Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la wonaabi »

nije bitno tko ni zašto pljuje, bitno je biti popljuvan jer to ruši osjećaj samovažnosti, a osjećaj samovažnosti u svim svojim šarenim oblicima je glavna hrana letača.duhovno uzdizanje je prioritet! a ne neke prividne lingvističke nesuglasice.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la antoniopavaroti »

wonaabi je napisao/la:nije bitno tko ni zašto pljuje, bitno je biti popljuvan jer to ruši osjećaj samovažnosti, a osjećaj samovažnosti u svim svojim šarenim oblicima je glavna hrana letača.duhovno uzdizanje je prioritet! a ne neke prividne lingvističke nesuglasice.

...nisi dobro pročitao moj post , ima nešto i u zagradi..To što si napisao je svakako istina , no ego radi svoj posao , prepoznati to , već je napredak ...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la Echoes »

antoniopavaroti je napisao/la:
HypnoToad je napisao/la:Basic Neurochemistry: Molecular, Cellular and Medical Aspects. Nešto zastarjela, ali prilično dobra knjiga za shvatiti osnove kemije mozga. Potpuno objektivna i čisto znanstvena knjiga
...kada sam u par postova prije govorio o istoj toj kemiji mozga... ispljuvali su me (bar su tako mislili) , neki uvaženi članovi ....Ipak ima još pametnih ljudi..
Bit ću iskren. Već dugo sudjelujem na forumima i internet mi je bio sredstvo za razmjenu informacija.
Ali na forumima ovog tipa svaka tema se brzo okrene na rasprave koje su u najmanju ruku neutemeljene na razumu.

Npr. možda je tema kako LSD utječe na čovjeka. Naravno da je tema subjektivna, pa svatko može donijeti svoje zaključke, i to je super.
Ali na kraju se 90% rasprave svede na rasprave o nekim temama koje su jedva marginalno povezane sa psihodeličnim iskustvom,
Npr. entiteti, čakre, kristali, prošli/budući životi, karma, piramide, alieni na mjesecu... "odabrani ljudi"? Na ovakvom mjestu je to za mene samo puno poezije i apstrakcije..

Da se razumijemo, to mogu biti zanimljive teme o kojima možemo diskutirati na onom ili ovom nivou, ali su ih većinom ljudi pokupili iz članaka s nekih portala, iz teorija koje su negdje načuli a zvuče poetično i misteriozno pa su ih prihvatili. A ljudi koji su novi u istraživanju svijesti/psihodelika čuju to od njih i uzimaju kao činjenicu, jer netko tko ima više iskustva po njima zna više. Automatski povjeruju, i nastave širiti to dalje. Tako se ciklus ponavlja, i čini se da je već uzeo maha. Kako kod nas, tako i vani.

Zato kad god pomislim na "kulturu psihodelika"; pomislim na ljude koji više vole pričati o magiji koju psihodelici posjeduju, nego ju iskusiti i razumjeti te pomoći drugima da ju vide. To je kontraproduktivan pristup.


Na dmt-nexusu su po meni najobjektivnije informacije, i zanimala me usporedba djelovanja harmala alkaloida i iboge, dok nisam naišao na raspravu u kojoj je stvorena cijela teorija o tome kako su Iboga i Ayahuasca, biljke s 2 različita kontinenta, u biti u doba Pangee bile u suradnji, da su "muž i žena", te su još uvijek telepatski povezani. Stvarno ne znam odakle početi jer tema je nevjerojatna sama po sebi, a ne moram ni reći da je jedna od bezbroj. Puno je manje konstruktivnih rasprava, nije ni čudo da na dmt-nexusu zahtijevaju odobrenje moderatora da bi se pristupilo glavnoj sekciji foruma.

Kad je ovaj forum otvoren bio sam entuzijastičan. Ali također se brzo sve razvodnilo nefiltriranim informacijama i raspravama bez puno smisla.
Čini mi se da je to glavni uzrok što je sve manje rasprava ovdje. Razumijem administratore jer teško je filtrirati informacije na forumu čija je tematika nepopularna kod nas, a u isto vrijeme i zadržati ljude. Ali na kraju je efekt isti, čini se.

Sve ovo govorim samo zato što sam se veselio tome da se i kod nas stvara interes za psihodelike i lijekovite biljke. Mislim da bi moglo biti jako korisno nama ljudima. Volio bih da se situacija promijeni i da ovakav pokret zaživi kod nas, kako na forumima tako i izvan.

Žao mi je zbog offtopica. Već dugo imam potrebu ovo napisati, samo da maknem s uma. Ljubav svima. :mushroom:
tišina je najbolji jezik
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la HypnoToad »

Slažem se sa svime napisanim, ali što drugo možeš očekivati? Pa to su glavne osobine 'psihodelične subkulture'! Prihvaćanje svojih ili tuđih produkata mašte kao apsolutne činjenice i istine. Istine koje takvi ljudi uvijek brane izjavama tipa ti si neosvješten, tobom vlada ego, slušaš samo 'znanost' i slično, a uvijek dolaze upravo iz tog njihovog 'ega' i potrebe da se dobije osjećaj superiornosti nad drugima. I još kad se pomiješa s današnjom kulturom interneta gdje se svaka najluđa teorija zavjere i svaki članak nevjerojatnom brzinom proširi na tisuće, stotine tisuća ljudi i prihvati kao istina, dobiješ čudovište koje je nemoguće kontrolirati.
I možda sam pristran, ali mislim da je ovaj forum još i dobar po tom pitanju jer postoji neka protuteža, šačica korisnika se uvijek trudi propitivati te neutemeljene teorije koje se predstavljaju kao apsolutna istina. Osobno sam nebrojeno puta ulazio u žestoke sukobe kroz godine, u nekim slučajevima se došlo do kompromisa i obje strane su uspjele shvatiti i prihvatiti nešto različito od svoje dogme, nekad ne. Ali što se tu može.
A što se tiče filtriranja informacija, prva stvar je da se ne uplićemo previše i dozvoljavamo sva mišljenja, ali s druge strane pitanje je da li bi sve 'struje' to želile? Ili bi u slučaju 'filtriranja' ustvari filtrilali one 'znanstvene' pristupe. Jer 'znanost' je najveće zlo, najveći neprijatelj, sotona psihodelične subkulture.
Teško bi se moglo održavati nekakav forum sa 'znanstvenim' i objektivnim pristupom psihodelicima jer onda stvarno ne bi bilo nikakvih rasprava, najčešće ljudi koje privlače psihodelici imaju snažnu inklinaciju prema kristalima, čakrama, alienima i td.

Za kraj jedan od mojih dražih citata koji me uvijek lijepo nasmije i koji ilustrira ovo iznad rečeno. :)
mozes zakljucit da gljive nisu orginalno sa zemlje, ali nisi ni ti, tvoj ego tj ljudska osobnost koja je ovo pisala zvana EGO je tvoje tijelo, sve fizicko je EGO , ali i covjek je injzinjeringom stvoren, 7 rasa je dalo DNA ZA PROTOTIPA COVJEKA. Evo ih tri koje znamo : Plejadanci, Annunaki, Arkturijanci, oni su mjesanjem zvuka i svijetla u koleraciji sa vodom kao mediji dobili nasu strukturu DNA koja kad se puna manifestira ima 12 zavojnica. Mozes i to promatrat kroz fraktal i svetu geometriju. Gljiva ima funkciju da ubrazava evoluciju mozga samim time i sveg drugog, jer kad fizicki mozak pocne bit svijestan duha i pocne ga slsusat, onda si ti ti sto bi trebao da budes.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la shroomko »

Skeptici često pretvaraju znanost u religiju i gledaju na sve što je znanstveno nedokazano kao netočno i sve što je znanstveno dokazano kao točno.

Oboje je neistino. Ako je nešto nedokazano, ne znači ni da je točno ni da je netočno, znači da znanost nema mišljenje o tom fenomenu, jer nije testirala ili ne može testirati. Ovo je recimo izvan područja znanosti danas jer ne može dokazati ni opovrgnuti, nema tehnologiju:
mozes zakljucit da gljive nisu orginalno sa zemlje, ali nisi ni ti, tvoj ego tj ljudska osobnost koja je ovo pisala zvana EGO je tvoje tijelo, sve fizicko je EGO , ali i covjek je injzinjeringom stvoren, 7 rasa je dalo DNA ZA PROTOTIPA COVJEKA. Evo ih tri koje znamo : Plejadanci, Annunaki, Arkturijanci, oni su mjesanjem zvuka i svijetla u koleraciji sa vodom kao mediji dobili nasu strukturu DNA koja kad se puna manifestira ima 12 zavojnica. Mozes i to promatrat kroz fraktal i svetu geometriju. Gljiva ima funkciju da ubrazava evoluciju mozga samim time i sveg drugog, jer kad fizicki mozak pocne bit svijestan duha i pocne ga slsusat, onda si ti ti sto bi trebao da budes.
Ne kažem ja da se slažem sa gore navedenim, samo kažem da je izvan područja današnje znanosti i prema tome nije neznanstveno u smislu da se protivi znanosti. Jedina tvrdnja u gore navedenom koju današnja znanost može testirati je da DNA ima ili nema 12 zavojnica, ali lik si je dao bijeg da je to "kad se puna manifestira" pa ako ima više ili manje od 12 može reći da se "DNA nije puna manifestirala".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la HypnoToad »

U potpunosti se slažem. Ja se uvijek zalažem za zdravi skepticizam, ne prihvaćanje ničega kao apsolutne istine, ni ovakvih 'teorija' ali niti 'znanosti'. Mislim da nitko od nas nema pravo tvrditi da je nešto apsolutna istina, i svako čvrsto držanje te dogme može biti izuzetno štetno. Lijepo je razmatrati sve teorije, ali kao mogućnosti, ne kao jedinu istinu.
Ali ovakve teorije su mi kao da je netko pročitao knjige o Harry Potteru i onda tvrdi da su 'čarobnjaci' stvarni i da možeš proći u tajni dio Londona ako se zakucaš u pravi zid. Nema baš nikakve osnove u stvarnosti, u potpunosti je produkt ljudske mašte, ali opet se mnogi ljudi odluče prihvatiti slične teorije kao istine, jer oni 'osiječaju' da je to tako, i svako propitivanje njihove teorije rezultira agresivnim protunapadom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la mucak »

:ohnoo: pisem i mislim al nevredi ni misliti ni pisati, no pronaci put koji vodi napolje, nije tesko imat shizofreniju, tesko je biti neshvacen od strane drugih.Prodjem ja sa shizovrenijom kroz pakao i izadjem al to sve nekako prodje, a ostaje ta pusta samoca kad ti neko kaze da nemozes da letis no da si lud i da se tripujes i da svet nije bajka no zbir brojeva.A tebi na to nepreostaje nist drugo no da se okrenes i odes dalje bez reci.

Podeliti vlastito iskustvo i omoguciti drugim ljudima da to urade stvorili bih od ovog foruma veliku stvar.
Rasprave dolaze tek kad se dodirnemo tudjih verovanja i pokusamo ih osuditi kao istinita ili neistinita.
ko smo s?ve mi?r
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la HypnoToad »

Propitkivanje vjerovanja i mišljenja je ono što po meni dovodi do napretka. Ako se držimo neke dogme i slijepo vjerujemo iluziji koju smo u svojim glavama podigli na nivo istine, to ne vodi nikamo, samo u propast. Ali ako ispitujemo tuđa vjerovanja u želji da shvatimo i naučimo, a istovremeno ne branimo slijepo i agresivno vlastita vjerovanja, ako imamo uvijek otvoren ali kritičan um, onda smo postigli nešto. Između rasparave i osuđivanja je ogromna razlika. Kako bez rasprave i vanjskih inputa možemo ikada promijeniti svoje mišljenje i napredovati? Istina i smisao nisu nikada u krajnostima.
No to je samo moje mišljenje. :)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la mucak »

ma svo to misljenje je da nekazem sta, kako moje tako i ostala, ili znas nesto il ne znas.Zalosno je i meni to sto se nemoz osloniti na vanjski svet i iz njega uciti (u slucaju da je ljudcki), agresija hosih informacija dovodi dotle da vise neverujem nikom osim vlastitom iskustvu ili ako umem prepoznati tudje a sta neko misli kanda me to vise ne zanima.To je za mene neka crvotocina misli koja se vrtu u nedogled, samo prazan um mi treba
ko smo s?ve mi?r
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Psihički poremećaji ili "odabrani" ljudi?

Post Postao/la wonaabi »

Gledo sam u subotu zanimljivu predstavu, s obzirom na uvod i to da je bilo sve skupa 5 ljudi u skvotiranoj tvornici ljekova...nije djelovalo obećavajuće al ispalo je genijalno i nisam požalio što sam došao.
"Siješ za budućnost

Glazbena monodrama ‘Siješ za budućnost’ dovodi u izvedbu dokumentarnu ispovijest o osam hospitalizacija na psihijatrijskom odjelu bolnice Vrapče, napisanu i izvođenu od strane bivše pacijentice. Njezin stil je poetično-nadrealistički te suprotstavlja iskustvo institucionalne marginalizacije i sankcionirane društvene neprilagođenosti doživljaju ljubavne epizode kao mogućnosti ponovne društvene integracije i normativnog samoostvarenja. Svjedočanstvo sa hospitalizacija se sastoji od opisa psihotičnih epizoda, otpusnih pisama, dijagnoza i recepata s psihijatrijskih seansi, bolničkih i privatih, video materijala snimljenih u psihozi, opisa pokušaja samoubojstva te narativa privatnog života između pojedinih hospitalizacija. Predstava kombinira subjektivni pogled ispovjedačice s faktografskim podacima poduprtima dokumentacijom kao realnim te dokaznim materijalom. ‘Siješ za budućnost’ je u jednakoj mjeri proizvod fikcije, koliko i dokumentarno prenesene stvarnosti, ispitujući koliko je visoko postavljena granica tolerancije i zahtjeva prema istini."
http://attack.hr/sijes-za-buducnost-izvedbe-u-veljaci/
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori