome je sloboda i najveći užitak življenja, biti to što se je upravo u ovom trenutku iza neprirodnih umnih tereta, a ne se gubiti po beskonačnim prostranstvima umnih ništavila. Sve je međusobno povezano do najmanje linije, jer je priroda jedan veliki organizam organiziranih energija do neslućenih kompleksnosti međusobnih povezanosti svih dijelova.

Čovjek je umjetnik koji prema unutrašnjem uzorku izgrađuje svoju vlastitu osobnu sliku. Na početku je svoga razvoja potpuno nesvjestan svoga položaja. Svoj portret izgrađuje nesvjesno prema zakonima prirode. Budući da ne posjeduje samospoznaju, lebdi u svojoj vlastitoj slici poput zatvorenika u zatvoru koji si je sam podigao, i, umjesto da bude gospodar, on joj je robom. Stoga je također i rob svoje vlastite sudbine. Sudbina ga u tome nesvjesnome stanju baca amo-tamo, kao što oluja baca brod bez kormila. U svojem očajanju čovjek očekuje pomoć izvana, a ni ne sluti da pravu pomoć, oslobođenje od toga slijepog posrtanja, iz toga ropstva, može naći samo u sebi samome. Ali upravo će ga ti udarci sudbine, koje je u svojem neznanju sam prouzročio, jednoga dana probuditi. Sabrat će se i u sebi osvijestiti. Ako sam traži, naći će istinu u stvarnosti, on će sam biti ta istina.

Sve je igra ali nešto u toj igri uzrokuje veliku duševnu patnju i ta cijena je veoma upitna dal vrijedi dati za gluposti uma. Patnju svakako uzrokuje kad se radiš onim što nisi u sada koje teće upravo tu sada, to što je uzemljeno, realnost je uzemljena, ako nema zemlje ode mozak, svijest i energija baj baj, iako si iz viših perspektiva sve, iz mnogih koje su isto tako realne nisi sve nego si ponešto. Realnost je samo jedna i u njoj je sve što je živo i što ima život u sveukupnoj povezanosti, umne astralne konstrukcije su mrtve i ima ih beskonačan broj, to je taj beskonačan broj paralelnih svemira, paralelne kompjutorske kopije simulacije realnog, paralelne iluzije za zaglaviti energiju duše, dam ti ih sve ali svaka košta 25 centi tvoje svijesti. Ti nivoi igre su živi samo ako im se da priljev vlastite energije. Realnost je samo jedna, jedan cjelokupni organizam kojeg se pokušava kopirati mrtvilima. Možeš patiti ako želiš, nitko ti ne brani.
slika
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la pecurko »

Napisao sam mnogo pesama o smrti. O svojim smrtima, o smrtima slučajnih prolaznika. Uzaludno bacanje reči...
Kako i zašto je mene našao taj zalutali metak skrivenog ispod prevrnutog čamca. Pogodio me pravo u oko. I zašto su mene bacili sa tog jarbola, užasno je padati sa te visine. Mada ništa nije bolelo...

Da je život utabana staza i smrt bi to bila.

Probajte da na svako pitanje odgovarate iz perspektive vaše smrtnosti. Mnogi odgovori se neće više poklapati sa vašim željama i navikama. Iskreno, smrt je jedina opcija koju imamo, iz tog razloga nikad nisam sklon samoubistvu, mada sam posmatrao čoveka koji se sprema da skoči sa mosta, kaže plašio se da živi, laže, mnogo više se plašio da umre...
I tako, strah od smrti nas tera da živimo nekakve tra-la-la živote bez ikakvog reda i smisla, ustvari sa strahom od smrti ljudi se plaše i života. Mislim da većina ljudi ima hronični strah od života. A taj strah je na neki način, koji ne umem da definišem, povezan sa našim iskonskim stidom. A taj stid nas opet tera da dozvolimo umu da nam konstantno ispreda priče o nama lepima, dobrima, prinčevima i princezama, prepoštenim i prebogatim.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

sve ide prirodnim tokom, i nemamo sanse suprostaviti se takvoj energiji, recimo kao da smo baceni u amazon i matica reke nas nosi tako nas i zivot nosi i donosi u nove predele nova stanja, samim umom nemozemo nista postici i ako koristimo sam um reka ce nas odneti de ce nas odneti, ali kokretno u ovom slucaju dok ovo pisem ja koristim ne samo um, koristim iskustvo koristim prste da bih pisao koristim sebe kao kana kroz koji pritice sama reka sam zivot sama energija, verovatno koristim i neke stvari kojijh ni sam nisam svestan a dogadjaju se.

Stvar je u celokupnosti, nemozemo samo telom osloboditi dusu niti samo umom niti samo umetnoscu, moramo naci sklad svega toga odjednom pronaci umom kako uci u sporiju maticu, plivati telom da bih se odrzavali u zivotu i zeleti dusom da budemo slobodni.Koliko god da reka brzo nosi mi nismo dzak bacen u reku, ipak mozemo reagovati kolko tolko, al da, ako potenemo u san i izbegnemo realnost udavicemo se, ako samo plivamo bez ideje kuda umoricemo se i udavit, ako nepronadjemo razlog zasto zelimo plivat necemo imati dovoljno energije za izgurat potonucemo.

Zivimo u veremenu u kojem smo kao odredjeni pojedinci shvatili da sam materijalni zivot po sebi nikad nas nece zadovoljiti, ali nece ni sam fizicki, a takodje samo tripovanje po astralu ima svoju debelu cenu i nismo zadovoljni ukupnim rezlutatom toga.Takodje mislim da su mnogi svhatili da idejom da treba samo gledat pozitivno na zivot dok nam bombe padaju na glave, nece spreciti bombe da padaju, i da bez prihvacenja totalne realnosti smo totalno izgubljeni u sopstvenom tripu koliko god on lep i saren bio, jednostavno je iluzija, sharena laza, prica koji stariji pricaju deci jer ni sami nesmeju da se suoce sa istinom.

umom se nemozemo osloboditi, niti mislim da ce nas ova filozofija osloboditi, da bi bilo slobodni moramo delovati celim bicem i svom energijom pronaci kako reka tece i tiho skliznuti kroz nju.Nemozemo plivati uzvodu ali i amazon ima obalu i mozemo stici do nje pronaci mir i odmoriti se.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la pecurko »

Upravo je u totalnom prepuštanju mogućnost. Ali baš je um taj koji ne dozvoljava tako lako da se prepustiš. Takođe predhodno iskustvo u toj matici ne igra bitnu ulogu, jer je svaki brzak drugačiji i svaki vir je druge dubine, sa drugim nanosima granja i kamenja o koja se možemo razbiti. Predhodna iskustva su vezana za nekakvo delanje, a nedelanje je daleko teže upravo zbog samih iskustava. Isto tako obala nije izlaz jer to predstavlja samo izlazak iz toka( to bi se moglo posmatrati kao samoubistvo).
Postati sam tok, jedno sa tokom, ako ništa drugo, garantuje kakvo takvo očuvanje energije. Ali je pitanje za svakog ponaosob koji je njegov cilj. I u koju svrhu nastoji očuvanju energije...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

da jeste u prepustanju fazon, ako naucimo prepustit se vodi nemozemo se udavit, jasno je u fizickom svetu ko nauci plutat i odmarat se naledjima i disat dok je u vodi negubi snagu i ko dobro nauci tako se opustit moze to dugo raditi.Ali rekao bi da u matici zivota i obala je sama reka, i ako vidimo da nas reka vodi u vodopad i dacemo se totalno razbit onda je obala dobar put, u suprotnom pustit sebe da padnes i razbijes je samoubistvo takodje :)

nema reke bez obale i obale bez reke (ako zaboravimo na postojanje mora i jezera ;) ) na nama je da se prepustimo i prilagodimo onom sto jeste, ako nam treba um koristimo ga, ako ne nemoramo ga koristiti, sam um nije zamka sam po sebi, postaje zamka kad se sami u njega zapletemo.Um je alatka i moze biti veoma korisna kao i cekic al se ne treba udarati cekicem po glavi, nego treba znat kad i kako ga iskoristiti.

trebamo se naucit kao sto sam reko kretat u svim pravcima ni jedan put nije pravi put svi putevi su pravi put, nepostoji striktan put u oslobadjanje sloboda ne zna za granice dobrog i loseg.Ako si slobodan onda si stvarno slobodan uraditi bilo sto dal prepustit se il plivati sta god mi u momentu osecamo kao slobodu to je sloboda.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la pecurko »

Tu i jeste zamka, ako se plašiš vodopada i plašiš se razbiti o stenu, gledaćeš da se vezuješ za bilo šta pre tog vodopada, za obalu ili neku granu koja se nadvila nad reku, svejedno opet ispadaš iz toka. To što ti možeš naučiti da u jednom mirnijem viru ploviš gore-dole, roniš u dubine, opet predstavlja zaustavljanje toka.
Prepustiti se znači izbeći spekulacije tipa šta će biti sa mnom posle tog vodopada. Ako izađeš iz toka na bilo koji način nikada nećeš doći do ušća.

Naravno izbor je tvoj da li uopšte želiš sad da dođeš tamo. Možeš se igrati na obali koliko god želiš...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la mucak »

mislim da me nisi razumeo :) dodjes do vodopada izadjes lepo se spustis peske i onda opet udjes u tok i stignes do usca lagano :) ni u jednom momentu nisam reko da treba izac na obalu i ostat tamo, niti da bilo gde treba ostati, mi zivot identifikujemo sa kretanjem.Dok postoji kretanje postoji zivot.

nevidim zasto bih nas sopstvene vestine sputavale u bilo cemo, bez njih plutali bi kao vreca i zaglavili se u nekom granju blatu mnogo pre no sto bi stigli do vodopada a kamoli usca 99% drveca koje pluta rekom nikad nestigne do mora.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Upravo nam zakoni prirode omogućuju svima slobodu u skladu s unutarnjim stanjem svakog bića, a ne umno bezakonje, neznanje i ignor realnog. Bez zakona prirode nema ničega u postojanju jer zakoni su ljepilo koje sve drži i oblikuje. Bez vječnih nepromjenjivih zakona nema nikakvog plesanja, rezonancije, bilo kakve harmonije, života, življenja do bilo kojih visina i širina. Svako biće je nevjerojatni produkt zakona prirode koji mu u njemu i izvan njega omogućuju da bude živ život, da uči kroz život i razvija se, bude sve više svjestan, zreo i time sve više slobodan, shvatit će da je on sam ti zakoni prirode i da je ritam uz pomoć kojeg ga grade presudan za slobodu i cjelovitost izražaja njegove duše. Nesvijest i umno raspršenje energije uzrokuju patnju i ropstvo. Um na svakom nivou preko realnosti stavlja zastor iluzije, masku obmane. Sve što je realno izraženo je kroz energiju i njena razna svojstva u interakciji a ne kroz umne ideje krivo povezanih shvaćanja. Čovjek ne razumije zakone prirode ni 5 posto, jednako kao ni sebe. Onoliko koliko poznaje sile u sebi poznaje sile i izvan sebe. A onoliko koliko poznaje sile izvan sebe a u sebi ih ne prepoznaje toliko će ih krivo upotrijebiti i sebi naškoditi. U težnji oslobođenju od ropstva ide protiv sebe i cijepa si svijest na sve više dijelova umjesto da ih skuplja i integrira u svoje biće. Što god um htio i krivo napravio biće će snositi posljedice i kroz njih učiti. Ne smatram da je um za baciti nego da je kist za crtati preko realnosti i nju shvaćati, da je um alat kreatoru a ne da je um kreator kojemu je alat duša. Nije sva poanta u tome da se ima neprestani orgazam, nego da se skuži sebe u ogledalu cjelokupnosti svemira.

Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Beyond Le Fov je napisao/la:. Bez vječnih nepromjenjivih zakona nema nikakvog plesanja, rezonancije, bilo kakve harmonije, života, življenja do bilo kojih visina i širina.
...a opet ti isti zakoni izviru iz vječno promenjivih fluktuacija , apsolutnog haosa koji prethodi harmoniji . Baš zbog vječno promijenjivih zakona na nivou kvantne fizike dešava se plesanje i rezonancija . Bog , Postojanje, je apsolutno nesavršeno savršeno.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori