Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la antoniopavaroti »

wonaabi je napisao/la: imamo prijatelja koji zadnje 4godine u točno određeno doba brije na kršćanstvo, pa pukne pokuša se ubit i postane brutalno autodestruktivan i onda opet zabrije na katoličko kršćanstvo i crkvu....
Ako ima pravu psihozu , ako mu je poremećena neka kemija mozga , mislim da ga ništa neće vratiti osim konstantnih korištenja nekih lijekova ..doživotno . Znao sam za takav slučaj .
A jesi li probao sa meditacijom sa njim?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la gotta »

mr.boz je napisao/la:Zanimljivo mi je čitati ovu temu i vidjeti razna razmišljanja, no kad imaš psihički problem poput psihoze, sve ovo što je napisano u ovoj temi uopće nema veze sa stvarnim životom nekoga tko ima psihički poremećaj, u mom slučaju, psihozu. Inače, šizofrenija je serija mnogih psihoza. Bio sam u takvim stanjima nekoliko puta, nemam dijagnozu šizofrenije, ali sam jako blizu.
Prvo da kažem jednu stvar, a to je liječničko objašnjenje psihoze - oni kažu da je to gubitak kontakta s realitetom.
Što je realitet? Što je točno stvarnost i kako definirati stvarnost? Gdje se stvarnost nalazi i tko određuje što je stvarno, a što nije stvarno? Da li to određuje naša svijest, naša psiha koja diktira što vidimo, čujemo, osjećamo ili stvarnost diktira neka izvanjska sila koja nije dio naše psihe?
Ovo nije neka matriks spika, nego stvarno bitno pitanje. Kad osoba nije u stvarnosti, gdje je ona? Gdje je njezin um ako nije u stvarnosti? Zašto tijelo inducira takve mehanizme? Zašto su oni važni i zašto se pojavljuju? Čim se pojavlju, smatra ih se nenormalnima i bolesnima i njihova misterija se unatoč tolikom lažnom napretku uopće ne propituje nego se na takvim ljudima masno zarađuje, jer su oni ti poraženi u drutšvu, stoga, nitko ni nema volje riješiti problem, jer je ovakvo stanje najlakše proglasiti bolesnim i biti ovisan o lijekovima koji narušavaju ravnotežu u već neuravnoteženom mozgu.

Moja iskustva psihoze nikad nisam shvaćao kao bolest. Dugo sam se borio da drugima objasnim da nisam bolestan, u što su me mnogi uvjeravali da sam izričito bolestan i da trebam liječenje. Na kraju, prihvatio sam liječenje jer sam bio prisiljen. Nikad nisam čuo nikakve glasove, niti sam imao vizualne halucinacije, nisam imao mnogo toga što se u priručnicima za psihičke bolesti navodi kao simptomi psihoze i šizofrenije.
No imao sam nešto drugo, a to su bile takozvane deluzije odnosno kriva vjerovanja. Vjerovao sam u stvari u koje se inače ne vjeruje. Ta kriva uvjerenja su krenula vježbama koje sam radio i nekoliko dana prije tih iskustva sam imao vrlo živahne snove u kojima su se pojavljivale zmije.
Najživlji san koji sam imao, dan prije nego je u moj stan upala policija i hitna na poziv moje majke je da sam sjedio na livadi i iza leđa se pojavila zmija koja se ušuljala ispod majice i počela me omotavati. To je bio toliko živ san da sam se prenuo i pao s kreveta.
Dan nakon toga, bio sam zaključan na zatvorenom odjelu duševne bolnice, dobio sam lijekove od kojih sam razvio pseudo Parkinsona i trebale su mi godine da se sasvim oporavim od tog iskustva.
Kao prvo, samnom nitko nije sjeo i popričao i pokušao čuti što moja podsvijest i ekstremna svijest žele reći, nitko nije razumio uopće razinu postojanja na kojoj sam u tim trenucima bio, nego su svi, od moje obitelji do liječnika naljepili samo naljepnicu, napravili dijagnozu radi koje sam izgubio mnoge šanse za zapošljavanje, radi koje sam institucionaliziran i ostatak života živim s naljepnicom luđaka.Kasnije sam se pokušao maknuti s lijekova, no radi toga što su lijekovi dodatno narušili razvotežu na raznim sustavima (dopaminski, serotoninski, adenergički, muskarinski) vrlo brzo bih nakon prestanka uzimanja te jedne tablete upadao sam u takva stanja koja su bila presnažna, tripovi koji ne prestaju i morao bih se ponovo vratiti na terapiju.

Iskustva ekstremnih stanja svijesti kao što je to u psihozi, kad osoba nije povezana s objektivnom opipljivom stvarnošću u društvenom i materijalnom smislu su stanja koja su mnogi ovdje nazvali bolesnima i nenormalnima. No idemo malo dublje u ovu temu. Ja sam vjerovao u krive stvari. Kako sam došao do nekih skripti i bio vrlo fokusiran na drevni Egipat, bio sam posjećen od entiteta koji me je uveo u to stanje da mi pokaže drugu stvarnost. Ta druga stvarnost koju sam vidio ne može se opisati riječima, može ju se nazvati bolesnom i nerealnom, ali u mome slučaju, ta stvarnost je jednako realna kao i ova obična, dosadna svakodnevica.

Egipatski entitet koji me uveo u to hipnotično stanje nije rekao svoje ime, jer je njegovo ime zabranjeno za izgovarati, a došao je s prvom zrakom sunca. Taj dan, bio sam u transu u kojem više nisam sobom upravljao ja. Meditirao sam u rano jutro i imao sam osjećaj da sam ostvatio kontakt s nekakvom drugom svijesti. Moj ego, moja persona, osobnost prestala je postojati. Sve što se oko mene događalo, bilo je povezano samnom, događalo se u meni, izvan mene, u svakoj točki prostora u svemiru, te također u isto vrijeme nigdje. Bio sam centar svemira i sve što sam zamislio, na neki način bi se projiciralo u toj mojoj "drugoj" stvarnosti. Tada sam shvatio da sam ja centar svijeta, da sam centar svemira, da sam inkarnacija svjetla, vode, vatre, zemlje, zraka. Da sam jedno sa svemirom, da je svemir u meni i da sam ovdje kako bih iskusio upravo taj ultimativan osjećaj pripadanja svijetu. Tada sam shvatio da koliko god se ja trudio upravljati svojim životom, da nije sva volja samo na meni, jer nisam savršen, nisam savršeno discipliniran, nemam dovoljno znanja, totalni sam tupan i slabić. Ja sam samo antena koja je poveznica između above i below. Zatim sam počeo imati taktile halucinacije, doslovno sam bio milovan i na neki način "uštimavan" na drugu frekvenciju uma. Iskustva koja sam doživio nemoguće je prenijeti riječima jer ne postoje riječi za taj drugi svijet u kojem je sve savršeno uštimano i sve savršeno funkcionira. Kako ljudi ne mogu opisati DMT iskustva, tako ne mogu ja opisati svoje iskustvo jer nije od ovog svijeta.

Kad su mi bila otvorena sva vrata, čakre, kad sam došao do nekakvog 8. levela nastao je muk. Na višim razinama čovjek nema nikakav utjecaj nego je hijerarhija dimenzija toliko kompleksno i savršeno napravljena od nekog entiteta, bića ili Boga da je u našem jadnom ljudskom svijetu nemoguće shvatiti takvu preveličanstvenu silu, red i moć. Nakon tih nekoliko sati transa, bio sam toliko iscrpljen kao da nisam spavao danima. Taj dan sam progutao prvi Haldol u životu.

Napraljen mi je EEG sken mozga i EEG je upućivao na previsoku GAMA aktivnost. Kad sam gledao svoj EEG kasnije pokazao mi je liječnik naglu električnu aktivnost u mozgu koja je odlazila u GAMA spektar.
Kad sam kasnije googlao "GAMMA brain waves" našao sam zanimljivi opis.

"Gamma brain waves are the fastest brainwave frequency with the smallest amplitude. They are associated with the “feeling of blessings” reported by experienced meditators such as monks and nuns, and with peak concentration and extremely high levels of cognitive functioning."

Takav opis je vrlo sličan onome što sam ja u svojim ekstremnim stanjima, u svojim psihozama osjećao. Jedno sa svime, kompletnu uronjenost u svijest, blagoslov i pokazivanje nezamislive primordijalne moći svijesti i kozmosa. Neopisiv osjećaj, najblaža verzija toga je osjećaj "blagoslova".

Nekoliko godina kasnije, klupko moje svijesti se počelo odmotavati i počeo sam shvaćati ljude bolje, a i sebe samog. Ljudi su većinom kukavice, danas ne postoje heroji, nema ljudi koji su nešto jako bitni. Postoji disbalans na mnogim poljima, ljudi stvaraju svoje identitete kako bi bili spašeni i pripadali negdje, a sve više je usamljenih ljudi ispred ekrana. Ljudi misle da im je dostupnost informacija povećala znanje, a zapravo je sve samo obična zabava. Svijet ne postaje ljepše mjesto, nekakva super budućnost, nego svijet u kojem se planet sustavno eksploatira, u kojem ljudski život nema nikakvu cijenu, u kojoj se kontroliraju pojedinci da bi snažne institucije prikupljale svoju moć. Svijet u kojoj su vrline i etika postale roba i egotizam. U svijetu vlada psihoza i zato mi je lakše što to uviđam, a moje patnje su sasvim normalne kao i svakog običnog čovjeka. Sad kad znam da sam ovdje da bih iskusio bol nakon koje dolazi ugoda, da bih doživio dan i vidio sve te boje i čuda stvaranja trebao bih skakati od sreće. No ono što vidim u drugim ljudima nije sreća, nego obavljanje dužnosti. Vidim robove, vidim mašine, ne vidim bolji svijet, vidim distopiju i prijevaru. Vidim kako papir upravlja ljudskim vjerovanjima, dušama. Vidim kako se civlizacija raspada i oni koji joj ne služe nisu potrebni društvu. Unatoč mom hendikepu što ponekad odlijepim u svoju subjektivnu stvarnost, osjećam se blagoslovljen sa svim svojim mukama. Meni su ta iskustva bila potrebna da se probudim i spoznam tko sam. Jesam li "odabran"?
Svakako da jesam. Kao i svatko drugi. No problem je što ne postoje "drugi". Svi smo jedan organizam... :)
Prvo da se zahvalim svima što ste aktivni na ovoj temi, jako mi je drago čuti različita mišljenja i iskustva, žao mi je samo što sam letimično pročitala jer trenutno imam mnogo posla, ali obećajem da ću sve vaše odgovore pročitati.
Žao mi je mr. Boz za ovo strašno iskustvo, zaista mislim da je ovo iskustvo upravo odgovor na temu, upravo prikaz u kojem smjeru svijet ide a ne bi trebao. Čini mi se da kako vrijeme prolazi i tehnologija, a samim time i znanstvene discipline, medicina, nazaduju..kao da opovrgavaju sve u što su se kunuli.. stalno se mijenjaju mišljenja, kao da se suludo troši vrijeme na znanost koja očito nikada neće biti posve istinita niti ćemo ikada moći proučiti duhovnost i reći sa sigurnošću; da ...to je tako... i imamo dokaz.... ma nemamo mi ništa...ako vjerujemo da živimo u matrixu i da je svijet iluzija, tako i ovo sve neće imati smisla... Just go with a flow!
mr. Boz kakvo je stanje sada? Uzimaš li lijekove, posjećuješ li liječnike? Sudeći po ovom postu, ti si jedna potpuno zdrava, razumna osoba, a vjerojatno ja za ludnicu.

U srednjoj su mi davali sintetski serotonin, zbog migrena... gluposti...od tada često neke depresije. Teško je, borim se, nemam ideje što se u mojem organizmu događa. Kao neka anksioznost, opisala bi ju kao ogroman nalet adrenalina zbog kojeg si prestrasen, uzbuden i uznemiruje tijelo.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la antoniopavaroti »

gotta je napisao/la:.. upravo prikaz u kojem smjeru svijet ide a ne bi trebao. Čini mi se da kako vrijeme prolazi i tehnologija, a samim time i znanstvene discipline, medicina, nazaduju..kao da opovrgavaju sve u što su se kunuli.. stalno se mijenjaju mišljenja, kao da se suludo troši vrijeme na znanost koja očito nikada neće biti posve istinita niti ćemo ikada moći proučiti duhovnost i reći sa sigurnošću; da ...to je tako... i imamo dokaz.... ma nemamo mi ništa...ako vjerujemo da živimo u matrixu i da je svijet iluzija, tako i ovo sve neće imati smisla...
Svjet ide u njemu jedinom mogućem smjeru , koliko je taj smjer ispravan ili ne veoma je diskutabilno a i taj smjer splet je određenih datosti i mogućnosti koje ga određuju a na koji naša vrsta i nema ponekad mogučnost djelovanja ni promjene . To što nabrajaš , znanstvene discipline , medicinu i tehnologiju i tvrdiš da nazaduju ..nije istina . To ti se samo čini i to je evidentno . Nema potrebe da ti dokazujem suprotno , napredak svega je enorman. Mišljenja , naučna se rjetko mijenjaju ..ona se samo nadopunjuju i dorađuju pa ti se čini da se mjenjaju . Dokaza imamo bezbroj za bezbroj disciplina jer da nemamo nebi nešto ni funkcioniralo .
Vjerovati u matrix i da je svjet iluzija je samo kao što i sama kažeš " vjerovanje " a vjerovanje nije znanje..prema tome , svjet jeste iluzija ali ne na način matrixa i ne na način da ne postoji nego na način da je vječno promjenjiv , svake milisekunde je drugačiji i zato se kaže da je " iluzija" . Ipak , u tom razmaku , u tom milijarditom djelu vremena između dvije promjene , svjet postoji. Nije iluzija ...nit će ikad biti..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
mr.boz
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 06.06.2011, 23:42
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la mr.boz »

gotta je napisao/la: Prvo da se zahvalim svima što ste aktivni na ovoj temi, jako mi je drago čuti različita mišljenja i iskustva, žao mi je samo što sam letimično pročitala jer trenutno imam mnogo posla, ali obećajem da ću sve vaše odgovore pročitati.
Žao mi je mr. Boz za ovo strašno iskustvo, zaista mislim da je ovo iskustvo upravo odgovor na temu, upravo prikaz u kojem smjeru svijet ide a ne bi trebao. Čini mi se da kako vrijeme prolazi i tehnologija, a samim time i znanstvene discipline, medicina, nazaduju..kao da opovrgavaju sve u što su se kunuli.. stalno se mijenjaju mišljenja, kao da se suludo troši vrijeme na znanost koja očito nikada neće biti posve istinita niti ćemo ikada moći proučiti duhovnost i reći sa sigurnošću; da ...to je tako... i imamo dokaz.... ma nemamo mi ništa...ako vjerujemo da živimo u matrixu i da je svijet iluzija, tako i ovo sve neće imati smisla... Just go with a flow!
mr. Boz kakvo je stanje sada? Uzimaš li lijekove, posjećuješ li liječnike? Sudeći po ovom postu, ti si jedna potpuno zdrava, razumna osoba, a vjerojatno ja za ludnicu.

U srednjoj su mi davali sintetski serotonin, zbog migrena... gluposti...od tada često neke depresije. Teško je, borim se, nemam ideje što se u mojem organizmu događa. Kao neka anksioznost, opisala bi ju kao ogroman nalet adrenalina zbog kojeg si prestrasen, uzbuden i uznemiruje tijelo.
Prošlo je puno godina od tog iskustva. Koliko god se tada činilo grubo i strašno, danas vidim da mi je to bilo potrebno i možda najbolje što mi se moglo dogoditi jer sam naučio kako se uzemljiti, naučio sam što trebam izbjegavati i naučio sam što me u životu raduje i našao sam smisao.
Neki dan se pojavila nova studija u kojoj su locirali gen koji bi mogao biti odgovoran za stanja poput schizophrenije i autizma. Znanstvenici su došli do spoznaje da se u umovima autističnih i schizophreničnih događa jedna specifična stvar - mozak je izuzetno neuroplastičan. Mozak u normalnoj populaciji ljudi s dolaskom puberteta i adolescencije prolazi kroz jedno stanje koje se na engleskom naziva "synaptic pruning" odnosno sinaptičko podrezivanje.
Što to znači?
To znači da kad osoba odrasta, mozak ima mehanizam koji uklanja višak neuronskih poveznica tj. sinapsa. To je mehanizam mozga u kojem se mozak sam oblikuje kao npr. kad se oblikuje krošnja drveta. Mozak sam sebi uklanja suvišne sinapse.
Zamislite grad koji se stvara i u njemu je mnogo cesta koje su povezane svaka sa svakom. Kako grad raste, neke ceste se ruše, preusmjeruju i stvaraju se autoceste i sve se mijenja.
Djeca u prvih par godina imaju izuzetno neuroplastičan mozak i zato su u mogućnosti da upijaju toliko toga i da uče jer im je mozak izuzetno povezan. Kako se čovjek razvija i odrasta u odraslu jedinku, mozak suviše sinapse uklanja i učvršćuje one sinapse koje se češće koriste.
Grade se nove ceste i autoceste koje određuju osobu kakva će bit kad odraste. Učvršćuje se ego i karakter, jača osobnost, postaje se odrasla osoba. Kad se događa "synaptic pruning" mozak briše rana sjećanja i djeluje sve više kao zreli um.
U autizmu i schizophreniji oni koji doživljavaju takva stanja su žrtva svog PREpovezanog mozga. I mislim da su znanstvenici na dobrom tragu.
Inače ja sam ok, ponekad uzimam lijek za smirenje ovisno kako se osjećam.
Djeca nemaju osjećaj "sebe" kad su jako mala. Oni tek kasnije nauče razliku između "sebe" i "drugih". U npr. psihozi se lako može dogoditi da se taj mehanizam skrši i da osoba izgubi ego i da funkcionira kao dijete bez obrambenih mehanizama bez filtera svijesti odnosno ega koji svijest drži na okupu. I da, svijet je iluzija. Ja to znam i ne treba mi dokaz. :)
Tako da sve ove priče o poremećenoj kemiji mozga s ovim otkrićem padaju u vodu. I zato je znanost super jer konstatno krši paradigme i nema ego.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la antoniopavaroti »

mr.boz je napisao/la: I da, svijet je iluzija. Ja to znam i ne treba mi dokaz. :)
Tako da sve ove priče o poremećenoj kemiji mozga s ovim otkrićem padaju u vodu. I zato je znanost super jer konstatno krši paradigme i nema ego.
Blago takvom znanju kojem ne treba dokaz..
I ovo drugo mi izgleda malo klimavo , o poremećenoj kemiji mozga , baš ta otkrića o kojima pišeš potvrđuju da se psih. poremečaji dešavaju kao izraz kemije mozga . Naime , bez kemije se u mozgu ništa ne dešava .
Ovo o znanosti i paradigmi je u suprotnosti sa tvojom prvom rečenicom da vjeruješ kako je svjet iluzija i da ti ne treba dokaz..
Molim te da se ne ljutiš na moje opaske , napisane su dobronamjerno
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
mr.boz
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 06.06.2011, 23:42
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la mr.boz »

Ne slažeš se s time da je svijet iluzija. Ok, ne trebaš se slagati s time -ne slažeš se i ok. Ja ne mislim da je tako. A zašto ja mislim drugačije, to ću ostaviti za sebe.
A što se tiče "kemije"... To se olako izgovara i čak oni koji su u ovom području najveći stručnjaci ne razumiju kompletno što se događa jer je mozak ekstremno kompleksan i povezan miljardama i miljardama sinapsi i svaki sustav je povezan sa svakim sustavom i kad netko kaže poremećena je kemija u mozgu, očito nema pojma što priča nego to kaže jer je tako negdje čuo...

To što su otkrili u znanosti, a tiče se sinapsi je bitno. Zašto? Jer hipoteza da su psihoze ili slična stanja uzrokovane disbalansom između količine nekih neuroprijenosnika - je kriva! Krivo je različito "ožičenje" tj. strukturna povezanost između raznih sustava u mozgu. Znači da nije uzrok psihoze previše dopamina nego nedostatak ili višak sinapsi radi prevelike ekspresije u ovom slučaju C4 skupine gena kao moguć uzrok ovakvih stanja.
Nešto treba biti uzrok poremećene "kemije". Poremećena kemija nije uzrok, nego posljedica.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la antoniopavaroti »

mr.boz je napisao/la:Ne slažeš se s time da je svijet iluzija. Ok, ne trebaš se slagati s time -ne slažeš se i ok. Ja ne mislim da je tako. A zašto ja mislim drugačije, to ću ostaviti za sebe.
A što se tiče "kemije"... To se olako izgovara i čak oni koji su u ovom području najveći stručnjaci ne razumiju kompletno što se događa jer je mozak ekstremno kompleksan i povezan miljardama i miljardama sinapsi i svaki sustav je povezan sa svakim sustavom i kad netko kaže poremećena je kemija u mozgu, očito nema pojma što priča nego to kaže jer je tako negdje čuo...

To što su otkrili u znanosti, a tiče se sinapsi je bitno. Zašto? Jer hipoteza da su psihoze ili slična stanja uzrokovane disbalansom između količine nekih neuroprijenosnika - je kriva! Krivo je različito "ožičenje" tj. strukturna povezanost između raznih sustava u mozgu. Znači da nije uzrok psihoze previše dopamina nego nedostatak ili višak sinapsi radi prevelike ekspresije u ovom slučaju C4 skupine gena kao moguć uzrok ovakvih stanja.
Nešto treba biti uzrok poremećene "kemije". Poremećena kemija nije uzrok, nego posljedica.
Ne govorim o slaganju ili ne slaganju sa tobom , to je nevažno , ali je važno znanje koje je bazirano na dokazima . O tome ja govorim . Ti tvrdiš da znaš i da ti dokazi ne trebaju a to je glupost ..Znanje bez dokaza je šarlatanstvo , alhemija , nagađanje i pišanje u puno ...Zašto ti misliš suprotno me ne zanima i slobodno ostavi za sebe , to je tvoje pravo kao i moje da se ne složim sa tobom .
Nisam stručnjak , pogotovo ne za psihijatriju , ali odgovorno tvrdim da su i ti tvoji disbalansi o kojima govoriš , kao i sinapse , odnosno da nije uzrok previše dopamina nego nedostatak ili višak sinapsi što po tebi dovodi do psihoze uz sudjelovanje C4 skupine gena .
Da ti odma odgovorim , uzrok poremečene kemije je " poremečena kemija " u vidu krivog proteinskog lanca u C4 genskom području , skupini .
Dakle , ipak , poremečena kemija na jednom suptilnijem , genskom nivou je uzrok i manifestacija kasnijeg kemijskog poremečaja . Ona je sama sebi uzrok i posljedica .
Gen je ipak MOLEKULA DNK , sastavljen je od večeg broja Nukleotida koji su monomerske jedinice nukleinskih kiselina i posrednici u reakcijama prijenosa energije u stanicama.
Svaki se nukleotid sastoji od petougljičnog šećera za koji je esterski vezana fosfatna grupa i dušikova baza. Šećer povezan sa dušikovom bazom čini nukleozid.
Ajd , da ti sad ne solim pamet ni tebi ni sebi ..zar to nije kemija ?? Akcije i reakcije u mozgu su prirodnog i kemijskog uzroka ... a ti si možeš misliti šta hočeš , to je , ponavljam, tvoje pravo , no to naravno ne znači da je to tvoje mišljenje i istina .
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 09.02.2016, 09:44, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la Chegi »

mr.boz je napisao/la:Ne slažeš se s time da je svijet iluzija. Ok, ne trebaš se slagati s time -ne slažeš se i ok. Ja ne mislim da je tako. A zašto ja mislim drugačije, to ću ostaviti za sebe.
A što se tiče "kemije"... To se olako izgovara i čak oni koji su u ovom području najveći stručnjaci ne razumiju kompletno što se događa jer je mozak ekstremno kompleksan i povezan miljardama i miljardama sinapsi i svaki sustav je povezan sa svakim sustavom i kad netko kaže poremećena je kemija u mozgu, očito nema pojma što priča nego to kaže jer je tako negdje čuo...

To što su otkrili u znanosti, a tiče se sinapsi je bitno. Zašto? Jer hipoteza da su psihoze ili slična stanja uzrokovane disbalansom između količine nekih neuroprijenosnika - je kriva! Krivo je različito "ožičenje" tj. strukturna povezanost između raznih sustava u mozgu. Znači da nije uzrok psihoze previše dopamina nego nedostatak ili višak sinapsi radi prevelike ekspresije u ovom slučaju C4 skupine gena kao moguć uzrok ovakvih stanja.
Nešto treba biti uzrok poremećene "kemije". Poremećena kemija nije uzrok, nego posljedica.
Ili je mozda poremecena hemija uzrok, a nedostatak/visak sinapsi posledica? :D
Zadnja izmjena: Chegi, dana/u 09.02.2016, 02:38, ukupno mijenjano 2 puta.
mr.boz
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 06.06.2011, 23:42
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la mr.boz »

Whatever dude.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la pecurko »

Mislim da gršiš debelo Antonio, ono što mi nazivamo hemija je naš način da interpretiramo mogućnost energetskih obrazaca koji se manifestuju kao čestice, pa smo u zavisnosti od njihove mase i drugih reaktivnih sposobnosti njih rasporedili kao elemente periodnog sistema, a to je osnov hemije...
Obzirom da nije realan, već jedino nama na taj način čitljiv, govori dalje o čitavoj toj grani nauke.

Recimo pročitati neku knjigu iz istorije hemije, recimo Dejana Kepića, i videti koliko je realnijih sistema bilo u istoriji, ali naša nemogućnost da sa njima radimo je dovela do MENDELJEJEVA....

Takođe mislim da ni jedna bolest nije posledica bilo kakve hemije. Već je hemija posledica poremećene harmonije vibirirajuće svesti...
To jest hemoja je jedino što smo uspeli da pročitamo kao promenu, pa iz tog razloga nju i vidimo kao uzok.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori