Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Proširimo horizonte
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Zephyrus »

AFX je napisao/la:Ne gledam smrt kao uništenje, nego na kraj jednog puta i početak drugog. Ne smatram da vremena nema, vječni smo. Veselim se smrti i iskustvu koje nakon nje i ako dolazi. Kako god, ne zamaram se, niti bojim.
Kada čitam tebe, kao da promatram preslikanog sebe.
Taj osjećaj da si usamljeni monstum, izrod, nakaza u ovom svijetu.
Kako bi Jameričani rekli: "It takes a monster to know a monster."
Nisi sam, a ovaj bizarni forum mi je dokazao da nisam usamljen, što znači da nisi ni ti.
Ima nas još.
Ponekad imam osjećaj da smo si ovaj svijet i ja već davno sve rekli.
Nadam se da će me gljive barem mrvicu revitalizirati, da će mi dati nekoliko razloga zbog kojih vrijedi ostati na ovom svijetu.
Nadam se da će mi se otvoriti neki novi vidici, zbog toga što sam umoran... tako umoran i pospan.
Da živim u Jamerici u kojoj postoji II. Amandman, davno bi si prosuo glavurdu.
Dobro, možda ne bi, ali bi sigurno bio daleko bliskiji toj ideji.
Tako sam umoran i tako želim spavati... jako, jako dugo spavati.
Ljudi mi pričaju neke najintimnije stvari, kako su bili "tu i tamo", a ja imam osjećaj da sam sve to prošao, samo mi kućni odgoj nalaže da glumim zainteresiranost.

https://www.youtube.com/watch?v=n9t1lL4223k

Sit sam... samo želim odmarati i spavati.
Umoran sam.
Postoje neke teorije u vezi reinkarnacije koje govore o tome kako su neki došli do toga da se samo žele odmarati, pa nakon toga otići dalje... ne želim si umisliti previše, ali možda, samo možda, sam dozrijeo.
Moja stara čita Setha, a kada se nađemo, prepričava mi šta je pročitala, a ja... kao da sam ja onaj koji je to napisao, kao da sam ja jedan ond onih kojima je dosta.
Njoj je to otkriće, a meni se podrazumijeva, odavno mi se podrazumijeva.
U životu nisam imao ozbiljnu curu, nedajbože vezu, nikada nisam razmišljao o ženi, djeci, obitelji, kao da sam oduvijek želio da prestane, da sve prestane, samo da budem u spokoju.
Baš zbog toga sam završio ođe, pa ja sam jedan od onih koji se uvijek isprdavao s nekakvom duhovnošću, ovaj forum je za mene paradoks, a opet, tu sam.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la s4ha »

Smrt mozda je i mozda nije kraj, tko zna je li sve to samo igra mozga, je li nesto vise i sl. tesko je reci sa sigurnoscu, al da je nema ne bi znali da imamo ogranicen broj dana za djelovati sad i tu. Bilo kako bilo sigurno je da ce nas sve kad tad posjetiti to je normalno, to je prirodno, i da gledamo na najjednostavniji nacin to mrtvo tijelo opet posluzi kao izvor zivota za tisuce organizama...

S druge strane unistavanje je nesto sto sistematski radimo vec desetljecima, i iako imamo dovoljno znanja za raditi sto manje negativnog utjecaja na planet, umjesto da pomazemo biljkama i zivotinjama, da opstanu, da smo svojevrsni zastitnici ovog planeta, mi se ipak okrecemo novcu kao jedinom motivatoru i onda nista nije bitno, osim sto vise novaca. Umjesto da jedemo zdravo jer u sustini tijelo se prilagođava onome sto unosimo u sebe, mi se sopamo pesticidima, herbicidima, GMO hranom, hranom koja nije ni priblizno u sezoni i nutritivno je jako losa, gomilamo u sebi smece samo jer je eto "jeftinije" i lakse dostupno. Ljude se ne uci kako i koliko jesti, ali ih se uci kako racunati kamatnu stopu, ne uci ih se o sastavu hrane, ne uci ih se osnove i kako uciti, vec se dresira za sto efikasniji rad na specijaliziranoj postaji kriznog puta. Pitaj sto manje, radi sto vise i trosi te novce na gluposti koje ti ni ne trebaju i taman si normalan. To sto se jednodimenzionalnoscu koci napredak nas kao vrste, to je manje bitno.
Umjesto da je napredak sa sto manje utjecaja na okolinu primarni fokus, mi se lagano uspavljujemo i otupljujemo na stvari. No dobro tako nekako nas i uce od pocetka, dresiraju ovce i pripremaju za sisanje, jer ovce su tu da se sisaju kako bi oni rekli.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Zephyrus je napisao/la:
Sit sam... samo želim odmarati i spavati.
Umoran sam.

U životu nisam imao ozbiljnu curu, nedajbože vezu, nikada nisam razmišljao o ženi, djeci, obitelji, kao da sam oduvijek želio da prestane, da sve prestane, samo da budem u spokoju.
.
Dođe to tako ponekad nešto tugaljivo i oblačno na čovjeka , umori ga život u tren ..i misliš kako je teško i jadno živjeti i..da li to kuda vodi i puno tako nekih pitanja a bez pravog odgovora..Znam..svi smo to puno puta prošli i ako sam šta iz toga naučio je da će takvo stanje proći . Obavezno prođe..samo treba biti strpljiv i shvatiti to kao neke loše scene , kadrove u filmu koji se zove život.
U takvim trenucima sjetim se onog Don Huanovog monologa ; Jedan ratnik nikad se ne prepušta ničemu , nema samosažaljenja u njegovom životu i ništa se njemu ne dešava slučajno .Baš zato ,čvrsto drži svoj život i svoju sudbinu u rukama i upravlja njima , on nije list na vetru . Makar su njemu pobeda i poraz potpuno jednakog značaja jer zna da je sve ludost on tu ludost kontroliše i smeje se .."
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la AFX »

@Zephyrus - Baš spuki je ovo šta si napisao..jako smo slični
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Zephyrus »

AFX je napisao/la:@Zephyrus - Baš spuki je ovo šta si napisao..jako smo slični
Ali nije spooky, samo sam u tebi prepoznao hrpu kontura koje mogu preslikati na sebe.

:bigsmilee:

Realno, gomila je ljudi poput tebe i mene, samo što nisu u stanju taj osjećaj preslikati na papir/forum, štagod.
"Prosac nation" je pojam koji jako dobro opisuje moderni svijet, samo što se ogroman broj ljudi izmiri s tom činjenicom, kao da ih je strah pogledati dalje.
Iskreno, ja se isto plašim pogledati dalje, ali baš zbog toga sam se i odlučio za trip, nadam se da će me gljive na silu odvesti tamo gdje se nikada ne bi usudio otići sam i suočiti me s gomilom mojih mana i grešaka koje me sputavaju.
Pa najdalje što sam ja otišao su alkohol i marihuana, ali imam osjećaj da su to dječje droge koje će mi samo na kratko pružiti utjehu, potapšati me po ramenu, reći mi da je sve OK, ali bez da će ući u srž problema.
Long story short - nekada je i bolan šut u guzicu, korak naprijed.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la shroomko »

Marijuana nije djecja droga, ali treba znati promatrati osjete u tijelu sto cisti negativne emocije.

Gljive bi ti mogle to ucinit, preporucam da postavis namjeru prije nego ih pojedes nesto tipa: "sada cu uci u srz svojih problema i emocionalno se ocistiti". I zajebi muziku, filmove, alkohol, drustvo. Ako se jake negativne emocije pojave, to je to. Nemoj bjezati ni opirati se, samo promatraj i svijetlo svijesti ce ih procistiti (ukrao sam tu fazu od Budista ili Hinduista, nisam siguran).
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la HypnoToad »

Zephyrus je napisao/la:
AFX je napisao/la:Ne gledam smrt kao uništenje, nego na kraj jednog puta i početak drugog. Ne smatram da vremena nema, vječni smo. Veselim se smrti i iskustvu koje nakon nje i ako dolazi. Kako god, ne zamaram se, niti bojim.
Kada čitam tebe, kao da promatram preslikanog sebe.
Taj osjećaj da si usamljeni monstum, izrod, nakaza u ovom svijetu.
Moram priznati Zephyrus da dok čitam tvoje postove vidim upravo ono što ja osjećam i razmišljam, samo daleko bolje artikulirano i izraženo nego bih ja to mogao. Ali gotovo kod svakog posta reakcija je ista, klimanje glavom i 'upravo to, potpuno se slažem'...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la Zephyrus »

HypnoToad je napisao/la:
Zephyrus je napisao/la:
AFX je napisao/la:Ne gledam smrt kao uništenje, nego na kraj jednog puta i početak drugog. Ne smatram da vremena nema, vječni smo. Veselim se smrti i iskustvu koje nakon nje i ako dolazi. Kako god, ne zamaram se, niti bojim.
Kada čitam tebe, kao da promatram preslikanog sebe.
Taj osjećaj da si usamljeni monstum, izrod, nakaza u ovom svijetu.
Moram priznati Zephyrus da dok čitam tvoje postove vidim upravo ono što ja osjećam i razmišljam, samo daleko bolje artikulirano i izraženo nego bih ja to mogao. Ali gotovo kod svakog posta reakcija je ista, klimanje glavom i 'upravo to, potpuno se slažem'...
Žabac, ako te imalo tješi, puno nas je više nego što to misliš.

:bigsmilee:

Takvo je vrijeme u kojem živimo, svaki čovjek je manje više otok za sebe.
Gledam slike mojih staraca s nekih proslava, njihova generacija se u mojim godinama (srednje tridesete) družila sa svojim vršnjacima, a ja često gledam da se nakon obavljenog posla zatvorim u jazbinu i sjednem pred komp, ili ako već iđem u prirodu, volim otići sam.
Mi smo na neki način proizvod svog vremena, kao što su naši roditelji isto tako proizvod nekih prijašnjih vremena.
Moje mišljenje je da bi malo trebali povući ručnu, ne se sada vraćati u prvobitnu zajednicu, ali meni se ono vrijeme nakon II. svjetskog rata do kraja osamdesetih činilo jako lijepim za život, pogotovo u zapadnoj Europi.
Na kraju krajeva, nije ni mojim roditeljima bilo loše, SFRJ je od kasnih pedesetih na dalje bila jako udaljena od hardcore komunizma, mojim starcima u djetinjstvu i mladosti nije ništa falilo.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la gotta »

puno nas je takvih...ali je stvar u tome da moramo nastojat ostat pozitivni, koliko god mozemo, jer ce nas svijet, tocnije, drugi ljudi "pojest"...
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Vasi pogledi na unistenje i smisao smrti ?

Post Postao/la gotta »

upravo procitala komentar na jedan clanak:

Laura Fanshier
This doesn't surprise me at all. I remember dying. And then all of a sudden... It just hadn't happened. I was still alive but there were almost imperceptible differences. Like my dad wouldn't eat fruit salad anymore and it had always been his favorite, and he swore he never liked it ever. And my mom had an alcohol problem and multiple personalities when she used to be loving and sweet. I've so far met one other person with this experience. I keep hoping I meet more. Reading this gives me hope and reassurance that I do really know what I thought I knew. Haha thanks for this article. Now I'm gonna get that book!


Pogledala sam i nekoliko dokumentaraca na temu: Sjećanja prošlih života
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Odgovori